Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hebry


Hebry
senior tag

Nagyon jó gép! Jó lett a bemutató is.
Használ egészséggel!

(#2) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Igen jó kis kütyü. Én is szeretnék valami UMPC-t. Én egy Benq S6-al szemezek:D
De szerintem egy PS Vita lesz, egy esetlegesen rá hackelt Win8-al az lesz a tuti.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) KillHates


KillHates
nagyúr

A 480-as volt a kezemben; nagyon tetszett (az is)

Mondjuk a Vista agyonvágta szegényt, gondolom Win7-el már szépen muzsikál!

Nem kell még kikukázni a régi gépeket. Sokan már csak az i7-es szörnyekre gerjednek csak. Köszi az írást! :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#4) Cannabis7


Cannabis7
senior tag

állati jó gép, a cikket is jól összeraktad.
Én is vágyom vmi hasonlóra, persze egy mai hardverrel lenne ez az igazi, mondjuk egy amd e350-el , de még így is elég haszmálhatónak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

(#5) V8David válasza Cannabis7 (#4) üzenetére


V8David
tag

Szuper kis gép, én is szerettem volna mindig is egy ilyet birtokolni.

A tesztben csak én nem látom az akku-üzemidőről való leírást? Ha tényleg nincs, jó lenne egy táblázat, hogy meddig bírja wifis netezéssel, filmezéskor, játék közben, meddig tart teljesen feltölteni, ilyenek...
:R

E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

(#6) vivike77 válasza Hebry (#1) üzenetére


vivike77
tag

Szuper Gépezet ha tudtok ilyet akkor vevő lennék rá :)

(#7) JoeYi


JoeYi
őstag

jobb mint egy psp

(#8) vally


vally
tag

bacsis cikk tuning nélkül? :Y

Regisztráció dátuma: 2002-08-07 22:00

(#9) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

"azt hiszem, nyugodt szívvel állíthatom, hogy a világ legkisebb UMPC-je!"

Hát én ezzel vitáznék Ocosmos OCS1 sem túl nagy ehhez képest, és jóval vékonyabb is.
Vagy Viliv S5.
De én egy Fujitsu F-07C-re pályázok, kár hogy csak only Japán igaz Ebay-ről hozzá lehet jutni cirka 160k + szállítás + vám.
Igaz az kinézetre okostelefon inkább, de hardvere meg rendszer szempontjából már UMPC.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) bacsis válasza V8David (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igaziból csak annyit próbáltam, hogy Widfivel közepes fényerővel, úgy kicsit több mint 1,5 órát megy, játékkal meg olyan 75-80percet... nem sok.. de majd kap új akksit :D

(#11) bacsis válasza vally (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

csak nem akartam, hogy nagyon kiakadjatok, amúgy az integrált videóvezérlőt már megcibáltam :))

(#12) hito


hito
nagyúr

Köszönjük a teszt! Nekem az összes variánsa (a VGN-UX490-en kívül) járt már nálam. A 17-es az alapmodell, a nagytesóban (380) már erősebb a proci és duplája a ram, nem beszélve az EDGE modemről. Nagyon szerethető kis gépek. Én mondjuk - ha már UMPC-ről van szó - inkább ajánlom a passzív gépeket. Sajnos az UX - és vele együtt az összes aktív hűtésű UMPC is - elég melegedősek és hangosak.

Ma jön meg az AIGO P8860-am. Tény, hogy nem ilyen szintű proci duruzsol benne és a ram is a fele, de legalább x86-os és arra amire egy UMPC való bőven elég lesz, ráadásul GMA500-as van benne, ami win7 alatt tudja a hv-es videógyorsítást. Szerintem ha már Core Solo CPU akkor inkább 11.1-es Vaio, vagy valamelyik Toshiba. UMPC-kbe Atom való.

Cannabis7: arra sajnos várhatsz. UMPC-t már szinte csak Atom-al szerelnek.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#13) Sandrew válasza bacsis (#10) üzenetére


Sandrew
őstag

Új akksival mit mit tud? :)

[ Szerkesztve ]

(#14) bacsis válasza Sandrew (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elvileg 6-7 órát ;]

(#15) AgFRjkUZT_3


AgFRjkUZT_3
tag

Kicsit OFF leszek, mert csak az apropó miatt írok. Nekem egy Fujitsu Lifebook U Series van, ami hasonló kategória. Keresek hozzá hardveres szakembert, aki meg tudná javítani. Egyszerűen nem indul. Fölpörög a ventilátor, de a képernyőn semmi. Merevlemez aktivitás sincs.
A legközelebbi szervize Kanadában lenne, ahova egyenlőre nem készülök :N

Ha valaki tudna ajánlani egy ügyes szakembert, azt nagyon megköszönném :R

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#16) Sandrew válasza AgFRjkUZT_3 (#15) üzenetére


Sandrew
őstag

www.alaplapszerviz.hu

de akármelyik noti szervízbe beviszed megcsinálják

(#17) Namelesske


Namelesske
addikt

Kicsit sok a felkiáltó mondat a cikkben! Szerintem!

Amúgy a gép nagyon állat.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#18) hito válasza Namelesske (#17) üzenetére


hito
nagyúr

Kézbe kapnál egy ilyet, Te is kiabálnál a gyönyörtől ;]

Most nézem csak: Z500-nak 0,65-ös a TDP-je :Y Na ezért szerelik Atommal az UMPC-ket. A110-es is - ami hírhedten energiatakarékos - 3W-os. Ezzel szereltek még pár UMPC-t: HTC Shift, Samsung Q1 Ultra, de szvsz semmivel nem erősebb mint a Z500, viszont drágább és jobban fűt.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#19) tonyalmeida


tonyalmeida
csendes tag

Szuper kis gép! :) :R

(#20) k.


k.
őstag

Hogy én annó mennyire akartam egy ilyet :)
Nagyon klassz kis készülék, igazi ütős Sony cucc.
Jó bemutató lett, grat, és rohadjle ;] használd egészéggel :)

(#21) ben800


ben800
aktív tag

Nagyon jó cikk!
Bárcsak ezen az úton haladnának a mai tábla pc-k és akkor talán ki is békülnék velük.

(#22) zoltanz


zoltanz
nagyúr

"hogy vajon mire cserélhetném le a HP Jornada 728-as HPC-m"

Utódja nincs sztem, max "fissített változatnak" nevezehető valami. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#23) zsolidodd


zsolidodd
senior tag

Nagyon jó lett a teszt! Pár éve én is odáig voltam az UMPC-kért. Video kimenete van?

(#24) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Oszt' mennyibe fáj egy ilyen?

(#25) hito válasza zsolidodd (#23) üzenetére


hito
nagyúr

Van a dokkolón VGA. Magán a gépen nincs.

dying_star: 70körül már le lehet vadászni vaterán, vagy akár itt hardveraprón is. Bár van aki még mindig 120fölött szeretne megválni tőle, de azt nem kell komolyan venni. Most pl. HTC Shift-et tudok 60eFt-ért, és annak sincs semmi szégyellni valója.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#26) FoxiestFox válasza hito (#25) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az nem is sok annyiért. Ratyi Androidos vackok vannak drágábban :Y
Lehet egyszer beszerzek valami ilyet

(#27) talmida


talmida
Közösségépítő

Köszi a részletes és érdekes bemutatót!! :R Nem csodálkoznék, ha a kislányaid is rávetnék magukat erre az új kis gépre. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#28) hito válasza FoxiestFox (#26) üzenetére


hito
nagyúr

A hideg ráz ettől az android-os "tablet" mizériától. Nem sok bizony. Nekem ma jött meg az Aigo P8860-am, mobilx-nál akcióban 39900Ft (dobozos, mindenével együtt 12hó garival, tehát nem refurbished meg ilyenek) ami szerintem kihagyhatatlan. Épp most heggesztem rá az XP-t, utána rápróbálok egy kiherélt win7-et is, de félő, hogy az sok(k) lesz már neki. Majd meglátjuk. Ha összejön megírom életem első logout-ját teszttel és leírással.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#29) Cyberpunk válasza hito (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen egyet értek tablet-et én sem vennék soha mert minek? Amúgy is van már egy felső kategóriás Android-os készülékem minek egy még egy ami nem más mint egy nagyra hízott okostelefon.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#30) Tim82 válasza hito (#28) üzenetére


Tim82
nagyúr

Dell Streak? ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#31) hito válasza Tim82 (#30) üzenetére


hito
nagyúr

Telefon nagy kijelzővel :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32) Cyberpunk válasza hito (#31) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért ott a Galaxy S WiFi 5.0 amit tablet ként hirdetnek. És az is 5" csak ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#33) hito válasza Cyberpunk (#32) üzenetére


hito
nagyúr

Tim kollega arra célzott (szerintem), hogy bort iszok és vizet prédikálok, mert volt Dell Streak-em. Hát tényleg volt, de nem volt mellette külön telefonom, hanem azt használtam. Ergó nem tudott megfogni ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#34) Tim82 válasza hito (#33) üzenetére


Tim82
nagyúr

Hát, csak akkor annyira nem rázott a hideg az androidos tabletektől. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#35) hito válasza Tim82 (#34) üzenetére


hito
nagyúr

Még mindig nem érzem magam találva. Szeretem az androidot (telefonon). Szeretem a nagy képernyőt. Sikerült a gyártónak ötvözni a kettőt, tehát megvettem. Ha nem lehetett volna vele telefonálni soha nem vettem volna meg. Azt nem fogom tudni megérteni, hogy ha valaki pl. egy Galaxy S mellé vesz egy tabletet. Annak mi értelme? Ugyanazt tudja mint az okostelefonja és kidob mellé az ablakon 80-100eFt-ot, mert kimosták a agyát.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#36) zoltanz válasza hito (#35) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Gondulom azért mert könnyebb gépelni rajta, plusz nagyobb képernyő. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#37) hito válasza zoltanz (#36) üzenetére


hito
nagyúr

Parttalan vita!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#38) Tim82 válasza hito (#35) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az én esetemben pl. azért került a Galaxy S mellé egy Galaxy Tab, mert pl. képregény és ebook olvasásra valahogy sokkal alkalmasabb egy 7" kijelző a 4"-nál. Viszont egy 10" már túl nagy hurcolászáshoz, ezért esett ki az iPad nálam. (plusz még a bővíthetőség hiánya)

Amúgy félreérted: némi csipkelődésen kívül nem célom vitázni. A x86 architektúrájú minigépek ellen egy érvem van és az a gyengébb akkuidő, ULV procik ide vagy oda.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39) hito válasza Tim82 (#38) üzenetére


hito
nagyúr

Dehogy értettem félre, tudom hogy csak műbalhé ;) Az akkuidővel kapcsolatban mellélőttél viszont. UX-kből is ki lehet hozni nagy akksival 7-8órát. Elég csak a netbook-okra gondolni a maguk 12óra üzemidőjükkel. Átlagban a tabletek sem bírnak többet mint az energiatakarékos netbook/UMPC páros. Bár a netbookokat nem tudom miért feszegetem, az már tényleg nem ide való. Viszont beszédes példa az x86 és rossz üzemidő ellen. Ha jól emlékszem a Nokia-nak is volt valami gyenge netbook próbálkozása, ha jól emlékszem 12órás üzemidővel.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#40) Kloden


Kloden
senior tag

Nagyon szuper kis gép, még nem láttam ilyet, de nagyon érdekes teszt. :R Kicsit hosszabb tesztet is szívesen olvastam volna róla, az akkujáról pl. nem sokat tudtam meg.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#41) Tim82 válasza hito (#39) üzenetére


Tim82
nagyúr

A Tab-ot úgy 3-4 naponta kell töltenem, napi 3-4 óra használat mellett, ezzel nem ér fel sajnos egy netbook sem.

Amúgy a Nokia Booklet 3G-re gondolsz, amiben gyengébb Atom és uSata HDD/SSD volt, de cserébe tényleg jó minőségű volt az összeszerelés?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42) hito válasza Tim82 (#41) üzenetére


hito
nagyúr

Meg is bukott => buk.-let(t) :DDD

Úgyse fogsz tudni meggyőzni :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#43) Cyberpunk válasza hito (#42) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elsősorban az ára miatt volt bukóvári:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Hát nem véletlen halt ki szerintem az UMPC vonal. Amire használható, azt tényleg megycsinálja az ember egy tablettal, kétszer ekkora méretben, készer ennyi ifdeig, cserébe a felhasználói felület is erre van, a 10 Fps-el COD1-ezek a vonaton meg nagyon nem való semmire. Szerintem te sem tudod megmondani igazából miért vetted ezt magadnak.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#45) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratula Kolléga, jó kis cikk! Nem is láttam még ilyen kütyüt, nekem tetszik! :R

#tarcsad

(#46) atkamano


atkamano
csendes tag

Én már küzdöttem ilyennel még annó a bótban, a basic user ügyfél amcsiban kiruccanásakor beleszeretett egy ilyenbe és gyorsan meg is vette, aztán behozta hozzánk, hogy neki van magyarnyelvű vindóza és tegyük rá neki :). Kicsit vicces volt, hogy nem azért nem tudta használni, mert nem magyar nyelvű volt a gép, hanem, mert nem látta a kijelzőn a betűket :D

A memóriám már nem a régi. És ráadásul még a memóriám sem a régi.

(#47) hito válasza Blindmouse (#44) üzenetére


hito
nagyúr

Erre mondják, hogy ha csöndben maradtál volna... :W :W :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#48) Yutani válasza hito (#47) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hagyd, nyikhaj még, nem tudja, ki az a bacsis. :N

#tarcsad

(#49) leonejoci2


leonejoci2
tag

Áhhh de vagány kis kütyü! :C
Az írás sem utolsó!

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#50) hito válasza Yutani (#48) üzenetére


hito
nagyúr

Nyikhaj ja, de így esélyt se ad magának az oktondi, hogy felnőjön ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.