Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#244) Stauffenberg válasza SRC (#243) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért nincs izomzata valakinek, mert nem használja. Te láttál már egész nap széken ülő, tespedő embert izmosnak? Van baj ha valaki az izomzatot alkati kérdésnek tekinti. Van aki kevesebb, van aki több befektetett munkával épít izomzatot, az erre való fogékonyság egyénenként eltérő, de olyan nincs, hogy valaki a semmire izmos és az izom bizony eltűnik ha nem stimulálják.

Régen sokat sportoltam 16-20 éves korom körül, volt némi hozzájuk társuló izomzatom is (nem meglepő, hogy a kerékpározás nem csinál bicepszet, de a hajtásban részt vevő izomzatot igen). Aztán beültem egy irodába dolgozni az egyetem után, izomzat le, zsír fel. Azért ne terjesszünk ilyen áltudományos dolgokat, hogy az izomzat káros, kivéve ha valakinek nincs alapból a semmire. :)

Az izomzat hiánya az igazán káros, főleg ha a "core" izmok gyengék. Én is tapasztalom 31 évesen milyen a derékfájás, hátfájás a sok ücsörgéstől. Az edzésemben pedig nagyon sok a korrekciós gyakorlat, hogy amit évek tespedős munkájával elkúrtam, azt helyre tegyem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.