Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#232) Sk8erPeter válasza Fire/SOUL/CD (#222) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, a sec by secnél nem esett le, hogy az sector by sector, nem mondjuk second by second, aminek nem sok értelme lenne :DDD Szóval így már tök világos, hogy fizikai szintű másolásról van szó, mindenesetre köszi a részletes magyarázatot!

"Jogosultság oldalról megközelítve: Kevés olyan fájl van, amihez olvasási jogosultságot sem enged a rendszer, de ezek általában nem is fontosak. Pl a Virtuális memória és hibernálás fájlokat nem véletlenül hagyják ki a progik"
Na ja, ezeket tényleg felesleges másolni, igazából nem is ezekre a fájlokra gondoltam, de emlékeim szerint jópár fájlt magából a Windows rendszerkönyvtárból sem lehetett másolni, amikor ilyennel próbálkoztam, meg a Users-ben található felhasználói könyvtárak saját AppData könyvtáraiból is kihagyásra került pár, igaz, nem tudom, ezek a fájlok mennyiben lettek volna érdekesek működés szempontjából a másolt rendszer esetében, sajnos most konkretizálni nem tudom, mert ezer éve próbálkoztam ilyen módszerrel. De elképzelhető, hogy nem lettek volna jelentősek, mindenesetre ezek után inkább nem próbálkoztam többet az OS alóli rendszermásolással, inkább bebootoltam mondjuk egy live Linuxot, ha már vannak ilyen faék egyszerűségű programok, mint a UNetbootin, ami le is tölti a megfelelő disztribúciót, és a bootolhatóságot is elintézi (jobb esetben).

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.