Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) _az


_az
senior tag

basszus, hogy csak most találtam erre a cikksorozatra :C
lesz egy kis olvasnivalóm... :))

az

(#2) Geller72


Geller72
veterán

A minap ubuntusokkal beszélgetve említésre került, hogy a linuxnak egy baromi dobás lenne, ha PDA-ra is pakolnának össze OS-t. Nem hiszem el, hogy nem bírna a Linós közösség összehegeszteni egy alap shellt, amiből aztán el lehetne indulni. Tisztában vagyok vele, hogy mennyi ilyen kütyü van a piacon, nem is gondoltam arra, hogy mindre varázsoljunk oprencert, de talán a HW gyártók is tehetnének érte egy kicsit. Nem kellene ennyiféle specifikus HW. Lenne egy séma, mint a hagyományos PC-nél, oszt onnan ki-ki döntse el, mivel egészíti ki. Mondjuk egy szabvány. Ha a szabványügyesek kézbe vennék, akkor nem szaladna el ennyire a ló.

Üdv:
Geller

(#3) Depression válasza Geller72 (#2) üzenetére


Depression
veterán

Érdekes elképzeléseid vannak: dobják el a saját fejlesztésüket, hogy te a szoftverjüket le tudd cserélni linuxra? Ezt te se gondolhatod komolyan!
A sorozathoz pedig gratulálok ax írónak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#4) blokad


blokad
senior tag

:R Tiszteletem, nagyon színvonalas sorozat.
:R

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Köszönöm a újabb részt! :R

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Még egy dolog: "monitorozó módban", néhány perc után csak úgy simán lapakolt? :F :Y
Gyakorlatban azért használható volt vagy nem annyira?

(#7) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hol lehet 128 megára bővíteni a memóriát? Ki foglalkozik ilyennel, és főképp mennyiért? :)
Nekem is elkelne a 128 mega..

(#8) domi007 válasza FoxiestFox (#7) üzenetére


domi007
őstag

A chipeket magadnak kell beszerezni, minden nagyobb PDAs oldalon szokott lenni néha rendelés. Ilyen oldalak a PDAplus.hu, illetve PDAmania.hu.
Sajnos PDApluson pont most volt 2 rendelés egymás után, úgyhogy nézd meg Mánián.
Keresheted olyan kulcsszóval is, hogy "HP hx4700 RAM bővítés"-> a két gépbe ugyanazok a chipek valók.

A beépítést a HTCStore végzi el, jó minőségben, garanciával. Neten őket is megtalálod.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9) domi007 válasza juliabrilke (#6) üzenetére


domi007
őstag

Nem, monitor módban működik egész sokáig, csak airodump-ng-n kívül semmit nem érdemes használni, mert ha össze is jön egy sikeres fake authentication, akkor is utána mindig lehalt a driver :(

De warwalkingra több mint ideális, ilyetén használva stabil is. ;)

DOMy

u.i.: de ha valakit tudsz, aki meghegesztené...na az jó lenne :K :K

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#10) FoxiestFox válasza domi007 (#8) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kösz a választ. Az általad javasolt TitchyMobile ingyenesen letölthető cucc? Nekem nem sikerült leszednem sehonnan. Adnál valami infót a hozzáférhetőségéről? Angström cuccot próbáltam régebben, de az egyik nagyon fapad volt, a másik (talán GPE volt a neve) már hasonlított egy PC-s linuxra (ahogy azt én elképzelem, sosem használtam Linuxot).
Érdekelne még az OpenMoko is, úgy hallottam, lehetséges azt is felügyeskedni Universal-ra, de nem tudom hogyan..

Elnézést a sok offért...

(#11) domi007 válasza FoxiestFox (#10) üzenetére


domi007
őstag

Openmoko és más felületes Linuxok lelőhelye, egyszerű installerrel: http://gnulinux.biz/files/Universal/
Cikk a fenti fájlok felhasználásáról: http://pdaplus.hu/content/view/2273/72/

TitchyMobile hivatalos oldala: http://wiki.neilandtheresa.co.uk/Titchy_Linux/

Directlink az általam használt Shiroikuma által készített RootFS tar.bz2-höz: [link]

Az említett rootfs installálása az SD kártya átpartícionálása nélkül (én írtam, angolul):[link]
DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#12) FoxiestFox válasza domi007 (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezer plusz egy köszönet! :D

(#13) FoxiestFox válasza domi007 (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

szerk: Dupla, bocs.

[ Szerkesztve ]

(#14) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nos!

Akkor nekikezdek a szokásos "hol a következő rész?" nyafogásomhoz. :DDD

(#15) domi007 válasza juliabrilke (#14) üzenetére


domi007
őstag

Nemrég írtam egy kis szösszenetet (asszem 3 A4-es oldal) az újfajta WPA törés lehetőségeiről, elméletben ki fog menni HackingNews hírlevélként valamikor a közeljövőben.
Ha ez nem történne meg, akkor kicsit kibővítve ide fog felkerülni az egész. ;)

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.