Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ohh, de rossz neked hogy a 4magost kiszórod :) :R
Örülnék én is valami jobbnak az E6420-nál, de tulajdonképp minek.

Mutogatni való hater díszpinty

(#2) gabor85


gabor85
őstag

Majdnem hasonló konfigom van, de én Asus alaplapba fektettem be, hozzáteszem nem bántam meg.
A procit meg jól lehet húzni, gyári hűtővel 3.3 Ghz-ig emeltem, tovább azért nem kínoztam.
:C

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

i7 lesz a soron következő? :))

[ Szerkesztve ]

(#4) Napfénysüti

Hát ez se semmi konfig, elfogadnám szívesen. :K

Més que un club!

(#5) total90


total90
veterán

Hasonló konfigom van, de én ugyan le nem cserélném... nekem bőven elég. Igazából mire nem elég egy Q6600 ? Húzva mellérakhatsz egy csúcs VGA-t is.... Feleslegesnek érezném most lecserélni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6) hibavissza


hibavissza
veterán

LOL

(#7) Depression


Depression
veterán

Gratulálok a kedves vevőnek. Pont ennél a procinál nem érzek semmiféle késztetést cserére.
Én megvárom (használom), míg teljesen elértéktelenedik, aztán felkerül a polcra.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#8) CabalX


CabalX
aktív tag

Hmm, szinte ugyanez a konfigom van, ugyanúgy E6600 volt az első procim is. :D
Mi az amiben kevés volt neked ez a gép ? Mert ha nem is a legjobban tuningalap a DQ6 ehhez a procihoz még akkor is van benne szerintem elég kraft bármihez úgy a mostani de még a jövőben megjelenő progikhoz/játékokhoz is. :U
Illetve mire váltassz ?! Gondolom i7... :U

Mindenesetre gratulálok, csak számomra kissé "sokkoló" hogy valaki csak úgy lecserél egy ilyen most még szerintem bőven jónak számító konfigot. :K

(#9) grunge válasza CabalX (#8) üzenetére


grunge
addikt

számomra még az E6600 is bőőőven elég, pláne 3GHz-en:) gámákat tekintve meg nem sok helyen érvényesül a quad sem! érdekel engem is h mi lesz a következő ezek után :U

159 SW 1.9 jtdm <3

(#10) tibz03 válasza CabalX (#8) üzenetére


tibz03
őstag

"Mindenesetre gratulálok, csak számomra kissé "sokkoló" hogy valaki csak úgy lecserél egy ilyen most még szerintem bőven jónak számító konfigot."

Az ilyen cserék csak a legritkább esetekben ésszerűek. Ez inkább "szerelem". Valaki a kocsijára költ százezreket, más a számítógépére stb. :U Hülyeség mind, mégis megteszik/megtesszük néhányan. Egy átlagfelhasználó (pl. gamer) ma még egy ilyen gépet sem igazán használ ki (leszámítva a videokártyát, az bizony kevés lehet nagyobb felbontásokon), úgyhogy teljesen egyértelmű, hogy a cserével semmi hasznos többletteljesítményt nem kap az ember, mégis megteszi.

Ez nem baj, ha az ember anyagilag megteheti, vagy legalábbis nem lépi túl a saját "határait", de azért érdemes lehet odafigyelni, mert szerintem az ilyen cserék még erősen meggondolatlanok (túl erős a vágy, elnyomja a józan ítélőképességet), és szerintem nagyon ritka az olyan ember, aki a százezrekkel csak úgy dobálózni tud.

A félreértések elkerülése végett: nem a cikk írójáról mondtam el a véleményemet (nem is ismerem, úgyhogy nem ítélkezek, vagy ilyesmi), hanem általánosságban beszéltem. :R

(#9) grunge: Bizony! Nekem volt Q6600-om, E8400-em, most egy E5200-m... semmi különbség. :U (Lehet, hogy tesztprogramok alatt lassabb, de a Windows ugyanannyi idő alatt tölt be, a játék ugyanúgy megy stb.)

[ Szerkesztve ]

(#11) tibz03 válasza tibz03 (#10) üzenetére


tibz03
őstag

Ugyanakkor azt is hozzátenném, hogy ha az ember okosan cserélgeti a dolgait (úgymond mindig "frissen tartja" a hardvereit), az anyagilag is hasznos lehet. Érdemes akkor eladni egy dolgot, ha várhatóan csökkenni fog az ára, és cserélni... Az se jó, ha "rárohad" az emberre a 200 ezres gépe 3 évig, és azon kapja magát, hogy már 50 ezret se ér. :U

(#12) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

RAIDMAX SAGITTA
muha :))

(#13) DuplaZso válasza hcl (#1) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Naja... :K (lásd adatlap...)

(#14) szuper-t


szuper-t
senior tag

jajj de jó lett volna nekem az a proci:D

(#15) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Megértem és köszönöm az eddigi véleményeket. Tudom én is, hogy egyenlőre a Core i7 felesleges, de szerintem:

1. Addig kell eladni a régi cuccokat, amíg még garanciálisak és el lehet adni,

2. Nem lenne meg a mostani gépem sem, ha annak idején szintén nem vágok bele egy ilyen cserébe (Akkor is kb. ilyen reakciókat kaptam, igaz, akkor még nem volt netem, de a való életben ugyanezeket mondták nekem),

3. Hát igen, szerelem, van benne valami... De azért azt hozzátenném, hogy nem felvágásra veszem a gépet, hogy: "Bibibí, nekem már Core i7 van", hanem ugyanazért, amiért korábban a Quad is kellett. Egy olyan gépet akarok most is összerakni, amihez majd legalább három évig ismét nem kell nyúlni.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#16) Vistaboy válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


Vistaboy
veterán

Az, lásd kapcsolódó írások... :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#17) Vistaboy válasza CabalX (#8) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem volt kevés, most sem az. Pusztán csak el akarom addig adni, amíg még viszonylag jó áron - Neki tutira megéri, de én sem panaszkodom - megveszi valaki.

Számomra meg az lenne furcsa, ha számítástechnika-múzeumot rendeznék be a vitrinben. A legelső számítógépem egy Enterprise 128 volt, és azóta egy rakás másik gépet vettem, már nem férnék el a lakásban, ha mindet meghagytam volna. Viszont volt szép számmal olyan is, amitől alig tudtam megválni, és akkor is olyan olcsón, hogy sajnáltam annyiért odaadni, de azt sem akartam, hogy rám rohadjon. :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#18) Vistaboy válasza tibz03 (#10) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát ja, mondasz valamit, de én ugyanazt mondtam az asszonynak is, amikor lecseréltük az 1000-es Suzukit egy Opel Astra Classic II 1.4-re, hogy ha most nem vesszük meg, többet nem lesz új autód, mert a Suzukid nem fog a kutyának sem kelleni. És igazam lett. Most próbálna meg 350K-ért bevetetni egy 15 éves Suzuki-t, megnézném, melyik szalonban vennék be ennyiért.

A témához visszatérve: Most összehozom ezt a masinát, és elleszek vele legalább három évig. Utána jöhet a következő. Három év a számítástechnikában nagy idő, lehet hogy addigra olyan gépeink lesznek, hogy nem fog kelleni a Core i7 sem senkinek...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#19) Vistaboy válasza DEV_NULL (#12) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ez a muha most mi is? :DDD
Tetszik, vagy éppen ellenkezőleg? :))

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#20) joey04


joey04
titán

Én csak gratulálni szeretnék. :R
A költekezésről: ha van rá pénzed, egy percig ne gondolkozz soha az ilyeneken. Még ha ugyan ésszerűtlen is, de magadnak örömöt okozol vele, már megérte. Jó példa a horgászat: mennyi pénzt belevernek az emberek: etetőanyag, felszerelés, engedély, utazás stb. aztán sokan a végén visszadobják amit kifogtak. ;)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) Jhonny06 válasza Vistaboy (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jólvanna, nem követlek.. :DDD

(#22) Georgie1224


Georgie1224
tag

OFF
Nagyon jól teszed, hogy cseréled a géped.
Én 2007-ben cseréltem le a a 3500+-om és a 7800gt-m és piti pénzt kaptam érte pedig 1,5 éves se volt a cucc nálam.
A mostani 4600+ x2-m meg a 8800gts 320-asom se nagyon van most kedvem lecserélni, de nem azért, mert nincs fantáziám, hogy mit vennék helyette.
Én egy 720-as X3-at vennék most, a graf karit meg lehet meghagynám, mert még mindig elég szinte mindenre. Kivéve a "krízisz" megy a "gétéjá" négy amik nagyon erőforrás igényesek, meg memória igényesek.

ON
Gratula a config-hoz, és legyen sok örömöd az új rendszer használatában. :R
A tesztet várom mind a két rendszerről. :D

[ Szerkesztve ]

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#23) Móci


Móci
addikt

Jó kis konfig, bár én a következőre leszek majd kíváncsi, arról részletesebb írást kérünk!
Sagitta rulz, szép kis ház. Anyagminőségre is okés volt?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#24) D1Rect


D1Rect
félisten

"1. Addig kell eladni a régi cuccokat, amíg még garanciálisak és el lehet adni,"
Teljesen igazad van. :R

(#25) MC Pite


MC Pite
veterán

Mindenkihez: Van értelme ennek az írásnak, topicnak iés iylen 1024× kivesézett dolgokon rágódni? Költői volt, isten ments a választól... Majd leírom hogy 2éve erősebb volt a pécém mint most és majd azon is rágódnak a népek oldalakat mert érdekli őklet vagy mi? Nem vágom...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26) hcl válasza tibz03 (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"frissen tartja" a hardvereit), az anyagilag is hasznos lehet."

:D :D :D
Ez nagyon lol.

Ha valamire költesz és nem kapsz vissza annyit mint amit ért, az anyagilag haszontalan, akármit csinálsz.

Ha rád rohad a 200 ezres gép, akkor csak 200-at buksz, de ha folyamatosan veszed bele a cumókat, akkor még többet.

Amúgy is, elég kevés embernek termeli ki a gépe az árát, tehát "nyereségnek" nézd azt hogy jó ideig elszórakoztat. Nem lehet mindent pénzben mérni, és főleg nem lehet mindenen keresni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) D1Rect válasza hcl (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ha rád rohad a 200 ezres gép, akkor csak 200-at buksz, de ha folyamatosan veszed bele a cumókat, akkor még többet."
Sztem ez nem feltétlenül igaz. :U

(#28) MC Pite válasza hcl (#26) üzenetére


MC Pite
veterán

Pont hogy nem.
Ha jó helyen jókor veszed és adod a cuccokat kevesebbe jössz ki és mindig adott szinten tartod magad.

Pl 3/4-1 évente vga cserével ha eleve 1-2 hónapos használtat veszel és adod el a köv generáció mikor épp beért- még pont nem ért be az országba akkor alig buksz rajta.
Pl egy újonnan 60 ezres kártyát megveszel így 48ba, 36ért eladód utódja kijövetele elött, megveszed az újat mondjuk 55ért vagy vársz egy hónapot és lecsapsz egy alighasználtra 48-50ért. Célszerű nyárra időzíteni a cserét, akkor kevésbé baj ha egy ideig az alaplapi/tartalék kártya van a gépben.
Ha 2 évig használnád a 60ezres kártyát akkor 10ezret (se) kapsz érte; mittomén lásd X1900/7800GT.Úgy évi 25ö buksz és 2éven át egyre 'gyengül' a kártyád, így évi 25-30ból hasonló összegből mindig szinten maradsz.

Persze meg lehet mindig venni az aktuális csúcsot is, de az a 'gazdagok' hobbija.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#29) tibz03 válasza hcl (#26) üzenetére


tibz03
őstag

Itt "nagyon lol" max. te vagy. Először is az elejét nem idézted: "...hogy ha az ember okosan cserélgeti a dolgait..."

Na most attól, hogy te esetleg csak anyagilag rossz cseréket csináltál, még nem biztos, hogy más is. Bár lehetne itt számolgatni, hogy Vistaboy most mennyit fog költeni erre a gépcserére, és a későbbiekben anyagilag mennyit "spórol" ezen ahhoz képest, hogy mennyit "spórolna", ha megtartaná a jelenlegi gépét, de ezt most úgy sem lehet megmondani. Bár, mivel generációváltás is van, ezért nem valószínű, hogy ez lesz a legjobb cseréje, de azt is mondhatnánk, hogy egyszer ezt is meg kell lépni (bár én mindenképp későbbre időzíteném).

(#30) Borisz76


Borisz76
veterán

Egy , esetleg másfél éve de nekem is hasonló konfigom van.

Annó 9-10 éve mikor mindenki 600-as 700-as celeronokkal dobálózott mert akkor az volt a tuti ......na akkor vettem életem első PC-jét. Kapaszkodjatok : 320 Eft-ért !!!
Akkori viszonyokban az 1GHz-es AMD Atlon és a 20 Gb-os HDD óriásinak számított.

Egy egész raklapnyi zenecuccot ( Hangfalak,Erősítő,Keverőpult,Deck,CD ) adtam el a PC miatt.
S, hogy miért : mert sokkal univerzálisabb !!!
Zenehallgatás, filmnézés , játék , netezés , .....stb.
Mindenre jó.
Aztán idővel szépen lassan az összes alkatrészt lecserélgettem benne mindig újjabb és frissebb cuccokra.

Jelenlegi gépemet viszont nem tervezem cserélni mert elégedett vagyok vele és jelenleg zsetonom sincs rá....ami ugye egy nagy akadáj :D

Minden összegezve : IGEN SZERELEM és nem kocsmára meg prostikra költöm a lóvét hanem a gépemre.
Aztán.......megszületett a kisfiam és azóta mégjobban meggondolom,hogy mire és mennyit költök mert bizony Ő az első !!!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#31) Skyhigh válasza tibz03 (#29) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Ezt tényleg elhiszi valaki?
Ez olyan mint a lotto, meg a félkarú rabló!

Azzal, hogy cserélgeted, úgymond jól cserélgeted a cuccaidat, akkor is buksz rajta valamennyit. Mivel ezek a termékek havonta amortizálnak, ezért, hogy valaki "jó" cseréket csináljon havonta-kéthavonta kell, hogy cseréljen 1-1 alkatrészt, itt az a baj, hogy inkább negyedévente félévente szoktak! Valamennyit tuti bukik rajta, jobb esetben csak 5% körül, átlagosan inkább 15-20% körül.
Ha valamit mégis jól cserél el, biztos van amin bukik, sőt ott az esélye a sok csereberének, hogy valami megadja magát (Murphy)

A saját véleményem az, hogy célszerű 10-20 havonta megnézegetni a piacot és a gépet, mi az amit érdemes cserélni, de így is tuti bukta.
Mivel én nagykerben vásárolok és azokat a termékeket amiket én használok, szintén eladom, de használtként. Úgy, hogy 1-6 havonta továbbadom használt termékként kiskeráron úgy is átlagban 5%-ot bukok rajta. Nem mindenen, van olyan termék is amin nyerek, de önmagamat ismételve átlagosan bukta van!

Amennyiben valaki egy hibátlan, de már használt terméket elad, azon csak egy valaki nyerhet, a vevő!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#32) tibz03 válasza Skyhigh (#31) üzenetére


tibz03
őstag

Durván két éve esett le az ára a Q6600-osnak 60k-ra. Ma még mindig el lehet passzolni használtan 30-35-ért.

Tavaly ilyenkor kijött az ATI HD 4850, már 35k alatti áron meg lehetett venni boltból. Most ugyanennyi a használt ára. :DD

Oké, hogy ezekben közrejátszik a válság, de akkor vond le azt a kb. 20-30%-kot, amit a válság drágított rajtuk, még úgy is jó üzlet volt anno minkét termék, és ez csak két példa, lehetne sorolni őket.

Nem nehéz kitalálni, hogy aki anno ezeket megvette és most eladja, az messze nem bukik rajta annyit, mint egy átlagos helyzetben. Szóval a példák ellened beszélnek. Ezen nincs mit elhinni, csak rá kell nézni a számokra. ;)

(#33) D1Rect válasza Skyhigh (#31) üzenetére


D1Rect
félisten

Én pl. csak sok garis cuccokat adok-veszek, mindenki boldog. :))

(#34) Vistaboy válasza joey04 (#20) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi.
Igazad van, lehet hogy hülyeség - sőt biztos -, de én nagyon szeretnék már egy igazán komoly gépet, amihez legalább három évig nem kell nyúlni. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#35) Vistaboy válasza Georgie1224 (#22) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, ma megcsinálom a teszteket, amíg még nálam van a gép, utána összevetjük az újjal.

Jut eszembe: A SiSoft Sandra-án kívül mivel érdemes tesztelni? De lehetőleg ne legyen fél nap a lefutási ideje... :P

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#36) Vistaboy válasza Móci (#23) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, rendben.

Majd ha itthon lesz az új gép - úgyis én pakolom össze -, akkor majd részletesebben fogok ömlengeni róla, ebben biztos vagyok. :DDD

Ja, nagyon jó ház, jó anyaga van, nem vágtam el vele az ujjamat sem, úgyhogy eléggé le volt sorjázva is. Egyedül a fényezés érzékeny, a legkisebb ujjlenyomat is meglátszik rajta.

Egyébként majd segítséget is fogok kérni a tesztelésekben, nem vagyok egy nagy tuningos, nem tudom, milyen programokkal érdemes tesztelni. Majd mondotok párat, lefuttatom a teszteket, és kiértékeljük, hogy mennyi is az annyi. ;)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#37) Vistaboy válasza MC Pite (#25) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hozzád: Ha nem tetszik, nem kell elolvasni. Ennyi.

Peace... :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#38) Skyhigh válasza tibz03 (#32) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Igen a válság ezt eredményezte, ezt nem is tagadom, bár eddig nem volt erről szó!
Aki az elmúlt 1 évben újított a gépén az most jól jár.
Én speciel az elmúlt 8 év tapasztalatát foglaltam össze, és abból 7 évben bukta, most meg igen lehet nyerni rajta.

Aki viszont most vásárol be az elkövetkezendő közel egy évben, az ahogy erősödni fog a forint, komolyat bukhat rajta, ha el akarja passzolni. Erre már volt példa, emlékezetek a az elmúlt két évben a Ram piacon mi volt, és a koronát az tette fel, hogy tavaly még a forint igen komolyan erősödött is! Naponta volt, hogy 10% estek az árak!

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#39) Termigáßor válasza Skyhigh (#31) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Nos az első pc-m egy 386-os volt, átlag 3 havonta került bele alkatrész, míg végül 486 lett belőle.

Eztután lett egy amd k5 100-as (p1) ebbe is elég gyakran került új dolog így végül p233mmx@300 lett belőle. Ez a gép 3 évig ment. (illetve még most is működőképes)

Ezután jött a P2-es korszak egy 300A cerka 450-en majd 366@550 és vagy 4 generációnyi videokártya. Ez a gép már 4 évet ment (de a folyamatos bővítgetésekkel már elértem a fél milkás költséget! )

A p3-at kihagytam, jött a p4. Itt döntöttem el, hogy elég a fejlesztgetésből. kb 250e.-ből összeraktam egy akkor elég erősnek számító gépet (asus p4p800 deluxe, p4 northwood 2.6@3.25 1GBram ATi 9800 Pro)
Ez a gép 5 évet ment úgy, hogy csak az utolsó évben nyúltam hozzá az is csak memória bővítés volt 2GB-ra)

Végül a p4-esem elhalálozott tavaly ősszel (mint kiderült vszínű alaplap kondi hiba, még lehet hogy feltámasztom) Úgyhogy amennyire tudtam most is egy izmosabb gépet próbáltam összerakni. Igaz most csak 160K körül tudtam összekaparni hirtelen és nem cseréltem mindent így lett egy: Gigabyte p45-ös lap, q6600@3.51, hd4870 1GB, 4GB DDR2 800 (4-4-4-12), 500-as chieftec táp.
Pár dolgot kaptam karira ajándékba hozzá (pl ház, vga hűtés) és még lesz egy vinyó csere de ezen felül nem tervezek a gépre költeni 3-4 évig!

Azt gondolom kis odafigyeléssel össze lehet rakni olyan gépet ami 3 évet kibír és ha kell kicsit többet is. Pl a p4-essel teljesen jól el voltam még tavaly is (igaz nem erőltettem a legújabb játékokat)

A folyamatos alkatrész cserével csak magatokat ámítjátok: mindenképp szivola csak egyszerre nem tűnik soknak. Egy esetben lehet még viszonylag jól kijönni - mint ahogy cikk írója is - hogy az egész konfigot cserélitek egyben! De erre nem mindenki képes, mert mire pont megszokod az új géped már adhatod is el.

Van egy jó keleti mondás: "Boldog ember az, aki tud örülni annak amije van."
Persze tudom: "Stay hungry..." ;)

Jobbára ártalmatlan...

(#40) #19617792 válasza Vistaboy (#35) üzenetére


#19617792
törölt tag

A SiSoft Sandra már elég öreg progi, érdemes lenne a legújabb 5.x Everesttel nyomni a teszteket, hamar lepörögnek.

(#41) tibz03 válasza Skyhigh (#38) üzenetére


tibz03
őstag

Látom, félreértettél, sebaj. A válságot azért hoztam bele, hogy a válság miatti árnövekedést nyugodtan vond ki, még úgy is jó üzlet volt 2 éve Q6600-ot venni vagy 1 éve 4850-et. Ennél egyszerűbben nem tudom megfogalmazni. És ez csak néhány példa volt. Én rohadtul nem azt mondtam, hogy az az általános, hogy ha valaki mondjuk félévente cserélgeti a hardvereit, az jól jár (lásd: #10), hanem azt, hogy ha okosan csinálja az ember, akkor lehet, hogy jobban jár... nem minden esetben, de vannak rá példák, kettőt fel is soroltam, ezen kívül mondhatnék még egy rakás alaplapot (nézd meg a P35 ös lapok 2 évvel ezelőtti - megjelenéskori - árát, és a mait). Szóval hülyeség volt belekötni abba, amit mondtam. ;)

(#42) Skyhigh válasza tibz03 (#32) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Meg lehet nézni az összes számtech boltot csak annyit tartanak raktáron amennyit szükséges, mert tartanak attól, hogy egy hirtelen erősödéssel oda a profit!

Nem vitatkozik azzal senki, hogy a válság elött vett cuccok használt ára most nagyon jó!
Ami tény, hogy erre a használt piacon főleg a szakértők is felfigyeltek, és most ők is kivárnak, mert amennyiben a forint erősödik a használt piacon az jobban érződhet.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#43) Vistaboy válasza Borisz76 (#30) üzenetére


Vistaboy
veterán

:R

Pontosan így van. Más kocsmázik, bagózik, k*rvázik... Na és annak több értelme van? em hinném. Én nem iszok és nem dohányzok, mellette már 5 éve együtt élek valakivel, úgyhogy nem vagyok lifeless kocka. :DDD

Ha lenne gyerekem, tutira nem költenék tizedannyit sem a gépre, ezt látatlanban (ismeretlenbe, mittomén) meg tudom mondani. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#44) Skyhigh válasza tibz03 (#41) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Mit jelent az hogy okosan cserélni?

Most amit veszel azt már fél évmúlva nem tudod majd okosan elcserélni!

Lehet hogy nem jó a szóhasználat, mert nem okosan kell cserélgetni az alkatrészeket, hanem szerencsésen!

Ha megnéztek egy üzleti modelt, láthatjátok, hogy az aki a hiperinflációs terméketet sűrün cseréli, (ilyen az IT is) az bukik a legtöbbet, az aki 24-36 havonta cseréli a komplett gépet, az bukja a legkevesebbet.
1-1 ilyen általad emlitett eset lehetséges, de nem tömegesen, a tömeg mindíg bukni fog rajta és az vevő nyer!

Játék elmélet! Csak tiszta matek!

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#45) Vistaboy válasza Skyhigh (#31) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Amennyiben valaki egy hibátlan, de már használt terméket elad, azon csak egy valaki nyerhet, a vevő!"

Szerintem ha már a vevő nem nyer a bolton, akkor nincs is üzlet. Persze vevője válogatja, de a nagyja ilyen. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#46) Skyhigh válasza Vistaboy (#43) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Még annyit hozzátennék, hogy aki a válság elött vett gépet, annak most jó ha nem vesz semmi újat, mivel ugye most minden drága, valamint a gazdasági válság következtében is lassult a technológiai fejlődés a PC piacon, pl itt vannak az i7 procik amik alig hódítottak teret, az i5 bemutatóját elhalasztották...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#47) Skyhigh válasza Vistaboy (#45) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Itt most arra világítottam rá, hogy 80 évente egyszer van ilyen, hogy valaki egy hiperinfációs termékket használtan haszonnal, vagy nullszaldó közeli értéken tudja elpasszolni!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#48) Vamp


Vamp
senior tag

"Hőn szeretett", "szépséget". Mit lehet szeretni egy számítógépen?

(#49) Móci válasza Vistaboy (#43) üzenetére


Móci
addikt

Én azért a napi sört beverem... :DDD
Viszont mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. A gép, autó, motor, különböző gyűjtemények valóban értelmesebb dolgok, mint a drog, kurva nénik (franc se akar más farkával kezet fogni), stb. Ebben azért igazat adok.
Bár sokan ezeket a dolgokat is lenézik, hülyeségnek tartják.
Én is megkapom a pofámba, ha a géphez veszek valamit, esetleg a motorra költöm a pénzt, vagy egy anime relikviát szerzek be (erre sajna mostanában nem futja).
De érdekli a francot, szívjanak gázt a föld alatt, ha nem tetszik nekik. :DDD
Anno amikor volt asszonyka, én speciel magasról leszartam a gépet. Menjen, s kész. Inkább másra raktam el a pénzt.

Tesztprogramok... én lenyomnék jó pár modern játékot, esetleg kódolnék videót, néznék nagybebontású hd-t (prociterhelés, én azért kíváncsi vagyok, na), stb.
A szintetikus tesztekért nem rajongok, úgysem azokat használod nap mint nap.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#50) Vistaboy válasza Vamp (#48) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ugyanazt, amit egy jó kocsin, vagy Full HD-s plazma TV-n.

Természetesen nem hasonlítható össze egy Playboy-címlaplány szerelmével, de mivel utóbbira kevés az esély... :DDD :DDD :DDD

Ui.: Most az asszony pont háttal ül, úgyhogy gyorsan leokézom. ;]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#51) Vistaboy válasza Móci (#49) üzenetére


Vistaboy
veterán

Oké, a programok tekintetében majd segíthetsz, a HD-videókkal nem lesz semmi gond, van jó pár 720p-s és 1080p-s filmem, majd letesztelem. :DDD

Játékok is vannak - lesznek is -, majd megmondod, mit hogyan csináljak. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#52) Vamp válasza Vistaboy (#50) üzenetére


Vamp
senior tag

Mindegy, inkább nem mondom tovább, csak annyit, hogy ezek tárgyak, tömegtermékek, egy darab vas - az én szememben.

Azonban ha már a "megéri" dologról van szó. Nem értem miért gondolja bárki is, hogy a vevőnek a kapitalizmusban akár csak minimálisan is megéri:D...

(#53) hcl válasza tibz03 (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én még nem láttam olyat hogy valaki valamit drágábban adott volna el mint amiért vette.
Márpedig ez nem nyereség. 1 hét alatt akkorát tud esni bizonyos dolgok ára + hogy már használt, hogy keresni nem fogsz rajta.

Közgazdaságtan alapok?
Bár erre Skyhigh is rávilágított.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#54) Vistaboy válasza Vamp (#52) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ja, sajnos igazad van. Köztudottan a legkizsákmányolóbb országok egyikében élünk, nálunk a legmagasabbak az adók, és még sorolhatnám... :(

Akkor "érné meg" a bolt, ha nem menne át millió kézen, amire hozzád elér, és azon az áron vennéd meg, amennyiért a gyártó adja.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#55) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Az én rendszerem is elég koros már, kivéve a VGA-t :DDD
Még 2007 novemberében váltottam addigi AMD-s rendszeremről (S939).
Az alaplapom elég jó darab rendesen bírja a tuningot, ez a proci meg még bőven elég mindenre pláne 3,6 GHz-en. Szóval ez a rendszer marad legalábbis az év végéig akkor upgarade 32nm-es procira ;] Én egyedül csak VGA-t cserélgetek sűrűbben úgy is az a szűk keresztmetszet általában, azt évente.
Persze mindig van mit venni most az épp aktuális szerelmem két db OCZ Vertex 64GB-os SSD már nagyon kacsintgatok feléjük, de most épp monitort kellene cserélni. A lényeg egyszerre nem megy mind a kettő ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#56) Jhonny06 válasza Skyhigh (#44) üzenetére


Jhonny06
veterán

Okosan lecserélni annyit tesz, hogy nem mindig a legjobbra, legdrágábbra mész, hanem csak akkor cserélsz, amikor megfelelő ár/érték arányú cuccok vannak a piacon és szükségeltetik is nagyjából már a csere.

(#57) tibz03 válasza hcl (#53) üzenetére


tibz03
őstag

"Én még nem láttam olyat hogy valaki valamit drágábban adott volna el mint amiért vette."

Ki a fene beszélt itt ilyenről? Komolyan mondom, idézd már be, hogy ilyet írtam volna, vagy csak hasonlót. :( (Egyébként ha már ilyet írsz: tényleg nem láttál ilyet? :DDD Tudnék mesélni...)

Én a következő dolgok arányait említettem: melyik éri meg jobban?

sűrű hardvercsere <-> ritka hardvercsere

Egyik sem lesz nyereséges, mert mindegyik pénzkiadás, első esetben sűrűbben kevés pénz (cserébe mindig erős gépet kapsz), másik esetben egyszer költesz, de akkor sokat, és 2-3 év múlva hirtelen azon kapod magad, hogy már csak 20-30%-át éri a konfigod.

Ha ezalatt a 3 év alatt okosan cserélgeted a dolgaidat (attól, hogy ez neked nem megy, másnak még mehet), akkor 3 év múlva is egy fullos konfigod lesz, és egyáltalán nem biztos, hogy többet költöttél, mintha most vennél egy teljesen új gépet. Ez nem törvényszerű, de jó esély van rá, hogy jól jöjjön ki az ember.

Okos csere alatt mit értek? Elmondtam példában: most elpasszolni egy Q6600-ot jó lépés lehet, mert 2 évig szolgálta a tulajdonosát, és ezalatt csak 20-30 ezret esett az ára. És még van is rá kereslet, szóval (talán) mostanában a legjobb megválni tőle. Keveset bukott a tulaj, és jó gépe volt 2 évig. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#58) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

válts ha megteheted..
a koporsón nincs csomagtartó, most kell kihasználni :)

(#59) philoxenia válasza tibz03 (#57) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az olyat kereskedőnek hívják? :F :DDD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60) Gál István


Gál István
senior tag

Azért néha szar belegondolni hogy húsz évesen fél milla körül jár a gépre költött pénz... Pedig sohasem az "aktuális csúcsot" céloztam meg. Dehát ez van...

(#61) joey04 válasza Vamp (#52) üzenetére


joey04
titán

a szórakozás nagy érték. ha őt ez a gép szórakoztatja, és boldog vele, akkor megéri. nem maga a vas, hanem az élmény amit nyújt. és ha így nézzük, akkor is megérni ha 2x ennyi lenne. Ha nem leli benne örömét, akkor 10 forintért sem érné meg

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#62) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Eddig legtöbbször én sem cseréltem kompletten gépet. Alkatrészenként újítottam, de néha úgy vagyok vele, hogy három-négy-öt (mikor hogy) évente inkább cserélek kompletten, addig amíg még a régit el tudom adni egy viszonylag normális áron, amit aztán be tudok fektetni az újabb gépbe.

Most ezzel a géppel elleszek legalább három, de az sem kizárt hogy öt évig úgy, hogy az alapok már megvannak, erre lehet építkezni. Később jöhet egy erősebb proci, jobb VGA, RAM-ból szerintem elég lesz a 6GB öt év múlva is, de ki tudja? A lényeg, hogy maga a gép alapja megmarad elég hosszú ideig, de még mindig nagyobb eséllyel tudom majd ezt eladni öt év múlva, mint a Q6600-at...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#63) CabalX válasza tibz03 (#57) üzenetére


CabalX
aktív tag

A harmadik alternatívát nem említetted - ésszerű hardvercsere ! :D
Az éri meg talán egyedül, ha a cserék között lehet választani.
Én pl azért cseréltem le az E6600-ot a Q6600-ra mert minden szoftver a jövőben a több magot fogja preferálni, amikor cseréltem akkor nagyon lenn volt a Q6600-as ára (32e), és a DQ6-ba hivatalosan erősebb proci nem megy bele és ezzel szeretném elodázni minél inkább a komplett cserét. :U

Az amortizációs árba pedig PC esetén jobb bele sem gondolni mert már akkor kevesebbet ér egy hardver/konfig ha csak egy napja van nálad...

Vistaboy is kihozta a legtöbbet a lapjából szerintem de mivel volt lehetősége váltani újabbra ezért most megteszi.
Remélem beválik neki az i7 mert amekkora kavar van most alaplap/foglalat fronton + amennyire drága most még minden ilyen újdonság én nem mernék most belevágni. :K

(#64) D1Rect válasza Skyhigh (#47) üzenetére


D1Rect
félisten

"hogy 80 évente egyszer van ilyen,"
Akkor én a következő 640 évben nem számítok túl sok jóra :DDD :DDD :DDD

(#65) tibz03 válasza philoxenia (#59) üzenetére


tibz03
őstag

Úgy is hívhatják, bár azért érdekelne, hogy egy kisebb szám.tech boltnak vajon hogy megy a sora manapság. :U Van egy csomó webshop, egymás alá tolják az árakat, már elérték azt a szintet, ahol nem lehet lejjebb menni, mert akkor totál veszteséges lenne az egész, és ha 1-2 hónap nem úgy jön be, ahogy várja az eladó, akkor bizony le lehet húzni a rolót. Na de ez egy másik téma. :DDD

(#63) CabalX:

"A harmadik alternatívát nem említetted - ésszerű hardvercsere"

Nos de, erről beszéltem. De abban igazuk van a többieknek, hogy nem mindig lehet kiszámítani, hogy mi lesz ésszerű, mikor éri meg cserélni. Én annak a híve vagyok, hogy egy relatíve olcsóbb konfigon nem lehet annyit bukni, mint egy csúcs (csúcs-közeli) gépen.

Talán nincs is erre egyértelmű recept, hogy mi éri meg a legjobban. Úgyis egyéniség kérdése, valakinek van rá pénze, valakinek nincs, valaki így gondolkozik, valaki úgy. Olyan is van, aki az utolsó petákját is erre költi, ruházkodni, szórakozni nem jár, kocsija nincs, de ő úgy érzi, hogy neki megéri. Mindenesetre bele lehet "buzulni" ebbe is, mint pl. a szerencsejátékba, szóval nem jó túlzásba vinni. :N

(#66) serwer


serwer
csendes tag

Most nem vágom, miért kell lecserélni?
Elértél a teljesítménye határához?
Vagy csak érezni szeretnéd egy új gép bizsergető érzését? Az kellemes. :K

Jobban örültem volna, ha a saját gépedről készített fotókat teszel a cikkbe :U

(#67) CabalX válasza tibz03 (#65) üzenetére


CabalX
aktív tag

Tudom, láttam, csak én nem pont arra gondoltam hogy úgy megválni egy adott hardverelemtől hogy ne bukjon rajta akkorát az ember hanem hogy elérje az akkor a pénzéért kapható ha nem is a legjobb, de optimális teljesítményt és minőséget.
Ergo én hiába adnám el a 650W-os tápom és vennék egy 1200W-ost ha annak nincs semmi értelme mert nem tudnám az életben kihasználni a +kakaót. :DDD

Az első felvetésedre meg - szerintem amíg sokan nem értenek a gépekhez de már vannak annyira "komolyak" hogy ne egy hipermarketben vegyenek gépet, esetleg ódzkodnak a netes rendeléstől addig tuti meglesznek...
Bár a mostani gazdasági helyzetben tuti nem futnak be percenként vevők hogy i7-et illetve X4-et vegyenek. :U

(#68) hcl válasza tibz03 (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Ki a fene beszélt itt ilyenről? Komolyan mondom, idézd már be, hogy ilyet írtam volna, vagy csak hasonlót."
Nyereségről beszéltél, az pedig nem nyereség ha "kisebbet" buksz.
Amúgy akármibe lefogadom hogy nem buksz kisebbet, max. azt hiszed.

Egyébként meg ízlése válogatja. Én kb. 3 évente cserélek gépet, de néha több (csak én 286-tól kezdtem) és mostanában már egyáltalán nem játszok.
Ha okosan használod, bőven sokáig elég így egy gép.

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) DuplaZso válasza Vamp (#48) üzenetére


DuplaZso
aktív tag

Hidd el, lehet ! Sajnos lehet.

Túlzottan is, mint ahogy ezen a szájton velem együtt jópár másik ember. Nézd meg az adatlapomat ! Viszonylag olcsó szutykokból 2 masina is ki van oda írva, és ház nélkül még ketyeg itt mellettem egy harmadik is. 24/24 üzemel mindhárom, és SETI@home fut rajtuk. Mi értelme ? Az égvilágon semmi ! Ezt tudja jól mindenki. A szekrény teteje pedig tele van mindenféle hardverelemekkel, ha jobban belekotornék, onnan is össze tudnék pakolni legalább mégegy komplett masinát.
Normális körülmények közt hány szünetmentessel rendelkezik egy juzer ? Max kettővel ? Na, nekem 4 van itthon. És billentyűzet ? Fent "porosodik" három hibátlan. Nem sorolom tovább. :)

Olyan dolog ez, mint a szerelem. Nem tudod megmagyarázni, csak megélni.

Én sajnos szeretem ezeket a kurva vasakat.
A régieket is, és az újakat is. A szőkéket is, a barnákat is, a feketéket is, a vöröseket is. A barnás, a fehér, és a szeplős bőrűeket, A soványakat, a kövéreket, az átlagosakat, a csúnyácskákat. Mindben van valami szép, valami szerethető, valami szép emlékeket idéző. Valami, amit még akarsz vele, amire még kíváncsi vagy, amiért nincs szíved megválni tőle, vagy épp a kutyának sem kell.

Szóval így van ez némelyünknél... :DDD

(#70) tibz03 válasza hcl (#68) üzenetére


tibz03
őstag

"Nyereségről beszéltél, az pedig nem nyereség ha "kisebbet" buksz."

Sehol nem beszéltem nyereségről, úgyhogy vagy képzelődsz, vagy értelmezési problémáid vannak. :DD Tényleg kíváncsi lennék, honnan szedted. Idézni persze most se tudtad, megmondom miért: mert nem írtam ilyet. ;)

Gépet nem is Office meg internet miatt szoktak cserélgetni az emberek. Két lehetőség van (leszámítva a professzionális felhasználást, amikor valaki videót vág, tervez stb., ilyen esetekben munkaeszköz a gép, előfordulhat, hogy 1-2 évente fejleszteni kell):

1. totál játékmániás az illető, mindennel játszani akar a 24"-os monitorján natív felbontáson, maximális grafikán.

2. nem (vagy csak ritkán) játszik, de úgy érzi, hogy szüksége van rá, hogy meglegyen neki az új, ami ésszerűen nézve totál fölösleges (most az mindegy, hogy a saját "lelki békéjéért", vagy azért, hogy legyen mivel "villogni").

Illetve van egy harmadik kategória is, aki "átlagfelhasználó" (tehát nem létszükséglet, hogy pl. egy videókódolás 30 perc helyett 15 percig tartson), és azért cserélget/bővít viszonylag sűrűn, hogy pl. használni tudja a Windows Vistát vagy a 7-t, vagy egyéb programokat. Ez valahol ésszerű, mert valamennyire követi az újdonságokat, de mégse tapad rá annyira, hogy rámenjen a gépére a gatyája is.

Aki az 1-es kategóriába tartozik, az minden bizonnyal megteheti, hogy sűrűn cseréljen, őt nem igazán érdekli, hogy min mennyit bukik.
A 2-es kategória már ésszerűtlen, mert - legyünk őszinték - ő is tudja, hogy nem fog teljesítménynövekedést tapasztalni (legalábbis nem használja azt ki), mégis megveszi, mert neki ez a mániája.

Viszont lehet úgy "okoskodni", hogy ne bukjon rajta sokat az ember. Nyilván nem a nagy egészre gondolok, lesznek olyan hardverelemek, amiken tuti sokat fog bukni, de ugyanígy lehet olyan is, amin alig bukik valamit. Egy fél-1 éves hardver az esetek többségében még simán újdonságnak, jónak számít, ennyi idő alatt nem szokott lezuhanni a hardverek ára. Ha félévente cserélsz, mindig csak egy - relatíve - kis bukás lesz anyagilag, mert még el tudod passzolni a "régi" cuccot viszonylag jó áron. Nem úgy, mint 1,5-2 év múlva, amikor általában már negyedét se éri a cucc (mondtam erre is ellenpéldát a Q6600 "személyében", de nem ez a jellemző). Szóval nem vennék rá mérget, hogy minden esetben megéri megvárni, míg teljesen elértéktelenedik a cuccod 3-4 év alatt. De - ahogy írtam is - erre szerintem nincs tuti recept.

(#71) Vistaboy válasza serwer (#66) üzenetére


Vistaboy
veterán

Ahogy korábban írtam: Most elviszik, jó áron, és ebből tudok venni újat - bizsergésre vágyom. ;] Amúgy tényleg nagyon jó érzés az új hardvereket kicsomagolni és összeszerelni. Van benne valami túlvilági mámoros érzés... :DDD

Azért nem raktam be saját képeket, mert nincs fényképezőgépem. Csak egy gagyi V3-as telefonom van, ami olyan homályos képeket csinált, hogy inkább nem erőltettem. :D

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#72) Vistaboy


Vistaboy
veterán

A vitákra válaszolva: Nálam a gép ugyan nem megy 7/24-ben, de amikor be van kapcsolva, az idő nagy részében játszok rajta. FPS, TPS, RPG, ilyenek. Például nem rég az Oblivion, Tomb Raider - Underworld, The Witcher, F.E.A.R. 2, Sacred 2 (Elit grafikai pakkal) nyomtam le. Sajnos most perpillanat nincs olyan új játék, ami hosszabb időre le tud kötni, de nemsokára jön az új Riddick, a Terminator: Salvation, stb.

Ráadásul már most bele vagyok esve a Windows 7-be, de ezzel általában mindig így vagyok. Amint új rendszer jön ki, egyből váltok. A Win98 óta telepítgetem a béta OS-eket, és amint lehet kapni a végleges angolt, már hozatom is el.

Úgyhogy igazi OS és játékőrült vagyok. ;] :P

Egy korábbi felvetésre válaszolva:

"totál játékmániás az illető, mindennel játszani akar a 24"-os monitorján natív felbontáson, maximális grafikán."

Igaz, de nem mindennel - például a stratégiai játékoktól a falra tudnék mászni -, viszont amelyik játék tetszik, annál nem is elégszem meg az 1024x768-as felbontással. :K Arról nem is beszélve, hogy milyen képe van egy 1920x1200-as natív felbontású 24"-os moncsinak 1024x768-ban. :U

Aki egy kicsit is komolyabban foglalkozik a játékokkal, és egyszer volt alkalma kipróbálni a kedvenc játékát Medium után egy gépcserét követően Maximum grafikán, látványjavítókkal is, az szerintem nehezen állítja be ismét a Medium felbontást, ha új játék jön ki, és a gépe nem bírja a maximumot. Persze ha nem tud akkor új gépet venni, akkor nincs mit tenni, de aki ilyenkor megteheti, az rohanni fog a boltba új VGA-ért, hogy normális minőségben és sebességen tudjon játszani. :K

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#73) serwer válasza Vistaboy (#71) üzenetére


serwer
csendes tag

Értem, azért megnyugtató, hogy nem csak én vagyok antiszociális, a kenyeret is gigabájtban kérő állat. :DD

(#74) Skyhigh válasza serwer (#73) üzenetére


Skyhigh
senior tag

:C

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#75) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Na, lenyomok pár tesztet. Sajnos nem vagyok éppen egy tesztelő-GURU, ezért részletes leírást ne várjatok.

Első körben elindítok egy 720p-s és egy 1080p-s HD-filmet, és hagyom futni egy ideig. Oldalt van egy Gadget, ami méri a proci kihasználtságát, grafikonnal egybekötve, ami visszamenőleg mutatja mind a négy magot külön-külön.

Második körben videót akartam volna konvertálni, de valamiért sehogyan sem sikerült. Leszedtem vagy öt különféle programot, de mindegyik hibát írt ki, akármit is állítottam be neki. Mondjuk nincs sok AVI vagy MPG videóm, jobban MKV-k vannak, azokat meg nem vette be egyik progi sem.

Harmadik körben kipróbálok pár játékot, mondjuk jelenleg csak a Tomb Raider - Underworld és a F.E.A.R. 2. Project Origin van elérhető közelségben, remélem elég lesz.

Bocs, ha nem lesz nagyon részletes teszt, de nem vagyok annyira otthon az ilyesmiben. :B

És mivel már holnap viszik el a gépet, ezért csak pár órám van a tesztekre, ezért sietnem is kell. Ha nem kellene melóznom, akkor lett volna több időm, de sajna pénz az kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#76) Mystic válasza Vistaboy (#75) üzenetére


Mystic
tag

Akárki akármit mondd, ha játékra is kell a gép, akkor váltani kell legalább 3 évente, viszont csatlakozok azokhoz, akik szerint az i7 vétele még korai! Persze teljesen megértelek, hiszen sokszor én sem bírtam ki, hogy ne költsek el irreális összegeket fejlesztésre. :K

Kíváncsian várom a tesztek eredményét! Természetesen az új rendszerrel is összehasonlító cikket!

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#77) D1Rect


D1Rect
félisten

Amúgy mivel játszol az új gépen? :U

(#78) Vistaboy válasza D1Rect (#77) üzenetére


Vistaboy
veterán

Lesz egy pár játék, amit nyomni fogok. :DDD
Mondjuk az igaz, hogy bőven elég lenne a Q6600-as is azokhoz, de mint azt már fentebb írtam, ezt a gépet öt évig szándékoznám legalább meghagyni. Az akkori játékok pedig már ki tudja, milyenek lesznek? :U

Ui.: Most tesóm gépéről írok, így nem fogok hamar válaszolni, ha kérdezne valaki. Az enyém - ha minden jól megy - a jövő hétvégére jön meg. Ha pedig valami balul sülne el, akkor is legkésőbb 15.-ére meglesz az i7-esem. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#79) Vistaboy válasza Mystic (#76) üzenetére


Vistaboy
veterán

"Kíváncsian várom a tesztek eredményét! Természetesen az új rendszerrel is összehasonlító cikket!"

Hát sajnos a régi rendszerrel csak egy 3DMark06 tesztet tudtam lefuttatni idő hiányában, plusz egy prociterheltség-mérést HD-film lejátszásánál, ezenkívül a TR-Underworld kezdő helyszínén csináltam pár képet 1920x1200-ban, Full grafikán, 8xAA-val és 16xAF-el. Sajnos a VSync-et nem vettem észre hogy be van kapcsolva, de az eredményeket nem befolyásolta, mivel az effekt-dúsabb helyszíneken - ahol a képeket csináltam - nem érte el a számláló a 60 fps-t. Kíváncsi vagyok én is hogy mennyivel lesz gyorsabb az új rendszer.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#80) D1Rect válasza Vistaboy (#78) üzenetére


D1Rect
félisten

Te amúgy elégé otthon vagy az MMO-kban.
Ajánljál már nekem egy jófajta free MMO-t. :))

:R

[ Szerkesztve ]

(#81) Vistaboy válasza D1Rect (#80) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát, a Runes of Magic jó egynek. A Sionchain PvE-szerveren van a klánunk, a HUNters, ott keressél majd meg, ha már meg lesz a gépem. :D

Most jönni fog egy újabb F2P MMORPG is, de az majd csak idén év végén indul. Allods Online lesz a címe, és elég jónak tűnik első látásra. Többet nem próbáltam még.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#82) D1Rect válasza Vistaboy (#81) üzenetére


D1Rect
félisten

:R
Pont a Runes of Magicet kezdtem. :DDD
Azt meg nem mondom melyik szerveren, de kb. 2 óra lehet a karakterben szóval pótolható. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83) csirkés11


csirkés11
tag

szerintem sincs semmi értelme lecserélni a q6600-ot, 333-as fsb-vel 3.0ghz-en fut hibátlanul alapfesz alatt.
nagyon elégedett vagyok vele, fölösleges lenne a váltás, a q6600 jobb mint a q8200-nél is hiába magasabb annak az fsb-je, kevesebb a cache-el rendelkezik

(#84) Vistaboy válasza csirkés11 (#83) üzenetére


Vistaboy
veterán

Igazad van, de már belevágtam. :DDD

Most meg tudtam lépni, és megtettem. Ha a srác nem vitte volna el, akkor most nem lenne i7-esem.

Azért ez is tud ám valamit. 2.66GHz helyett lazán megy 3.2GHz-en, de bírna 3.6-ot is, csak kellene rá egy normális hűtés. :K

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#85) djculture


djculture
félisten

Evvel egy a probléma hogy a mai alaplapok vga-k stb életartama nem 3 évre van már méretezve,olcsó gyártás és élettartam tervezése tudatosan a jellemző.Persze ha adnak rá 3 év garit meg a bolt se csődöl be /ami szokás/ ahonnan vetted akkor kibírhatod egy konfiggal hozzányúlás nélkül.De nem hiszek a csodákba.Kiváncsi vagyok azóta mit cseréltél ki a gépbe elhullás miatt:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.