Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) wrigley


wrigley
csendes tag

Sziasztok, van még valaki a fedélzeten itt pixel 2/2XL tulajként? Ha igen tudják őt hívni? Működik nála rendesen? A szar hanghoz már hozzászoktam, de ez az új nem vagyok elérhető dolog már meghaladja az ingerküszöbömet :)
Olyan hibát produkál a teló, hogy kimenő hívást bármikor tudok kezdeményezni, viszont engem már nem tudnak hívni. Úgy érzékel a hálózat, hogy nem vagyok rajta. A mobilnet működik rendesen, és sms-t is kapok a sikertelen hívások után. Annyira jó lenne, ha valaki tudna segíteni mit próbáljak meg átállítani, hogy még egy évig kihúzza ez a teló.

(#5502) K82 válasza wrigley (#5501) üzenetére


K82
őstag

Próbáld meg a hálózati beállításoknál az előnyben részesített hálózatot 4G/3G/2G (auto) -ra rakni. Gyanúm h a 2G (alias edge) nincs engedélyezve és sorban lövik le a 3G-s hálózatokat is, így ha nincs 4G semmi más sincs hívás tekintetében.

Pixel / OnePlus Pad

(#5503) wrigley válasza K82 (#5502) üzenetére


wrigley
csendes tag

Köszönöm szépen a tippet!
Sajnos én is ezen a vonalon indultam el először, csak az a baj hogy három lehetőség közül lehet választani és egyik sem hozza meg a várva várt elérhetőséget.

Előnyben részesített hálózattípus
LTE (javasolt)
3G
2G

(#5504) K82 válasza wrigley (#5503) üzenetére


K82
őstag

Még egy esetleg, ha nem az egység sugarú júzerek körébe tartozol: egy normális custom ROM. Kicsit több beállítást engednek, adott esetben a VoLTE is meglehet ami egyre fontosabb lehet. Anno a 2XL-t is módosított ROM-mal használtam, volt olyan ahol aktív volt a VoLTE. CrDroid, ArrowOS, Lineage...

Pixel / OnePlus Pad

(#5505) wrigley válasza K82 (#5504) üzenetére


wrigley
csendes tag

Sajnos az egység sugarú júzerek sorát gyarapítom :) viszont bármit megteszek, hogy életre tudjam kelteni (sajnos nincs most több mint 200e-m egy új telefonra). Melyik ROMot tudnád ajánlani?
Totál naívként, ha innen indulok el az jó írány? :)
https://forum.xda-developers.com/t/rom-13-0-taimen-pixel-experience-aosp-beta.4511401/

(#5506) wrigley


wrigley
csendes tag

Ú, most láttam hogy fentebb a kollégának ugyanez a problámaja és ott linkeltél dolgokat :)

(#5507) K82 válasza wrigley (#5505) üzenetére


K82
őstag

Jó a Pixel Experience, közel van a gyári ROM-hoz és van pár plusz ami megkönnyíti az ember életét. Nem mellesleg megkapod a legfrissebb A13-at, gyk. új életet lehelsz egy már lejárt támogatottságú eszközbe. Van hozzá jó kis guide, olyan nagyon nem tudod elrontani (bár én könnyen beszélek, Motorola Defy óta cserélgetek ROM-okat) - vagy inkább úgy fogalmazok a Pixeleket nehéz téglásítani. Ha van egy csöppnyi érzéked az informatikához és rendelkezésedre áll a JPE, nem lehet gond. Lehet kicsit "csalni" a ezzel a programmal, a P2/XL még támogatott is, de a magam részéről jobban szeretem a parancssort használni. Arra mindenképpen figyelj ha bootloadert nyitsz (márpedig elengedhetetlen lesz), gyári visszaállítást fog csinálni a telefon, szóval legyen mentésed mindenről!

Pixel / OnePlus Pad

(#5508) wrigley válasza K82 (#5507) üzenetére


wrigley
csendes tag

Köszönöm szépen, a hétvégét rááldozom erre a műveletre, addig kiművelem magam. A csöpnyi érzék megvan, de a JPE-ről még életemben nem is hallottam :)

(#5509) K82 válasza wrigley (#5508) üzenetére


K82
őstag

JPE: józan paraszti ész :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#5510) wrigley válasza K82 (#5509) üzenetére


wrigley
csendes tag

Ó :B - pedig már google-ban is rákerestem, de akkor ezért nem találtam rá semmit :)

(#5511) K82 válasza wrigley (#5510) üzenetére


K82
őstag

Élőben szokott jobban hangzani h a Dzséi-Pí-Í módszer mindig beválik...

Egyébként jobban jársz a PixelDust ROM-mal szerintem, ne a PE-vel próbálkozz. A telepítés menete kb. ugyanaz, guide itt is van és a kommentek száma alapján a PD-nek aktívabb a közönsége (majdhogynem aranyszabály h olyan ROM-ot telepítünk aminek van megfelelő háttere, de ez sem garancia a hosszú távú megbízható működésre; talán a Lineage az egyetlen kivétel, de ott meg a GApps-szel lehet szívni).

Pixel / OnePlus Pad

(#5512) wrigley válasza K82 (#5511) üzenetére


wrigley
csendes tag

:) - Ezt a JPE módszert innentől fogva átveszem és többször fogok hivatkozni is rá :D
Köszönöm szépen mégegyszer! Bár most megjavult a teló, holnap egy rootolást bevállalok és utána ha megint szarakodik akkor szintet lépek és jöhet az első custom ROM. Így hogy most megjavult így sokkal jobban félek a téglásítástól :)

(#5513) K82 válasza wrigley (#5512) üzenetére


K82
őstag

Ha használsz banki alkalmazásokat figyelj arra h nyitott bootloader és root mellett nem fognak működni, hacsak nem állítod be Magisk-on belül amit kell.
Első körben ha csak a hívással volt bajod, a VoLTE fixet kipróbálnám mennyire oldja meg a dolgot.
Ha tovább akarsz menni és másik ROM, akkor a PixelDust. Visszaolvasva a topikban én is azt használtam, ráadásul most már elvileg out-of-the-box át kell mennie a safetynet ellenőrzésen, vagyis nem kell Magisk Hide-dal, Zygisk-kel és mindenféle tiltólistával foglalkozni. És a PD-hez már nem kell a VoLTE fix, jók a hálózati profilok.

Pixel / OnePlus Pad

(#5514) metalstorm válasza s4tch (#5472) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Én ma vettem egyet, 2023-ba! Nekem nagyon bejött még ilyen régies fronttal is :)

(#5515) Algieba válasza metalstorm (#5514) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem Google Pixel 2XL a fő mobilom. :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#5516) metalstorm válasza Algieba (#5515) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Az szebb jóval, de sajnos nekem drága... Ezt a Pixel 2-őt nagyon jó áron vetten, de sajnos az akku gyengus.

(#5517) Ganzer válasza Algieba (#5515) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Sosem volt ilyen telefonom, de nekem a legszebb még mai szemmel nézve is. A Pixel 3a xl-t azért vettem meg mert ehhez hasonlított. :)

(#5518) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Megoldható hogy 10-es rendszernél ne akarjon frissiteni? Valahogy blokkolni? Szerintem a 10-es nem eszi ugy az akkut...

(#5519) gr8tjoey válasza Algieba (#5515) üzenetére


gr8tjoey
tag

Detto,
Lazán kiviszi a napot, 4.5 óra képernyőidőt tud még mindig, elég gyors, nem fagy, stabil. Mostanában gondolkoztam, hogy kéne rá custom rom, hogy frissítve legyen, de 3 éve nem volt újratelepítve, nagy kín lenne mindent visszaállítani. Havonta indítom újra, nem tudok sokkal jobbat elképzelni nála.

------((-----))------

(#5520) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Gyári 11-es rendszer van most a Pixel 2-esen. Volte Yettelnél engedélyezve, de persze nem megy. Nem szeretnék frissebb androidot, 11-esből van olyan megbízható custom rom ami a volte-t is tudja már? Az miatt feltennék egyet, csak nem tudom melyiket. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#5521) K82 válasza metalstorm (#5520) üzenetére


K82
őstag

Pixel Experience jól működött, esetleg PixelDust vagy EvolutionX. Mindegyik elég közel van a gyárihoz és pont annyival van több bennük h nem kellett más extra (GravityBox és hasonlók).
PE-ből van A13 is, mi bajod a legújabb verzióval?

Pixel / OnePlus Pad

(#5522) metalstorm válasza K82 (#5521) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Sajnos - pedig már megbarátkoztam a 11-essel - elkezdett újraindulgatni. Aztán TWRP - mert régen kurvaügyesvoltam benne - és sikeresen elcsesztem :( Nem akar sikerülni...

(#5523) metalstorm


metalstorm
aktív tag

(#5524) K82 válasza metalstorm (#5523) üzenetére


K82
őstag

Ha slot-ot váltasz sem megy? Most épp az "a" aktív, próbáldd meg a másikkal hátha.
fastboot --set-active=b

Ha ilyen hibákat ír megpróbálnék egy gyári flashelést, a TWRP-t meg kukázni. A/B partíciós telefonoknál emlékeim szerint nem volt éppen problémamentes akkor sem, mostanában pedig egyre kevesebb eszközön látom. A 4XL-nél sem használtam már custom recovery-t, Magisk és kernel flasher progi mindent megoldott.

Mi ez a hosszú parancssor? Kidobni gyökérbe egy adb nevű mappát, abba belemásolni mindent és nem kell megadni a flashelni kívánt cucc elérési útját is, így csak magadat ülteted fel a szopórollerre.

c:\adb\fastboot flash akármi

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#5525) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Már a gyárinak is örülnék de hogyan? :)mik ezek a slot-ok? :)

[ Szerkesztve ]

(#5526) K82 válasza metalstorm (#5525) üzenetére


K82
őstag

Innen kiválasztod a legfrissebb taimen system image-et, letöltöd és flash-all.bat.
Persze célszerű ha csinálsz adb nevű mappát és onnan intézel mindent.
Boot slot: A/B van belőle a seamless update miatt, vagyis ha jön az OTA csak egy restart és már ott is a friss ropogós új rendszer.

Pixel / OnePlus Pad

(#5527) metalstorm válasza K82 (#5526) üzenetére


metalstorm
aktív tag

Köszi! Sikerült visszavarázsolni a gyárit (10) egy videó alapján, de azthiszem kipróbálom azt amit írtál! :R

(#5528) K82 válasza metalstorm (#5527) üzenetére


K82
őstag

A videóban is ezt csinálták. ;)
Szerencsére a Pixeleket nehéz (de nem lehetetlen) téglázni; amíg van bootloader addig nagyjából nyert ügyed van.

Pixel / OnePlus Pad

(#5529) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Köszi! Valami indiai srác tett fel videót az android 12-esről. Nálam ismét hibávak beállt a rendszerbetöltő mint feljebb a képen, igy marad a 10-es. Ez legalább nem meriti ugy az akkut mint a 11-es - legalábbis a Pixel 2-őn!

(#5530) wrigley válasza Algieba (#5515) üzenetére


wrigley
csendes tag

Nekem is már sok-sok éve. Egyedül eddig a fenti problémák adódtak vele, de ez is megoldódott. Minden évben elgondolkozok a leváltásán, de aztán marad még, mert minden igényemet kielégíti, nagyon szeretem.

(#5531) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Sziasztok! Pesten valaki tudna segiteni a Pixel Experience felrakásában? Sajnos már nem megy mint régen ezek a dolgok, nagyon szeretném ha a pixel 2-esen lehetne. :R bathoryzsolt71@gmail.com

(#5532) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Lekapcsolták a 3G-t a környékemen, a LTE nem megy (11-es gyári romon vagyok 4 éve), így most átszoftverezném a telefont. Az a bajom, hogy 4 év alatt nagyon belaktam, és kéne néhány programról _teljes_ mentést csinálnom gyári romon.
Van erre valami bevált módszer? Van olyan vásárolt programom amin 15 mérés van eredményekkel, adatokkal, van róla webes export, de az nem olyan mint ami telón van.
Ti mit használtok? A telefon nem rootolt, nem mókolt, full gyári.

------((-----))------

(#5533) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Remélem valakinek lesz ötlete. Nem szoktam telón játszani, ez egy kivételes játék amit még meg is vásároltam anno a google play-on, csak úgy egy két éve eltünt az áruházból! Tehát más forrásból kerestem, teljes verzióst. Érdekes hogy a demo féle felmegy, a teljes viszont Android 10-es rendszeren tökéletesen futott, androin 11-esen nem. Jelenség: Csak a kép bal felső része látszik. Mit lehetne esetleg állitani stb? A játék a Devilry Huntress - ha van hasonló játék ötlet, azt is szivesen venném, köszi! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.