Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) mjani1172 válasza #88470784 (#150) üzenetére


mjani1172
addikt

Miért fájna?
Itt csak a jövőt próbáljuk kitalálni, és elmondja mindenki mit gondol.
Senki sem kötelez semmire,ahogy eddig sem, ne drámázzuk túl.

(#152) Lami66 válasza #88470784 (#150) üzenetére


Lami66
őstag

Nézd meg milyen telefonjuk van, és megérted.

(#153) mjani1172 válasza #16514048 (#148) üzenetére


mjani1172
addikt

Én közel sem vagyok biztos, hogy 3 app felrakásával megoldható minden.
Valamelyik topicban anno leírtam ugyanezt, nekem estek, hogyha megjenik a mate 30 pro europában akkor rögtön megveszik. Már nemcsak európában hanem itthon is kapható, de ezt a sok szájkaratést nem látom azóta a fórumban.
Ez mellett szvsz Google nélkül sem jó a telefon, (mate 30 pro) olyan ergonómiai baki van benne.
Az elődjei sokkal használhatóbbak voltak sok téren.

(#154) Quqesz válasza #16514048 (#148) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mert elkényelmesedtek az emberek. Ha picit vmivel foglalkozni kell, akkor már nem kell. Nekik is igazuk van...az ő szemszögükből. És ők vannak többen. De nem vagyunk egyformák.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#155) jacis válasza #88470784 (#150) üzenetére


jacis
nagyúr

Félre érted amit itt boncolgatunk. Nem azokkal az emberekkel van baj akik ezt megveszik majd hanem azzal, hogy a gyártó egy alapjaiban hiányos rendszert ad ki egy olyan piacra ahol az embereknek alapnak számítanak a Google szolgáltatásai. Sokan nem tudnak erről így jó pár ember át lesz verve.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#156) #30610944 válasza jacis (#155) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nem fogja hianyossagokkal kiadni mert minden google appra lesz majd alternativa telefonokon.
Amugy sincs jelen esetben mas lehetosege mint hogy igy piacra dobni.
Vagy mit kene tennie? Maradjon csak kinaban? En ezt meltanyolom hogy a trade war miatt is tesz lepeseket es nem pedig lesz@rja es marad orszagon belul.

(#157) #88470784 válasza jacis (#155) üzenetére


#88470784
törölt tag

Az a baj hogy teljesen félre értitek, semmilyen hiányossága nincs a telefonnak, sőt sok dologban megelőzi a konkurenciát.
A play aruhaz helyett appgallery lesz a telefonon, semmilyen hátrány nem éri a vásárlókat.
Úgy mint vannak jobb és bal kezes emberek evyszerű példával élve.

(#158) janeszgol válasza #30610944 (#156) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan, nincs más lehetőségük. Ezt fogjuk fel igényfelmérésnek. Illetve gondolom az alsóbb kategóriákba is jön HMS-sel telefon. Aztán ha nem szerepelnek jól, majd akkor gondolom megváltoztatják a döntésüket.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#159) Quqesz válasza jacis (#155) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azért szerintem a kereskedők kezelni fogják ezt vmilyen szinten, pl az MM-ben láttam már tájékoztató táblát a Huawei standon.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#160) fateless


fateless
veterán

Csak említés szintjén dobom be ite a linket

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#161) #16514048 válasza joey04 (#149) üzenetére


#16514048
törölt tag

Ha arról lenne szó, hogy abszolút nem lehet rá feltenni a Google cuccokat, vagy igen, de több órás művelet lenne, amit mondjuk havonta meg kell ismételni, akkor azt mondanám, hogy tényleg a kényelem rovására megy és kevesebbet ér.

De ha valaki tudja, hogyan kell rá feltenni és tudja, hogy percek alatt megoldja és mégis emiatt a "kényelmetlenség" miatt akarna 6 számjegyű összeggel kevesebbet fizetni, na azt már nem tudom felfogni, akárhogy magyarázza.

[ Szerkesztve ]

(#162) Noukoum válasza #16514048 (#161) üzenetére


Noukoum
veterán

Arról nem is beszélve hogy egy teljesen új felület vagy akár operációs rendszer megszokása / tanulása ( legyen az samsung apple xiaomi oneplus google p) jóval több időbe kerül..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#163) Quqesz válasza Noukoum (#162) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezt osztom. Van itthon One UI, Miui, emui és szoktam vakarni a fejem, hogy : na most ebben ez hol van....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#164) #88470784 válasza #16514048 (#161) üzenetére


#88470784
törölt tag

A legjobb az egészben hogy ez egy szakmai fórum, oldal ahol naponta esik szó a különféle fórumokon, romolgatásokról apk ról stb.
Ha egy apk telepítésének a problémája egy hímzőkörben vetődne fel még meg is érteném, de itt nem.

(#165) Giovan! válasza #88470784 (#150) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem ugyan nem fáj, sőt, támogatom hogy mindenki olyan készüléket használjon, amilyet szeretne. Viszont ez ugye egy szakmai topik, így nem vágom mégis miről kéne szólnia egy itteni beszélgetésnek, ha nem a készülék előnyeiről és hátrányairól.

Tudod a diskurzus nem abból áll, hogy csak a saját véleményedet hallod vissza újra és újra, hanem meghallgatod azokat is, akikkel nem értessz egyet, és reagálsz az érveikre, sőt, neadjisten a saját álláspontodat is megváltoztathatod a hatásukra, de ez már tényleg ilyen lehetetlen feladat, amit élő ember még nem hajtott végre.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#166) Giovan! válasza Lami66 (#152) üzenetére


Giovan!
addikt

Annak mégis mi köze van bármihez? Vagy ez a troll módi, elfogynak az érvek és jön a skatulyázás (vagyis egyetlen tulajdonságom alapján beraksz egy dobozba) és a személyeskedés (vagyis mivel csak egy "olyan" mondja, úgyse számít miről beszél)?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#167) #88470784 válasza Giovan! (#165) üzenetére


#88470784
törölt tag

Teljesen egyetértek ideje lenne kicsit liberalisabb szemléletmódot alkalmazni és elfogadni van élet a play áruházon túl is.
Csak helyeselni tudom hogy ilyen pozítívan állsz hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

(#168) Donki Hóte válasza #16514048 (#161) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Meglátjuk, hogy mennyi lesz a P40 széria ára a valóságban.

Ha valóban 6 számjegyű összeggel kerülne kevesebbe a telefon a P30 széria hasonló tudású verzióihoz képest, akkor valószínűleg mindenki ezt venné és megtanulná külső forrásból telepíteni az alkalmazásokat.

Ha viszont csak 10 - 20 eFt lesz az árkülönbség, akkor meg sokan nem veszik majd a fáradtságot, hogy kimozduljanak a Google-s komfortzónájukból.

Mondjuk kizártnak tartom a 6 számjegyű árkülönbséget, hiszen akkor minden 30-as jelű Huawei telefon (P30, Mate30, Honor V30) egycsapásra eladhatatlanná válik, de elég sok más gyártó telefonja is áldozatul esne ennek az árbombának.

Ha tényleg 6 számjegyű összeggel lesz alacsonyabb a P40 széria ára a megfelelő P30 típusokhoz képest, akkor itt írásban teszem le neked a nagyesküt, hogy én is gugli nélküli Huawei P40 telefont fogok venni :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#169) Noukoum válasza Donki Hóte (#168) üzenetére


Noukoum
veterán

Szolgáltatókon nagyon sok múlik. Meg a jó marketing se árt. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#170) Giovan! válasza #88470784 (#167) üzenetére


Giovan!
addikt

Óh én tudom hogy van, 3 évig voltam WP-os, tisztában vagyok vele milyen az, ha nincs app. Viszont én tudtam a rendszer hiányosságairól, mikor belevágtam, és nem is valószínű, hogy ha akkor futja csúcsgépre, a WP mellett döntök. Azon az árszinten viszont, ahol én akkoriban nézelődtem, a Lumia 520-nak nem igen volt kihívója.

Itt viszont erről szó sincs, annyiért, amennyiért a P40 Pro-t fogják adni, már igencsak komoly szoftveres előnnyel rendelkező telefonok lesznek, és ennek fügvényében nem értem az árcédulát. Vártam volna valami érvet a vas op-sége mellett, hogy itt és itt előremutató és borzasztó innovatív a készülék, és megéri az árát, de az egyetlen érv, ami teló mellett itt elhangzott, hogy jóazúgy, telepítsen apk-t meg böngészőzzön a user, és örüljön, hogy huawei telót használhat...

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#171) #30610944 válasza Donki Hóte (#168) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az osszes P40 elotti Huawei telefonnak kaszaltak szerintem. Huawei most a sajat operacios rendszerevel fog majd foglalkozni es a korabbi modellek el lesznek felejtve.

(#172) Giovan! válasza Donki Hóte (#168) üzenetére


Giovan!
addikt

Ha tényleg 6 számjegyű összeggel lesz alacsonyabb a P40 széria ára a megfelelő P30 típusokhoz képest, akkor itt írásban teszem le neked a nagyesküt, hogy én is gugli nélküli Huawei P40 telefont fogok venni

Én sajnos nemrég ujítottam telót, de amennyiben 6 számjegyű csökkenés állna be a P40-es széria árában az elődök nyitóárához képest, befejezem az értetlenkedést, és én is huawei készüléket fogok ajánlani mindenkinek :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#173) MadMancs válasza Giovan! (#170) üzenetére


MadMancs
veterán

Azért WP nem ugyanaz. Ott nem volt app. Itt van. Ugyanúgy teljes APK támogatású android, csak nincs google. Így ha valami nincs is véletlen fent AppGalery ben ( szinte minden megtalálható amit egy átlag ember használ) akkor fogod és letöltöd külső forrásból az APK fájlt és telepíted.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#174) Giovan! válasza MadMancs (#173) üzenetére


Giovan!
addikt

Azt a példát azért hoztam, hogy érzékeltessem, van az az ájánlat, amiért cserébe az ember lemond bizonyos fokú kényelemről. Itt viszont ezt nem érzem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#175) fateless válasza Donki Hóte (#168) üzenetére


fateless
veterán

A hat számjegyű különbség az én olvasatomban a kategóriatársakhoz kellett érteni (főként Samsung Galaxy S20)

#176
Így van. Ha kijön a P40 pro és csak pártízezerrel lenne olcsóbb, mint egy S20, akkor az áron kívül még valami mással is villantania kéne, hogy azt vegyem inkább meg. (Bár nehéz elképzelnem az indoklását a P30 pro cseréjének egy ében belül)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#176) Donki Hóte válasza Giovan! (#172) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egyetértünk, van az az összeg, amiért már az én hajam is korpás :K

Viszont egy jelentéktelen árkülönbségért nem fogom a megszokott marhapörköltemet lecserélni répafőzelékre ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#177) Lami66 válasza Giovan! (#170) üzenetére


Lami66
őstag

Haggyukmá` ezt a "telepíccsé apékát" szöveget! Aki ilyet ír, sose csinálta.
És biztos hogy fogalma sincs arról, hogy nemcsak a play áruház létezik. Annak ajánlom figyelmébe fateless 160- as hozzászólását
Nekem a gyárilag telefonon levő appokon kívül az összes általam feltelepített app nem a play áruházból van.
Találós kérdés: a kb. 20-25 appból hányat telepítettem apk-ból?
Találós kérdés2: banki app van-e közöttük?
Találós kérdés3: a heti rendszerességgel ekvégzett sérülékenységi teszten melyik appom bukott meg tegnap? (Annyit segítek, hogy mióta nem playezek, ez az első bukta)

(#178) MadMancs válasza Lami66 (#177) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez is egy stílus. Egy egységsugaru usernek még mindig APK a legbiztonságosabb. És ne ítélj ha nem ismersz. Ennyi erővel írjuk le nyugodtam hogy harmony gyalu és stock android egy GAPPS csomag. Mert megoldhato. Mint ahogy a mate 30 ra is lehet GMS-t.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#179) joey04 válasza #16514048 (#161) üzenetére


joey04
titán

Mindent meg lehet oldani, de minden megoldandó probléma a kényelemből vesz el. Kibontom ezt a telefont, és nem látom rajta a google mapset, nem látom rajta a gmailt, nem látom rajta a youtubot, stb. Nincs meg az, hogy bekapcsolom, bejelentkezek a google fiókommal és onnantól mindenem elérhető egy kattintással úgy, ahogy a régebbi telefonomon. Hákolni, helyettesítő programot kell találnom, és ezeknek működésére semmi garancia. Ha nem tudod felfogni nem baj, különbözőek vagyunk én elfogadom, hogy neked ez a kényelem, biztonság nem ekkora érték. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#180) aprokaroka87 válasza joey04 (#179) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy mi lenne az userekkel ha nem is létezne hivatalos google, youtube, vagy gmail app?

(#181) WhiteWalker válasza joey04 (#179) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

gmail? - alig testre szabható...
yt? - tele van reklámmal..
gugli fiók? semmi extrát nem ad - oké kontaktok , esetleg jelszavak mentésére alkalmas
Tényleg ezek hiányoznak? :U

[ Szerkesztve ]

(#182) #16514048 válasza joey04 (#179) üzenetére


#16514048
törölt tag

"elfogadom, hogy neked ez a kényelem, biztonság nem ekkora érték"

Igazából nem erről van szó, én azt nem tudom elhinni, hogy mondjuk egy 200 ezer forintos telefonon ezt már elfogadhatónak tartaná az, akit egy 300 ezresen zavar.

2 perc "kényelmetlenségről" beszélünk. Ahogy előttem írták, belakni, megszokni a rendszert, letölteni a gyakran használt alkalmazásaidat sokkal tovább tart.

Akinek meg a biztonság, megbízhatóság miatt vannak fenntartásai, arról nem tudom elhinni, hogy akár 150-200 ezerért is meg merné venni ezt.

(#183) jacis válasza #30610944 (#156) üzenetére


jacis
nagyúr

Youtube-ra milyen alternatíva lesz?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#184) Giovan! válasza Lami66 (#177) üzenetére


Giovan!
addikt

Továbbra sem reagáltál arra, hogy milyen érv szól ezen készülék mellett, mi az, ami a szoftveres problémák (amik léteznek, bármennyire próbálod is tagadni a dolgot és elbagatelizálni a G Services hiányát) ellenére is a konkurencia (ami hasonló áron ad hasonló hardvert, és most kapaszkodj, még a szoftver sem herélt hozzá :Y ) fölé emeli. Ha nem vetted volna észre erről szólt a hozzászólásom.

Képzeld, nemcsak apk-t telepítettem, de a Cyanogenmod 9-et is én hegesztettem fel anno a Galaxy Giomra. Nem nagy cucc, összesen 2 xda-s leírást olvastam el hozzá (az egyik a CWM használatát magyarázta el).
De nem értem ennek mi köze van ahhoz amit írtam. Könyörgöm, arra reagálj már, ne a saját téveszméiddel viaskodj!

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#185) tony_snow válasza aprokaroka87 (#180) üzenetére


tony_snow
tag

Amugy mi lenne a userekkel, ha nem is letezne okostelefon? Vagy internet? Evezredekig megvolt nelkule az emberiseg.. annyira demagog, nem?
Amit megszokik az ember, es bevalt, kenyelmes szamara, arrol nem szeretne lemondani.
Szinte napi szinten olvasom ezt az oldalt, egy atlag usernel egy fokkal jobban kepben vagyok a mobiliparral, de csak a felszinnel. Es baromira nem akarnek utanaolvasni hogyan kell telepiteni appokat kulso forrasbol, egyszeruen nem erdekel, idot es energiat sem fogok erre aldozni. Ezt csak azert irom, hogy az atlag userek jelentos tobbsege ennek nem fog utanajarni.
Ezt amugy tenyleg nehez megerteni? Ezt nem toled kerdezem aprokaroka87, hanem ugy tunik vannak itt olyanok, akik ezt tenyleg nem tudjak felfogni, hogy az atlag nem fog ilyenekkel veszodni, barmennyire is egyszeru annak aki naponta/hetente igy telepiti az applikacioit.

181 WhiteWalker
Tenyleg. Probald megerteni es elfogadni, hogy valakiknek - a tobbsegnek - igen, ezek baromira hianyoznanak.

(#186) Lami66 válasza Giovan! (#184) üzenetére


Lami66
őstag

Milyen érv szól mellette?
Én pl. kíváncsi vagyok mi sül ki ebből. Kényszerből ugyan, de elindul valami ami új színt hoz a mobilok világába. Ez számomra érdekes (hozzáteszem pusztán tech szempontból érdekes) És még nem vagyok olyan öreg, hogy annyira belekényelmesedjek pl a gms-be, hogy el se tudjam képzelni, hogyan lehet létezni nélküle.
Te miért küzdesz ellene?

[ Szerkesztve ]

(#187) WhiteWalker válasza tony_snow (#185) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Te is próbáld meg elfogadni , vagy elképzelni , hogy itt is van Play Áruház = App Gallery , ugyanazt tudja.

Mivel Android alapú a HMS , ezért gondolom nem fog sokáig tartani a hiányzó appok pótlása.

(#188) Giovan! válasza WhiteWalker (#187) üzenetére


Giovan!
addikt

Jelenleg nem tudja ugyanazt mint a play, a jövőre nézve meg csak találgathatunk.

Elhiszem hogy szereted a márkát, de valótlanságig azért ne fajuljunk.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#189) #88470784 válasza jacis (#183) üzenetére


#88470784
törölt tag

Youtube installer ami elérhető az appgalleryben : :DDD

[ Szerkesztve ]

(#190) fateless válasza jacis (#183) üzenetére


fateless
veterán

Nem a youtube-ra lesz másik alternatíva, hanem ugyanarra a youtube-ra egy másik app.

Nem arról van szó, hogy a youtube, gmail és egyéb dolgok nem használhatók ezeken a készülékeken, ne legyen már félreértelmezés.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#191) Giovan! válasza Lami66 (#186) üzenetére


Giovan!
addikt

Mi ellen küzdök én szerinted? Leírtam a véleményemet és feltettem egy kérdést (ti. mi szól emellett a készülék mellett ami feledtetné a szoftveres hiányosságokat ami a vetélytársak esetén nem áll fenn), amire igazából nem kaptam választ. Ennyi történt, nem kell túlreagálni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#192) #88470784 válasza fateless (#190) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ez kb ugyanaz a félreinformáltság, mint amikor elterjedt az, hogy nem lesz bluetooth, wifi, sd kártya a huawei telefonokon :DDD

Közben meg arról volt szó, hogy nem lesz tagja a huawei pl: a wifi alliance-nak, ami tulajdonképpen annyit jelent, hogy nem veszik a jövőben figyelembe a cég fejlesztési javaslatait a wifi/bluetooth/sd kártyák stb szabványaiban, nem azt hogy nem alkalmazhatja az adott technológiákat.
De simán elhitték egymásnak.

(#193) Donki Hóte válasza fateless (#190) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azt mondod, hogy lehet használni majd a Gmailt ezen a telefonon is?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#194) fateless válasza Donki Hóte (#193) üzenetére


fateless
veterán

Persze. Kismillió levelező program van, köutük a huawei gyári alkalmazása és sok más, az alkalmazásboltból letölthető (nem kell apk telepítésekkel külön vacakolni) levelező program, amiben menni fog a gmail, ahogy ez most is van.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#195) Donki Hóte válasza fateless (#194) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem azt kérdeztem, hogy lesz-e olyan innen-onnan letölthető program, ami alá be lehet hekkelni a gmail elérését, hanem azt kérdeztem, hogy magát a Gmail-t (az összes szolgáltatásával) lehet-e használni majd ezen a telefonon :K

De akkor már tudom a választ :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#196) Aryon87 válasza Donki Hóte (#193) üzenetére


Aryon87
félisten

Gyári email programhoz hozzátársítható a gmail, így nem fogsz lemaradni a fontos emailokról. Még ha minden kötél szakad, akkoris ott a böngésző, amibe csak annyit kell beírni: www.gmail.com. és voilá :)

Szóval ezért nem értem a sok rikácsoló fekete vészmadarat, akik a gyártó ellen van, hogy így bukta meg úgy meg stb..
Idő kell ehhez a témához, kis kényelmes élet most új szakaszhoz érkezik.
És mi van ha beválik az új dolog? Mi van ha a Samunak is meg a Szifonnak is megtetszik a dolog (utóbbi az más tészta, de csak hogy a másik 2 kedvencet említsem, úgymond ellentábort) és ők is azt mondják hogy meg lehet lenni a Google nélkül? A többi kínai sztem tuti meglépi, ha a Huaweinek beválik.
Én pl örülök is neki, mert volt 1-2 olyan alkalmam mikor a Play szolgáltatások miatt volt galiba a telómon és merült mint az állat.. És emlékeim szerint az összes androidost érintette napokig.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#197) koxx válasza WhiteWalker (#181) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen tenyleg ezek hianyoznak. Lehet, hogy te csak candy crushsal jatszol a telefonodon, de vannak akik rendesen hasznaljak es nem akarnak apk-kal buzeralni.

(#198) #30610944 válasza koxx (#197) üzenetére


#30610944
törölt tag

Mondjuk egy moderatortol nem vartom volna el, hogy igy beszeljen.
Amugy meg ugyanannyi ido feltelepiteni valamit egy apk file-bol mint a rendes store-bol.

(#199) koxx válasza #30610944 (#198) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Semmi rosszat nem irtam.

(#200) Quqesz válasza koxx (#197) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azok vesznek más gyártótól és ennyi. A piac tele van alternatívákkal.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.