Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) randras_83 válasza slice14 (#53097) üzenetére


randras_83
addikt

slájszíííí....b@mmeg ez fájt :O :DDD :DDD :DDD

https://www.flickr.com/randras83/

(#53102) Scooter74 válasza randras_83 (#53101) üzenetére


Scooter74
őstag

Andris:
Megrendeltem a Black Aprikot tokot a telefonra. :D

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#53103) forintuser válasza metal01 (#53094) üzenetére


forintuser
őstag

Nem értem.Nexus 4-ről mentem Op2-re.Nem én vagyok az egyetlen.Meg fogadtam, soha többé mást, #csakanexus..Várom az új Nexust.Az op2 pedig már el van adva..

Holnapkészítést vállalok.

(#53104) metal01 válasza forintuser (#53103) üzenetére


metal01
őstag

Természetesen a Nexus az első. Azért sem vettem még meg a OP3-at. De egyelőre semmi hír róla/róluk. Remélhetőleg szeptember első felében már lesznek pontos infók. Fontos szempont (nálam legalábbis) az ár. Nem vagyok hajlandó 200k-t fizetni egy telefonért. Pedig kb. ott lesz az a biz. árcédula. A lélektani határ nálam a 150k, de az is sok. Nem ér annyit egy telefon. Ha annyi, vagy max. picivel lesz több a Marlin, akkor azt veszem természetesen. Ha drágább lesz, akkor OP3.

(#53105) randras_83 válasza forintuser (#53103) üzenetére


randras_83
addikt

Bár nem volt OP2 csak OPO meg most a 3 illetve N4 N5 de az OP3 topicja messze nincs tele annyi gonddal mint anno az OP2-jé volt. Az is biztos hogy nagyot az első és a hármas szólt a kettő nem jött be annyira a cégnek. Én is úgy voltam, hogy csak a nexus, de ez most tutinak tűnik. Persze kíváncsi leszek az új nexusokra is :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#53106) ( V )


( V )
veterán

:Y

Qualcomm will reportedly not support Nougat on Snapdragon 800/801 Androids

na fasza, akkor a főtt romoknak is búcsút inthetünk.... :(((

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#53107) dkovizoli válasza ( V ) (#53106) üzenetére


dkovizoli
addikt

Ahhoz képest azért van már ugye alfa verzió nugatból n5-re.

(#53108) mm89


mm89
őstag

A minap láttam, hogy valaki miui-t keres.
Én most fogom ezt kipróbálni:
[link]

A 7-est már próbáltam korábban, volt még néhány nyűgje, amik miatt nem maradt fent.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#53109) YAS-dude válasza dkovizoli (#53107) üzenetére


YAS-dude
őstag

Csak nem lesz optimális a vulcan driver nélkül.

(#53110) assemble válasza dkovizoli (#53107) üzenetére


assemble
addikt

Amire amugy azt mondjak, hogy mar most "daily driver" szinten is jo lehet :)
Attol, hogy hivatalosan nem supportalja mar a Qualcomm, az nem jelenti azt, hogy nem fog mukodni. Azon nem is csodalkozok, hogy Vulkan driver-t nem csinaljak meg ra hivatalosan, az meg desktop gepeken is elegge csak a legujabb gpu generaciokhoz van/lesz. Mondjuk ettol meg supportalhatnanak tovabb egy ilyen nepszeru soc-ot, de sajnos az egesz piac igy all hozza, ezzel valamit kene kezdeni, foleg h egyre ritkabban fog mindenki telefont cserelni.

(#53111) dkovizoli válasza mm89 (#53108) üzenetére


dkovizoli
addikt

Mivel a nugat még nem győzött meg, gondoltam teszek egy próbát. Egész pofás ez a miui.

(#53112) ( V ) válasza dkovizoli (#53107) üzenetére


( V )
veterán

Igen, pl már CM is van [link], uh nem értem most akkor mi a probléma SD részről...

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#53113) dkovizoli válasza ( V ) (#53112) üzenetére


dkovizoli
addikt

Igen, látom egyre több van belőle. Ha már most ugyis elkezdtem piszkálni, ki is fogok próbálni párat. Nem vagyok cm rajongó, de egy próbát megér majd.

(#53114) 1Laci


1Laci
tag

Hali, van egy régi N5-öm, amit elég sokat használok, ezért gyorsan merül. Megéri bele venni egy új akkumulátort, vagy inkább telefont kéne cserélnem? Akartam venni egy N5X-et, de egy másik topikban lebeszéltek róla, mert h kb. ugyanazok a hibái vannak, mint a N5-nek, a kamera kivételével. Szóval nem éri meg azt a +xx ezer forintot a váltás.

Valakinek esetleg van tapasztalata új akkumulátorral? Bármilyen info jól jön :) köszi előre is.

(#53115) thesound válasza 1Laci (#53114) üzenetére


thesound
őstag

Az átlag sot 3-3,5 óra. Használattól függően ez lehet 2 vagy 4 is. Ha ezt tudja, akkor felesleges cserélni, sokkal jobb nem lesz. Ha nagyon hosszútávra tervezel akkor lehet érdemes venni, mert gondolom idővel kifogynak az eredeti alkatrészek a raktárakból.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#53116) Fkris válasza thesound (#53115) üzenetére


Fkris
őstag

Ha ki nem fogytak még, nagyon nehéz eredeti akksit találni...

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#53117) 1Laci válasza thesound (#53115) üzenetére


1Laci
tag

köszi a választ.. hát kb. annyi szokott lenni. szóval ebben alapból eléggé shit az akku. :/
battery-benchmarkokban majdnem kétszeres értékeket látok a N5X-nél a N5-höz képest... ha annyival jobb abban, akkor lehet h váltok. 48000-ért a 16GB-os verzió megéri jelenleg?

(#53118) dkovizoli válasza 1Laci (#53117) üzenetére


dkovizoli
addikt

N5x annyiért? Új? Hol?

(#53119) 1Laci


1Laci
tag

Kéztől, új, de csak 16Gigás. Áfa nélkül egyébként majdnem annyi üzletből

(#53120) dkovizoli válasza 1Laci (#53119) üzenetére


dkovizoli
addikt

Szerintem az nem rossz ár.

(#53121) marton.m


marton.m
tag

Sziasztok!

Eredeti Nexus 5 Bumper tokot szeretnék rendelni, vagy legalábbis arra tökéletesen hasonlítót, piros színben. Már rendeltem két hamisat 1-2 ezres árkategóriában ebayről, de mindkettőnek lazacszíne lett, az egyik talán inkább rózsaszínes, de nagyon távol állnak a pirostól. :D

Illetve a feliratok is elég gagyin lettek rájuk nyomtatva.
Tudtok ajánlani minőségi utánzatot, vagy esetleg eladót, aki árulhat még eredetit?

[ Szerkesztve ]

(#53122) tabletgenius


tabletgenius
tag

Szervusztok. Kérlek segítsetek, tévedésből a rootolt purnrxusos készülékemről kitöröltem pár mpg4 videó állományt. ( google photos szinkronizáció után, nem a galéria, hanem a googlephotos appból töröltem, eltűnt mindenhonnan).

Próbálgattam pcs visszaállítókkal, még csak nem is látják. Próbáltam kül. telefonra tett appokkal, pl dr.phone, stb. Hiába.

Biztosan működő megoldás érdejelne.
Előre is köszi.

(#53123) YAS-dude válasza tabletgenius (#53122) üzenetére


YAS-dude
őstag

A google photos alapból a kukába töröl, ott nincs semmi?

(#53124) tabletgenius válasza YAS-dude (#53123) üzenetére


tabletgenius
tag

Sajnos ott néztem, és sehol semmi. Azt se tudom hol lehet ezt ki/be kapcsolni.

A kügyű tárhelyéről tudnám visszaállítani. Később már onnan se. Senki nem járt így soha?

(Ha kivehető sd kátya lenne, meg tudnám oldani, de ez lévén nexus 5, így csak kínlódom eredmény nélkül)

(#53125) YAS-dude válasza tabletgenius (#53124) üzenetére


YAS-dude
őstag

Érdekes, alapból a kukába rakja amit törölsz benne.
Play áruházban "photo recovery" - re keresve előjön pár app, de tapasztalatom egyikkel sincs. Talán a disk digger tűnik szimpatikusnak.

(#53126) tabletgenius válasza YAS-dude (#53125) üzenetére


tabletgenius
tag

Köszönöm, azt is ki fogom próbálni. Bár reményem nem sok maradt már.

(#53127) vacs válasza tabletgenius (#53122) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha a google photos-ban törölsz egy képet, akkor az először a kukába kerül és onnét 60 nap múlva törli automatikusan a rendszer!
PC-n lépj be a google acc-al (amit telefonon is használsz) és ott nyisd meg a fokókat, bal felül 3 vonal, katt rá > kuka.
Ott kell lennie a képeidnek, ha nincs, akkor valamit nagyot elbarmoltál! :K

(^)(>.<)(^)

(#53128) mm89


mm89
őstag

Sziasztok!
Lehet egyedi probléma, de hátha :)
Szóval a Chrome nem tud frissülni már vagy 2 hete nálam (és barátnőmén sem, mindkettő PZoley rom), 505 ös hibakódot ad.
Jelenlegi verzió:
51.0.2704.81
Van valaki ilyen problémával? Mi lehet a megoldás?
(Próbáltam már a play áruház gyorsítótárát, adatait törölni, aztán a frissítéseket is, de nem segített.)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#53129) akela91 válasza mm89 (#53128) üzenetére


akela91
addikt

Én a Chrome -ot távolítanám el, majd újra telepíteném a következő lépésben. (ha továbbra is rossz, ajánlom a Pure Nexus romot, én is PZoley-ról váltottam pár hónapja)

(#53130) mm89 válasza akela91 (#53129) üzenetére


mm89
őstag

Gondoltam rá, hogy eltávolítom, csak félek, nem tudnám újra telepíteni :D
Bár, ahogy ezt most leírtam, beugrott, hogy pont erre jó a titanium backup :)
Váltani nem tervezek, teljesen elégedett vagyok vele, ez a hiba se a romon múlik gyanítom :)

szerk.:
Sikerült, eltávolítás után simán felrakta.
Érdekes..
Köszönöm a tippet!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#53131) samycool87


samycool87
csendes tag

Sziasztok,

hátha tudtok segíteni... Van egy 2014-es gyártású Nexus 5 telefonom, amit ha rádugok a töltőre akkor ugyan töltődik (legalábbis kiírja), de közben mégis merül. Nagyon gyorsan! Tegnap kicseréltem benne az aksit, de nem segített, a hibát továbbra is produkálja.

Valakinek van ötlete, hogy mit kezdhetnék vele?

Előre is köszi a segítséget,
S

(#53132) metal01 válasza samycool87 (#53131) üzenetére


metal01
őstag

Másik töltővel próbáltad? Esetleg egy factory reset? Ha ez sem, akkor az USB csati is lehet a ludas. Én ebben a sorrendben próbálnám.

(#53133) samycool87 válasza metal01 (#53132) üzenetére


samycool87
csendes tag

Töltőt, kábelt próbáltam már, factory resetet még nem... De ez lesz a következő. Köszi.

(#53134) tabletgenius válasza vacs (#53127) üzenetére


tabletgenius
tag

Ezt magam is tudtam és rögtön próbáltam is. De sajnos az ottani kukákan sem találtam semmit a töröltek közt. Ami meglep, mert a telefonos (tévedésből a) googlephotosból való törlés előtt meggyőződtem, hogy PCs, webes googlephotosban minden látható, a videók is feltöltöttek.
A figyelmetlenségem miatt ezt követően nem a galériából töröltem, hanem a gugliképes apkból.
A story része, hogy már az utosó videó rögzítéskor figyelmeztetett a nexus, hogy kevés a hely stb. s rendszerszintű működésben jelenhetnek meg gondok. Csak ezzel tudom magyarázni, hogy az oda visza szinkron így bekavart. Ez van(
Köszi a tippet amúgy.

(#53135) vacs válasza samycool87 (#53131) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha van QI (vezeték nélküli) töltőd, vagy tudsz kérni, akkor érdemes megpróbálni, hogy így tölti-e.
Ha igen, akkor a telefon usb csatlakozója a hibás. :K

tabletgenius: esetleg próbálj meg írni a google-nek, hogy hol vannak a képeid, hátha!

(^)(>.<)(^)

(#53136) tabletgenius válasza vacs (#53135) üzenetére


tabletgenius
tag

Jopár videóm tűnt el, vagy 10 db párperces, túléltem, csak bosszant>>>, mert nem is értem mitől szűntek meg a lokális tárolóról is. Sebaj, lépünk tovább. Üdv

(#53137) gabro0 válasza tabletgenius (#53136) üzenetére


gabro0
őstag

Mintha egyszer én is jártam volna így. Egyáltalán nem voltak fontos dolgok, de szőrén szálán eltűntek. Nem nyomoztam különösebben utánuk, bár se a kukában, se a telefonon, se valami helyi cache mappában nem voltak.

[ Szerkesztve ]

(#53138) ( V )


( V )
veterán

LOL , remélem csak áprilisi tréfa...

Exclusive: Google's new phones will be called the Pixel and Pixel XL

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#53139) metal01 válasza ( V ) (#53138) üzenetére


metal01
őstag

Na, ezt írtam pár hete. Kíváncsi leszek.

(#53140) randras_83 válasza ( V ) (#53138) üzenetére


randras_83
addikt

Hülyébb nevet ki sem találhattak volna, minek az új brand? Én kirúgnám a marketingest.... ;]

Most képzeld el:
- helló metal01, milyen telefonod van?
- PixelXL
- mi van pixel, vagy xl???
-Nem, PIXEL XL....érteeed?!

Jó ez már annyira sz@r volt, hogy jó volt. ;] ;] :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#53141) Fkris válasza randras_83 (#53140) üzenetére


Fkris
őstag

Apa, ülj le a hátadra és kezdj el forogni, fullba nyomtad a kretént! :D

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#53142) metal01 válasza randras_83 (#53140) üzenetére


metal01
őstag

Alsógatya márkanév. Nekem mindegy mi a neve, csak a Nexus sajátosságait őrizze meg. Félő, hogy nem fogja :(

(#53143) assemble válasza randras_83 (#53140) üzenetére


assemble
addikt

A brand nem uj, csak telefont meg nem adtak ki ez alatt.
Magyarul kiejtve foleg jol hangzik. Pixel ixel :)

(#53144) randras_83 válasza assemble (#53143) üzenetére


randras_83
addikt

igen-igen, úgy értettem, hogy a telefonra vonatkozóan.

(#53141) Fkris: na mos mééér :DDD :DDD
(#53142) metal01: lehet szifonossal ruházzák föl

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#53145) thesound válasza randras_83 (#53144) üzenetére


thesound
őstag

Egy félbeharapott pixel lesz a logó. ;]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#53146) metal01 válasza randras_83 (#53144) üzenetére


metal01
őstag

Oszt' ha szar lesz a kijelzője visszaküldöm, hogy pixelhibás? ;] Ehh, faszér' nem maradnak ezek a seggükön és csinálnak egy normális Nexust. Olyat mint a N5, csak mai hardverrel.

(#53147) YAS-dude válasza metal01 (#53146) üzenetére


YAS-dude
őstag

Meg esetleg nem tejfölöspohár anyagból...

(#53148) Fkris válasza YAS-dude (#53147) üzenetére


Fkris
őstag

Azzal nem is lenne gond, úgyis megy rá a tok.
Csak akksi lenne benne jó

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#53149) assemble válasza metal01 (#53142) üzenetére


assemble
addikt

"Félő, hogy nem fogja"

Merthogy, szerinted miben nem fogja? Ugyanugy kulso gyarto csinalja (most epp a HTC), mint az osszes eddigi Nexus telefont, es egeszen eddig azt lehetett hinni, hogy az is lesz a neve. Amilyen valtozasra a nevvaltas utal, az sztem max annyit jelent, hogy a Google-nek nagyobb beleszolasa lesz a telefonba, az meg nem feltetlenul rossz dolog.
De 1 honap es ugyis kiderul.

(#53150) metal01 válasza assemble (#53149) üzenetére


metal01
őstag

Gondoltam itt arra, hogy megmaradnak-e a szabad rootolhatóság, nyers szoftver és egyéb privilégiumai az új név alatt is a telefonnak. Az OS egy "optimalizáltabb" verzió lesz a Nougatból. Nem hiszem, hogy "csak" egy névváltás történt. Az olyan snassz. De NE legyen igazam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.