Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Az szar. De innentől talán csak jobb lesz. Fel a fejjel! ;)

Rip and tear

(#2) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Valószínűleg azért fáj gyökérkezelés után, mert a gyökércsúcs gyulladt be, ilyenkor általában antibiotikumot szoktak felírni a fogorvosok. Nekem már elég sok gyökérkezelés volt (7 vagy 8) és csak egyszer volt olyan, ami nálad, vagyis, hogy kiidegelés után még fájt, de ekkor a gyökércsúcs volt gyulladt. Kaptam rá antibiotikumot és kb. egy hét alatt lement a gyulladás.
Nincs alattomosabb dolog egy fogfájásnál, ezt aláírom. Nálam mindig a Saridon a nyerő, az mindig segített, míg az Advil Ultra Forte alacsony vérnyomás esetén (amikor az ember aludni próbál ugye) nem működik, legalábbis nálam pont akkor volt hatástalan, amikor aludni szerettem volna., aztán amikor eljött a reggel, elindultam a dokihoz és mivel elégé rohantam, így ugye a vérnyomás is megemelkedett, aztán egyszercsak elkezdett működni az Advil, de ekkor már mindegy volt.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#3) maser


maser
tag

Húú.. szegény. :(
Sajnállak

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#4) Hieronymus válasza huskydog17 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Talán emberbarátibb megközelítése a kezelésnek, ha első körben a gyulladást húzzák le egy kicsit.
Utána kezdik meg a foggyökér kezelését.

A fogfájás, a probléma modern megközelítése szerint, nem betegség, hanem nemtörődömség.
A féléves orvosi vagy önkontrollal megelőzhető. (Ha elszíneződést látsz a fogadon, irány a fogorvos.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) bambano válasza Hieronymus (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Talán emberbarátibb megközelítése a kezelésnek, ha első körben a gyulladást húzzák le egy kicsit.": persze, atombomba jellegű gyógyszerekkel erőszakkal letapossák a gyulladást, ahelyett, hogy az okát megszüntetnék, amitől a gyulladás magától lemegy?

ez max. mengele szerint emberbarát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Az harmadik ügyelet ahol voltam adott a fúrás után antibiotikumot, szóval az csökkenti a gyulladás [a fájdalom okát], de a fájdalmat már annál kevésbé. Most Cataflam-on élek keddig, az valamennyire úgy tűnik használ, ellentétben minden más csillapítóval.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#7) Peterson_ válasza nonsen5e (#6) üzenetére


Peterson_
addikt

Aflamin, Flector rapid, Xilox szinten elég hatékony ilyenekre, de úgy általában jobbak az ilyen granulátum alapú cuccok a gyorsabb felszívódás miatt. Ha gázos, a tablettát is érdemes összetörni, elkeverni egy kevés vízben amennyire lehet, aztán mint egy felest leküldeni:DDD
Illetve van még ilyen gyógynövényes kenőcs ínyre, amit babáknak szoktak adni fogzáskor-nem röhög-, nekem egyszer azt ajánlotta fogdoki, és tényleg jó, lehúzza a gyulladást is.

Persze egyik sem csodaszer, de én ilyenekkel szoktam kihúzni ha nagyon muszáj.

Én is most vagyok egy gyökérkezelés közepén, és azon parázok, hogy jövő hét péntekig be ne durranjon a fogam.
Szóval maximálisan átérzem a helyzeted, kitartást hozzá.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#8) Hieronymus válasza bambano (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem is tudtam, hogy (fog)orvos is vagy.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) akoska23


akoska23
aktív tag

Flector az mindig segit. Én 15 évig küszködtem a fogaimmal egyre csak törtek hullottak......... aztán 2 hónapja elszántam magam és elmentem fogorvoshoz (szigorúan csak magánba mert legalább addig adják az érzéstelenitőt ameddig fáj) felül gyökérkezeltek 5 öt ami abszolút nem fájt pedig attól féltem a legjobban de még kellemetlennek sem mondanám és huztak 4 et, meg csiszoltak párat mindezt egy hét alatt. Irattam is gyorsan 4 doboz 20 as kiszerelésü Flectort de hála istennek nem sokat kellett beszedni belőle és már az uj felső fogsort is megszoktam. Januárba jöhet az alsó. Ez az én sztorim a fájdalmadat maximálisan átérzem volt olyan időszakom hogy lidocainnal kellett fújkálni hogy tudjak létezni a szájzárról ne is beszéljek.

A 23-as szám a nevem melett nem az életkorom jelöli, nincs titkolnivalóm, ezért nem változtatom 2006-óta a nicknevem sehol

(#10) bambano válasza Hieronymus (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a logika nem a fogorvosok kizárólagos joga.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Peterson_ válasza bambano (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

Bizonyos esetekben először a gyulladást kell kordában tartani, hogy folytatni lehessen a kezelést.
De ez számtalan dologban így van, pl ha a mandulád kell kivenni, ahoz sem nyúlnak addig míg gyulladásban van.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#12) hokuszla válasza bambano (#10) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Mázlista.
Rám egyszer Bécsben jött a fogfájás kedden, v. szerdán, de a munka miatt csak péntek este tudtam hazajönni.
Persze ott is mehettem volna orvoshoz, valószínűleg pár százezer forintnyiért meg is oldották volna...

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#13) kmisi99


kmisi99
addikt

Az ilyen tablettás szarok mint algopyrin cataflam, és vackok fogfájásra semmit nem érnek. Egy egész levéllel be lehetne szedni akkor se fog hatni. Xilox vagy Flektor. Nagyon jó hatásuk van a fogfájásra. Én fél éve éltem át szörnyű borzalmakat.
Kicsit fájdogált a fogam, mondom elmegyek fogorvoshoz. Ő kiírt röntgenre, és felírt antibiotikumot, erre mire kijöttem a fogorvostól elkezdett kegyetlenül fájni úgy, hogy majd beledöglöttem.
Napokig nem aludtam, a fájdalomcsillapítót cukorkaként fogyott, a szegfűszeg semmit nem ért. Már inni se voltam képes, evést meg csak a mesében láttam. Ha ittam akkor akkora fájdalom jött a fogra, hogy fogtam a párnát a fejemhez, és ahogy csak bírtam üvöltöttem mintha épp fűrészelnék le a lábam. Aztán elmentem fogorvoshoz, hogy csináljon már valamit beledöglök. Megnézte az elkészült röntgent, hát ezt kihúzzuk, szedjem tovább az antibiotikumot mert gyulladtan nem szabad piszkálni. Felírattam vele Xilox-ot. Életemben nem volt még akkora megkönnyebbülés miután elkezdett hatni.

(#14) Hieronymus válasza bambano (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha a logika korrekt, akkor nem.
Ha hibás, akkor a következtetés is hibás.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) bambano válasza Peterson_ (#11) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

érdekes, ha pl.szálka megy a kezembe, és begyullad, akkor az orvos nem szöszöl azzal, hogy lenyomja a gyulladást, ami ellen erősen dolgozik a kezemben a szálka, hanem kihúzza a szálkát és utána foglalkozik a gyulladással.

a jobb fogorvosaim se agyalnak ilyenen, hanem kitakarítják a gyulladást okozó gócot és utána foglalkoznak a gyulladáscsökkentéssel. az esetek zömében feleslegesen, mert ha nekem kifúrták a gyökércsatornát, és megvolt legalább az első kezelés, akkor a gyulladás pár óra alatt magától megszűnik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Chaser válasza kmisi99 (#13) üzenetére


Chaser
titán

Embere válogatja...nekem cataflam 100% bevált, vízben oldódóst használok ha kell, nagyon gyorsan hat. Mandulaműtét után is azt szedtem. Teljesen begyulladt fogat is kszedik ha muszáj, nekem 1x muszáj volt, mert december közepén egyik doki elbarmolt valamit, fogam meg úgy begyulladt jó hogy ki nem égett a pofám:D Visszamegyek jó az, szedjem a gyógyszert...1-2 napig {jrtam, közben már karajcsont előnapja, már inni se tudtam. Másik doki kiszedte, nem éreztem semmit pedig darabokban szedegette ki egy órán át. Eleinte mindenem zsibbadt csak a fogam nem, már beszélni se tudtam:) sokat telefonált, végül valami ultra nevű csodát tolt belém, onnantól már semmit nem éreztem. Ez már vagy 10 éve volt.

szerk: bambano Mandulát pl akkor vesznek ki gyulladtan ha vészhelyzet van, egyébként nem bántják. Fogat is nehezebb érzésteleníteni úgy. Nyilván gyulladás mértékétől függ, meg kinek milyen fájdalom küszöbe van.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Peterson_ válasza bambano (#15) üzenetére


Peterson_
addikt

Egyes esetekben, de egy totál gyulladt góccal akkor sem tudnak mit csinálni, mert nem fog lehúzódni önmagától.
Hozzányúlni pedig nem fognak, ha az íny, csont, stb teljes gyulladásban van.
Ha nagy a gáz, kihúzzák, de az esetek túlnyomó részében előbb pont gyógyszeres kezeléssel kell kezdeni, majd utána lehet a tényleges kezelést megkezdeni.
Ne keverd már egy szálkával, ezzel csak tovább magyarázod a hülyeséget.
Egész egyszerűen írtál valamit, amiben nem volt igazad, akkor sem, ha úgy állítottad be, mintha az bomba biztosan úgy lenne.
Fele családom egészségügyis, tömték ilyenekkel a fejemet eleget, illetve elég sűrűn volt sajnos "szerencsém" fogorvosi, és fül-orr-gégészeti kezelésekben.

Chaser:
-Gyulladt állapotban nem fogják megműteni a mandulát sem.
Megnézik milyen fajta gyulladás(tüszős, vagy lepedékes pl), aztán általában valamiféle penicillin féleséggel kezelik.
Ha tályog van, az más, ott nem kecmecelnek.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#18) C4mp3r


C4mp3r
addikt

alvasra rivotril vagy xanax, nyaron mikor ejszakas voltam a nappali 40 fokban egy feles rivotril mindig elaltatott, szerintem neked is segitene foleg ha nem alakult meg ki tolerancia. a fogfajasra az ilyen over the counter fajdalomcsillapitok nem sokat ernek, megprobalhatsz feliratni orvossal valami opioid alaput pl codeine

(#19) Chaser válasza Peterson_ (#17) üzenetére


Chaser
titán

Mondd meg a doki néninek is aki műtött...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Peterson_ válasza Chaser (#19) üzenetére


Peterson_
addikt

Akkor kb levegőt nem kaptál már tőle szvsz...
Nálam hasonló volt, kb duplájára dagadt a nyakam, de azt nem bántották, míg nem kaptam egy injekció kúrát...tesómét kivették, de neki már ráhúzódott a szívére.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#21) 8th válasza kmisi99 (#13) üzenetére


8th
addikt

Cataflam tényleg nem sokat ér fogfájásra mármint ténylegesen a fájdalomra viszont a gyulladást két nap alatt teljesen lehúzta a pofámról pedig bölcsességfog kivésése után a teljesen bedurrant ínyem és az ott futó megbolygatott idegek miatt olyan fájdalmaim voltak, hogy első éjszaka míg párom az igazak álmát aludta én könnybe lábadt szemekkel reggelig a falat kapartam nyüszítve a konyhában mint egy kivert kutya.

(#22) bambano válasza Peterson_ (#17) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oh, tehát a pérólengetésben az számít, hogy fele családod egészségügyis? :P
oké, akkor én is belengetem: anyám egészségügyi végzettségű és egészségügyi szakiskolában is tanított jó sokat. én meg elolvastam az összes könyvét. a keresztapám fullextrás orvos (ezen mindig jókat röhögök), és van még a családban két fogorvos meg egy proktológus (vagy minek hívják a fogszabályzó doktort). ja, lódoktor is van a családban.

nyertem? :P :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) kmisi99 válasza 8th (#21) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor ezt észben tartom, mert elég szerencsétlen fogsorom van. Legalábbis könnyen romlik, a betömött fogak is fájnak néha. A leírt történetem meg, vicces de zsömle evés után fájdult meg a fog annyira "kemény" volt neki.
Át tudom érezni milyen lehetett, nekem is hasonló volt, csak közel egy hétig tartott. A végén már rájöttem hogyan tudok inni. Egy zacskót kellett a számba tömni, a fájós foghoz, hogy egyetlen csepp víz se tudja elérni. Fele vizet kiköptem, kb mint egy fogyatékos úgy ittam de végre tudtam inni.

(#24) Chaser válasza Peterson_ (#20) üzenetére


Chaser
titán

Nekem csak kis gyulladás volt rajta, év felében kb:D kicsit lement ki is vették, úgy 5 évvel azelőtt kellett volna. De azért majdnem megöltek közben:D

8th Nálam mindig bevált, ez embertől függ mire hogy reagál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Peterson_ válasza bambano (#22) üzenetére


Peterson_
addikt

"nyertem?"
- Gyerekességben okvetlenül nyertél.;)

Ne haragudj, de nem én tálaltam az egyetlen helyes és logikus gondolatként a véleményem nagystílűen előadva, lehülyézve még akár az orvosokat is is(bár az tény, hogy vannak hentesek köztük)...Szerintem nem pérólengetés, ha leírom a saját tapasztalataimat, meg azt amit olyanokról hallottam akik tényleg kompetensek a témában.
A szálkás példád teljesen rossz volt, mivel az egy idegen test, ahol annak jelenléte okozza a gyulladást, nyilván azt kell először eltávolítani.

Na most a fogad vagy a mandulád nem az, csak mondjuk fertőzés vagy egyéb ok miatt következik be a gyulladásuk.
Sokkal rizikósabb gyulladt területet bolygatni, arról nem is beszélve, hogy ahogy mások is mondták, az érzéstelenítés sem biztos, hogy hat.

Persze ki lehet húzni a gyulladt fogat, meg kiveszik s.o.s-ben a gyulladt mandulát, de akkor sem valószínű, hogy mellőzni lehet a gyógyszerekkel történő kiegészítő kezelést.

Én elismerem, hogy tájékozott vagy számos témában, de attól nem biztos, hogy mindig neked van igazad:N
A proktológus meg inkább ne szabályozza senki fogát, engem meg kerüljön is el minden irányból;]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#26) Peterson_ válasza Chaser (#24) üzenetére


Peterson_
addikt

Amikor nekem volt ez a durva gyulladás, rögvest ki akarták venni, de mondták, hogy olyan állapotban nem lehet Hozzányúlni.
Cserében kaptam egy héten át 3x100ml injekciót a szebbik felembe:DDD
Nem volt egy nagy élmény, de végülis rendbe jöttem, aztán csak valami visszaradt cisztaszerű részt szedtek ki, de a manduláim még most is megvannak.
Lehet, hogy jobb lenne kivetetni, de lokálban nem mennék bele, altatástól meg fosok, és nem akarok 2-3 napra kórházba vonulni.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#27) Chaser válasza Peterson_ (#26) üzenetére


Chaser
titán

Nekem altatásban volt, helyit passzoltam:) Először nem akartam elaludni, aztán meg felébredni:D Vérzés se állt el. Csak mesélték, 10 orvos futkározott mint egy mérgezett egér:) Altatóorvos elb@szarintott valamit, voltam már egyszer altatva gond nélkül. De utána nem is a torkom fájt, az kevésbé, de a fülem....4 óránként cataflam, de 3 óra múlva már falat tudtam volna kaparni:) Jó móka volt...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) ldave


ldave
félisten

Nekem október végén volt hasonló, egy amalgán tömés alatt az évek során tovább szuvasodott a fogam és egy szép vasárnap reggelre úgy bedurrant, hogy csecsemőpózban sírtam a sarokban. Mivel a tömés alatt volt a gond, emiatt évekig nem is jött elő a probléma. Jövő héten fejezik majd be a gyökértömést, sajna a meló miatt idáig elhúzódott a kezelése.

A Slime draws near! Command?

(#29) Peterson_ válasza Chaser (#27) üzenetére


Peterson_
addikt

"Lehet, hogy jobb lenne kivetetni"
-Köszi, akkor ez a mondatom már semmissé is vált:DDD

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#30) Chaser válasza Peterson_ (#29) üzenetére


Chaser
titán

Ha túléled utána jön a szenvedés ;] másnap már ettem, kicsit fájt de nem vészes. 3 nap múlva kezdtek el fájni a füleim, egyik 2 nap alatt elmúlt, másik 10 napig tartotta magát. Utána mintha egyik napról másikra elvágták volna és nem fájt többet. Meg az a szájbűz...nem bírtam elviselni magam:D Mocskos egy dolog ez, de mióta kinn van nem is voltam beteg kb csak egyszer.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Hieronymus válasza bambano (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyertél, de nem a témában.

Sikerült egy érvelési hibasorozatot bemutatnod.
Mások kompetenciájának felsorolásával próbálod alátámasztani az érveidet.
De nem ettél még nem lesz igazad.

Ha meg mindent elolvastál és megértettél, gondolom nem gond gyorsított folyamattal orvosi diplomát szerezni. Ha meglesz, akkor majd hiszek neked. :DDD (vagy mégsem)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#32) Peterson_ válasza Chaser (#30) üzenetére


Peterson_
addikt

Hasznos dolog a mandula, amíg nincs baja, a szervezet egy védvonala.
De ha gáz van vele, rengeteg gondot okozhat.
Volt asszonynak két éve vették ki, tapasztaltam, mit szenvedett vele, de neki hetekig elhúzódott.
Azért jó, hogy túl vagy rajta, én mindig parázok tőle, hogy egyszer mégis arra kerül a sor, hogy ki kell venni.
Állítólag minél idősebb korban kell kivenni, annál szarabb.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#33) Chaser válasza Peterson_ (#32) üzenetére


Chaser
titán

Tudom. De nekem már 10 éve csak a baj volt vele:) Jött egy helyzet és ki kellett venni. Felnőttkorban sem rosszabb, ez tévhit. Rosszabbul tolerálunk pár dolgot kb. Volt egy 17 éves lány neki minden baja volt, annyi eszük nem volt hogy vigyenek be valami gyógyszert, ott meg csak algopyrint vagy hasonló hülyeséget kapott. Volt egy 4-5 éves kis gyerek azon meg se látszott semmi, viszont náluk a mandula még jóval kisebb és gyorsabban is regenerálódik minden. Egyébként náluk sokkal nagyobb a veszély, nem mindegy 8 liter vérből folyik el x, vagy 3-5-ből. A műtét utáni dolgok 15 éves kor felett kb mindenkinél ugyanazok, láttam a mandulás topikot:) De nyilván mindenkinél mégis más, nem mindegy milyen a szervezet és hogy tolerálja a fájdalmat.

szerk: Azt ne akard tudni milyen amikor beleragad a kaja a sebbe:D Egyik oldalon szerencsém volt, lejött egyben az a hülyeség, nem tudom a nevét. Mondom több a kaja a számban mint amennyit leharaptam:D Másik oldalon viszont csak kis darabokban jött amíg le nem kopott.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) sutykuru válasza Peterson_ (#25) üzenetére


sutykuru
tag

"A proktológus meg inkább ne szabályozza senki fogát, engem meg kerüljön is el minden irányból;]"

Miért? Lehet nagyon ügyes keze van és jó hosszú szerszáma(i).

(#35) nonsen5e


nonsen5e
addikt

A Szentkirályi utcai ügyeleten viszont még mindig csak pislogok.

Fogászati sürgősségi betegellátás (ügyelet):
20.00- 7.00 óráig

Szóval nem az történt, hogy odamentem, beültetett a székbe, megnézte majd megállapította, hogy olyan szintű a baj, hogy szájsebészet / mifene kell ami nincs éjjel, hanem rám sem nézett, és elhajtott azzal, hogy vegyek be fájdalomcsillapítót.
A "Szak"véleményük nélkül is be tudom venni a fájdalomcsillapítót meg meg tudom állapítani, hogy "baj" van a fogammal, hogyha fáj, nem kell ehhez túl sok ész.
És erre fizetem a TB-t...
Kinek milyen tapasztalata van így? Mint említettem, 1-2 éve ez még nem így volt. Éjszaka közepén is fényárban úszott az épület, ültek kint a betegek, és személyzet is volt 1 darab nővéren és egy éjszakai őrön kívül.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#36) 8th válasza nonsen5e (#35) üzenetére


8th
addikt

[link]

Pedig anno akármikor beestél az ajtón mindig volt aki ellásson. Karácsony éjjel is. Tényleg röhej, hogy európa közepén egy 1.7milliós fővárosban nincs egy qrva ügyelet ahol éjjel tb finanszírozásra ellássák az embert. De legalább stadionjaink vannak. Ki kell menni egy igen magas színvonalú (lol) magyar bajnoki meccsre beszólni egyet valakinek és puff (=> :DDD ) már kint is a fog. :(((

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.