Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#70) tibz03 válasza hcl (#68) üzenetére


tibz03
őstag

"Nyereségről beszéltél, az pedig nem nyereség ha "kisebbet" buksz."

Sehol nem beszéltem nyereségről, úgyhogy vagy képzelődsz, vagy értelmezési problémáid vannak. :DD Tényleg kíváncsi lennék, honnan szedted. Idézni persze most se tudtad, megmondom miért: mert nem írtam ilyet. ;)

Gépet nem is Office meg internet miatt szoktak cserélgetni az emberek. Két lehetőség van (leszámítva a professzionális felhasználást, amikor valaki videót vág, tervez stb., ilyen esetekben munkaeszköz a gép, előfordulhat, hogy 1-2 évente fejleszteni kell):

1. totál játékmániás az illető, mindennel játszani akar a 24"-os monitorján natív felbontáson, maximális grafikán.

2. nem (vagy csak ritkán) játszik, de úgy érzi, hogy szüksége van rá, hogy meglegyen neki az új, ami ésszerűen nézve totál fölösleges (most az mindegy, hogy a saját "lelki békéjéért", vagy azért, hogy legyen mivel "villogni").

Illetve van egy harmadik kategória is, aki "átlagfelhasználó" (tehát nem létszükséglet, hogy pl. egy videókódolás 30 perc helyett 15 percig tartson), és azért cserélget/bővít viszonylag sűrűn, hogy pl. használni tudja a Windows Vistát vagy a 7-t, vagy egyéb programokat. Ez valahol ésszerű, mert valamennyire követi az újdonságokat, de mégse tapad rá annyira, hogy rámenjen a gépére a gatyája is.

Aki az 1-es kategóriába tartozik, az minden bizonnyal megteheti, hogy sűrűn cseréljen, őt nem igazán érdekli, hogy min mennyit bukik.
A 2-es kategória már ésszerűtlen, mert - legyünk őszinték - ő is tudja, hogy nem fog teljesítménynövekedést tapasztalni (legalábbis nem használja azt ki), mégis megveszi, mert neki ez a mániája.

Viszont lehet úgy "okoskodni", hogy ne bukjon rajta sokat az ember. Nyilván nem a nagy egészre gondolok, lesznek olyan hardverelemek, amiken tuti sokat fog bukni, de ugyanígy lehet olyan is, amin alig bukik valamit. Egy fél-1 éves hardver az esetek többségében még simán újdonságnak, jónak számít, ennyi idő alatt nem szokott lezuhanni a hardverek ára. Ha félévente cserélsz, mindig csak egy - relatíve - kis bukás lesz anyagilag, mert még el tudod passzolni a "régi" cuccot viszonylag jó áron. Nem úgy, mint 1,5-2 év múlva, amikor általában már negyedét se éri a cucc (mondtam erre is ellenpéldát a Q6600 "személyében", de nem ez a jellemző). Szóval nem vennék rá mérget, hogy minden esetben megéri megvárni, míg teljesen elértéktelenedik a cuccod 3-4 év alatt. De - ahogy írtam is - erre szerintem nincs tuti recept.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.