Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Redneck válasza petymeg (#149) üzenetére


Redneck
nagyúr

petymeg: Örülök hogy tetszett! A nők nem mindig értik meg, hogy játszani jó. Nálunk az segített hogy találtam olyan játékot amit együtt játszhatunk néha, így kicsit megértette az érzést! :K

robogos10: Köszönöm szépen! :R

Zicokuka: Szerintem ez ebben a formában nem igaz. Ha fullos gépet veszel, 3 évig általában nem stresszes a szituáció.
A Quad gyenge mint a verébfing manapság. 4460-am volt, ami egy elég gyenge Haswell i5, még ahhoz képest sem túl acélos. A Quad húzható, de ez nem mindenkit érdekel, és van szórás a darabok közt. Ha közepes VGA kihajtásáról van szó, vagy egy szálas erőről, a Quad teljesen felejtős. :K

mekkGyver: Ne haragudj, de szerver processzort ne hasonlítsunk vagy mérjünk asztalival, mert teljesen másról szól a két műfaj. A felhasználók nagyon kis hányada használ olyat desktop gépben. :N

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#152) #24845312 válasza Csupingo (#137) üzenetére


#24845312
törölt tag

Tomato alaplapos gépeim voltak nekem is. Cyrix 6x86-ok is, de 5x86 is.
Fekete-fehér azaz mono SVGA monitorom is volt (tudta már a 100 Hz-et is), de volt még fekete-ZÖLD VGA monitorom is! Ez vajon gyári lehetett vagy utólagos módosítás eredménye? Mert mindössze 1 db ilyennel találkoztam, az összes többi fekete-fehér volt mind. Az biztos, hogy kész megváltás volt használni ezeket a monitorokat az előtte sok-sok éven át használt szemgyilkos Hercules monitorok után (monokróm, 2 szín, 1 a megjelenítés színe, meg 1 a fekete háttér). Ilyen Hercules monitorból volt sárga, zöld és fehér írásszínnel rendelkező is nekem. Ilyenen tanultam meg programozni is, 720x348-as felbontás mellett 64 KB VRAM-mal! Ma kb a 100.000-szerese van ennek a mennyiségnek egy VGA-n!
CD-ROM meghajtókról jutott eszembe, hogy voltak olyan példányok, amik nem csak hogy pörögve adták ki a lemezt, hanem olyanok is, amik olyan lendülettel nyíltak ki, hogy a lemez egy az egyben le is repült róluk! Bezzeg a jó kis Matshita/Matsushita (Panasonic) 2x-es CD-ROM meghajtóm olyan szép lassan adta ki, hogy alig lehetett kivárni. Illetve kézzel benyomni is csak úgy lehetett, hogy lefogtam a gép hátulját, mert különben eltoltam volna az egészet, olyan masszív kis szerkezet volt. A CD-tálcát "kivagdalók", amikről lerepült még a lemez is, azokat meg elég volt csak megpöckölni, és már mentek is befele.

[ Szerkesztve ]

(#153) Mokó válasza Redneck (#151) üzenetére


Mokó
aktív tag

Én épp szerver procit használok a 1366ban :D És megvan már fhú lassan talán 1 éve is,ami nálam már soknak számit.

(#154) Redneck válasza #24845312 (#152) üzenetére


Redneck
nagyúr

Azokra a CD lejátszókra én is emlékszem. Volt meglepetés és "öröm" mikor az eredeti lemezt kivágta. :((

Mokó: Frankó, de nem sokan használnak szerver procit az átlag userek közül! :B

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#155) Mokó válasza Redneck (#154) üzenetére


Mokó
aktív tag

Ezek szerint nem átlagos user vagyok,hanem azon felüli :) Egyébként igazad van.

(#156) kisp113


kisp113
tag

Utólag valamikor a 2000' évek elején én is összeraktam a '90-es évekbeli álomgépemet, és toltam rajta néhány akkori játékot. Csakúgy! :)
Mai napig őrizgetem. Megvan benne a 2xVoodoo2 SLI is!

[ Szerkesztve ]

(#157) jokeph válasza petymeg (#150) üzenetére


jokeph
nagyúr

Suliban középiskolásként '91-ben a 286-os gépekhez monochrom zöld meg narancssárga monitorok voltak. Egy élmény volt őket hosszasabban nézni.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#158) mekkGyver válasza Redneck (#151) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Ki beszélt szerver processzorról??? Csak szervernek használom, de sima core2quad procis gép. Az más kérdés, hogy az akkori Xeon procik sem tudtak lényegesen többet, de az sem igaz, hogy "másról szól a két műfaj", mert a szerverek sem ufótechnológiára épülnek, csak megbízhatóbb alkatrészekből épített redundáns rendszerek. Nem is annyira a teljesítményük a kiemelkedő, hanem a megbízható működésük, és az a képesség, hogy elkerülhető legyen az adatvesztés és akár működés közben is megoldható legyen egy hardverelem cseréje.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#159) Redneck válasza mekkGyver (#158) üzenetére


Redneck
nagyúr

Bocs, azt hittem hogy a Quad szerveres megfelelőjét írod. Persze jó kis proci volt anno, de rommá húzva (4,0Ghz vagy fölötte) sincs még egy Sandy Bridge i5 szintjén sem. Értem a szerver alkatrészeket is, tényleg jók de az emberek többsége nem azokat keresi. Vehettem volna E3-1231 v3 CPU-t a 4790 helyett, de nem lennék vele előrébb, sőt. :N

Szerk:
Ettől függetlenül aki anno vett egy Q9650-et az nem lépett rosszat, nagyon sokáig bőven kiszolgálta a VGA-kat.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#160) Zsopa válasza Csupingo (#137) üzenetére


Zsopa
tag

Az első CD-rom-om 93-ban vettem, 1X-es sebességű volt és manuális kiadású (de nem caddy-s). Be kellett nyomni kicsit az elejét, kattant, és kilökte, de nem csak egy tálcát, hanem magát az egész CD-romot lényegében, egy keretből, mivel egybe volt építve a tálca, azaz nem is volt tálca. Típusa Mitshumi volt... pörögve kiadtott CD az alap volt...:D

(#161) Zsopa válasza jokeph (#157) üzenetére


Zsopa
tag

Melóhelyen 90-ben, az első asztali PC, amit láttam életemben (előtte csak Novell-es és Unix-os szervereket, amik egyébként már 286-osok voltak), 80188-as 8 Mhz-es XT 640k Rammal :D 10 Megás vinyó.
Nagyon menő gép volt!!!
És nagyon komoly 8 színes Ega monitor volt hozzá!!!

(#162) Zsopa válasza petymeg (#149) üzenetére


Zsopa
tag

XT-n: Defender of the Crown, Simearth, Gods. Prehistorik. Arcanoid...

(#163) intelMMX


intelMMX
senior tag

Másnak 20 év alatt volt talán 4-5 gépe, én meg 12 év alatt vagy 25-30at éltem le :U
(Persze az alaplapot számolom ez alatt és ne korszerű holmikra gondoljatok. Még listát is írtam mik voltak eddig)

(#164) #24845312 válasza Zsopa (#161) üzenetére


#24845312
törölt tag

EGA 16 színt tudott. (CGA meg csak 4-et.)

Nekem az a caddy-s fajta CD-olvasó volt, de utáltam nagyon, mert sokat problémázott a lemezekkel. Vagy a végét járta, vagyok ilyen volt gyárilag is.

(#165) Zsopa válasza intelMMX (#163) üzenetére


Zsopa
tag

Nekem speciel 25 év alatt volt vagy 30-40 gépem (de hozzá kell tenni, hogy voltak időszakok, amikor nagyon vadul cseréltem a vasat, 1-2 havonta adtam is el, majd a komplett konfigot), de pl most már a jelen alapkonfig (legalábbis deszka proci ram és táp) 3 éve megvan... cpu hűtést, vinyót és vga-t ez alatt 3-szor váltottam, képernyőt 1x, bill-egér 1x, ház 1x... a fő oprendszerem viszont 7 éves belakott windows7, csak a testemen át válnék meg tőle.. .:D (nyilván muszájból van másik diszken win10 is... épp pár hete padlózott meg teljesen :Y )

(#166) intelMMX válasza Zsopa (#165) üzenetére


intelMMX
senior tag

Lassan egy éve már én sem variálgattam a gépet. (Annyi, hogy egy ideig az i3 volt apámnál, az övé meg nálam). Legutóbb is csak a VGA-kat vettem a két gépbe, mert tényleg kellettek.
Rendszer is kb 1 éve van rajta, mióta SSD-t vettem bele.

Most meg már sajnos ugye másra megy el a pénz :DDD

(#167) robogos10 válasza intelMMX (#163) üzenetére


robogos10
aktív tag

Hát hidd el ezzel sokan így vagyunk :)
Én még mai napig variálok cserélgetek ezt azt

(#168) arelim


arelim
tag

rengeteg időd van játszani. némileg irigy is vagyok emiatt.
dolgozni nem szoktál? vagy rekreálódni? család, gyerekek?

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#169) jokeph válasza Zsopa (#161) üzenetére


jokeph
nagyúr

:R

Az már igen. :C

A 640Kb -ról jut eszembe....

Bill Gates állítólagos egykori mondása, miszerint 640 KB-nak mindenkinek elégnek kell lennie. :U :)) :D :DD :DDD

Az 576Kb meg jó kis újság volt, olyan Amiga-k voltak benne hogy aztaaaa... :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#170) Redneck válasza arelim (#168) üzenetére


Redneck
nagyúr

Átlagosan 204 órát dolgozom egy hónapban. Leírtam már hogy az utóbbi években nem játszom olyan sokat. Két hétre átlag 14-22 órát szokott írni a Steam profilom, néha pár óra egyéb játék összejön még. Ott a rengeteg kimaradt cím, és sok játékot félbehagytam az elmúlt években. Nem érzem hogy olyan sok lenne, stabil párkapcsolatban élek, van más hobbim, gyerekem egyelőre nincs. :B

Szoktam utazni/túrázni, de ha összejönne egy horgászház, biztosan kevesebbet lennék itthon és gép előtt! :DD

Szerk:
Van egy kollégám, egy gyereke van, a felesége háztartásbeli. Egy sörözést nem képes beiktatni a haverokkal, szerintem az a nem normális... :((( :W

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#171) jokeph válasza kisp113 (#156) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én tavaly raktam össze kettő "retro" konfigot :)

NFSMW nyélen megy rajtuk. ;]

S478-as cucc: táp: FSP 350W, alaplap: Intel 850MW, 4*256 Mb PC800 RD RAM (samsung rambus) dualba hajtva, Intel Pentium 2,4 GHZ Northwood, Ati Radeon X1950 GT 256 MB VGA (4x mód), IDE HDD 80 GB Maxtor Diamond 8 - ATA 100.

S462-es cucc: táp: FSP 300W, alaplap Asus A7N8X-X, Amd Athlon XP 2600+ (1,9 GHZ, FSB 333, Barton mag), 3*512 DDR1 400 MHZ RAM (333 MHZ-en megy), NVIDIA GeForce 4 Ti 4200 128 Mb- ABIT Siluro, IDE HDD 40 GB Samsung - ATA 100.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#172) Redneck válasza jokeph (#171) üzenetére


Redneck
nagyúr

Mindkét konfig faszányos! Az MW csak régi vassal jó, ahogy a CS 1.6 is! :))

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#173) BiP válasza Redneck (#170) üzenetére


BiP
nagyúr

2 hétre? Szerintem nekem az utóbbi évben nem jött össze ennyi :)
Pedig régen, suli alatt a koleszban hetente 2x ennyit nyomtunk.

Nálam a nagy törés akkor volt, amikor 10 éve elkezdtem dolgozni, és kb. egy időben összejöttem a feleségemmel. A kettő együtt kinyírta a játékra fordítható szabadidőm 90%-át.
Azóta 2 kicsi gyerek, így a maradék is elfogyott :)
2008 óta gyűjtöm a végig nem játszott, de vágyakozott játékokat. Megtöltenek egy 4terás vinyót. Ebből persze csomó már ki is öregedett. (sőt, a CoD4-ből már remastered is kijött :) )
Pl. Novemberben nekiültem a Tomb Raidert (2013-as) folytatni. Érdemes megnézni a dátumokat :)

Azóta kb. még egyszer tudtam leülni elé, és így is csak 60valahány %-nál tartok.
Imádok a gép előtt ülni, de mostanában simán eltelik úgy egy hét, hogy otthon nem tudok leülni elé.

"Egy sörözést nem képes beiktatni a haverokkal, szerintem az a nem normális... :((( :W"
Szerintem sem normális, főleg inkább átlagos :) Kicsi gyerek mellett nehezen áthidalható a "sörözés a haverokkal" problematika.

[ Szerkesztve ]

(#174) Redneck válasza BiP (#173) üzenetére


Redneck
nagyúr

Fél évente egyszer azért beleférne szerintem, tudom hogy gyerek mellett nem könnyű. Egy kis lazítás mindenkinek kell! :K

A gyűjtésnek nemrég gátat szabtam, mert én is ezt csináltam, és rengeteg a félbehagyott cím. Igaziból sok közülük unalmas volt, azokat nem is veszem elő többet.

Amiket tényleg végigvittem az elmúlt években és jó emlékeim vannak róluk:
Tomb Raider (az achievementeket nem oldotta fel a Steam, pedig 100% végigjátszás volt) :W
Batman Arkham Asylum, DMC Devil May Cry, Dead Space, Crysis 2, Battlefield 3, Split Second, Metro 2033, Trine 2, Portal 1-2, Mirrors Edge, Darkness 2, Singularity, PoP: The Forgotten Sands, GTA IV és EFLC

Mind megérte, 1-2 az örök toplistámra került.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#175) jokeph válasza Redneck (#172) üzenetére


jokeph
nagyúr

THX! :K

Igen, az NFSMW volt a fő tesztprogram, megkínáltam még WarCraft 3 + TFT, COD1, COD UO, COD2, RTCW-vel is. :)) :U

Gondolkoztam még egy SLOT1/PPGA 370/FCPGA 370 konfigon is, de egyszerűen nem leltem fel elég értelmes mennyiségű, méretű SD Ramot. :(

SLOT 1/PPGA 370-be 3*128 MB vagy 1*128 MB + 1*256 MB, FCPGA 370-be 2*256 MB

Ezekre az OS WIN Millenium SE és/vagy WIN 2000/XP lenne.

Az S478-on XP SP3, az S462 (Socket A)-ön 2003 server fut.

Még eszeltem egy AGP-s csúcskonfigon is - Sapphire HD 3670 512 MB (GDDR3 256Bit) VGA-val, előszőr P4 intel 875 chipkészletes alaplap + 3.0 GHZ Northwood Pentiumban gondolkoztam min. 4*512 400 MHZ DDR1 rammal, de inkább 4*1 GB rammal, aztán lemondtam róla, mert már az X1950 GT-t nem bírta kihajtani a P4 Pentium.

Találtam olyan MSI AM2-es lapot (K9MM-v), amin AGP 8x slot van, ez lesz majd az alapja, csak kell bele dobnom egy erős AM2-es procit. ;] + 2*1 GB DDR2 800-as RAM-ot. :)) :DDD

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#176) looser válasza jokeph (#169) üzenetére


looser
addikt

"Az 576Kb meg jó kis újság volt, olyan Amiga-k voltak benne hogy aztaaaa..."

Pont a 8/9-ed része :-))

Mondjuk CoVboy véleménye kicsit más volt az 576-ról; ha jól emlékszem, azon akadt ki, amikor valaki felhozta példának, hogy jobb minőségű papírra nyomják és több benne a játékleírás.
"Főképernyő beúszik, tűzgomb lenyom, már repülünk is! Jön tizennégy ellenfél, rátámaszkodok a tűzgombra és lelövöm őket, majd jön nagy izé, azt kicsit tovább kell lőni, puff, kész, vége a pályának". Plusis voltam, meg páran a közelben, nem volt sok minden benne a lapban (CoV), de olvastuk. De jó is volt :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#177) symering


symering
tag

Jó cikk, gratula. Visszahozott jópár emléket... :R

(#178) hcl válasza looser (#176) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

CoV volt az igazi :D Nem finomkodós, igazi magyar valóság :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#179) qdak


qdak
addikt

eszembe jut mikor talicskaba toltuk a haverhoz a gepet :D
Q3 AOE KKND2 STARCRAFT REDALERT UT de jo is volt :O :)

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#180) Shkiz0 válasza qdak (#179) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ismerős :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#181) #24845312


#24845312
törölt tag

Eszembe jutottak a régi szép idők, amikor egyik szombaton ebéd után átjött egyik akkori haverom CS-zni. Nekiálltunk játszani (2-en voltunk vagy 20-30 bot ellen). Közben besötétedett, aztán meg kivilágosodott, aztán mivel harangoztak, hazament megint ebédelni. De mondtam neki, ha evett, visszajöhetne még játszani egyet. ;]
Kicsit furán nézett rám 24 órás non-stop CS után, amit együltünkben nyomtunk le evés és ivás nélkül. Hogy az alvást már ne is említsem. :DDD

(#182) intelMMX válasza Shkiz0 (#180) üzenetére


intelMMX
senior tag

Erről az jut eszembe, mikor a buszon cipeltem haza 20km-ről egy már-már rozsdás AT gépházat egyenest egy tyúkolból, hogy megépítsem első saját kezüleg épített gépemet :U .... Ez volt 2008ban :DDD
(Ami bele került sem volt sokkal jobb)

[ Szerkesztve ]

(#183) robogos10 válasza Shkiz0 (#180) üzenetére


robogos10
aktív tag

Én volt hogy babakocsiba hurcoltam a gépemet lanozni :C
Régi szép idők :DDD

(#184) Redneck


Redneck
nagyúr

Mi a kispolszkit pakoltuk meg keményen konfigokkal mikor LAN-ra mentünk. 1-1 konfig többet ért mint a verda! :DD Mi buszoztunk, a konfigok kocsikáztak a célig.

Utoljára egy 147-es Alfával mentünk LAN-ra, nehezen fértünk el négyen. :W Az úthibákon óvatósan mentünk át, volt pár drága holmi az ölünkben.

symering: Köszönöm hogy olvastad, örülök hogy bejött! :R

Scorp2011: És folytattátok? ;]

Shkiz0: Kocsi héló, vigyázz kocsiii! :R Korrekt.

robogos10: Asszony örült?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#185) Zsopa válasza Redneck (#184) üzenetére


Zsopa
tag

Mit toltatok? CS?

(#186) Redneck válasza Zsopa (#185) üzenetére


Redneck
nagyúr

A Polszkis LAN 2004-ben CS 1.6 volt, az Alfás 2014-ben CS:GO. :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#187) #24845312 válasza Redneck (#184) üzenetére


#24845312
törölt tag

Aznap már nem folytattuk, regenerálódni kellett, mert másnap már hétfő és korán kelés volt.

Mondjuk volt arra is példa még középiskolás koromban, hogy osztálytársamtól kaptam valami nagyon jó játékot, és mivel éppen influenzaszezon volt, így összekötöttem a kellemeset a hasznossal, és otthon maradtam játszani egy kis orvosi segítséggel (azaz elmondtam az influenzás betegekre jellemző tüneteket, cserébe kaptam 1 hét gyógyulási időt). Persze mivel beteg nem voltam, így napi 20 órákat is játszottam. Felért egy komplett nyári szünettel számomra, hogy ott és akkor azzal a játékkal, amivel én akartam, annyit játszhattam, amennyit csak bírtam.
Most meg még 1 órára se tudnak igazán lekötni a játékok. Vagy megöregedtem, vagy a játékok nem az igaziak már.

(#188) Redneck válasza #24845312 (#187) üzenetére


Redneck
nagyúr

Ismerős a történet. :K A vége is, sajnos engem sem tud igazán lekötni. Multi jóformán csak a társaság miatt, single csak módjával. Igaz az olyan nagyágyúk mint a Witcher 2-3 még kimaradtak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#189) #24845312 válasza Redneck (#188) üzenetére


#24845312
törölt tag

Multit én már egyáltalán nem játszok, mert korábban évekig CS-ztem. Nem tudom mennyi játékidőt ölhettem bele, de jóval többet, mint komplett 1 évet (napi 8 órával számolva 3 év alatt a tiszta játékidő kerek 1 év, viszont nem csak napi 8 órát játszottam, és nem csak 3 évig ;] ). Ez meg nagyon sok, multizásra én többet ennyit nem szánok rá az életemből az biztos, befejeztem. Nem csak a CS-t, hanem minden multiplayer játékot is.
Már csak single player módban szoktam játszogatni, de nagyon ritka az a játék, ami tényleg le tud annyira kötni, hogy erős késztetést érezzek arra, hogy végig is vigyem. Utoljára a Skyrim volt ilyen. Viszont nálam se a Witcher 3, se a GTA 5 nem jutott el idáig. (Még a GTA 4-gyel is többet játszottam, mint az 5-tel, valahogy nekem az nem jött be. Fönt van a gépemen, de már csak tesztelési céllal szoktam elindítani.)

(#190) robogos10 válasza Redneck (#184) üzenetére


robogos10
aktív tag

Nem tudott mit tenni :DDD
Szerencsére 1 utcát kellett tologatni :))

(#191) mcs válasza jokeph (#171) üzenetére


mcs
veterán

Azok a procik nem gyengék a klasszik Most Wantedhoz? :)
Nekem a Sempron 2400+ annak idején rendesen limitált, bármilyen kártyát raktam be mellé, és helyenként 25 fps alá is lassult. Később az X2 4800+-ra váltással szépen összeszedte magát. :)

(#192) jokeph válasza mcs (#191) üzenetére


jokeph
nagyúr

Intel Celeron (willamette, northwood magosak), AMD Sempron (S462) azok igen, Intel Pentium (Northwood, Prescott - S478), Intel Celeron (Prescott - S478), AMD Athlon XP 2600+ (kb. 2,0 GHZ valódi órajel, T-Bred mag, S462) Athlon XP 2800+, 3000+, 3200+ (2,16, 2,2 GHZ valódi órajel - Barton mag - már elegek. :K

Persze mindenki máshogy érzékeny az FPS-ekre, anno nem nézegettem hogy mennyi az annyi, előszedem a garázsból aztán megvallatom az MSI Afterburn-nel. ;]

Sosem méregettük, szemre, érzetre megvolt. :K :)) :D :DD :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#193) mcs válasza jokeph (#192) üzenetére


mcs
veterán

Hát jha, itt az érzékenységről van szó szerintem is. :D
Mondjuk én eleve magas grafikán toltam, úgy pedig a procit is jobban falta. Mediumon nem volt gond, de pár dolgot feljebb tolva voltak már lassulások. Amikor X2 4800+-ra és 8600GT-re váltottam, 1024x768 maxon úgy kisimult, mint a vaj. Emlékszek is, hogy azt a konfigot legelőször ezzel a játékkal teszteltem, és ámultam-bámultam a csodától. :DD
Na majd most is megnyúzom az E8400 + 9600GT kombóval, aminek full hd-n is elégnek kell lennie. :R

[ Szerkesztve ]

(#194) jokeph válasza mcs (#193) üzenetére


jokeph
nagyúr

Core 2 Duo +9600 GT =Tömör Gyönyör lesz :D :C

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#195) jokeph válasza mcs (#193) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az alaplap nagyon sokat számított, Legjobbak az Nforce2-es chipsetes voltak. Pl. Abit NF7-2 :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#196) mcs válasza jokeph (#194) üzenetére


mcs
veterán

9600GTből mázli, hogy sikerült tökéletesen működőt szereznem, és vicces módon passzív bordás Gigabyte. :DDD
Nekem is volt NF7-S2G, ami alig gyorsabb egy régebbi KD7-E (Via KT333) deszkámnál, cserébe kipurcantak benne a kártyák. :D

(#197) jokeph válasza mcs (#196) üzenetére


jokeph
nagyúr

:))

Nekem nem ette a karijaimat :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#198) intelMMX válasza jokeph (#194) üzenetére


intelMMX
senior tag

Sokáig arra vágytam :U
Még most is ellennék egy olyan konfiggal.

(#199) jokeph válasza intelMMX (#198) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én nosztalgiából beszereztem egyet :)) ;)

Sőt, egy ilyet is:

Chaintech 7NJL1 APOGEE™ - nForce 2 Ultra 400-as chipset. ;]

Ez eredeti dobozában , cuccával érkezett, ahogy a képen látod (netes kép).

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#200) mcs válasza intelMMX (#198) üzenetére


mcs
veterán

Én is el tudok lenni úgy, hogy korábban i5 4460at nyúztam ssd-vel. Egyedül talán csak a 9600GT elavult videógyorsítása hátráltató tényező. Akkor fogok újabb konfigot venni, amikor tönkremegy a mostani, és pénzügyileg is sínen leszek. :)

[ Szerkesztve ]

(#201) Zsopa válasza mcs (#200) üzenetére


Zsopa
tag

Amikor régebbi vasra fanyalodom időnként, olyankor kimondottan örülni szoktam, mert van egy rakás régi játék, amit máris kezdek újra játszani, sőt olyan is, amit be sem fejeztem, sőt ha keresek, elég könynen találok olyat, amit el sem kezdtem... Tehát kimondottan jó dolog... nyilván ezzel minden gamer így van szinte... Egy fanatikus gamer bármivel elvan jól, csak digitális játék legyen, tetrissel, aknakeresővel, vagy fallabdával is, ha nincs más, azokkal is jól elvan, tehát abban is képes önmagát megtalálni, kiteljesíteni és boldogan, önfeledten bármeddig eljátszani vele... egy lényeg, hogy elektronok züzmörögjenek a keze alatt... :D

[ Szerkesztve ]

(#202) jokeph válasza Zsopa (#201) üzenetére


jokeph
nagyúr

Szívemből szóltál. :R :R :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#203) Redneck válasza Zsopa (#201) üzenetére


Redneck
nagyúr

Így van. Múltkor egy régi 14-es kijelzős Pentium processzoros laptopon toltam pár 2000 körüli játékot! :) Vezetéknélküli Logitech egérrel. Nem volt valami pro gamer szett, de élveztem! :K

A jól húzott Core 2 Duo (pláne az E8xxx) és a 9600GT/9800GT nagyon jó volt anno! Ha azt választom AM2 platform helyett, tovább kihúztam volna az tuti.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#204) mcs válasza Zsopa (#201) üzenetére


mcs
veterán

Nekem azért is öröm, mert a legelső Core 2 Duom. :D
Mondjuk sok-sok éve használtam AMD Athlon II X3 450et is, ami szerintem egy kicsivel jobb. Fps-re hiába teljesít nagyjából ugyanannyit az E8400, a kevesebb magja miatt hajlamosabb megrottyanni játékok alatt, ha éppen egy nem kívánatos processz ténykedik a háttérben. :)
Amúgy youtubeon van kapásból kettő olyan csatorna, amiket bátran tudok ajánlani, ha éppen retrózni támad kedvetek. Mindkettőn nem csak újabb, hanem ősrégi hardvereket is nyúznak. Egyiken nemrég egy Kyro II-t vettek görcső alá. :Y

[ Szerkesztve ]

(#205) arelim válasza Redneck (#170) üzenetére


arelim
tag

anyuka biztos kívánós, hogy mindig a szoknya mellett legyen az ura, kéznél. ;)

(ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻

(#206) Zsopa


Zsopa
tag

Egyszer pl, pár hónapra erre fanyalodtam... https://www.cnet.com/products/fujitsu-amilo-pro-v2030-15-celeron-m-370-win-xp-pro-512-mb-ram-60-gb-hdd-series/specs/
Toltam rajta Morrowind-et, Neverwinter Nights-ot, Gothic 1-2-őt. valami alsó közép grafikán mentek szépen, nagyon kellemes önfeledt órákat töltöttem pár éve velük... Pedig elvileg ebben valódi 3d-t tudó vga sincs...

[ Szerkesztve ]

(#207) TeeBee73 válasza Redneck (#108) üzenetére


TeeBee73
addikt

Én egy R9 390-et hajtok 75Hz, 21:9-es FreeSync IPS monitorral. (Adatlapon ott a típus). Kellemes, mit mondjak... :D
(Egyébként, én ZX81-el kezdtem a "pályafutást", még '82-ben.) :)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#208) TeeBee73 válasza looser (#115) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nekem AdLib. Egyébként, párhuzamos portra volt köthető a DIY hangkeltő. Csináltunk pár darabot mi is anno'. :)

Mod: #118: Zsopa: az első GUS-om egy havi fizumba fájt. :DDD
(De amit a Second Reality demo alatt kitolt magából... Hjaaaaj.) :)

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.