Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor sem kell. A hátulsó kamerarendszer viszont jól néz ki, jobban mint az s20 széria kiszivárgott fotói. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) #24536576


#24536576
törölt tag

Ha választani kéne az idei csúcsok közül, meglehet, hogy ezt választanám. Szeremcsére a Note9 még kitart idén is.

(#4) mjani1172


mjani1172
addikt

Pro Premium? :C és VIP Max Speciál mán nem is lesz csak Pro Letar?

Nem néz ki rosszul, de ezek a nevek.......

Kíváncsi leszek mit mutatnak.Nagyon fanatikusnak kell lenni hogy ezt válassza valaki.

[ Szerkesztve ]

(#5) joey04


joey04
titán

20% még kevés.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Attól tartok, hogy ezek a telefonok már csak a nagyon fanatikus Huawei rajongók számára jelentenek alternatívát.

A nem Huawei fan mobiltelefon használók meg búsulhatnak, mert ahogy a Huawei kezd kiesni a versenyből, a trónkövetelők (Xiaomi, Vivo, Oppo, One+, stb.) egyre "bátrabban" árazzák be a telefonjaikat :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) #30610944 válasza joey04 (#5) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ez az indulo ar. Par honap alatt beesik az ara.
Ha 400-500 eurora bezuhanna valamelyik en beruhaznek szivesen egyre. Nem nagyon erdekelne a Google appok hianya.

[ Szerkesztve ]

(#8) #24536576 válasza joey04 (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ráadásul hazugság is. Eddig a Pro volt a csúcs, most a Pro Prémium lesz... Ami vélhetően drágább lesz, mint a P30 Pro. Egyre gusztustalanabb a telefonos piac.

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Érdekes lehet gugli nélkül, kipróbálnám mennyire szenvedős. Mondjuk ha a mentett jelszavakat bukod az már fáj, nem is kicsit.

(#10) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Na ne nézzék hülyének az embereket, attól még mert a Pro ára leesett, attól még lesz egy Premium, ami a maxos változat lesz, szóval számoljunk ugyan olyan árral :DDD És aztán még jön majd a Lite is, aminek szintén csökkennie kell árban, mert 100 ezer forintért a kutya sem fogja megvenni Google szolgáltatások nélkül, 50-60-ért talán eladható lesz.

(#11) INGJOKE válasza hemaka (#9) üzenetére


INGJOKE
veterán

Full bukó az egész. Nincs Gmail amit minden nap sokat használok. Nincs térkép amivel AA-ba navigálok, jah nincs AA se. Nincs yt vanced amit gyakran használok. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Csak a legfontosabbak. :)

(#12) #30610944 válasza INGJOKE (#11) üzenetére


#30610944
törölt tag

Gmail ott a bongeszoben meg ha nagyon akarod ertesiteni is tud a bongeszo.
Youtube vanced miert ne lenne? Amugy meg van alternativa helyette ha nem mukodne. NewPipe a neve. Szerintem meg jobb is mint a YouTube Vanced.

Jelszokat hianyolta valaki korabban. Ezer jelszokezelo letezik.
Nem ertem mi a problema.

Android autot meg megertem bar van navira is alternativa.

(#13) hemaka válasza INGJOKE (#11) üzenetére


hemaka
nagyúr

Imap-pel külső levelezővel kiváltható a gmail gondolom. Térkép hát az már nem, bár navira wazet használok, az van ott?🙄

(#14) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Kínán kívül nem lesz nagy siker. Persze lesznek olyan vásárlók akik elvannak a gogli nélkül/kíváncsiságból kipróbálják. A 20% kedvezmény meglátjuk mire lesz elég, sztem kínán kívül nincsen akkora Huawei fanság, így sokan meggondolják a vásárlást.
A hátlap picit jobb, mint a samsung-é, de ez sem olyan szép. Hw tudása meglesz, a többit majd eldönti a piac. Márciusig van még idő, de az eddigi fejlemények alapján nem mernék fogadni egy teljes gogli támogatásra.

Hemaka
Waze nincs(az is a gogli tulajdona). Van sygic, mapfaktor, osm, meg lesz tom tom. Van alternatíva, de nem mindenki szívesen használná.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#15) Busterftw válasza #30610944 (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

A problema az okoszisztema hianya. A Google nem csak random appokat kinal, hanem teljes rendszert remek integracioval. Minden mukodik mindennel. Backup, jelszo tarolas, gmail, calendar, note, terkep. Az integracio miatt atjaras van a szolgaltatasok kozott, plusz magaval az Androiddal.
iOS-on ugyanez van az Apple termekeivel, bar velemenyem szerint a Google az elen jar ebben.

Mindenki fel tud ossze tud kukazni alternativat a Storebol, kerdes milyen lesz az eredmeny.
En sem hasznalok mindenre Google termeket, de a Google az ha tetszik ha nem az Android szerves resze.

(#16) Lami66


Lami66
őstag

A P30-al maximálisan elégedett vagyok minden szempontból. A Huawei desktop módja nagyon bejön. Ha idén vennék telefont, a P40 lenne a befutó.
Nincsenek rajta gugli cuccok? És? Nem az a fajta vagyok akinek ez áthidalhatatlan probléma. Már amúgy is csak a kereső és a fotók felhőtárhely amit használok. A tárhelyet bármikor el tudom engedni, a kereső meg minden böngészőben megy.

(#17) #24536576 válasza Lami66 (#16) üzenetére


#24536576
törölt tag

(#18) Viktor77 válasza #30610944 (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Vanced azért nincs (és ezt igen sokan elfelejtik), mert kedvencekhez, lejátszási listákhoz, stb-hez kell a MicroG, ami Google-s fiókot igényel.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) janeszgol


janeszgol
félisten

A hazai siker attól is függ, hogy a szolgáltatók beveszik-e a kínálataikba. Ugyan pl az Edigital szinte végig akciózta a tavalyi évet, meg ugye ott a nullás THM is néha, de attól még nem annyira egyszerű a részletfizetés, mint a szolgáltatóknál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Giovan! válasza janeszgol (#19) üzenetére


Giovan!
addikt

Meg attól, hogy mennyire tudatosul az emberekben, hogy ezeken a telókon nincs Google. Ha randomjózsi bemegy a boltba és azt mondja, ezt kéri, az eladó meg nem figyelmezteti a G szolgáltatások teljes hiányára, akkor megveszi, hazamegy és meglepődik, hogy se youtube, se gmail, se gmaps. Aztán meg sírja majd tele a netet a bánatával, mert a pénzét nemigen fogja visszakapni. Dehát a negatív reklám is reklám...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#21) Donki Hóte válasza janeszgol (#19) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Fura lenne, ha azok a hazai szolgáltatók, amelyek manapság leginkább a közösségi hálók, social media, youtube lejátszási listák, stb. elérhetőségével adják el a szolgáltatásaikat, egy olyan telefonnal kezdenének nyomulni, ami pont ezekre korlátozottan alkalmas.

Nekik úgy kell GooglePlay, mint egy falat kenyér.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#22) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nyugi, romlik annyit a forint addigra... ;]

(#23) beyruth82 válasza Giovan! (#20) üzenetére


beyruth82
veterán

Pontosan ahogy írod.Átlagjózsi koppani fog aztán megy vissza a szolgáltatóhoz panaszkodni.Ha tényleg megjelenik szolgáltatóknál is tömegesen fogják visszavinni mikor szembesülnek a valósággal.Google nélkül még félárba is sok lenne hiszen még egy belépőszintű androidos teló is rendelkezik google licenszel és az ökoszisztémával a p40 meg még ennyit sem fog tudni.Akik hosszú évek óta használják a google fiókjukat(annak minden hozadékával)azoknak az átállás szinte megoldhatatlan szerintem.

(#24) Quqesz válasza beyruth82 (#23) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Az átállás megoldható(anno a nokia telefonról is át lehetett állni). Az a kérdés, hogy akarnak-e, ami nem valószínű, mert jelenleg van több goglis alternatíva is.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#25) akaido válasza Donki Hóte (#6) üzenetére


akaido
addikt

Huawei telefon tulajként ezért a pénzért inkább egy Suzuki glx-et vagy egy Mazda Demio-t vennék, amikkel kubai rumot és szivart csempésznék... (ha elkapnak, akkor "csempéznék"... a börtönben.)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#26) Giovan! válasza Quqesz (#24) üzenetére


Giovan!
addikt

A kérdés inkább az, hogy megéri-e. A Nokia telefonokról egy fejlettebb, "kézreállóbb" és nem utolsó sorban appok tekintetében is erősebb alternatívára (iOS-re vagy androidra) vándoroltak át a népek.
A huawei rendszere ezek közül mit is nyújt?
Nagyrészt ugyanazt, mint a Google megoldása, többet biztosan nem, néhány területen viszont annyival kevesebbet, hogy huawei fan legyen a talpán, akinek megéri :D

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#27) _cHAos_


_cHAos_
aktív tag

Igazából ez a telefon Kelet Ázsián kívűl egy hatalmas "öntökönlövés" (ezt a szót itt tanultam :D )

Nem is tudom, hogy elszomorító vagy vicces -e látni, ahogyan jelentőséget tulajdonítottok ennek az eszköznek. (Ez a MA hibája is, írhatnátok értelmesebb és fontosabb dolgokról is...) Ennek a mobiltelefonnak semmi jelentősége/piaca nincs Európában. Egy komplett betegágy(állatorvosi ló) az eszköz ezzel a szoftverezettséggel.

Elég agymenést olvastam már ebben és a kapcsolódó Huawei topikokban, ne terheljetek pls tovább és magatokat sem.

[ Szerkesztve ]

(#28) Quqesz válasza Giovan! (#26) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezt majd mindenki eldönti magának, hogy van-e kedve belevágni vagy nem. De sztem is többen lesznek a gyártót váltók.......

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#29) Ed_007 válasza Giovan! (#20) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Egyébként miért ne lenne youtube, gmail és gmaps? Fel kell lépni az Internetre, aztán beírni kis kezükkel, hogy youtube.com...
Az egyedüli kérdés, hogy a telefonkönyvet hogyan lehet migrálni. Felteszem, le kell menteni a drive-ról, aztán betölteni az új telefonba.

[ Szerkesztve ]

(#30) aprokaroka87 válasza Ed_007 (#29) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Probáltad már pl chrome-ban megnyitni a youtube-ot?:)

Én ahogy néztem átdob a YouTube app-ba, ha letiltod a gyári a google által rátelepedett youtube appot, nekem egyből bejön egy olyan ablak hogy mivel szeretnéd megnyitni az oldalt, és ott felkinálja pl a newpipe-ot is.

Azért arra kiváncsi lennék hogy az ilyen fajta "árukapcsolás" mennyire necces jogilag.

De pl opera böngésző már nem akar átirányítani a YouTube app-ba.

Mondjuk azt nem tudom hogy Chrome elérhető-e jelenleg a huawei számára.

(#31) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Ez a 10x-es optikai zoom izgalmasan hangzik, de csak akkor, ha skálázható lefelé. Ha van alatta legalább egy 2/3x, és egy 5x optikai (nem digitális, nem hibrid) megoldás is. Egy szál 10x-es, az esetek túlnyomó többségében használhatatlan.

(#32) WhiteWalker válasza aprokaroka87 (#30) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Próbáltál nem Chrome böngészőt használni? ;]
Azon kívül is van élet ... Mindenre van alternatíva.

Igazából semmi Google cuccot nem használok , talán a Google Play hiánya lenne fájó veszteség.
Így lehet be is vállalnám a P40-t , nagyon jó , stabil az EMUI.

A fizetős appokal mi a helyzet , amik még vannak vásárolva? :F

[ Szerkesztve ]

(#33) Jack Oneill válasza INGJOKE (#11) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Mindent elersz ugyanúgy, csak gondolkodni kell. Email app, beallitod a gmailt rá és ugyanúgy jelez. Mate 30 gyönyörűen megy egyelőre tesztjelleggel. Egyébként minden használható, még a Google fotók is bongeszobol.

(#34) Luki26


Luki26
csendes tag

Azt sajnálom, hogy pár éve (amikor a Huawei még csak "feltörekvő" cég volt) a Pxx Pro telefonok 20-30%-kal olcsóbbak voltak, mint a Samsung Galaxy Sy telefonjai... Tavaly meg már az S10/S10+ - 310/345 ezren nyitott, ezzel szemben a P30 Pro (8/256GB) meg 330ezren nyitott... :(( És sajnos most ugyanez van a OnePlus-nál is...

(#36) aprokaroka87 válasza WhiteWalker (#32) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudom, csak leírtam hogy A google hogyan kényszerit rá arra hogy a saját appjád használd, akkor is ha lenne más mód is rá.

(#37) mjani1172 válasza Jack Oneill (#33) üzenetére


mjani1172
addikt

Vettél egyet?

(#38) aprokaroka87 válasza #20749568 (#35) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Itt jön az első probléma, ha esetleg az app fejlesztője pénzt kér az extra funkcióért.

Normál esetben felkinálja hogy vásárold meg play áruházban, ez oké de ha nincs play áruház, nincs vásárlás.

Viszont a Huawei ha akar a dolgon segiteni akkor beleaplikál egy megoldást arra hogy te ott vedd meg az appot, stb...

De van egy sanda gyanúm hogy ilyet a Google amúgy sem nézne jó szemmel.

Pláne ha mondjuk az user olcsóbban kapná meg ugyanazt a Huawei megoldás-án keresztül, mert elönyösebb megoldást tudna kiharcolni magának.

(#39) koxx


koxx
MODERÁTOR

Anno a Nokia is erőltette a symbiant, tudjuk mi lett a vége... :U Igazából még 200 ezret se adnék egy olyan telóért amire úgy kell hekkelni a programokat. Rendes szoftvertámogatás nélkül meg hiába a csúcsszuper készülék.

(#40) WhiteWalker válasza #20749568 (#35) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez persze egyértelmű.
Lehet rosszul fogalmaztam , arra gondoltam amik pl acoounthoz ( Google account) vannak kötve.
Már ha van ilyen app Playen.

Nyilván ami appon belüli vásárlás , az gondolom működik HMS alatt is. :U

(#41) Jack Oneill válasza mjani1172 (#37) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nem. Nekem sima Mate 20 van még jó sokáig. Viszont egy volt kollégám jóvoltából megkaptam pár napra. Akkor kiprobaltam ezeket. Nyilván macerasabb, mint appoknal, de úgy gondolom, így is megy, csak még szokni kell.

(#43) janeszgol válasza WhiteWalker (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Azért az EMUI 9.1 már a határán van annak, hogy felbosszantson. A P20 rendesen felpöccintette az agyam. Az új teljesítmény menedzser (PowerGenie) még agresszívabb lett az EMUI 9-től, és valamiért úgy érzem bármilyen felhasználói beavatkozás csak dísz.
Pedig az az előtti HwPFWService sem volt piskóta, ami az EMUI 4-től szerepel a rendszerben.
Az az előttieket jobban csíptem. Akkor még úgy éreztem teljes egészében én irányítom a telefont, és az értesítések is pontosabbak voltak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#44) #88470784


#88470784
törölt tag

#Több mint egy millió magyar huawei készülék tulajdonos kedveli ezt.

(#45) jacis


jacis
nagyúr

Ez a HMS mizéria kb olyan érzést kelt bennem mint amikor a Nokia próbálkozott a MeeGo rendszerével vagy amikor a BlackBerry Passportom alól kihúzták a talajt és mind a két eszköz egy a világtól elzárt cucc lett pedig csak néhány dolog hiányzott, de az pont elég volt...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#46) #88470784


#88470784
törölt tag

A youtube installer mellett megjelent a profession és a hvg is a huawei app galleryben :D

(#47) WhiteWalker válasza #20749568 (#42) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Értem , köszi :R

(#43) janeszgol: Nem tudom , én semmi ilyen anomáliát nem véltem felfedezni 9.1 EMUI alatt.
A legjobb döntésem volt telefont és ezzel rendszert is váltani és áttérni Huawei-re.
Minden rendben működik és ahogy azt szeretném.

(#48) beyruth82 válasza WhiteWalker (#47) üzenetére


beyruth82
veterán

Mindig is egy trágya volt az emui.Ezért is váltottam vissza miuira emuiról.

(#49) janeszgol válasza beyruth82 (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Miui? Az nem csak agresszív, mint az EMUI, hanem bugos is. Az értesítéseket egyáltalán nem jeleníti meg, csak felvillantja.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) janeszgol válasza jacis (#45) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem hiszem, hisz mindkettő Android. Ezért sem értettem a párhuzamot a Symbiannal vagy esetedben a MeeGo-val.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.