Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Nem rossz megoldás. Tesztképeket teszel fel?

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) Sn00k


Sn00k
veterán

Miket ki nem találnak már, nagyon funny :)

3njoy the Lif3

(#3) Csarlee


Csarlee
tag

Igen, tehetnel fel tesztkepeket, kivancsi lennek mennyire lehet feljavitani a mobil kamerajat...

(#4) JanR


JanR
addikt

Mielőtt feltenné az ember, azért nem árt lepucolni a kamerát kívülről :)
Teszt képekre én is kíváncsi lennék.

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hú itthon ilyet egyáltalán nem kapni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) banhammer


banhammer
veterán

Teszt kepek?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) kemotox


kemotox
addikt

Teszképek +1.
Ilyen előtte-utána kombó nagykirályság lenne. Jópofa cucc egyébként nagyon.

(#8) beefjeez


beefjeez
senior tag

Én ilyet használok, mert kell a halszem filmezni,öntapadós mágneses karikákkal lehet teljesen stabilan rögzíteni a lencsét, ha izomból rázom a telefont sem esik le, szerintem jobb megoldás.

(#9) Pompi válasza beefjeez (#8) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ha figyelmesen olvastad én is használtam ilyen mágneses megoldást, linkeltem is ;)
Örülök, hogy elégedetten használod, de ezzel az adapterrel szerintem jobb minőségű lencséket pakolhatsz a kamera elé, és állványra is teheted, plusz nem kell fémgyűrűt ragasztanod a telefonra. Ennél a mágnesesnél szerintem a jellys megoldás akkor már jobb. De ez csak az én véleményem.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Köszönöm az érdeklődést, fogok feltenni teszt képeket, bár itt elsősorban az adapterről szól a cikk és nem a lencséről. Elég nagy a választék a 37mm menettel ellátott lencsékből, egyáltalán nem mind1, hogy mit teker az ember elé, van 3 ezerért és akár 60-ért is.

Ami nekem momentán van nem egy nagy minőség, a makróval ugyan nincs gond, azt teszi a dolgát, de a nagylátó lencse már eléggé homályos a széleken, torzít és kicsit vignettál is sajnos, de mint ahogy írtam is kicsit mást küldtek, mint amit rendeltem és azóta még nem volt érkezésem rá, hogy másikat vadásszak.
De ettől függetlenül pár képet fel fogok tenni.

Nekem már simán az állványra szerelhetőség miatt is tetszik az adapter (persze erre vannak más megoldások is tudom, de ez így két legyet egy csapásra volt). A napokban pl. timelapse videót készítettem a telefonnal (itt tudom ajánlani a Lapse It nevű alkalmazást Androidra), ami elég jópofa lett (személyes tartalma miatt, nem publikus).

Feel Good Inc.

(#10) beefjeez válasza Pompi (#9) üzenetére


beefjeez
senior tag

Bevallom átsiklottam az a rész felett :B
De a hozzászólásom végéről kihagytam, hogy számomra jobb ez a megoldás :)

(#11) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Nexus 5 lencséje körül elvileg mágneses, szóval arra lehetlesz mágneses kiegészítőget rakni alapból

(#12) vamzi


vamzi
őstag

Egy ilyet még én is kipróbálnék :)
[link]

(#13) Plazmacucci válasza vamzi (#12) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nagyobb nincs? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#14) Macccy válasza FlekkeN (#11) üzenetére


Macccy
senior tag

Valójában jobban utánanézve és összegezve a fórumokon terjedő tapasztalatokat és sületlenségeket ... úgy tűnik az N5 -be sem tettek szándékosan semmi ilyen mágnes gyűrűt, csupán az Optical Image Stabilizator mágnesének vonzását lehet tapasztalni a kamera környékén. A tapasztalatok szerint a mágnes ereje ugyanakkor nem túl erős és egyes gyártók add-on lencséinek polaritásával megegyező volt felhelyezéskor ...

Elgondolkodtam továbbá azon, hogy ha egy mágnesekkel működő kamerarendszer (és ez nem csak az N5 féle OIS -re, hanem szinte az összes, már autófókuszos telefon kamerára igaz ha jól tudom) közvetlen közelébe egy másik mágneses teret helyezünk, az mennyire tesz jót az eredeti funkcióknak?

(#15) djdaniel válasza vamzi (#12) üzenetére


djdaniel
senior tag

kényelmes lehet 5kg-os objektívvel és mobiltelefonal fotózni ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) Zoja™ válasza vamzi (#12) üzenetére


Zoja™
őstag

Hát mit ne mondjak, az általad linkelt kiegészítő elég borzalmas képeket produkál. Nem tudom, hogy az objektív, vagy a fotós hibája, de ha már 250 dolcsiért akarják eladni, oda tehették volna magukat.
Halkan megjegyzem, hogy közöm sincs a profi fotózáshoz, de ezeken a promo képeken még én is elszörnyűlködtem.

(#17) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Hát ez nagyon ötletes! Köszi! :K

(#18) bb0t


bb0t
senior tag

A teszt képek azért tartoznának hozzá a cikkhez mert azzal tudnád bizonyítani, hogy az eszköz derekasan helyt áll :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#19) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Érdekes szerkezet, kíváncsi lennék az előtte-utána tesztképekre.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#20) kovgab


kovgab
aktív tag

nem is rossz..
egy N8-ra illesztve még érdekelne is :))

Ká Úr

(#21) Pompi válasza bb0t (#18) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Tesztképekkel az adott előtétlencse milyenségét tudnám bemutatni. De nem az a cél, nem előtét lencsékről szól a cikk, hanem az adapterről.

Feel Good Inc.

(#22) Bálint OS


Bálint OS
tag

szia. mi a konzol neve vagy hol találom meg? amit belintkeltél ott már nincs :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.