Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Film: Next

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

Az utóbbi idők filmtermésének sztem egyik legjobb filmje, mindenki nézze meg aki teheti.

(#2) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

a film maga kis bandánk szerint olyan 60-65%, nem rossz, CSAK: ajánlom figyelmedbe a "Golden Man" című a film alapjáúl szolgáló köbö 20 oldalas novellát Philip K. Dick-től, h tudd, mennyire semmit nem tartottak meg belőle...

ami szvsz elrontotta sokszor a filmet, az a helyenkénti hipergagyi "szpesölifekt" - lásd a helikopteres jelenet (oldalazva/hátra/mindenirányba repülő szerkezet)...
nem rossz, de ha már P. K. Dick, akkor Szárnyas fejvadász...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) Omega81


Omega81
senior tag

Áhh, semmire nem mész vele, ha látod, hogy mi fog veled történni 2 perc múlva. Ugyanis az meg fog történni és úgy, ahogy látod. Nem változtathatsz rajta.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#4) tbs


tbs
addikt

Nekem nemtecc. :D A novella jobban bejön. ;)

(#5) bolondember válasza tbs (#4) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

hát igen, ezt már kitárgyaltuk... :DDD
Novella 10 pont, film (nekem) 6.5 (max).

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#6) Jofi81


Jofi81
őstag

Nekem tetszett, jó kis film. A novellát nem olvastam, így ahhoz nem tudom hasonlítani. De lehet, hogy jobb is...

(#7) Vamp


Vamp
senior tag

Szerintem meg roppant gyenge film. Logikátlan, nem következetes forgatókönyv, műemberré maszkírozott Cage, pocsék befejezés...

Ha látod, mi lenne 2 perc múlva, és a jelenben változtatsz rajta, akkor a jövő miért nem változik?

(#8) bolondember válasza Vamp (#7) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

az nem maszkírozás, az botox+hajbeültetés kombó... :DDD

az a baj, h a "sok lehetőség-végtelen választás" -dolgot csak a hajós jelenetnél tudták/akarták normálisan megjeleníteni... :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9) Woodslave


Woodslave
nagyúr

én egyet nem értek. a legelején a jövőbe látása annyit tett, hogy látja két percre a jövőjét, tehet ellene, rendben is van. Na de a hajón mit csinált? Elgondolta mi lesz a jövője, ha erre vagy arra indul?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10) bolondember válasza Woodslave (#9) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

végigvette a lehetőségeket, h ha ezt tesz annak mi lesz a következménye, lényegében végignézte az alternatív jövőszálakat, majd választott...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#11) Polacheck válasza Woodslave (#9) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nem elgondolta, hanem látta, hogy mi lesz, ha valamelyik irányba indul.

less qq more pewpew!

(#12) karyo válasza koxx (#1) üzenetére


karyo
senior tag

Viccelsz? :F

Nagyon gyenge film, nálam a 10-es skálán maximum 2...

Enjoy the silence.

(#13) Polacheck válasza karyo (#12) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Megoszlanak a vélemények, ahogy látom. A páromnak sem tetszett igazán, de nekem nagyon bejött.

less qq more pewpew!

(#14) Omega81 válasza bolondember (#10) üzenetére


Omega81
senior tag

Ez akár jó is lenne, csakhogy ha nem indul újra a napja, akkor nem próbálhatja ki magát ugyanabban a szituációban kétszer, így aztán a lehetséges jövőkép is csak egyféle lehet.
A Deja vu az aráylag jó volt, illetve van egy sorozat, a Tru Calling (Őrangyal) :F azt hiszem, na ez utóbbi szól arról hogy újraindul a napja. És volt egy ilyen film is, amikor mittomén mennyiszer élte át a napját egy csóka.

Ilyen időutazós film egyébként a kedvencem, tehát az összes filmstílusból amit szeretek (horror, thriller, vígjáték, etc), ez pedig a 'Vissza a jövőbe' trilógia. :R

Leszögezem, a fimet amiről az ajánlót írta Polacheck, nem láttam.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#15) Omega81 válasza Polacheck (#11) üzenetére


Omega81
senior tag

Hm, na így már érdekesebb lehet, csak így meg túl valószerűtlen. :K
No mindegy, köszi az ajánlót, remélem majd egyszer meg tudom nézni. :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#16) Polacheck válasza Omega81 (#15) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Számomra hihetőnek tűnt. Látta mi történik akkor, ha adott dologra adott dolgot reagál, így végig tudta követni az események következményeit.

less qq more pewpew!

(#17) Makaveli


Makaveli
senior tag

Ugye 2 percet lát előre? Akkor miért látta kb. 10 órával rá, hogy fölrobbantják a csajt???
Mondjuk a vége előtt tetszett amikor megpróbálta lelőni a csávó és mondta neki: 1 lehetősége van hogy megmeneküljön! Ez nem az volt! :D

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#18) Polacheck válasza Makaveli (#17) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Hát, neked nem teljesen esett le a film :(

A csajjal kapcsolatos dolgokat jóval előre látja.

less qq more pewpew!

(#19) koxx válasza karyo (#12) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem, nekem tetszett. Azt nem mondom, hogy 10-es, de 2-nél mindenképp több.

(#20) agent_k


agent_k
őstag

Na már megint egy Cage film...
Nagyon kedveltem a szinészi teljesítményét, az eddigi szerepeiben. Az a mindig szomorú, gondterhes arc. Jó volt. De abban a filmjében, amikor írót alakított, aki gyakorlatilag ette a cigit, de nem írt semmit és látomásai is voltak talán, na az betette a kaput. Azóta nem nézek Cage-es, filmeket...

(#21) burgatshow


burgatshow
veterán

Ha már Cage, akkor nálam Gone In 60 Seconds. (A magyar címe talán tolvajtempó - nem vagyok benne biztos).

A film egyébként nekem is tetszett, de a novellához képest semmi.

(#22) BloodRay


BloodRay
veterán

Épp ma néztem meg a filmet. Szerintem 10-es skálán olyan 6-os max.
Érdekes az ötlet, de akkor már én is inkább az eredeti novellára lennék kiváncsi.
Végig az volt az érzésem, h kicsit eltúlozták a film "szuperhősös" oldalát. No meg nekem túl sok volt benne a szpesöl effekt. :B

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#23) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez a film szerintem sem volt egy nagy durranás, olyan 3, max. 4 pont a 10-ből. Ráadásul az utóbbi idők leggagyibb számítógépes effektjeivel "büszkélkedhet", ami kimondottan élményromboló hatású. (Mielőtt bárki félreértené: nem vagyok tech megszállott, nem igénylem a speciális effekteket. Viszont ha már ott vannak, akkor szeretem, ha nem látom rajtuk, hogy azok effektek (még ha az agyam tudja is). Itt viszont a 70-es évek gagyi "háttérvetítős" élményei elevenedtek meg újra, ami szerintem nagyon zavaró.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#24) sztyui2


sztyui2
őstag

Nekem sem tetszik ez a film annyira. Alapból nem nagyon bírom Nicolas Cage-et.
Egyszer nézhető

(#25) Gave


Gave
addikt

Nekem 10/10 volt a film , felfrissülést hozott az elcsépelt -- megkockáztatom unalmas foyltatások és az agyatlan vigjátékok után ( nem teccik félre érteni ,nagyon kedvelem a vígjátékokat ,ha ötletesek és nem erőltetett a poénok kivitelezése, ). Nicolas Cage az egyik kedvenc színészem ami valsz egy kis elfogultságot jelent az értékelésemben.

[ Szerkesztve ]

(#26) South Velen válasza Gave (#25) üzenetére


South Velen
addikt

Bejött nekem is. 9/10. Azért a 10/10 túlzás lenne, ott már csak két film kaphat helyet az Üvegtigris 1 és a 2. :)

(#27) Gave válasza South Velen (#26) üzenetére


Gave
addikt

Utólag mondtam ,hogy elfogult lehetek ;)

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Film: Next
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.