Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

Lehet kérdezni, de windows sose volt a gépen, úgyhogy arra nem tudok válaszolni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Béló válasza bambano (#1) üzenetére


Béló
aktív tag

milen progikat tettél fel az érintőkijelzőhöz?

(#3) bambano válasza Béló (#2) üzenetére


bambano
titán

semmit, az xorg default installja kezeli.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Béló válasza bambano (#3) üzenetére


Béló
aktív tag

köszi

a kézirás felismerés megy linux alatt?
tudsz linkelni képet a dekstopodrol?
nálad mennyit bir az akku?(ahogy hallom a linux kevesebbet exik mint az xp)
egyelőre ennyi ;]

(#5) bambano válasza Béló (#4) üzenetére


bambano
titán

nem tudok linuxos kézírás felismerőről.

szabvány debian gnome desktopom van, nincs róla kép.

még nem jutottam el odáig, hogy kipróbáljam az akksit :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Béló válasza bambano (#5) üzenetére


Béló
aktív tag

hmhm akkor asszem maradoka vistánál ha megveszem, bár most sajna felment az ára és ennyiből veszek egy 12 colos oclsó sub-ot, bár abban nicsn kézirásfelismerés

egy kérdés még: akkor minek használod linuxal ha a lehetőségeinek csak egy részét ahsználod ki??

(#7) bambano válasza Béló (#6) üzenetére


bambano
titán

Egyrészt a dolog úgy működik, hogy bemegy a jómunkásember a bótba :) és megveszi, majd amikor ideje van rá, foglalkozik vele. Normálisan az ember úgy vesz gépet, hogy összeválogatja a hardvert, amiről tudja, hogy megy rendesen linux alatt. Itt meg az van a gépben, ami, eszi-nem eszi, nem kap mást. Emiatt egy kicsit munkásabb a debian telepítés. Szóval attól, hogy 3-4 nappal a megvásárlása után még nem volt időm foglalkozni vele, hogy mindent gatyába rázzak, még nem jelenti azt, hogy majd nem fogok mindent kihasználni rajta.

Miért nem használok vistát? Most nem akarok ebből a topicból is rendes heti linwin flémet csinálni, de szerintem az ms cuccai nem alkalmasak napi használatra. Nem azért dúrtam le az xp-t róla, mert olyan vagyok, mint sokan itt, hogy tesznek már egy próbálkozás jellegű kirándulást a linuxban, hanem azért, mert nem akarok ugyanolyan próbakirándulást tenni a windows világba. Melózni kell a gép, nem szórakozni. Sose volt windowsom, nem is lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Béló válasza bambano (#7) üzenetére


Béló
aktív tag

ok roger :)
leeht érdemesebb lett volna várnod egy linuxos verzióra: igy a MS-szoftverek licenszdiját nem kellett volna kfizetned.

mindenesetre vároma frissitéseidet az irásban, még mindig filozom hogy megvegyem ezt vagy elég számomra vmi subnoti is :(

(#9) dzsekijo


dzsekijo
csendes tag

Köszi bambano, ez az írás életmentő volt -- én is abban a cipőben járok, hogy Linux-szal akarom használni az M912-t, és már nagyon elkereseredtem, hogy nem tudom működésre bírni a tapipadot meg a wifit, amíg aztán rá nem leltem az írásodra.

Külön öröm, hogy a hibernálás aka. suspend-to-ram pöpecül megy, legalábbis a 2.6.26-os kernellel (mással nem próbáltam) -- tudtommal a feléledéssel sokszor van gond még most is (vagy volt valami áttörés ezen a téren, amiről lemaradtam?).

Kérdések:

- igen, műxik az érintőképernyő out of the box, de el van csúszva az egérkurzor. Említettél szőrmentén valamiféle kalibrációt. Ezt hogyan lehet megejteni?

- Win alatt úgy lehet jobbgombos egérklikket szimulálni a stílussal (mondják-e vajon ezt így magyarul?...), hogy sokáig az adott ponton tartom. Ezt nem láttam, hogy így lenne Linuxon (konkrétan Xubuntu-s felületen). Van ötleted, hogy lehet akár ezt beállítani, akár más jobbklikk-helyettesítő megoldást?

Köszi,
dzsekijo

(#10) bambano válasza dzsekijo (#9) üzenetére


bambano
titán

most valami vagy feléled és pöpecül megy, vagy nem :)

a kalibrációhoz van kalibráló program, még nem ástam elő se a progit, se a nevét, az kiír kalibrálás után 8-10 sornyi konfigot, amit bele kell vésni az xorg.conf-ba és attól kezdve lesz jó. Ezt én még nem szenvedtem végig.

xubuntut nem ismerem, a jobb egérklikket még nem néztem... ami késik, nem múlik.

nekem most attól fő az agyam, hogy tegnap többször is lerohadt a gép memória teszt közben... bekapcsolom, elkezd számolni, 297-nél megáll, úgymarad. esetleg 2-3 perc múlva továbbmegy. :(

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) dzsekijo válasza bambano (#10) üzenetére


dzsekijo
csendes tag

most valami vagy feléled és pöpecül megy, vagy nem :)

Umm, asszem félreérthető voltam... Azt akartam mondani, hogy nekem ezen a gépen pöpecül megy (fel is éled), utána meg csak örvendeztem egy sort nagy általánosságban, hogy lám-lám, hova fejlődött a világ, mert eddigi emlékeim szerint (személyes tapasztalat + amit olvastam) a hibernációból való felébredés mindig is szívás volt.

Amúgy azóta egy probléma mégiscsak előjött a hibernáció kapcsán: ha lecsukott monitorral csinálom, akkor feléledés után sötét marad a monitor. (Legalábbis pár próba alapján úgy tűnik, hogy ez van.)

xubuntut nem ismerem...

Hát azért gondolom, nagy különbség nem lehet a Debianhoz képest...

nekem most attól fő az agyam, hogy tegnap többször is lerohadt a gép memória teszt közben... bekapcsolom, elkezd számolni, 297-nél megáll, úgymarad. esetleg 2-3 perc múlva továbbmegy.

Hm-hm, szerintem fordíts egy kernelt, egy glibc-t meg egy gcc-t. Annó amikor LFS-eztem, ezek valamelyikén mindig elszállt a fordítás, ha memóriahiba volt vagy overclockoltam a procit. ( => Ha nem száll el, akkor vélhetően nincs gáz ...)

(#12) zsirk


zsirk
csendes tag

Üdv! Egy ideje már küzdök a wifi-vel (madwifi 0.9.4 + openSUSE 11 + kernel 2.6.25). Neked mivel sikerült működésre bírnod? Be/kikapcsoláshoz kell Fn+F2? Köszi.

(#13) dzsekijo válasza zsirk (#12) üzenetére


dzsekijo
csendes tag

Üdv! Egy ideje már küzdök a wifi-vel (madwifi 0.9.4 + openSUSE 11 + kernel 2.6.25). Neked mivel sikerült működésre bírnod? Be/kikapcsoláshoz kell Fn+F2? Köszi.

Leszedtem subversionből a bleeding edge madwifit:

svn checkout http://svn.madwifi.org/madwifi/trunk madwifi-trunk

Egy

make && make install

, aztán ment mint a kisangyal. Ja, azért beleraktam az

/etc/modprobe.d/blacklist

-be hogy

blacklist ath5k

, hogy meg ne próbálja az OS az ath5k modullal hajtani a wifit. És nekem 2.6.26-os kernelem van, de gondolom menni fog 2.6.25-tel is. Úgy tapasztaltam, Linux alatt is van hatása az Fn+F2-nek, ha véletlenül épp kikapcsolt állapotban van, akkor rakd vissza. Ha nem megy, még egy

ifconfig up ath0

-t is megpróbálhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#14) bambano válasza zsirk (#12) üzenetére


bambano
titán

Azt a rádiót, ami ebben a gépben van, ez a muzeális jellegű madwifi nem kezeli. Én leszedtem a legújabb stable-t, a 0.10.5.6-ost, fordítottam hozzá külön kernelt és azzal megy.

Okos debillányos fejlesztő nem azt a gcc-t teszi a disztróba, amivel a kernelt fordítják hozzá... Na mindegy.

Opensuse-t soha életemben nem láttam.

Bekapcsoláshoz addig kell az fn+f2, amíg be nem írod modul paraméternek, hogy rfkill=0, utána már nem foglalkozik azzal, hogy eredetileg ki van-e kapcsolva a rádió.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) bambano válasza dzsekijo (#13) üzenetére


bambano
titán

az ifconfig nem kapcsolja be a rádiót, az csak az ethernet interfészt húzza fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) FTeR


FTeR
addikt

még biztos lesz kérdésem, de most csak egy merült fel bennem.
milyen a CCFL kijelző? mondjuk ledeshez képest.

(#17) bambano válasza FTeR (#16) üzenetére


bambano
titán

Nekem megfelel. Magát a kijelzőt azért nehéz értékelni, mert rá van ragasztva a touch screen fólia, ettől minden homályosabb és gagyibb. De a wibrain kijelzője szerintem jobb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) FTeR válasza bambano (#17) üzenetére


FTeR
addikt

a wibrain-on nincs képernyő tapi? (és ha igen mitől UMPC?)

(#19) bambano válasza FTeR (#18) üzenetére


bambano
titán

Van rajta, csak jobban sikerült. Szerintem attól umpc, hogy ultra mobile. A kijelző felbontása sem az eredetileg megadott 800x48, a wibrain 1024x600-as, a gigabyte meg 1280x768-as, ha jól emlékszem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) FTeR válasza bambano (#19) üzenetére


FTeR
addikt

számomra UMPC:
- tapi kpernyő
- 1 kézben tartható
- <1kiló
- és fullos os futhat rajta (szal nem PPC/PDA)

vmi olyasmi, mint az ASUS R50 (GPS/HSDPA), csak -100eHUF és nagyobb felbontás (notit is úgy vettem, h 15,4" és 1680x1050).

ez a mini tabletpc kivitel még elég szimpatikus, inkább mint egy netbook. a mobilix oldalán egyelőre a M912X a legszimpatikusabb.

(#21) FTeR


FTeR
addikt

a (full) HD videókkal hogyan birkózik meg?

(#22) bambano válasza FTeR (#21) üzenetére


bambano
titán

nem teszteltem, nincs hd videóm egy se... Sima videókkal ment.

Az 1 kiló az határeset, de ha mégis ilyet akarsz venni, előtte feltételnül nézd meg saját kezűleg, mert nekem a kidolgozási minősége nem a csúcs. Nehogy csalódás legyen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) FTeR válasza bambano (#22) üzenetére


FTeR
addikt

a sima videók nem igényelnek hw támogatást.

ha tudsz rá időt szakítani:
Alan Wake Cinematic Trailer 1080p
Watchmen trailer HD

~150megás előzetesek, hamar lent vannak.

(#24) bambano válasza FTeR (#23) üzenetére


bambano
titán

ezeket nem bírta rendesen lejátszani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) FTeR válasza bambano (#24) üzenetére


FTeR
addikt

thx. a hw alapján erre számítottam, de a gyakorlati teszt az igazi :)

mi a helyzet a melegedéssel és a hanggal? egyes UMPC-k elég melegek tudnak lenni.

(#26) bambano válasza FTeR (#25) üzenetére


bambano
titán

Zaj és meleg van, de nem vészes. Ha letekered az órajelet, akkor teljesen hideg és csendes marad a gép.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.