Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57) tibz03 válasza hcl (#53) üzenetére


tibz03
őstag

"Én még nem láttam olyat hogy valaki valamit drágábban adott volna el mint amiért vette."

Ki a fene beszélt itt ilyenről? Komolyan mondom, idézd már be, hogy ilyet írtam volna, vagy csak hasonlót. :( (Egyébként ha már ilyet írsz: tényleg nem láttál ilyet? :DDD Tudnék mesélni...)

Én a következő dolgok arányait említettem: melyik éri meg jobban?

sűrű hardvercsere <-> ritka hardvercsere

Egyik sem lesz nyereséges, mert mindegyik pénzkiadás, első esetben sűrűbben kevés pénz (cserébe mindig erős gépet kapsz), másik esetben egyszer költesz, de akkor sokat, és 2-3 év múlva hirtelen azon kapod magad, hogy már csak 20-30%-át éri a konfigod.

Ha ezalatt a 3 év alatt okosan cserélgeted a dolgaidat (attól, hogy ez neked nem megy, másnak még mehet), akkor 3 év múlva is egy fullos konfigod lesz, és egyáltalán nem biztos, hogy többet költöttél, mintha most vennél egy teljesen új gépet. Ez nem törvényszerű, de jó esély van rá, hogy jól jöjjön ki az ember.

Okos csere alatt mit értek? Elmondtam példában: most elpasszolni egy Q6600-ot jó lépés lehet, mert 2 évig szolgálta a tulajdonosát, és ezalatt csak 20-30 ezret esett az ára. És még van is rá kereslet, szóval (talán) mostanában a legjobb megválni tőle. Keveset bukott a tulaj, és jó gépe volt 2 évig. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.