Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53901) kárátékutyá válasza vacs (#53893) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Nitrogen-re azért XDA-n írogatnak hibákról, bugokról. pld alap vagy franco kernellel nem megy a kamera... Nálad hogy muzsikál? Akkumulátor?

(#53902) mihione válasza kárátékutyá (#53901) üzenetére


mihione
őstag

Francoval is ment,alappal nem probaltam most nitrogen kernel van femt ezzel is megy.Eddig jo bar tnap szivatott egy kicsit a gapps csomag,allandoan leallt a google bill nem tudtam beallitani a sajat szajizemre.kapott egy full wipeot dataval egyutt igy most aosp tokeletes.de meg egy google kamera hianyzik meg a vr cuccok a csomagbol,delutan felrakom oket aztan meglatjuk hosszutavon mit tud.akku eddig egesz jonak tunik.de meg 100%ra se volt idom tolteni :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#53903) kárátékutyá válasza mihione (#53902) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszönöm. Akkor marad a pure. Hibátlan, üzemidő kiváló. 6.0.1-nek picit jobb mint a 7.0-nak.

(#53904) barmar


barmar
aktív tag

Sziasztok
Van esetleg valami egyszerű root mentes lehetőség stock romon a dupla koppos ebresztesre?
Köszi!

(#53905) mihione válasza barmar (#53904) üzenetére


mihione
őstag

Nincsen,custom kernel kell hozza mindenkeppen.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#53906) Fkris válasza barmar (#53904) üzenetére


Fkris
őstag

És nagyon eszi az akksit, mert ébren tartja a készüléket, kijelzőt

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#53907) vacs válasza kárátékutyá (#53901) üzenetére


vacs
Topikgazda

Én kb 1,5 hónapja használom a Nitrogen OS-ot, de eddig semmilyen hibát nem vettem észre.
Minden funkció működik (alap kernellel is), nem fagy le, nem indul újra, aksi idő is hozza a stock MM-et.
Szóval nekem nincs bajom vele. :K

barmar: dupla koppos ébresztés helyett ajánlom figyelmedbe az összefoglalóban is megtalálható Wakeup Touch Nexus app-ot.
A telefonban lévő távolságérzékelő segítségével (ami a kijelző felett jobb oldalon található) felébreszthető a kijelző, ezáltal kímélhető a bekapcsoló gomb (minimálisan növeli az akksi fogyasztást, de ha minden nap van töltve a telefon, akkor semmi jelentősége).
Én már legalább egy éve használom, ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#53908) mihione


mihione
őstag

Egy kis modositgatas tortent :D

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#53909) HREH válasza vacs (#53907) üzenetére


HREH
senior tag

Lehet, hogy tökhülye kérdés, de ez nem "nyírja ki" a proximity sensor-t? :D

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#53910) kislaci válasza HREH (#53909) üzenetére


kislaci
senior tag

Nem, én már egy éve használom, bár én a gravity screen nevű progit, az is a proximity sensort használja. Az frissebb és érzi azt is ha zsebre rakod stb.

[ Szerkesztve ]

(#53911) barmar válasza vacs (#53907) üzenetére


barmar
aktív tag

Szia
Feltettem a wakeup nexus touch-ot de nem működik. Rezeg , villog, mindent csinál, tehát látom hogy aktív, de a kijelzo sötét marad.

(#53912) radicspeter1


radicspeter1
őstag

Pfú, első alkalom, hogy rávettem magam egy 7.1-es romra, miután a purenexus 3 hónapnyi szolgálat után egyszercsak gondolt egyet és nem akart elindulni. Hát azt kell, hogy mondjam ha ilyen stabil marad ez a nitrogén akkor nagyon sokáig fogom még nyúzni ezt az 5-ös nexust. Ajánlom mindenkinek blue kernellel használom az F2FS fájlrendszer miatt.

[LG NEXUS 5]

(#53913) mihione válasza radicspeter1 (#53912) üzenetére


mihione
őstag

Mit tud az a fajlrendszer?
En annyira stabilnak nem mondom amugy vannak benne hibak ,de lehet a gapps vagy lernel miatt.pl most nem.tudok torolni a billzeten es az fb neha crashel xd

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#53914) kárátékutyá válasza radicspeter1 (#53912) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Van hozzá linked? A kernelhez. Köszi!

(#53915) radicspeter1 válasza kárátékutyá (#53914) üzenetére


radicspeter1
őstag

if you want to use F2FS, do the following (backup your data before attempt this, it will erase all your Data)

Flash TWRP with f2fs support and flash latest blu_sp★rk zip
Go to Wipe -> Advanced Wipe -> Select only Data -> Repair/Format File system -> Change partition type to F2FS
Go to Wipe -> Advanced Wipe -> Select only Cache -> Repair/Format File system -> Change partition type to F2FS
Reboot and profit

R109 letöltés

Figyelem! Amennyiben ezt megcsináljuk, akkor a telefonról minden adat törlődni fog (képek/zenék/videók appok stb), tehát olyan lesz, mintha most hoztuk volna ki a boltból.

[ Módosította: essexboy ]

[LG NEXUS 5]

(#53916) kárátékutyá válasza radicspeter1 (#53915) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszönöm, ezt megtaláltam én is. De akkor ezek szerint ezeket lehet tenni 7.1 alá is?

(#53917) radicspeter1 válasza kárátékutyá (#53916) üzenetére


radicspeter1
őstag

Persze, hogy lehet. Vagyis nálam minden jól működik 7.1-en is.
Igazából csak a kernelen múlik, hogy elindul-e ilyen fájlrendszerrel vagy sem. ;)
Ha nem támogatja a kernel akkor bootloop-ba kerül a teló

[LG NEXUS 5]

(#53918) mr.szabados


mr.szabados
tag

Sziasztok olyan gondom lenne hogy kijöttem németorszàgba és ahogz elhagytam a Magyar hatàrt elment a hàlózat néha ràment az A1re Meg a deutsce vodafonera de KB fél perc után mindig ledob fél percig a net is Meg minden pls help!!! (Volt factory reset, sim card ki be)

Samsung Galaxy 3 ->LG Optimus 2X -> LG Optimus L9 -> Samsung Galaxy Nexus -> Samsung Galaxy S4 -> LG Nexus 5->nokia 7.1->pixel 4a

(#53919) tabletgenius válasza mr.szabados (#53918) üzenetére


tabletgenius
tag

Én próbálnék játszadozni a 4/3/2G állítgatásokkal.
Vagy beállítás/mobilhálózatok/preferált stb... menüből, vagy a *#*#4636#*#* majd telefon adatai, preferált hálózattípusok stb. résznél.
Nem biztos segít, de 1 próbát megér.

(#53920) csipuka válasza mr.szabados (#53918) üzenetére


csipuka
senior tag

Csak kerdem, hogy a roaming engedelyezve van az SIM-hez?

(#53921) tabletgenius válasza csipuka (#53920) üzenetére


tabletgenius
tag

Gondolom ha nem lenne, be se jelentkezne, még percekre se. Lehet tévedek?

(#53922) radicspeter1


radicspeter1
őstag

Srácok lenne egy nagy kérdésem, nemrég vettem egy új akksit és kiváncsi vagyok, hogy egy pár éves akksival összehasonlítva mennyivel jobb vagy rosszabb.
Kernel Adiutor letöltve és ott az akkumulátort kiválasztva bal oldalt ezt a feszültség értéket kaptam...

Hasonló százaléknál nálatok, mi a helyzet...

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#53923) radicspeter1 válasza radicspeter1 (#53922) üzenetére


radicspeter1
őstag

100%-on 4246mV

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#53924) kárátékutyá válasza radicspeter1 (#53923) üzenetére


kárátékutyá
őstag

59% 3851

(#53925) HREH válasza radicspeter1 (#53922) üzenetére


HREH
senior tag

7% - 3586 mV
szerk: több, mint 2,5 éves akksi

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#53926) radicspeter1 válasza HREH (#53925) üzenetére


radicspeter1
őstag

Akkor ezek szerint, ilyen szempontból a régiek is hozzák amit kell. Most nagyon filózok egy G2 akksiban azért még...

[LG NEXUS 5]

(#53927) kárátékutyá válasza radicspeter1 (#53926) üzenetére


kárátékutyá
őstag

G2 aksit bele lehet tenni???

Tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#53928) mm89 válasza radicspeter1 (#53922) üzenetére


mm89
őstag

15%
3602 mV
Gyári akksi, lassan két éves.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#53929) radicspeter1 válasza mm89 (#53928) üzenetére


radicspeter1
őstag

Köszönöm! 3617 mV 15%-on. Ez 3:30 SOT mellett 7.1-en. Nem is tudom a 6-ossal sem volt sokkal jobb...itt viszont nagyon folyik minden az animációk is bejövősek

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#53930) kárátékutyá válasza radicspeter1 (#53929) üzenetére


kárátékutyá
őstag

15% 3615

(#53931) mm89 válasza radicspeter1 (#53929) üzenetére


mm89
őstag

Az szép, nekem ez 2 óra SOT :((

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#53932) vacs válasza radicspeter1 (#53915) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ööö ... izé, azt nem írtad, hogy ha ezt megcsináljuk, akkor az internal storage is törlődik! :(((

Eltűnt a saját kis házip*rnó :DDD

(^)(>.<)(^)

(#53933) radicspeter1 válasza vacs (#53932) üzenetére


radicspeter1
őstag

Neeeeeee!!! Igazad van magyarul nem írtam ki. :((( Pü-ben felhívtam rá a figyelmet amúgy, de remélem olyan nagy galibát nem okoztam. :/ Remélem van google photo mentésed.

Annyit még lehet finomítani a fogyasztáson, hogy a többmagos energiatakarékosságot és/vagy a cpu voltot lentebb vesszük...

Amúgy képzeljétek mit találtam:
Wifi Firmware monitorozáshoz és még magam sem tudom miket lehet vele csinálni...

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#53934) vacs válasza radicspeter1 (#53933) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nyugi nincs harag, természetesen be volt állítva a photos mentés, szóval csak minimális veszteség ért! :K

(^)(>.<)(^)

(#53935) kárátékutyá válasza radicspeter1 (#53933) üzenetére


kárátékutyá
őstag

SR4 SuperSu-t flasheltem a Neutronhoz, de nem jelez root jogosultságot a supersu. Flasheljek régebbit esetleg szerinted?

(#53936) radicspeter1 válasza kárátékutyá (#53935) üzenetére


radicspeter1
őstag

Az jó lesz, de így flasheld:
rom+unroot.zip(rom developer szerveréről töltsd le)+suSR4+googleapps+blue kernel

Google appsból érdemes a 11.01-es verzát mert annál nincs fc a google backup/restorenál

[ Szerkesztve ]

[LG NEXUS 5]

(#53937) kárátékutyá válasza radicspeter1 (#53936) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszönöm. Már be is laktam a rendszert hogy a fene enné meg. Kezdhetem elölről :)

(#53938) kárátékutyá


kárátékutyá
őstag

Neutron Rom-nál másnak se jó a kamera videó része?

(#53939) radicspeter1 válasza kárátékutyá (#53938) üzenetére


radicspeter1
őstag

Nitrogénnel nekem a 11.18-as buildnél jó a videó a gyári app-al

[LG NEXUS 5]

(#53940) kárátékutyá válasza radicspeter1 (#53939) üzenetére


kárátékutyá
őstag

Köszi. Kicsit keverem a szezont a fazonnal :)))

(#53941) kislaci válasza radicspeter1 (#53939) üzenetére


kislaci
senior tag

Milyen az akksi blue kernellel? Tudsz adni linket mindenhez? Nitrogen+blue+gapps, legfrissebb. Köszi

(#53942) vacs válasza kislaci (#53941) üzenetére


vacs
Topikgazda

(#53943) kislaci válasza vacs (#53942) üzenetére


kislaci
senior tag

Köszi, a kernelt először vagy utoljára tegyem? Stock kernel+android van.

(#53944) Fkris válasza kislaci (#53943) üzenetére


Fkris
őstag

Rom-gapps-supersu-kernel, ez a sorrend nálam, nyilván ha van amit kihagysz, akkor a következő jön.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#53945) kislaci válasza Fkris (#53944) üzenetére


kislaci
senior tag

Köszi, rootolni nem akarom, melyek előtt vagy után csináljak cache törlést vagy ilyesmit, még sosem csináltam ilyet

(#53946) Fkris válasza kislaci (#53945) üzenetére


Fkris
őstag

a kernelt stock rendszer mellé tennéd fel?

közben látom igen.
Akkor akarsz valami főzött romot, vagy a gyári rendszer, főzött kernel a cél?

Ha igen, akkor én a helyedben lementenék mindent, fotókat szinkron a Drive-ba, SMS-hívások lementése, esetleges Launcher beállítások exportálása, stb, majd TWRPből egy wipe-> factory reset, utána mehet fel TWRPből install-> bluspark kernel, és utána egy chache törlés (ott lesz alatta gomb a restart melett).
Ha ez megvolt, akkor mehet a telefon indítása, majd az előző gmail fiókoddal ha belépsz és a régi készüléként állítod be, akkor visszateszi az alkalmazásaidat, mehet vissza a restore SMS, hívás, laucher beállítás, képek pedig a Fotókból lesznek meg, ha feltette őket.

Így tuti nem akad össze semmi.

Ez az un. Clean Flash.

De dirtyzhetsz is ( csak simán TWRP-install-bluspark, chahce töréls, restart), nem valószinű h lesz valami baj, de én rászánnám azt az 1 órát, hogy miden tuti faja legyen.

!!!!!! DE MINDENEK ELŐTT !!!!!!

TWRP-Backup, és csinálj egy nand mentést, hogy ha akármi történik, akkor vissza tudd tenni, és ne vesszen el semmid, legyne egy biztos, jól működő telefonod vészhelyzet esetére.

EZ az első minden mókolásnál!

[ Szerkesztve ]

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#53947) kislaci válasza Fkris (#53946) üzenetére


kislaci
senior tag

Minden gyári, és felraknám a nitrogént meg a blu kernelt. Linux alól vagyok ráadásul, szóval wines progik nem fognak menni, eddig nyitottam a bootloadert és felraktam a twrpt, felmásoltam a telóra a romot a gappst és a kernelt. Most backupoltam a twrp-ben. Mivel a bootloadert is most nyitottam, törölt mindent a telóról, ilyenkor is kell wipeolni/factory reset?

[ Szerkesztve ]

(#53948) Fkris válasza kislaci (#53947) üzenetére


Fkris
őstag

backup után akkor wipe->factory, utána mehet az install -> 1.nitrogen 2.gapps 3. kernel (én feltenném a superSU-t is, azzal lesz rootod, és TWRP-d is, ha nem eleve ROOT os a rom).

Utána egy chache wipe, restart és mehet a belakás

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#53949) kislaci válasza Fkris (#53946) üzenetére


kislaci
senior tag

na felment minden, kezdődik az ismerkedés és a belakás, köszi

(#53950) Fkris válasza kislaci (#53949) üzenetére


Fkris
őstag

Nm, hajrá! :)

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.