Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Termigáßor válasza Skyhigh (#31) üzenetére


Termigáßor
aktív tag

Nos az első pc-m egy 386-os volt, átlag 3 havonta került bele alkatrész, míg végül 486 lett belőle.

Eztután lett egy amd k5 100-as (p1) ebbe is elég gyakran került új dolog így végül p233mmx@300 lett belőle. Ez a gép 3 évig ment. (illetve még most is működőképes)

Ezután jött a P2-es korszak egy 300A cerka 450-en majd 366@550 és vagy 4 generációnyi videokártya. Ez a gép már 4 évet ment (de a folyamatos bővítgetésekkel már elértem a fél milkás költséget! )

A p3-at kihagytam, jött a p4. Itt döntöttem el, hogy elég a fejlesztgetésből. kb 250e.-ből összeraktam egy akkor elég erősnek számító gépet (asus p4p800 deluxe, p4 northwood 2.6@3.25 1GBram ATi 9800 Pro)
Ez a gép 5 évet ment úgy, hogy csak az utolsó évben nyúltam hozzá az is csak memória bővítés volt 2GB-ra)

Végül a p4-esem elhalálozott tavaly ősszel (mint kiderült vszínű alaplap kondi hiba, még lehet hogy feltámasztom) Úgyhogy amennyire tudtam most is egy izmosabb gépet próbáltam összerakni. Igaz most csak 160K körül tudtam összekaparni hirtelen és nem cseréltem mindent így lett egy: Gigabyte p45-ös lap, q6600@3.51, hd4870 1GB, 4GB DDR2 800 (4-4-4-12), 500-as chieftec táp.
Pár dolgot kaptam karira ajándékba hozzá (pl ház, vga hűtés) és még lesz egy vinyó csere de ezen felül nem tervezek a gépre költeni 3-4 évig!

Azt gondolom kis odafigyeléssel össze lehet rakni olyan gépet ami 3 évet kibír és ha kell kicsit többet is. Pl a p4-essel teljesen jól el voltam még tavaly is (igaz nem erőltettem a legújabb játékokat)

A folyamatos alkatrész cserével csak magatokat ámítjátok: mindenképp szivola csak egyszerre nem tűnik soknak. Egy esetben lehet még viszonylag jól kijönni - mint ahogy cikk írója is - hogy az egész konfigot cserélitek egyben! De erre nem mindenki képes, mert mire pont megszokod az új géped már adhatod is el.

Van egy jó keleti mondás: "Boldog ember az, aki tud örülni annak amije van."
Persze tudom: "Stay hungry..." ;)

Jobbára ártalmatlan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.