Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) aprokaroka87 válasza Lami66 (#497) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A képen a chrome 70.x verzióját mutatja, neked meg már a 80.x verzió van

Kicsit fura...
Vannak kétségeim hogy az ilyen dolgok mennyire valódiak...

(#502) Lami66 válasza Juhaszatti (#500) üzenetére


Lami66
őstag

A tied nem Huawei.
Kíváncsi vagyok más Huawei-esnél is ez van-e, vagy csak nálam ilyen.

(#503) Juhaszatti válasza aprokaroka87 (#501) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Valóban, az a verziószám konkrétan 2018-as. Tényleg nem tűnik túl hitelesnek, amit mutat az oldal.
Pláne hogy kb 3 másodperc, míg "átfésüli" a telefon több tucat alkalmazását.

(#504) Aryon87 válasza Lami66 (#502) üzenetére


Aryon87
félisten

Appból, vagy böngészőből kell ezt? Kipróbálnám.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#505) Lami66 válasza Aryon87 (#504) üzenetére


Lami66
őstag

Böngészőből. De nem mindegy melyik bönglszőből..
A Huawei saját böngészője a fenti hibát dobja. Chrome böngészőből és Opera mini-ből megnyitva nem ad ki sérülékenységet. Több böngészőt nincs kedvem tesztelni.
Bal felül háromcsíkosmenü > eszközök > sérülékenység kereső.

[ Szerkesztve ]

(#506) Juhaszatti válasza Lami66 (#505) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Samsung gyári böngésző sem, én azon próbáltam.

(#507) #40047616 válasza dutrás (#496) üzenetére


#40047616
törölt tag

:D :C

(#508) fateless


fateless
veterán

Újabb támadás a Huawei ellen.
Remélem, nem azok végezték a kutatásokat, akik anno az atomfegyvereket is "megtalálták".
Sajnos van egy ilyen bevett módszer az USA részéről, hogy elhintik a morzsákat, amiket utána már hiába cáfolnak, az emberek fejébe beleül, hogy ez talán így lehet, elégre nem zörög a haraszt...
Fogalmam sincs róla, tényleg van-e vagy sem ilyen hátsó ajtó, amit csak ők ismernek a "nyilvánvaló" hátsó ajtún kívül. Ugyanakkor olyan gyakran jön az USA részéről ilyen feltételezés, amit persze tényként próbálnak kezelni, hogy már nehéz elhinni nekik bármi ilyesmit.
Viszont ha egy független forrás megerősítené ezt, az szerintem durván betenne a cégnek, és visszataszítaná őket Ázsiába.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#509) Aryon87 válasza fateless (#508) üzenetére


Aryon87
félisten

Hihetetlenek az amerikaiak. Már kamuznak is szerintem, csak hogy céljukat elérjék. Bizonyítékuk van. Aaha, lássuk hát azt is... Mert még az előző vádaskodásokról sincs semmi bizonyíték.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#510) Giovan! válasza fateless (#508) üzenetére


Giovan!
addikt

Ez mind elkerülhető lenne, ha a huawei lemondana a nyugati hálózatfejlesztésről :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#511) #88470784 válasza fateless (#508) üzenetére


#88470784
törölt tag

„Bizonyítékunk van rá, hogy a Huawei titokban érzékeny és személyes adatokhoz képes hozzáférni az általa kezelt és árusított berendezéseken keresztül szerte a világon” – idézik Robert O’Brien nemzeti biztonsági tanácsadót.
Nah akkor lássuk azokat a bizonyítékokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#512) Ricardo válasza #88470784 (#511) üzenetére


Ricardo
félisten

Azok olyanok mint Columbo felesége. Mindenki hallott róla, de senki nem látta. :DDD

(#513) atike válasza fateless (#508) üzenetére


atike
nagyúr

...nem megerősíteni kellene hanem konkrétumot mutatni... :U Ezt még mindig nem sikerült tudtommal.

(#514) Giovan!


Giovan!
addikt

A franciák is a huawei nélkül léphetnek át az 5g korszakába, Kína retorziókkal fenyeget: [link]

Hozzá kell tenni, a legjobb megoldás az általuk felvázolt lenne: szankcionálja az EU a hauweit, ők meg az európai hálózatfejlesztő cégeket (amit eddig saját bevallásuk szerint nem tettek meg, minden bizonnyal a nyílt és pofátlan technológialopást nem számolják a szankciók közé :D) , és mindenki maradjon biztonsági okokból a hazai megoldásoknál ezen a téren :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#515) #88470784


#88470784
törölt tag

Azokkal a demokratikus szemléletű érvekkel, hogy hazudnak, lopnak, pofátlanok, van bizonyítékunk, de nem mutatjuk be, én akkor sem bízom meg bennük, egész kínát el kell lehetetlíteni és hasonlóan megalapozott liberális vádakkal egyszerűen nem lehet vitatkozni, kikezdhetetlenek. :DDD

(#516) aprokaroka87 válasza Giovan! (#510) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hidd el, akkor sem.

Ugyanis szerintem itt már sokkal komolyabb dologról van szó.

Aminek semmi köze nincs ahhoz hogy a Huawei állítólag mindenkit meg tud figyelni.

Szerintem itt már a következő globális megfigyelő hálózat kiépítéséről szól.

Az Usa pedig szinte bármi áron verseny ben szeretne maradni, ugyanis abban ott is lesz backdoor.

Én a Huawei hejében már rég léptem volna egy elég drasztikusat.

(#517) dutrás


dutrás
őstag

Az Mfor már kész tényként írja a cikk címszavában :U a kiskapu beépítését. Állítólag már az amerikaiak 2009-ben észlelték a kiskaput.
[link]
Nekem csak az a furcsa hogy miért vártak tíz évet arra hogy ezt nyilvánosságra hozzák. Anno a ZTE-t hasonló indokokkal zárták ki. Furcsamód az nyilvános lehetett.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#518) dutrás válasza Giovan! (#510) üzenetére


dutrás
őstag

Ez "rendben" is lenne ha a hálózatépítésre szorítkozna a szankció. Csak a topik is a P40 szériát említi a szankciók pedig mind a hálózati mind a mobil szegmenst érintik.

P50 pro/P40 Lite

(#519) Giovan! válasza dutrás (#518) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezt a huaweinek mondd. Ha leválasztották volna a hálózati részleget az anyacégről, akkor elég lett volna azt tökretenni ahhoz, hogy NATO tagországban ne fejleszthessen hálózatot kínai tulajdonban lévő cég. De ők inkább maradtak a jelenlegi felállásnál, így nem hagytak választást az USA-nak.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#520) dutrás válasza Giovan! (#519) üzenetére


dutrás
őstag

Ok. De google mennyiben hálózatépítéshez használatos alkatrész? Ez szerintem mindenképp megtörtént volna ha a mobil részleg le is válik.

P50 pro/P40 Lite

(#521) Giovan! válasza dutrás (#520) üzenetére


Giovan!
addikt

A google services elvétele a cég tönkretételéhez kell, az USA ugyanis láthatóan minden eszközzel a huawei ellehetetlenítésére törekszik. Ugyanis mivel a két részleg egy céghez tartozik, mindegy melyik részleg okozza a cég bukását.

Én nem vennék rá mérget, hogy a cég szétválása esetén is sor került volna a szankciókra. Mi sem szemlélteti ezt jobban, mint hogy a hálózati szektortól távol maradó kínai gyártókhoz nem nyúlt az USA.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#522) dutrás válasza Giovan! (#521) üzenetére


dutrás
őstag

Csak anno a ZTE-vel. Arra nem emlékszem hogy abban az időben ők piacvezetők voltak e. De közel állhattak hozzá.

P50 pro/P40 Lite

(#523) Giovan! válasza dutrás (#522) üzenetére


Giovan!
addikt

A ZTE is megjelent a hálózati szektorban a ban előtt.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#524) joey04 válasza joey04 (#280) üzenetére


joey04
titán

ééés lassan el is érünk idáig, ha a nem hivatalos árakat nézzük. :) 260k már a készülék sok helyen, használtan meg 245 körül is meg lehet fogni (nem fos szolgáltatós). szépen beárazta a piac, ahogy az várható volt. 250k környékén, vagy használtan 220 körül még érdekelne is, bár a topikjában elég kacifántosnak írják a gms hákolást.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.