Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53301) 33as válasza dkovizoli (#53283) üzenetére


33as
senior tag

Bocs késtem vele egy picit:

Katt ide

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , Apple TV , Pixel 7a , Pocket 3 és Action 2 , Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#53302) ( V )


( V )
veterán

az utóbbi időben elég kiábrándító a PN mod, már kétszer úja húztam de folyton ébren marad valami (kernel gyanú) és merül mint a kő :(((

Stockon mi a helyzet, lehet visszatérek max xposeddel moddolok...

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#53303) G4bi89 válasza ( V ) (#53302) üzenetére


G4bi89
senior tag

Nálam is van valami baja, és hetente 1x tuti újra kell indítanom. (elementalx kernellel használom) Tegnap például bluetooth füles csatlakoztatás és zene elindítás után beragadt valami ami maxon pörgötte a procit. 2 perc múlva közel 80 fokosan (cpu) vettem ki a zsebemből. :D :(

Mondjuk nálad a gyenge térerő is okozhatta ezt az utóbbi merülést, de jah ettől még valami nem stimmel a rommal.

A jó öreg cataclysm rom bezzeg atom stabil volt vagy fél evig. Annyira kár, hogy abbamaradt a fejlesztése egy butaság miatt.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#53304) metal01 válasza ( V ) (#53302) üzenetére


metal01
őstag

Én nem vettem észre ilyet.

(#53305) Martinitius


Martinitius
tag

Nem tudom ki hogy van vele a 7.0-t használók közül, de szerintem akkora bugtenger még ez az AOSP, hogy hihetetlen. Két nap a semmi miatt lemerült pár óra alatt 5%-ra, egy rakat alkalmazás crashel, v el sem indul.
Én megyek vissza 6.0.1-re (stock) + xposed, ha valaki tud értelmes 7.0 romot, ami alkalmas daily drivernek, azért szóljon.

[ Szerkesztve ]

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#53306) gabro0 válasza Martinitius (#53305) üzenetére


gabro0
őstag

Pont írni akartam. Tegnap kipróbáltam, de kiábrándítóan sok benne a bug, inkompatibilitás meg az összeomlás.
Azt hiszem maradok stockon jó ideig...

(#53307) dkovizoli válasza 33as (#53301) üzenetére


dkovizoli
addikt

Köszi. kipróbàlom

(#53308) Jhonny Cage válasza G4bi89 (#53303) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Miért nem rakod a gyári romot fel és arra rá a Cataclysm modot?Én úgy használom hónapok óta+ blu kernel, és nagyon bevált, nagyon stabil és megvan benne minden extra ami a cata romban volt.

(#53309) Watt25


Watt25
veterán

Mai tapasztalatom és alkotásom.
Autó (szivargyújtós) töltő téma. Feltűnt, hogy tipikus problémám van: Waze közben merül a telefon akkor is, ha be van dugva a szivargyújtós töltőbe. Már az S3-at is azért cseréltem le, mert elromlott a GPS-e, WMCS tagként elsődleges szempont, hogy a Waze futtatásával ne legyen semmilyen gond...
Szóval, megnéztem Battery Monitor Widget-tel, hogy mit ír ki, és beigazolódott a gyanúm: a szivargyújtós töltőmet nem töltőként, hanem számítógépes USB portként ismeri fel az N5. Miért fontos ez? Ha úgy érzékeli a telefon, hogy számítógépre van kötve, akkor a szabványnak megfelelően 500mA-nél többet nem hajlandó felvenni. (Szabvány szerint számítógépes USB portról ennyit szabad leszedni.) Ahhoz, hogy töltőnek érzékelje a telefon a csatlakozást, a két data vezetéket rövidre kell zárnia a töltőnek. (Legalább is én mindenhol ezt olvastam eddig.) Ehhez képest van két szivargyújtós töltőm, egyik sem ezt csinálja. Amit most jobban megvizsgáltam, az feszültségosztókon keresztül 2V illetve 2,6V-ot tesz a Data vonalakra. Nem tudom, ezt miért csinálják, de egy dolgot el kell ismerni: másik két telefon, amivel próbáltam, ezt "megeszi", vagyis így töltőnek érzékeli a töltőt és több, mint 500mA-t vesznek fel. (Illetve a BMW ezeken a telefonokon AC csatlakozást jelez USB helyett.) Azonban valamilyen oknál fogva az N5-nek ez nem tetszik... Nem szaroztam, összekötöttem a töltőben a két Data pontot, azóta AC-nek ismeri fel az N5 is és simán felvesz 500mA-nél nagyobb áramot.
Érdemes tehát ezt mindenkinek megvizsgálnia, aki szivargyújtós töltőt használ.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53310) vikla007 válasza Jhonny Cage (#53308) üzenetére


vikla007
aktív tag

Dobsz róla linket, ahonnan ezt le lehet szedni? xda?

Köszi, de már megvan...

[ Szerkesztve ]

(#53311) X_C


X_C
tag

Valaki használható akksit tud linkelni? Amit aliexpressen vettem az a jó értékelései ellenére nekem nem valami jó.

(#53312) Jhonny Cage válasza vikla007 (#53310) üzenetére


Jhonny Cage
tag

Azért leírom ha másnak is kellene , ugyan ott lehet leszedni ahol a cata romot! :) :))

(#53313) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Sziasztok :)
Nexus 5 vásárlása előtt állok mikre érdemes ilyenkor figyelni?
Van valami típus hiba a repedésen kívül?
16 gb-osat néztem 28 ezerért, allítólag szinte nagyon szép állapotban van, ennyit megér?
Köszi előre is. :D

(#53314) Maacaw


Maacaw
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy szerintetek érdemes mostanában Nexus 5-öt venni? Ebayen 40.000-ért adják, amit elég jó árnak gondolok és a processzora még ma is igencsak helytállónak tűnik. G2-őn ás Z1-en gondolkoztam még, hogy nem éri-e meg jobban, kíváncsi lennék a véleményetekre, sokat segítene.

Köszi előre is! :R

(#53315) HREH válasza Zizmand (#53313) üzenetére


HREH
senior tag

Típushiba még a bekapcsoló gomb elromlása, rengeteg mindenkinél előjön (kopp-kopp, nálam még nem :D )
28-at lazán megér szerintem, hol láttad, mert akkor megveszem még előtted ;] :P

Maacaw szerintem 40-ért még viszonylag jó vétel, bár majd a többiek megmondják, ez csak az én véleményem.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#53316) dnelb válasza Maacaw (#53314) üzenetére


dnelb
veterán

Nekem volt mindkettő 1-1 évig , G2 jobb mindenben . Ha meg stock kell, azt arra is tudsz rakni.

(#53317) vacs válasza Watt25 (#53309) üzenetére


vacs
Topikgazda

Azt nem írtad, hogy milyen töltővel próbáltad.
Normális töltőt és normális kábelt kell venni, és akkor nincs ilyen probléma.
Nekünk mindkét autóban van szivargyújtós töltő és tölti is rendesen az N5-öt.
Ugreen és Blitzwolf van! :K

(^)(>.<)(^)

(#53318) Martinitius válasza Maacaw (#53314) üzenetére


Martinitius
tag

Az ebayes N5-ökkel azért nem árt vigyázni, odaírják, hogy új, de azok valójában refurbished verziók. Egyébként egy pár telefon már átfutott a kezeim között, ismerősök hordják hozzám ha valamit mókolni kell velük, és valahogy mindig arra jutok, hogy Nexuson kívül más telefont nem vennék.

Szóval ha a fentiek közül kell választani, egyértelműen N5! : )

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#53319) vacs válasza Maacaw (#53314) üzenetére


vacs
Topikgazda

Zizmand & Maacaw: mindenképpen D821-es modellt vegyetek, mert csak így lesz itthon 4G/LTE mobil net!

(^)(>.<)(^)

(#53320) Watt25 válasza Maacaw (#53314) üzenetére


Watt25
veterán

Én 3-4 hete Aliexpress-en 34eFt-ért 32GB-osat vettem. Viszont ahogy nézem, azt én akkor jól kifogtam, mert ilyen áron már nem lehet venni, csak drágábban. (És EU verzióból mintha fogyóan lenne a készlet. Konkrétan annak a kereskedőnek már nincsen, akinél én vettem.) Most én is úgy látom, hogy 40e alatt nem igazán lehet 32GB-osat venni. (Mondjuk ha te 16GB-osat láttál 40eFt-ért, akkor ne azt vedd meg, hanem ezt.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53321) Watt25 válasza vacs (#53317) üzenetére


Watt25
veterán

Nyugi, tudom, hogy a kábel is fontos, tuti kábellel ellenőriztem a dolgot, illetve egyértelműen nem kábelfüggő a dolog. Erről a töltőről van szó egyébként.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53322) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Köszi mindenkinek! :)
vacs A D821 "modell szám" a dobozon van rajta valahol? Vagy hol kell nézni?

(#53323) CB válasza Zizmand (#53322) üzenetére


CB
senior tag

Doboz oldalára ragasztott cimkén bal felső sarokban: LG-D821

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#53324) miroon válasza Watt25 (#53321) üzenetére


miroon
aktív tag

Ezt a töltőt gyorsan dobd ki szerintem,mielőtt az autód vagy a telefonod bánja.. :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#53325) Maacaw


Maacaw
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :R A Z1 akkor felejtős szerintetek? Valamint valaki el tudná magyarázni, hogy a refurbished miben más az eredetihez képest?

(#53326) vacs válasza Watt25 (#53321) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ember, hogy lehet ilyen noname töltőt használni! :W
Ahogy vérfolt is fogalmazott, örülj neki, hogy még nem gyújtotta rád az autót, vagy nem tette tönkre a telefont!
Én a helyedben azonnal kidobnám és megrendelném ezek közül az egyiket, [link] :K

(^)(>.<)(^)

(#53327) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Korábban volt róla szó, hogy az új havi patch zipben van és ez probléma, mert nem lehet fel flashelni. Én most ezt úgy oldottam meg, hogy ota-n ment fel a frissítés, utána pedig nrt simán rootolta.
Egyébként eddig jól működött a nougat, de mivel Pzoley nemsokára remélhetőleg előáll egy saját változattal, addig visszatértem stockra.

[ Szerkesztve ]

(#53328) Watt25 válasza miroon (#53324) üzenetére


Watt25
veterán

Elég régóta használom...
Szerintem enyhén szólva túlreagáljátok a dolgot...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53329) Martinitius válasza Maacaw (#53325) üzenetére


Martinitius
tag

Abban, hogy azt már egyszer valaki használta, és általában a belsejét kivéve az egész telefont újjá építik. Tehát kicserélik a külső burkolatot, a kijelzőt, kap új csomagolást, új tartozékokat stb. De belül az egy "használt" telefon. Ugyanakkor árban még mindig kedvezőek.

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#53330) szpali válasza Watt25 (#53321) üzenetére


szpali
addikt

Jól beszélnek a többiek, ez a noname töltő egy fos

Ha újabb csatlakozós autóm lenne, akkor
Xiaomi Roidmi 2S vettem volna.
De mivel nincs, ezért sima Xiaomi Dual portosat vettem.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#53331) Watt25 válasza szpali (#53330) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, de miért fos? (Konkrét technikai indokot kérnék, ha lehet.) Azért, mert noname? Az nem baj, hogy évek óta használom és nincsen vele gond?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53332) Dottore válasza Watt25 (#53331) üzenetére


Dottore
addikt

Ok, nem minden noname fos, de nagyobb eséllyel az sem mint megérje a kockázatot ami jóval nagyobb mint annak a valószínűsége, hogy nem fos.
Neked szerencséd van. használd továbbra is egészséggel, de ha legközelebb vásárolsz, ne ilyeneket vegyél mert bár nem minden noname fos, de nagyobb eséllyel az sem mint megérje a kockázatot... és így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#53333) Maacaw válasza Martinitius (#53329) üzenetére


Maacaw
tag

Köszönöm a válaszod! Ez a belülről való használtság megmutatkozik valamiben egyébként? Pl. lassabb működés vagy gyengébb akkumulátor?

(#53334) Sajtqukac válasza Watt25 (#53331) üzenetére


Sajtqukac
tag

Én elsőre arra gondolok az ilyen noname párszáz forintos töltőknél, hogy kizárt dolog, hogy 2.1A-t adjon le. Szerintem az 1A-t sem közelíti meg. Ezt ki lehet próbálni ha rádugod a telefont és az Ampere nevű appal megméred mit ír ki töltés közben és lehúzva. A kettő különbsége megadja, hogy mennyit is tud a töltő. Javaslom próbáld ki úgy hogy ugyanazzal a kábellel de egy jobb töltőfejjel, illetve ugyanaz a töltőfej de más kábel. Én régebben próbálgattam pár dolgot és az első dolog ami szembetűnő az az, hogy ne tölts kínai pár száz forintos kábellel mert nagyon gyengék. Örültem ha 500-600mA át ment rajtuk. Gyári töltőkábel már tudott olyan 1,2-1,4A-t is átvinni és az eredeti Anker kábel is ennyire képes. (Ezeket 2A-s töltőfejjel néztem ami nem pár száz forintos volt.) Valamint autóstöltőt is néztem. Régi Samsung autóstöltő kb kuka, tölteni nem töltött semmit. A másik amivel próbáltam az egy Gen HoneyDru fej volt a hozzávaló spirálkábellel. Ez viszont simán feltöltötte a telefont úgy hogy bluetoothos spotify stream és navigáció ment.

Nem megtámadni akarunk itt, csak ennyi pénzért biztosan nem tud akkora áramerősséggel tölteni. És a többiek pedig arra gondoltak, hogy senkisem tudja milyen alkatrészekkel oldották meg DC-DC konvertálást és tudni kell hogy ez hőt termel. Ha meg mindenféle védelem nélkül van felépítve akkor nem is az autóban tehet nagy kárt hanem magában a telefonban.

(#53335) ( V ) válasza metal01 (#53304) üzenetére


( V )
veterán

no átrágtam pár töltési ciklust és a Gsam / BetterBatteryStats / Wakelock det .szerint a google szolgáltatások a ludas, az marad folyton ébren különböző processzek miatt... lehet kap egy utolsó esélyt egy újra húzással.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#53336) metal01 válasza ( V ) (#53335) üzenetére


metal01
őstag

Szerintem sem a PN a hibás. Jó kis ROM ez. :)

(#53337) ( V ) válasza metal01 (#53336) üzenetére


( V )
veterán

igen, amióta a gapps-ot frissítettem azóta van probléma :(

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#53338) Watt25 válasza Sajtqukac (#53334) üzenetére


Watt25
veterán

kizárt dolog, hogy 2.1A-t adjon le. Szerintem az 1A-t sem közelíti meg.

Sajnos nincsen olyan eszközöm, ami ennél több áramot igényelne. (Néha azért felment 1,4A-re is.) Szóval azért én megelőlegeznék neki legalább 1,5A-t. Tudva, hogy az N5 soha sem vesz fel 1,2A-nél többet, (de leginkább csak 1,1A-t), úgy gondolom, van még benne tartalék így is. (A kép készítése közben nem az N5, hanem egy powerbank volt rádugva.)
Ettől függetlenül én is azt mondom persze, hogy mindenki ellenőrizze, hogy mit tudnak a kábelei, töltői. (Ez volt az eredeti hozzászólásom lényege is.) Főleg mert a kábelek többsége tényleg sz*r. Erre nagyon jó egy ilyen kis mérő.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#53339) metal01 válasza ( V ) (#53337) üzenetére


metal01
őstag

Külön frissítetted a GApps-t? Én a ROM-mal együtt telepítettem ami volt linkelve a PN oldalán és azóta csak a telefon által felajánlott frissítéseket teszem fel. Vagy te is erre gondoltál?

(#53340) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok!

Reklámblokkolónak ti használtok valamit Chrome-ban?

meg

(#53341) thesound válasza peugeotmate (#53340) üzenetére


thesound
őstag

A logout blogomban leírtat. (csak ez az egy van)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#53343) akela91 válasza metal01 (#53342) üzenetére


akela91
addikt

Gyere, nem fogod megbánni. Nexus 5 után nincs bennem tüske hogy váltottam. Sőt. Ennyiért basszus az OP3 kihagyhatatlan. (Igazából 150k -ért is megérné :D)

(#53344) metal01 válasza akela91 (#53343) üzenetére


metal01
őstag

Gondoltam max. 150k HUF lesz a kisebbik. De 650 dodó? És ez mennyi lesz majd Európában? 800 EUR? Pff... És az XL? Betegek ezek.

Megvárom azért az okt. 4-ét. De sanszos, hogy ezt nem veszem meg.

(#53345) csipuka válasza metal01 (#53342) üzenetére


csipuka
senior tag

Most olvastam, es pont erre jutottam en is...

(#53346) assemble válasza metal01 (#53342) üzenetére


assemble
addikt

Hat ha ez igaz, eleg eselyes h az lesz nalam is.
Megvarom en is azert a hivatalos bemutatot.

(#53347) Madoc válasza metal01 (#53342) üzenetére


Madoc
veterán

Már most 3 hét a szállítási idő... 😀 Amugy csak ajánlani tudom mindenkinek, nagyon pozitivak a tapasztalataim, 6 ora sot megvan mobilneten 3 napja minden nap és még van benne 15%.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#53348) csipuka


csipuka
senior tag

Fenn van a pixel phone kepekkel. Az ar tudom meg nem szentiras, de nekem egyre kevesbe teccik. Valakinek elgurult a gyogyszere Mountain View-ban...
Erdekes, hogy ki van kockazva a home gomb helye.

[ Szerkesztve ]

(#53349) csipuka


csipuka
senior tag

A top comment ami mindent visz:
"At iphone prices, I expect 5 years of update, too..."

(#53350) Martinitius válasza csipuka (#53348) üzenetére


Martinitius
tag

Gyűlölöm, hogy ezt kell írnom, de ezek baromira iPhones külsőt kaptak... :S

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.