Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Donki Hóte válasza Aryon87 (#196) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Látom, hogy nem akarod érteni a dolgot.

Most úgy működik a házatokban a lift, hogy megnyomod a gombot és jön.

Aztán a közös képviselő átszerelteti a liftet (mert így olcsóbb) olyan működésre, hogy:

- gyalog el kell menni az ötödik emeletre,
- ott be kell ütni egy 6 jegyű kódot egy számbillentyűn,
- aztán le kell menni a harmadik emeletre,
- ott az ötödiken beütött 6 jegyű kódot ellenőrzi a közös képviselő anyósa,
- aki ezután elküldi neked a liftet arra az emeletre, ahonnan indulni szerettél volna.

Persze, működik így is a rendszer, de nem hiszem, hogy a "felhasználói élmény" ugyanaz, mint korábban :D

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#202) G4bi89 válasza WhiteWalker (#181) üzenetére


G4bi89
senior tag

"gugli fiók? semmi extrát nem ad - oké kontaktok , esetleg jelszavak mentésére alkalmas"

Ezeken kívül amit felsoroltál, még ott vannak az sms és játék mentések, drive, végtelen photos tárhely a 16mpx alatti képeknek, app adatok mentései, stb.
Igen ez tényleg "semmi extra".

Persze aki ezek közül egyiket se használja vagy tudja mivel pótolni, annak oké... :) Csak az átlag user szereti egy helyen tudni a dolgait és nem összelegózni, még akkor sem, ha van jobb alternatíva.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#203) fateless válasza #30610944 (#198) üzenetére


fateless
veterán

Szerintem ha nincs fent elég progi az app galleryben, vagy esetlegesen használt más app storeban, az igenis okoz annyi kényelmetlenséget, hogy ne vegyék meg a készüléket.

Szóval ha a saját alkalmazásboltjukban meglesz a több százezer általában használt alkalmazás, akkor a felhasználónak mindegy, hogy háromszög ikonra vagy ki tudja, milyen virág ikonra kattintva éri el azokat. De ha nem, akkor nem lesz elég az, hogy innen-onnan rá lehet telepíteni.

Donki Hóte
Nem, nem kell innen-onnan letölteni és behekkelni a gmailt.
Letöltöd az alkalmazást (nem innen-onnan, az alkalmazásboltból, aminek appgalery a neve és már most fent van minden huawei telefonon), beírod az email címed és a jelszavad és máris ott vannak a leveleid. Pont mint a piros szegélyű fehér borítékos gmail appnál. Semmi hekkelgetés, semmi apk vadászat.

Most beléptem az appgallerybe, és lekaptam az első progit, végigcsináltam a folyamatot. A jelszó megadása után a gmail küldött egy biztonsági sms-ben kódot, azt még be kellett gépelni, de ez van a gmail appban is. Minden úgy ment, mintha a gmail appba léptem volna be. Semmi hekk, tök ugyanaz, mintha a play store-ból töltöttem volna le, és ugyanannyi lépés, ugyanolyan hitelesítés

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#204) fateless


fateless
veterán

Egyébként amellett a tény mellett, hogy a GMS helyetti HMS jelenleg még nagy hátránynak tűnik a Huawei oldalán, amit nem tudunk, hogy mennyire sikerül ledolgozni, ott van a másik oldal, hogy a cég az alap androidot teljesen a saját készülékeihez igazíthatja (ahogy az Apple is teszi a maga szoftverével és hardverrel), ami pedig lésőbb egy hatalmas előny is lehet számukra.
Nem gondolom, hogy a P40 megjelenésére már lenne kapacitásuk ezt kiaknázni, de a Mate 40 vagy P50 már lehet ebben erős. De továbbra is csak akkor fog ez menni, ha a szolgáltatásokat és alkalmazásokat sikerül egy jó ökoszisztémába csomagolniuk. A következő egy év megmutatja, mi lesz belőle...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#205) Quqesz válasza fateless (#203) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez a gmail elérhetőség már több appban és több gyártó saját email appjában is lehetőség kb 2 éve......nem csak Huawei sajátosság.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#206) fateless válasza Quqesz (#205) üzenetére


fateless
veterán

Igen, tudom, csak próbáltam valahogy érthetővé tenni,
Több az, mint két év

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#207) joey04 válasza aprokaroka87 (#180) üzenetére


joey04
titán

Kitt érdekel? Most van. Ehhez kell viszonyítani.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#208) joey04 válasza WhiteWalker (#181) üzenetére


joey04
titán

Tényleg ezek hiányoznak?

Igen. Ahogy korábban is említettem, iPhone-t használok, de a Google cuccai nélkül azonnal váltanék. Még iOS-en is ennyire fontos ezek elérhetősége.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#209) joey04 válasza #16514048 (#182) üzenetére


joey04
titán

én azt nem tudom elhinni, hogy mondjuk egy 200 ezer forintos telefonon ezt már elfogadhatónak tartaná az, akit egy 300 ezresen zavar.

Pedig elhiheted. Prémium áron elvárom a prémium kiszolgálást, működést. Ezt itt nem kapom meg. Ha az lenne az ajánlat, hogy figyeljetek mókolni kell vele, de cserébe olcsóbb lesz jóval mint a konkurencia hasonló tudású készülékei, azt mondom ok, érdekes lehet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#210) joey04 válasza Aryon87 (#196) üzenetére


joey04
titán

meg a Szifonnak is megtetszik a dolog

Mármint kizárni a Google cuccait? Azonnal váltanék. Hiába van pl. saját térkép, email megoldása, soha nem cserélném le rá a Google megoldásait.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#211) #16514048 válasza joey04 (#209) üzenetére


#16514048
törölt tag

Mondom, feleslegesen csűri-csavarja ezt nekem bárki, én nem fogom tudni megérteni. Se elhinni, hogy tényleg az ár függvényében hajlandó ilyenre rááldozni 2 percet.

Ha abszolút nem lehetne megoldani, vagy nagyon bonyolult lenne és sok időt venne el, akkor megérteném.

De annyiról van szó, hogy pár alkalmazást nem az áruházból, hanem külső forrásból kell feltelpíteni. Ennyi a nagy "mókolás", ez sérti annyira a prémium feelinget, hogy legalább egy százassal kéne olcsóbbnak lennie miatta.
Hát, biztosan...

[ Szerkesztve ]

(#212) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Most megnéztem ezt a huawei app store-t, tény hogy még sok app hiányzik.

Viszont 2 lépés az app telepités, + 1 ha meg is akarod nyitni, legalábbis egy Redmi Note 7-en így van.

Namost ha egy átlag user ennyit nem hajlandó megtanulni, esetleg végigmenni rajta, az ne használjon okos telefont szerintem, mert lassan egy facebook posztolás vagy kép feltöltés is bonyolultabb.

Itt most nem az olyan átlag userek-ről beszélek akik életükben most elöször vesznek kezükbe Androidos telefont.

Viszon felhívnám a figyelmet erre.

Ilyet a play áruház telepités mikor mutat?

[ Szerkesztve ]

(#213) WhiteWalker válasza koxx (#197) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jó hogy ismerd és tudod , hogy mire használom a telefont és mivel játszom. Ha olvastad volna az előző kommentjeim , akkor értelemezted volna , hogy pont nem érdekelnek a játékok és azok mentései ha elvesznek.

A rendes használat alatt mit értesz? Facebook? :P
APK,APK, te is csak eddig látsz , minden ott lesz majd az App Gallerybe .

[ Szerkesztve ]

(#214) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem megint olyan érzésem van, mint amikor a telefon méret szóba kerül. Akár hányszor beszélgetünk rajta, hogy jöjjön kicsi teló egy cikk alá, ami erről szól képes az ellentárbor több száz hozzászólásban kifejteni, miért ne, és miért hülye az, akinek az kell. A hozzászólások aránya 70:30 a nagy képernyősöknek. Mintha attól félnének, hogy ha megjelenik egy jó kicsi telefon (már jelent meg XZ2C néven), akkor csak olyan lesz.
Nos itt is ugyan az a helyzet. 200-nál több hozzászólás van. Feleslegesen, teszem hozzá. A Huawei így adja ki most a telóit, de attól marad más alternatíva is. Akinek lételeme a Google fa...mármint szolgáltatásai, annak még marad 99.9% választási lehetősége.

Kár egymást szapulni ezért.

(#215) dutrás válasza Donki Hóte (#195) üzenetére


dutrás
őstag

Alapból van email kliens telepítve nem kell semmit hackkelni. Csak összekötöd a gmaillal és kész. Sőt több levelező kliensel is összeköthető. Nem tudom mit nem értesz ezen.

P50 pro/P40 Lite

(#216) Juhaszatti válasza WhiteWalker (#213) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Jelen pillanatban legalább 25 olyan alkalmazás van a telefonomon, ami nincs az App Galeryben. Azért írtam azt hogy "legalább", mert 25-nél untam meg a számolást, és a Google cuccait bele sem vettem.
Olyan alap dolgok hiányoznak még mint a máshol 100+ millió letöltéssel rendelkező LinkedIn, Instagram vagy Spotify.
Túl sokat én sem játszom, de az 5 játékból ami a telefonomon van, 4 nincs az appgalleryben.
Se egy K&H-s mobilbank, se egy Revolut.
A magyar Eredmények appra ugyan nem is számítottam, de a nemzetközi verziójára, a több mint 10 millió felhasználós SofaScore-ra azért igen. Az sincs.
Netpincér, vagy a helyi taxitársaság alkalmazása szintén nincs, utóbbira később sem látok sok esélyt. Egy Telekom alkalmazás is elég alap lenne, de az sem található meg.
Volt ami fent volt, csak éppen teljesen kínai leírással, hiába angolnyelvű az app, és magyar nyelvű az App Galery.
Nem is sorolok fel mindent, felesleges.
Azért ez így minden, csak nem teljesértékű alternatíva, még akkor sem ha idővel bővül.

Természetesen APK-ból telepítettem az App Galeryt, de mind a letöltésnél, mind a telepítésnél figyelmeztetett hogy ismeretlen forrásból próbálok alkalmazást beszerezni, és ez károsíthatja a készüléket. Engem ugyan ez nem hat meg, de Átlag Józsit simán el fogja riasztani.
Persze nem kizárt, hogy a Huaweiek nem fognak erre figyelmeztetni, annyi APK fog kelleni.

[ Szerkesztve ]

(#217) MadMancs válasza Juhaszatti (#216) üzenetére


MadMancs
veterán

Viszont egyet ne felejtsetek el. Ez telefon. Azt tudja alapból mindegyik. Az hogy PDA része kis logikát igényel? Na bumm. Ennyi erővel ne vegyen senki laptop / pc se mert csak egy szűz win ( vagy még az se ) található rajta. És milyen fura. Rengeteg minden nem található meg áruházban. Telepítened kell. És igen ott is figyelmeztet UAC hogy vigyázz gebasz lehet ( csak ugye usernek 99% a reflexből nyomja az igen-t). Linuxba ne is menjünk bele ott már terminál is felbukkanhat. Kár ragozni, ezt úgy hívják informatika. Nem árt érteni is nem csak használni. Én jelen esetben youtube app az egyetlen gúgli szolgáltatás amit használok ( gmail egy hulladék , chrome szintén, play cuccok eleve tiltva, térkép szintén. Valaki írta backup, huawei drive , samsung cloud ugyanazt tudja. De ha platform független dolog kell ott a onedrive. Mindegyik mindent (is) ment. De szó ami szó, akinek a telefon ár érték aránya számít az meglesz gúgli nélkül is. Aki lusta kettővel többet kattintani annak ott van másik 1000 gyártó másik 10000 készüléke.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#218) Giovan! válasza WhiteWalker (#213) üzenetére


Giovan!
addikt

minden ott lesz majd az App Gallerybe

Ha én látnék a jövőbe, én a szerencsejáték-ipar megkárosítására használnám a tehetségemet, dehát ahány ember, annyi szokás :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#219) #88470784


#88470784
törölt tag

Végleg lemond a huawei a google appokról
[link]

"a Huawei végleg lemond a Google alkalmazásairól, vagyis már akkor sem lesz GMS (Google Mobile Services) az újabb készülékeiken, ha esetleg időközben feloldaná az USA a tiltást. "

Az amcsiknak nehezen de sikerült összehozniuk egy erős konkurenciát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#220) jacis válasza Juhaszatti (#216) üzenetére


jacis
nagyúr

Erre azt fogd válaszként kapni, hogy ezek az alkalmazások nem is fontosak hogy fent legyenek a telefonon. :K ;)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#221) fateless válasza #88470784 (#219) üzenetére


fateless
veterán

Vagy mégsem...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#222) #88470784 válasza fateless (#221) üzenetére


#88470784
törölt tag

Igen ezt a kínaiak jól csinálják sose tudod mire gondolnak.
Bezzeg ananászkapitány mindent kiposztol a netre.

Mondjuk a hvg is szagértői újságírás "elvesztették az androidot"

[ Szerkesztve ]

(#223) janeszgol válasza #88470784 (#219) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha nem jön be nekik, akkor biztosan megegyeznek Amerika... bocsánat, Ananász* Kapitánnyal.

*csiribától loptam.

[ Szerkesztve ]

(#224) Piszmaty76 válasza #88470784 (#150) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Ezt a részét én sem értem. Aki nem lát fantáziát az új oprendszerben úgyis messzire fogja kerülni, tök mindegy mennyibe kerül. Aki pedig megvan gugliék nélkül és nem sajnálja a pénzt a kísérletezésre pedig megveszi támogatva egy újszülött rivális oprendszer fejlődését. Ennyi.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#225) fateless válasza Piszmaty76 (#224) üzenetére


fateless
veterán

Annyival azért egészítsük ki, hogy nem egy másik OS lesz a készüléken, hanem az Android Open Surce Project, azaz AOSP szoftver, ami egy android szoftver, szóval nem más oprendszerről van szó, csupán csak a Google Mobile Services helyett a Huawei Mobile Services lesz hozzá társítva, tehát egy alap android, amire az EMUI kerül fel és HMS-sel támogatva.

Sajnos ebből vannak a nagy félreértések, hogy legtöbben azt gondolják, hogy "Aranyhaj" döntése következtében nem lehet android vagy épp google által kínált szolgáltatás elérése a telefonon, pedig nem erről van szó...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#226) Piszmaty76 válasza fateless (#225) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Igazad van, tényleg nem új oprendszerről van szó. :R

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#227) aprokaroka87 válasza Piszmaty76 (#226) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak az a gond hogy a Google lassan úgy old meg mindent hogy Android-hoz kell a GMS.

Annó voltak pletykák hogy nem minden gyártó kapcsolata felhőtlen a google-el.

Azon is érdemes lenne elgondolkodni hogy a huawei mobile services és app gallery appokat fel lehet rakni nem Huawei telefonokra is.

A Huawei most kísérletezik, és kivánom hogy sikerüljön neki, ugyanis ilyenkor látszik hogy mekkora gond a google és az Android kapcsolata.

(#228) Donki Hóte válasza aprokaroka87 (#227) üzenetére


Donki Hóte
veterán

ilyenkor látszik hogy mekkora gond a google és az Android kapcsolata.

Ezt hogyan érted?

Nem kellett volna eladni a Google-nak 2005-ben az Android rendszer fejlesztő céget? Merthogy az Android azóta a Google fejlesztésében bővül. Szóval olyan nincs, hogy hogy éljen az Android, de haljon meg a GMS, mert ugyanannak a cégnek (Google) két termékéről beszélünk.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#229) Piszmaty76 válasza aprokaroka87 (#227) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Sokakkal ellentétben nekem eddig csak jó tapasztalataim voltak a Huawei cuccaimmal (Honor 8, Mediapad M2 és M5), szóval én megszavazom nekik a bizalmat, de kétségtelenül nem az én pénztárcámnak készült a P40... :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#230) fateless válasza Piszmaty76 (#229) üzenetére


fateless
veterán

A Px/Pxx sorozat nem a pénztárcabarát árazásáról híres (nekem is csak azért van, mert durván elárazták egy helyen, és hat hét alatt kijártam, hogy megkapjam annyiért a P30 pro-t), viszont ez a megvonás az olcsóbb készülékek piacára is rányomja a bélyegét.

Amellett, hogy én nem látom olyan életbevágónak ezt a helyzetet, akkor is kivárnék, hogy miként sikerül összerakniuk a HMS-t, és ha épp tavasszal kellene gyorsan készüléket vennem, nem a Huawei készülékei között keresgélnék, hacsak nem tavalyi modelleket vadásznék (ahogy feleségemnek vettünk is egy Honor 10-et 50k-ért új készülékként, mert nagyon megérte)
Azért azt ők is érzik, hogy rengeteg múlik azon, milyen lesz a P40 és mit tudnak addigra köré rakni, mert az alapján fogják majd a különböző tesztelők értékelni nem csak a készüléket, hanem a hozzá társított szolgáltatásokat is, ami pedig rányomja a bélyegét (pozitív és negatív irányban is) a jövőbeni olcsóbb készülékekhez való hozzáállásra is.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#231) aprokaroka87 válasza Donki Hóte (#228) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Android + Gms, elvileg nem egyenlő.
Viszont mivel a hms-en kivül jelenleg nincs másik alternatíva, így az app fejlesztők rákényszerültek egy csomó api-ra, amit a google biztosit.

(#232) joey04 válasza #16514048 (#211) üzenetére


joey04
titán

én nem fogom tudni megérteni

ok

Se elhinni

pedig elhiheted, én is egy példa vagyok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#233) #16514048 válasza joey04 (#232) üzenetére


#16514048
törölt tag

"én is egy példa vagyok"

Nem vagy az. Attól, hogy minden észérv ellenére sem akarsz engedni abból az álláspontból, hogy féláron kéne kínálniuk, hiszen "mókolni" kell vele 2 percet, attól még nem hiszem el neked sem, hogy tényleg emiatt nem vennéd meg 350-ért, de olcsóbban már igen.

Ha megrendelnék neked egy Mate 30-at és úgy adnám át, hogy felraktam rá a Google-t és minden számodra szükséges alkalmazás működik, akkor már kifizetnéd érte az eredeti árat?
Nincs ember a földön, akinek ez a két perc munka megspórolása által okozott "prémium érzet" önmagában ennyit érne, főleg ha amúgy ért is hozzá annyira, hogy ne okozzon neki nehézséget megcsinálni.

(#234) Quqesz válasza #16514048 (#233) üzenetére


Quqesz
nagyúr

De van...
:DDD :DDD :DDD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#235) mjani1172 válasza #16514048 (#233) üzenetére


mjani1172
addikt

Nézd, fölösleges ezen rugózni,térjünk vissza 3 hónap múlva, kiderül, hogy fogy a Mate30 pro.

(#236) joey04 válasza #16514048 (#233) üzenetére


joey04
titán

Ha megrendelnék neked egy Mate 30-at és úgy adnám át, hogy felraktam rá a Google-t és minden számodra szükséges alkalmazás működik, akkor már kifizetnéd érte az eredeti árat?

Nem. Mert nem bíznék benne, hogy soha nem lesz semmi gond.

nem hiszem el neked sem

Akkor ne hidd el. Azért tudok majd aludni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#237) mjani1172


mjani1172
addikt

Akik mindent tudnak, és akik szerint csak 2 kattintás minden, azoknak egy hozzászólás a mate20 pro forumból:

"Van nálam tesztelni egy Mate 30 Pro... hát nagyon jó, nagyon szép, de Google app-ok nélkül ez nekem halál. :(
Megmondom őszintén nem tudom, amit láttam, hogy volt egy oldal ami alapján ment, de azt lelőtték és xda-n annyit láttam futólag, hogy azóta nem megy a dolog.
Meg a tesztjeimet inkább az átlag user szempontjai alapján szeretem megírni, szóval "kiveszed a dobozból és ezt tudja" stílusban. Nagyon kevesen mókolnak úgy a cuccokkal mint mi. De basszus még a Samsung Active 2-m sem megy vele mert a Huawei store-jában nincs fent a Galaxy Wear progi... Lehet fel lehetne sideload-olni de na. Ez így nagyon karcsú."

(#238) #88470784


#88470784
törölt tag

Ugyanitt egy másik hozzászóló a mate 30 pro-ról
"Nagyon könnyű rárakni a google appokat..Ugysem fogjátok érteni ezért tolmácsolok. Először is fell kell rakni az ApkPure app-ot, onnan letöltöd a vmos appot az utolsó verziót nyilván, ennyi az egész,megy mint állat." :DDD

(#239) dutrás válasza mjani1172 (#237) üzenetére


dutrás
őstag

A Mate 20 pro topikjában két hsz-el később ugyan Ő

Bő egy hétig szoktak ezek nálam lenni, max 2, ennyire nem foglalkoztat addig a dolog. De érted, ha valaki megveszi akkor már ez is egy olyan pont ami kellemetlen... Apkmirror-on gondolom fent van ahogy minden, max majd annyit megnézek, hogy onnan felmegy-e, bár gondolom igen, ez nem Google releváns program.
Amúgy Spotify sincs. :DDD Nem európai vidékre való ez a cucc. Sajnos. Máskülönben már szerintem megvettem volna magamnak is..

Majd a következő hozzászóló

3 napig volt szerencsém használni haver jóvoltából. Gond nélkül ment a spotify. Aptoide, vagy egyéb aruhazakbol szinte minden beszerezheto. Használtam gmailt gyári email appal, Google fotókat bongeszobol. Én nem éreztem hátrányát a goolee hiányának, de mondom, csak pár napig volt nálam. Addig nem zavarták annyira ezek. OTP bank app is ment.

Majd szintén az előző hozzászóló

Alternatív forrásból gyakorlatilag minden menne szerintem ami nem támaszkodik Google API-ra semmilyen szinten, csak itt ugye az a mondás, hogy 14k app elérhető a Huawei saját áruházában

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#240) joey04 válasza #88470784 (#238) üzenetére


joey04
titán

Először is fell kell rakni az ApkPure app-ot, onnan letöltöd a vmos appot az utolsó verziót

Ez nekem már (stílszerűen) kínai. Plusz nem fogok ilyen szarokat telepíteni egy olyan eszközre, ami hozáffér a bakkártyámhoz, kontaktokhoz, jelszavakhoz, képekhez, mindenhez. Ezek nem gyári cuccok.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#241) #88470784


#88470784
törölt tag

Akinek fontos a biztonság, aki félti a bankkártya, kontakt, jelszavait, képeit stb ne használjon pl facebookot, whatsup, viber stb alkalmazásokat, mert ezek nem gyári appok ezekhez mind, mind hozzáférnek és tovább adhatják harmadik félnek.

(#242) Lami66


Lami66
őstag

Lehet, hogy mégse kellett volna lehallgatni a nato szövetségeseket és büntetővámokkal fenyegetni az EU-t...
Az EU zöld utat adott a Huaweinek [link]

(#243) joey04 válasza #88470784 (#241) üzenetére


joey04
titán

Itt 2 dologról van szó: noname kínai appokról, amik anno egy az egyben felvarázsolták pl a mate 30-ra az összes google szolgáltatást, valamint az ilyen nem hivatalos megoldásokról, amikkel lényegében a user kikerül rendszereket. Az általad említett appok és tulajdonképpen az egész élet egy veszélyforrás, de ha nem muszáj, ne tetézze szvsz az ember. Pl facebookot egy adott user használna samun is, de megkerülő szarokat már nem. btw te miért csak random használod a válasz gombot amikor egy adott embernek válaszolsz?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#244) #88470784


#88470784
törölt tag

Több millió facebook felhasználó adatai kerültek ki az internetre, nevek, telefonszámok, emailcímek.
[link]

Pedig a facebook nem egy noname kínai app.
Ez egy veszélyforrás, de ha lehet ne tetézzük a bajt nem gyári mindenféle amerikai apokkal.

Ha ennyire aggódunk és veszélyforrásról beszélünk ne csak a jobb hanem a bal kezünket is mossuk meg étkezés előtt különben nem lesz értelme az egésznek.

(#245) #88470784 válasza #88470784 (#244) üzenetére


#88470784
törölt tag

A link helyesen [link]

(#246) aprokaroka87 válasza joey04 (#243) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Átlag user csak azt látja hogy facebook, de a háttérben történő adatforgalmat már nem érti, nem is tudja.

Ha pl adott egy app ami mondjuk 4 hoston kommunikál , ebből mondjuk 3 az ami tényleg kell ahhoz hogy menjen a dolog, az 1 meg valami "adatelemző" dolog, amik általában sokszor indokolatlan adatokat is ki küldenek.

Tehát ha te félted pl a bankártya adataid, akkor pl nézz bele a forgalomba, persze ha https-en keresztül megy akkor már nehezebb, de elvileg van rá megoldás.

De ne lepődj meg ha az adataid bizonyos hányada elfog jutni Kinába úgy is ha te nem tudsz róla.
Android esetében amúgy is vannak gondok a biztonsággal, mert a Google vélhetően nem akarná az átlag user-t elriasztani az okos telefon használattól.

(#247) #30610944 válasza #88470784 (#245) üzenetére


#30610944
törölt tag

Mar a cikk is vicces:
Több mint 267 millió Facebook-felhasználó adatai kerültek ki az internetre
Miert eddig nem az interneten voltak azok az adatok?
:DDD

(#248) aprokaroka87 válasza #30610944 (#247) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elérhértő a Data tárhely weboldalon

:)

[ Szerkesztve ]

(#249) joey04 válasza #88470784 (#244) üzenetére


joey04
titán

az egész élet egy veszélyforrás, de ha nem muszáj, ne tetézze szvsz az ember.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#250) joey04 válasza aprokaroka87 (#246) üzenetére


joey04
titán

neked is csak ismételni tudom magam: az egész élet egy veszélyforrás, de ha nem muszáj, ne tetézze szvsz az ember.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.