Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) b. válasza aleister (#150) üzenetére


b.
félisten

Annyit még jó tanácsnak, hogy épp ma beszéltem egy kivitelezővel, aki velencén épít passzív házakat. Már 2 emberkével járt úgy, hogy a hőszvattyú hűtésnél kicsapta a párát a padlóra, az egyik házban ő most azt mondja hogy próbál lebeszélni mindnekit arról, hogy így hűtsenek illetve nagyobb odafigyelést igényel, mert meg lehet a gond vele.
mint írtam nem tartom kiforottnak még ezta dolgot van is ebben valami.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#152) aleister válasza b. (#151) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a tanácsot!

Alapból az a terv, hogy fűteni a padlófűtésen keresztül fog, hűteni meg fan coil-lal. Ez utóbbihoz reményeim szerint fel tudom majd használni a jelenlegi radiátorok csövezését. Kérdés, hogy vajon a hőszivattyún van-e váltási lehetőség. Ha más nem a kimenet után elágaztatom egy háromjáratú golyóscsappal.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#153) b. válasza aleister (#152) üzenetére


b.
félisten

Valószínűleg helyiségenként egy elosztóval lehet ezt megoldani.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#154) aleister válasza b. (#153) üzenetére


aleister
veterán

Nos, végül is egy évben kétszer kell csak átállítgatni. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#155) vtechun


vtechun
veterán

Amit meghallgattál Gree Amber az milyen típus volt pontosan? Csak mert én egy Gree amber Royalt- tervezek, 5.3 kW-st. köszi!

(#156) vtechun válasza Pistiboy88 (#86) üzenetére


vtechun
veterán

én arra gondoltam, hogy egy ilyen Ariston hőszivattyús villanybojlert rakok a spájzba, 16 köbméter és van egy komoly 2 ajtós (side by side) nagy hűtő is bent, ami erősen termeli a hőt, így 2 legyet ütnék egy csapásra.

(#157) b. válasza vtechun (#155) üzenetére


b.
félisten

Szia! ez a típus [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#158) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok
Tanácsot szeretnék kérni:
Adott egy üzlet helység amit split klímával fűtök.
Mi az ajánlott használat?
Naponta 8-17-ig vagyunk ott, akkor fel van tolva 25-26 fokra, majd 17 órakor kikapcsolom és másnap reggel vissza.
Így jó vagy hagyjam éjjel pl 15 fokon ?
Másik kérdés, mennyi lehet havi szinten a fogyasztás különbség ha 25 fok helyett 20 fokon megy, gondolom külső hőmérséklet, stb is beleszámít.
Egy 5,3 kw-os klímárol lenne szó.
:R

(#159) aleister válasza juve600 (#158) üzenetére


aleister
veterán

Persze, hogy lesz különbség 20 vs 25 fok között. Nem is kevés.
A hozzáértők szerint alapvetően a szinten tartás energiatakarékosabb a be/kikapcsolgatásnál. Pl ha elutazol hétvégére, akkor nem feltétlenül éri meg kikapcsolni a bojlert. Itt jön képbe, hogy mennyi az üzemidő/üzemen kívül hányados.

Szerintem munkaidőben az európai ember komfortérzetének leginkább megfelelő 22-23, munkaidőn túl -temperáló fűtés jelleggel- 16-17 fokot állítsd be.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#160) juve600 válasza aleister (#159) üzenetére


juve600
nagyúr

:R

azt jól gondolom ha a 5,3-as klíma max fűtő teljesítménye 5,7kw és a SCOP
4 ,akkor 1,4 kw-ot fogyaszt óránként,maximum fűtési hőfokra állítva ( a klímám max 30 fokra lehet állítani ) ?

(#161) b. válasza juve600 (#160) üzenetére


b.
félisten

igen de a COP értékell vigyázz azért ,mert előszeretettel adják meg +7 fokon ezt az értéket míg alatta azért drasztikusan romlani kezd. Plusz ha inverteres klíma akkor ha elérte a megfelelő hőfokot akkor leszabályoz vagy akár le is kapcsol.
Érdemes megnézni mennyire tud leszabályozni a klíma ez típus függő. Egyes klímák 500 W alá nem tudnak menni 5,3 kW teljesítményben, ami azt jelenti ha nem kapcsol le a klíma akkor zárástól nyitásig megehet neked 5-6 kW áramot is a semmiért, míg pl egy 19 fokos levegőt kb 2 kW energia befektetésével felfűt 23-24 fokra ha éjjelre kikapcsolod és reggel elindítod.
A kérdésednél érdemes megnézned mennyire hűl ki a reggel nyitásig az üzlethelyiség mondjuk a mostani hidegek alatt .
ha 25 fokról 15 fok alá képes hűlni( ha erre akarod állítani a klímát ,nálam amúgy 18 fok alatt nem enged beállítani hőfokot fűtésre) akkor az elég rossz hőszigetelés
Én itthon éjjelre a alsó szinten kikapcsolom, kb 22. óra körül és reggel 6 körül indítjuk újra őket. Így 24 fokról 20-fokra ra hűl ki a lakás. Tegnap elött - 3 volt akkor 19 fokig hűlt vissza ami igazából csak egy hűvös levegőt jelentett és 7-8 perc alatt 21 fokon majd 40 perc alatt alatt ismét 24 fokon volt a nappali.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#162) juve600 válasza b. (#161) üzenetére


juve600
nagyúr

[link]
Ez a klímám van, igazából én napi 10 kw-ot számolnék fogyasztásra.
Egy 50nm-es helységről van szó,de ugye megy az ajtónyitogatás.Most 26 fokra van állítva és úgy egész jó,de kérdés a fogysztás.Este kikapcsolom,reggel 15 fok körül van ( nincs hungarocell szigetelés ) de nagyon hamar meleget csinál. Péntek-szombat-vasárnap felírom a fogyasztást, péntek 9 órát vagyunk nyitva,szombat 4-et,vasárnap zárva.
Múlt héten lett beüzemelve a 19 táblás napelemes rendszerem,úgyhogy fel kell írnom mennyit vettem az EON-tól,mennyi ment vissza a rendszerbe,meg mennyit termelt a napelem,ebből kell kisakkoznom a fogyasztást.

(#163) b. válasza juve600 (#162) üzenetére


b.
félisten

elméletileg írja neked az ad vesz mérőd ezt . 1.8 menüpont az EON tól vételezett a 2.8 az EON fele vissza táplált. A kettő közti különbözet ami megadja neked. De gondolom ebbe nem csak a Klíma van benne hanem egyéb fogyasztók is.
helyedben belerakatnék egy wifi modult az elméletileg kellene hogy írja a fogyasztást amúgy, de ezt a típust nem ismerem sajnos ismeretlennek tűnik nekem.
A másik megoldás, hogy egy szakemberrel belerakatnék a betáphoz egy fogyasztásmérőt.
Ebből ki tudod sakkozni melyik verzió a gazdaságosabb ( állandó üzem vagy szakaszos) és kalkulálni is tudsz a napelemekkel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#164) juve600 válasza b. (#163) üzenetére


juve600
nagyúr

ad vesz mérő. 1.8 menüpont az EON tól vételezett a 2.8 az EON fele vissza táplált.

Igen így mondták,de még ott van amit termel a napelem,azt nem kell hozzáadnom ?

pl
1.8 100 kwh, 2.8 80 kwh , akkor ugy 20 kwh amit fizetek ,de 20 kwh meg termelt a rendszer ,azt akkor hozzá kellene adnom ?

:R :R :R

(#165) b. válasza juve600 (#164) üzenetére


b.
félisten

akkor 20 kWh amit fizetned kell .
100 kWh amit vételeztél az EON tól és 80 kWh amit adtál neki.
Ahhoz már nem kell hozzá adnod semmit. A 2.8 az ,amit visszatáplált az EON felé a rendszered.
Az mindig kevesebb mint amit az invertered mutat, mert napközben amikor termel a napelemed és közben van fogyasztásod, pl megy a klímád, azt egyből beletáplálja a ház / bolt fogyasztói fele az inverter és csak a feleslegesen megmaradót tolja vissza a smart mérő óra fele. Pl nekem napközben tavasszal 55 kWh is lejött az inverter szerint de csak 40 kWh körüli betáplálást írt az ad- vesz óra. 15 kWh az amit elfogyasztottam napközben , az inverterről / napelemről mentek a ház fogyasztói.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#166) juve600 válasza b. (#165) üzenetére


juve600
nagyúr

azt értem hogy annyit fizetek
de akkor csak az 1.8 mínus 2.8-at nézzem ? de hogy számolom ki a klíma mennyit evett ? bocsi ha hülyeségeket kérdezek .........

mível nem sütött a nap ma 2kwh-ot termelt a rendszer ,azt elfogyasztotta a klíma pl nem ? akkor azt is bele kellene számolnom

megtaláltam az adatlaját is közben

(#167) b. válasza juve600 (#166) üzenetére


b.
félisten

csak a klímát így nem tudod megnézni, csak az egész fogyasztásodat. Azért írtam mert azt mondtad így próbálod kiszámítani.

Érdemes megnézned előszőr az invertereden mennyit termelt a napelemed.
Mondjuk ma 20 kWh. Utána megnézni a mérőórán , hogy mennyit tápláltál vissza. Ha nulla akkor azt elhasználtad ha 15 kWh-t vissza tápláltál akkor 5 kWh-t el is használtál, elfogyasztottad. Ehhez add hozzá azt amit az 1.8 alatt ír még az órád 1 nap alatt. Ez az amit ez mellé a termelt mennyiség mellé vételeztél az E.on- tól. Annyi volt a fogyasztásod összesen 1 nap alatt, amennyi a kettő érték összege.

A másik megoldás, hogy éjszakára hagyod fogyasztónak csak a klímát, megnézed este az 1.8 értéket majd reggel nyitáskor is Ebből is ki tudod például hozzávetőlegesen számolni, mert éjel nem termel a napelemed, de csak ugye az adott kinti hőmérsékletre adottan. Minél hidegebb van ,annál jobban romlik a COP értéked és többet eszik a klímád ugyan azon a hőmérsékleten.

Harmadik megoldásként megpróbálsz bele egy Wifimodult venni a telepítődtől, hátha a hozzá adott szoftver írja a fogyasztási adatokat.( legtöbb írja)

negyedik megoldás egy fogyasztásmérő felszereltetése a betáphoz szakemberrel.

Elnézve a táblázatodat nagyon szépen 200 Wattra is le tud szabályozni.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#168) juve600 válasza b. (#167) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#169) juve600 válasza b. (#167) üzenetére


juve600
nagyúr

ma reggel leolvastam a mérőórát , 6 napja megy a rendszer,meg az óra is :

1.8 = 115 kw
2.8 = 37 kw
inverter = 57 kw

aztán rájöttem hogy a te módszered meg az én számításom is ugyanazt az számot adja ki :)
a tiéd szerint : 57-37 = 20+115 = 135
az enyém szerint : 115-37 = 78+57= 135

ma 9 órát lesz bekapcsolva a klíma,holnap szintén, szombat 4-et,vasárnap semmit
így majd sikerül talán a klíma fogyasztást is kiokoskodnom

(#170) aleister válasza b. (#167) üzenetére


aleister
veterán

Az a baj a wifi modullal, hogy veszett drága. Nekem Fronius inverterem van. Abból a Lite verzió, amiben nincs a Datamanager modul. Ez utóbbi kb 60e. Egy rakat családnak ennyi az éves áramfogyasztása.

Ellenben van rajta USB kivezetés, amin keresztül pendrive-ra logol az inverter. Szóval, ha valaki kibírja, hogy nem nézi másodpercenként az appot, hanem néha leveszi a pendrive-ot, majd feltölti gépre, akkor nem kell játszásiból elköltenie ezt az összeget. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171) b. válasza aleister (#170) üzenetére


b.
félisten

A klímához értettem a WiFi modult :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#172) aleister válasza b. (#171) üzenetére


aleister
veterán

Jaaa, bocsi, akkor félreértettelek. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#173) Zsina03 válasza D1Rect (#6) üzenetére


Zsina03
friss újonc

Párommal mi nemrég költöztünk össze és hát fiatal párnak azért végesek a keretei ezért mi is szét néztünk hogy milyen lehetőségeink vannak. Kommentekből meg tapasztalat megosztásokból én azt láttam hogy mire normálisan kialakítunk egy normális gázfűtéses rendszert 3-3,5 millió körül leszünk. Ha meg a hőszivattyúba gondolkozok akkor az 7 millió alatt meg sem áll.  De van, aki ajánlott egy másfajta fűtést. 100m2-re azt írják, hogy 1,3-1,4 millióból megvan. és mivel fontos számunkra is az anyagi része ezért szerintem el is fogunk menni a budapesti bemutató termükbe, mert ha tényleg annyira jó amennyire ígérik akkor az tetszene nekem. ( Főleg mert nincs semmi kiálló valami ami pluszba foglalja a helyet )
Itt néztem utána: [link]

(#174) b. válasza Zsina03 (#173) üzenetére


b.
félisten

Ez havi szinten a ledrágább fűtési megoldás, 1 kW áram ugyan ennyi fűtési energia. Cserébe könnyen ( szakember nélkül) kiépíthető, ha elbírja a hálózat és olcsó, de nem hosszú távon , ha nincs mellette napelem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#175) vtechun válasza Zsina03 (#173) üzenetére


vtechun
veterán

Klíma légcsatornázva szerintem a legkevésbé drága az esetetekben.

(#176) tibibi válasza Zsina03 (#173) üzenetére


tibibi
őstag

Még meg se nyitottam,de már mondom is messzire kerüld ezeket. "Nincs ingyen ebéd" lehet,hogy most olcsónak tűnik hosszú távon nagyon drága lesz. Ha nincs kiépítve semmilyen fűtési rendszer akkor H-tarifás klíma akár (légcsatornás) a relaitiv legolcsóbb megoldás .A klímákat egyenként is feltudjátok szereltetni, ahogy összejön a pénz... Ha van gáz azért azt is érdemes átgondolni..

(#177) balkoger


balkoger
tag

Köszönöm a cikket, napelem topikról ide térvén elég sok hasznos infót találtam, gratula az új rendszerhez, remélem minden számításod szerint megtérül.

(#178) b. válasza balkoger (#177) üzenetére


b.
félisten

Köszi ! sok sikert majd neked is :R

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#179) Blackmate


Blackmate
senior tag

Az MFB hitellel kapcsolatban lenne kérdésem. Mi van akkor, ha bővítené szeretné az ember mondjuk a napelemes rendszert? Teszem azt inverter cserére is szükség van, mert a tetőn elfér még jónéhány napelem és azok össz kapacitása túlnyúlik az invert 120-150%-án ? "Kié" a rendszer a futamidő alatt? A banké vagy a hitelfelvevőé? Van erről valami MFB-s doksi?

(#180) b. válasza Blackmate (#179) üzenetére


b.
félisten

Elméletileg saját költségen bővítheted a rendszert, nekem is 8.53 kWp napelem van fent a 10 es inverteren és már kértem rá árajánlatot, plusz 12 db panelre .( 3,3 kWp)
ha inverter csere is történik nem garanciális probléma miatt az már szerintem gondot okozhat , mert az új szerződést jelent az áramszolgáltatóddal. Én azt gondolom saját kútfőből, hogy a meglévő rendszer mellé lehetne ilyenkor kiépíteni egy újat, új inverterrel.( amúgy jelenleg az MFB már nem aktuális ,a pest megyeieknek is felfüggesztettek újra.)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#181) Blackmate válasza b. (#180) üzenetére


Blackmate
senior tag

Nekem aktuális, mert jóváhagyták :) Viszont pont azon matekolok, hogy elég-e nekem az a 120%-os felültervezett kapacitás 10-15 évre (sőt 20 évre, a hitel futmamideje). 5 kW inverter, 5,34 kWp napelemmel, de a tetőn elférne 8-9 kWp is.
Próbáltam mindenre "rábeszélni" az energetikust, de ő ugye a ház energiaigényét nézi, nem pedig az ingatlanban lakók elektromos fogyasztási szokásait. Van, ahol szauna meg kerémia főzőlapos sütő van, van ahol pedig nincs. Ezek elég nagy kontrasztot teremtenek a fogyasztásban.
Nekem speciel plugin hibrid autóm van. 1 töltés 10 kWh. Ha napi szinten kellene munkába járni és töltögetni esténként az egész szépen megmutatkozna az éves fogyasztásban. De most, hogy home office van, hetente töltöm egyszer...

Szóval jó-jó ez az MFB hitel, de ezzel nem zöldítjuk ki a világot, hanem csak csökkentjük a hitelkérelmező ökológiai lábnyomát. Egyértelműen negatívan szankcionálja a hálazatba való többlet visszatermelést. Értem én, hogy a nyerészkedés megakadályozása volt a cél, de azt el lehetett volna érni azzal is, hogy MFB hitelesnek kötelező szaldót kötnie a szolgáltatóval.

[ Szerkesztve ]

(#182) b. válasza Blackmate (#181) üzenetére


b.
félisten

Hát látod nem olvastad el az írásomat ezek szerint :) kis befektetéssel lehetett volna 2x ekkora rendszered is MFB vel. Az én fogyasztásom éves szinten 4700 kWh lett volna de 2x akkora rendszert tetettem fel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#183) Blackmate válasza b. (#182) üzenetére


Blackmate
senior tag

Elovastam bizám, jó írás :) Viszont nekem (sajnos) már van klímám, így nem tudok újat telepíttetni. Viszont most eszméltem, hogy a kedves energetikus nagy ívbe tojt arra, hogy nekem ilyen inverteres hűtő/fűtő klímáim vannak, amikkel egy teljes szintet tudok hűteni/fűteni.
És hát ha lenne napelem hülye lennék nem azt használni... A klímás topikban feltettem az 5 forintos kérdést, hogy mennyi lehet egy 5kW-os klíma éves fogyasztása és meglátom, hogy azzal hogy állok összességében. Bár kezd egy kicsit tele lenne a hócipőm, hogy az energetikus helyett is én számoljak és gondolkozzak :(((

[ Szerkesztve ]

(#184) b. válasza Blackmate (#183) üzenetére


b.
félisten

Írtam privit neked :)
A fogyasztásrahoz :
Jó év ez számolásra, mert ha nem is volt hideg de ritkán van olyan, hogy 8 hónapon át fűtögetni kellett és ez az év olyan volt.
Itt [link] ebben a linkben betettem nekem hogy zárult az év.
a fentiu szobák 2.5 kW klímák vannak a lenti nappaliban kettő darab 3.5 kW os klíma. Azóta ez a fogyasztás valamelyes nőtt ( idén május 25 lesz az évfordulója a klímáim felszerelésének) talán ebből tudsz következtetni .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#185) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Én most verődtem ide. Nagy segítség ez másoknak, nekünk, hogy a tapasztalataid megosztod. Várjuk az első évi frissítést! :R

Jevons paradox

(#186) b. válasza Aprósólyom (#185) üzenetére


b.
félisten

Köszi! :R hamarosan jönnek a tapasztalatok és számok.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#187) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Fűtésre H tarifához milyen split klíma márka ajánlott?
Azt tudom, hogy SCOP értéknek 4,1 vagy a felettinek kell lennie.
Ez lenne az egyetlen fűtési mód, viszont szigetelt a lakás(aljzat, fődém, falak, 3 rétegű az óvegezés is), 25 m^2 -es a helyiség(2,7m magas).

:R

[ Szerkesztve ]

(#188) b. válasza RexpecT (#187) üzenetére


b.
félisten

Szia! ajánlom a klímás topikot nézz be ide. [link]
Személyes tapasztalatom alapján én azt tudom javasolni, hogy japánt vegyél, mert fűtésben sokkal jobban ki vannak téve a klímák a határaiknak, mint hűtésben.
Hűtésre szinte bármilyen ma kapható gép jó, ha nem hálószobába megy.
Fűtésre azt javaslom Daikin ,Panasonic, Fujitsu, Mitsubishi vonalon nézelődj a pénztárcádnak megfelelően. Szerintem abba egy 3.,5 kW teljesítményű gép simán elég ilyen szigeteléssel és hogy egy kicsit túlméretezett még halk működéssel is jól fog teljesíteni.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#189) RexpecT válasza b. (#188) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi :R

(#190) sz.zs. válasza b. (#188) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szia !
Én hasonló cipőben járok most, mint Te akkor. Annyi a kül., hogy nekem egy generál kivitelező ismerősöm egyből a klímás fűtést ajánlotta a hőszivattyú, elektromos kazán, stb. helyett, a gázfűtés ( vészeseti ) megtartása mellett.
Szintén 80+60 (+22)m2-es régebbi ( 35 éves ) építésű családi ház 5 cm külső szigeteléssel, műa. nyílászárókkal.
A vill. számlánk ~ 19e Ft , a gáz ~22e Ft havonta úgy, hogy 22-23 fokra van állítva a termosztát .
3 hűtő-fűtő klímánk már van a 3 tetőtéri szobában, igaz ezek régebbiek, nem inverteresek. Szóval elvileg csak a fszt.-re kellene 2 db, ill. anyósom 22 m2-es félszuterén lakrészébe 1 db.
Ha jól számolok nekem egy 10 kWh-s rendszer fér el a tetőn. Vajon elég lehet?

Neked mik a hosszabb távú tapasztalatod vele most már így két tél után?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#191) b. válasza sz.zs. (#190) üzenetére


b.
félisten

Szia!
Nagyjából akkor egy típusú a házikónk.
A 8.5 napelem , nálam viszonylag tökéletes a tájolás,( nálad nem tudom milyen) de 11400 kWh áramot hozott le 10 kW kb 13500 kWh lejönne.
Nálam maradt tavaly leolvasásra 3400 kWh pluszban !! így is, most felszereltem egy sima egyszerű hajdú 200 literes villanybojlert és a meleg vizet sem gázzal készítem, mert jobban megéri mint eladni 17 forintért Eon-nak.
Szóval 10 kW bőven elég kb 6000 kWh fogyasztásra , mint ami neked van és a klímáid kb így hogy fele mondjuk nem inverteres tippre olyan 3500 ,de legyen 4000 kWh körül fognak enni. Szóval ha jó a tájolásod még marad is plusz áramod.

A klímákkal jó a tapasztalatom ,de érdemes felülméretezni őket. nem méretben mert az 5kW brutálisat fújna, hanem inkább berakni egy nagy helyiségbe több darab 3,5 méretűt.
Nálam is kelleni fog a nappaliba még egy darab,mert a lentiek automata módban tudnak zavaróak lenni már hidegben, hangosak, monoton zúgásuk van.
Nagyon jó lenne ha éjszakai vagy max 1-es ventilátor fokozaton elbírnák a fűtést.
Ezért felteszek még egy darabot vagy az egyiket lecserélem dual klímára egy kültéri két beltéri, 7 kW ra, így lesz plusz 3,5 kW teljesítményem és halkabban fognak menni a lentiek. A fenti hálószobai klímák tökéletesek, nagyon szuper hogy mindenki magának szabályozza. Nálam eddig bevált a dolog. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#192) sz.zs. válasza b. (#191) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszönöm a választ. :R
Nekem délkeleti tájolású az a tetőm amire tervezem rakni a napelemeket.
Holnap jönnek a napelemes cégtől, remélem kivitelezhető amit szeretnék.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#193) sz.zs. válasza sz.zs. (#192) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Még egy kérdés felmerült bennem. A mellékhelyiségek ( WC, fürdő ) fűtését mivel oldottad meg?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#194) b. válasza sz.zs. (#193) üzenetére


b.
félisten

szia! Fürdőbe vettem egy somogyit, sima elektromos ventilátoros fűtőtest . [link] időzítős, este 6 tól megy programozva vagy az első aki megy fürdeni elindítja és megy naponta 3-4 órát este meg reggel 2 órát.
WC ben egy 200 W körüli infrapanelt tettem be és ahhoz időzítő dugaljat beprogramoztam, de igazából ha napközben pár órát nyitva van a WC ajtó akkor nem igazán van rá szükség nálunk.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#195) sz.zs. válasza b. (#194) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#196) RandomName


RandomName
aktív tag

Üdv. Klíma használt eladásnál mi a helyzet?
Tehát le van jelentve valaki nevére, és címére a felszerelés, de oda már nem kell.
Van ennek valami jelentési kötelezettsége?
Mert ugye új vásárlásnál telepítői igazolás nélkül nem vehetsz gépet....

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#197) b. válasza RandomName (#196) üzenetére


b.
félisten

Nincs szerintem ez szabályozva. Szerelővel kell leszedtetni, visszafejtetni. ha nem R32 vagy szabványnak megfelelő a gáz akkor már nem lehet rá tölteni de lehet újra telepíteni sem már én úgy tudom, lehet tévedek.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#198) RandomName válasza b. (#197) üzenetére


RandomName
aktív tag

Az ok, a műszaki részét értem.
De ki veszi ki a bejegyzést a klímavédelmi hatóságnál, hogy ott már nincs klíma?

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#199) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Kérdésem részben kapcsolódik a témához.
Ház vásárlás előtt állunk.
Lenne egy új építésű, ahol a fűtés kondenzációs gázkazán, alatta 120 literes melegviz tároló, radiátoros Fűtés rendszerrel.
Namarmost lehetőség lenne arra, hogy más fűtést kérjek.
Napelemben gondolkodtam, mivel szinte minden árammal megy. Fozolap, sütő, szaritogep....
Az lenne a kérdésem, hogy a napelem mellé milyen fűtési mód javasolt, ami árban is elfogadható, és olcsóbb lenne mint a gáz fűtés. Valamint mekkora Napelemben érdemes gondolkodni, egy 75 m2-es házról van szó. Köszönöm.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#200) b. válasza beci (#199) üzenetére


b.
félisten

Ha központi fűtés van akkor hőszivattyú lenne a legjobb megoldás. Mivel új építésű, ezért gondolom van rajt szigetelés is. A hőszivattyú mellé a radiátor nem a legtökéletesebb megoldás de a jól szigetelt házban kevés víz mennyiséggel és vékony csövekkel működik szépen.
A legjobb a hőszivattyú és mellé a felület fűtés és hűtés ,de ha az nincs a radiátorok cseréje fancoilokra is szóba jöhet, mert így a hűtés is meg lenne oldva nyáron. A másik megoldás hogy marad a radiátor télen fűteni, nyáron meg sim a split klímát használtok. Így annyi hátránya van a dolognak hogy a melegvíz miatt akkor is mennie kell a hőszivattyúnak vagy kell mellé nyárra egy villanybojler télen meg úgy is megy a hőszipka akkor meg az állítaná elő. Igazából a hőszivattyú fancoillal ellátná a fűtés-hűtés melegvíz feladatát napelemmel megtámogatva, radiátorral pedig a fűtés HMV-t

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.