Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Giovan! válasza #88470784 (#291) üzenetére


Giovan!
addikt

Persze, mindenki olyan készüléket használjon, ami neki tetszik. Elvégre a vásárlás nem minden esetben racionális döntés, sokszor az érzelmek irányítják az embert ilyenkor :K

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#302) #88470784


#88470784
törölt tag

Igen sokan vannak akiket megszédítenek a nagyvárosi fények az iphone a kirakatban és a 200%-os THM hitel csillogása.
Na én nem tartozom közéjük. ;]

(#303) dutrás válasza Giovan! (#301) üzenetére


dutrás
őstag

Továbbra is ott tartunk ahol az elején elkezdtük. Miért ne lehetne racionális döntés az hogy ezt a telfont veszi meg. Ami kell ahhoz hogy ez a készülék okostelefonként működjön az megvan. Nem kell hogy mindenki ragaszkodjon a google szolgáltatásaihoz.

P50 pro/P40 Lite

(#304) Aryon87 válasza dutrás (#303) üzenetére


Aryon87
félisten

+1

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#305) tony_snow válasza dutrás (#303) üzenetére


tony_snow
tag

"Miért ne lehetne racionális döntés az hogy ezt a telfont veszi meg."
De ki? Nekem nem racionalis. A hozzaszolasokbol itelve par embernek itt a forumon sem racionalis. Par embernek lehet az. Atlag user-nek, aki google nelkul nem szeretne letezni, es sosem hallott arrol, hogy apk, annak sem racionalis. Neked lehet az. Meg a +1-ezo huawei verfanoknak is az. Akiknek van affinitasuk, kedvuk, idejuk mokolni, azoknak lehet racionalis, azesetben, ha szamukra valami pluszt nyujt a keszulek a konkurenciahoz kepest, legyen az technologiai aspektus, vagy kedvezobb ar.

[ Szerkesztve ]

(#306) #30610944 válasza #88470784 (#302) üzenetére


#30610944
törölt tag

Te mirol beszelsz? Hallod egy hozzaszolasodnak sincs ertelme sem mondani valoja.
:F

(#307) dutrás válasza tony_snow (#305) üzenetére


dutrás
őstag

Egyszerűen nem érted. Ami nem stock droid az mind alkalmas arra hogy okos telefonként működjön.
Ha veszel egy Samut vagy Almát vagy Huaweit akkor már alapból meg kapsz egy komplett rendszert. E-mail klienstől kezdve az office-ig bezárólag. Ehhez semmilyen mókolás nem kell. Ha semmi mást nem telepítesz már akkor is van egy okostelefonod. Az egyéni igényeket lehet pótolni az appstore vagy play áruház és most már az appgalery kínálatából. A Huawei esetében ez nincs kötve a GMS szolgáltatáshoz illetve a Mate 30 és a közeljövőben érkező P40 már GMS nélkül jön. De harmadik féltől több alkalmazás is beszerezhető hivatalos úton is. Ez nem mókolás.
Érted már?

P50 pro/P40 Lite

(#308) MadMancs válasza dutrás (#307) üzenetére


MadMancs
veterán

Ne erőlködj. Nem fogjak megérteni soha. 1bites usereknél beidegződött hogy android = google. Az életben nem fogják megérteni hogy Huawei telefonokon eddig is megvolt szinte az összes felsorolt google app alternatívája GYÁRILAG. Attól hogy az alap Android sima stock rendszer, még az EMUI -aminek semmi köze se volt google nek eddig se - hozza az összes szokásos appot és szolgáltatást amit eddig megszoktunk.

Mondom ezt jelenleg Samsung tulajként.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#309) #88470784


#88470784
törölt tag

Ha nincs rajta a GMS nem azt jelenti, higy nem lehet ráletöltetni a gmail vagy youtube, facebook appokat.
Ugyanis nem tilos utólag rátenni.

(#310) mjani1172


mjani1172
addikt

(#311) Ricardo válasza jacis (#45) üzenetére


Ricardo
félisten

A meego egy nagyon jó rendszer volt. ott cseszték el, hogy amikor már amikor megjelent, tuni lehetett hogy jön a wp és a meego-t el fogják kaszálni. Az emberek meg nem nagyon vesznek eleve döglött rendszerrel készüléket.

(#312) janeszgol válasza aprokaroka87 (#246) üzenetére


janeszgol
félisten

Apró megjegyzés. Attól, hogy https van, az csak azt jelenti, hogy a csatorna dedikált, titkosított az útvonal. De ettől az adat még nem biztos, hogy titkosítva van.
Sokan azt gondolják mivel a neten már kötelező a https, akkor minden biztonságos. Nem, nem az.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#313) aprokaroka87 válasza janeszgol (#312) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Igen ez igaz, na most pl Android esetében elég sok minden még titkosítva sincs a rendszerben.

(#314) Ricardo válasza mjani1172 (#310) üzenetére


Ricardo
félisten

Két teljesen eltérő kultúra. Máshogy szocializált emberek. A kínai munkarend, és ebből adódóan a munkamorál embertelenebb, de kétségtelenül hatékonyabb. Ezért is darálják lassan be az egész világot. Ha versenyezni akarnak velük, fel kell venni valami hasonló stílust. Ez viszont amerikában esélytelen.

(#315) #88470784 válasza Ricardo (#314) üzenetére


#88470784
törölt tag

A legjobb az volt amikor a kínai nagyfönök körbejárta a kínai tanácsadóival a gyárat és mondták neki "ezek az amerikaiak kövérek, nem szeretnek dolgozni és nagyok az ujjaik nem hatékonyak" közben mosolyogtak az amcsikra akik egy kukkot nem értettek az egészből.
Aztán persze jött a tüntetés a jobb munkakörülmények, pénz stb miatt a kínaiak meg megunták és lecserélték a munkásokat robotokra.
Teljesen más a két kultúra és hozzáállás.

Ha így folytatják az amcsik és nem veszik fel a ritmust vagy nem változtatnak a hozzállásukon a kínaiak bedarálják őket sajnos.

(#316) dutrás


dutrás
őstag

Huawei blog a HMS-ről
[link]

P50 pro/P40 Lite

(#317) atike válasza dutrás (#316) üzenetére


atike
nagyúr

...ha megegyezne végre USA Kínával és rendeződne a helyzet (nyilván Google - Huawei vonalon) akkor lecsöngene végre ez a hiszti, és majdnem mindenki számára megfelelőek lennének a gyártó (új) készülékei... Nagyon komoly ez a Mate30 Pro is, és a P40 széria is...

Nem is tudom miért írtam ezt le ide, csak morfondíroztam... :DDD

(#318) Ricardo válasza atike (#317) üzenetére


Ricardo
félisten

(#319) atike válasza Ricardo (#318) üzenetére


atike
nagyúr

MI biztos...? :)

A végén ott van:

Frissítés: íme a Huawei hivatalos állásfoglalása:

“Elsődleges választásunk továbbra is a nyílt Android-rendszer és ökoszisztéma, de amennyiben nem használhatjuk a továbbiakban, adott a lehetőségünk saját operációs rendszerünk és ökoszisztémánk fejlesztésére.”

(#320) Giovan! válasza Ricardo (#314) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem versenyezni kell velük (azt nem is lehetne anélkül hogy nálunk is félállati szintre taszítjuk a munkásosztályt, amit feltételezem egyik Kínát bálványzó topiktársunk sem akar), hanem embargót kivetni rájuk, és teljesen elzárni a világ piacaitól az országot. Kína az exportból él, ha nem tud exportálni, várhatóan megroppan az alsóbb rétegek nyomora iránt jelenleg érzéketlen középosztály hűsége is a rezsimben (hiszen vége lesz a jó világnak számukra is), és jöhet végre egy hatalomváltás, amely demokratizálja, vagy legalábbis megpróbálja demokratizálni az országot. Ez az egyetlen esélye a nyugatnak, ha meg akarja őrizni az életmódját és a dominanciáját a világban, és el akarja kerülni a kínai minta terjedését.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#321) dutrás válasza Giovan! (#320) üzenetére


dutrás
őstag

Az embargo az erőszak egy bizonyos formája. Furcsa világlátásra vall hogy te ezt így oldanád meg. A világot senki nem kényszerítette hogy kezdjen el kínával üzleteni. Mi mentünk oda. Befolyást szerzett? Együtt kell élni vele.

P50 pro/P40 Lite

(#322) Ricardo válasza atike (#319) üzenetére


Ricardo
félisten

Nyílván nem fogja azt mondani, hogy " Kit érdekel a Google", de ezen az úton haladnak.

(#323) andor80 válasza Giovan! (#258) üzenetére


andor80
senior tag

Alufólia nagytételben ealdó pm ben keress.

#320) Giovan!
" Ez az egyetlen esélye a nyugatnak, ha meg akarja őrizni az életmódját és a dominanciáját a világban, és el akarja kerülni a kínai minta terjedését."

Miért kéne?Én a kelet miatt csak jól jártam eddig.
Ez már ilyen fasiszta alapgondolat.Dominancia /életmódja....Elképzelem a te életmodod mennyire megváltoztatta negatívan eddig is kína :D Hagyd már.Semmivel nem emberiség ellenes a nyugati globális nagytőke és tsai mint kína...Csak pr ja jobb.Az egész világ egy mocsok tenger felesleges kínát kiragadnod rossz példának...Politika off és szerintem ebben a topikban elég is volt.
Vérom a p40 et hátha lehet majd rá hackelni G szolgáltatásokat.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#324) Giovan! válasza dutrás (#321) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem mi mentünk oda, engem legalábbis nem kérdeztek meg róla. A 80-as-90-es évek neoliberális politikusai döntöttek úgy, hogy megengedik a nyugati tőke kiáramlását Kínába, egyrészt profitot remélve, másrészt azt, hogy a tőkebeáramlás miatt beálló jómód majd demokratizálja az országot. Hibát követtek el, Kína pedig Micimackó alatt abszolút disztópia kiépítésébe kezdett kb. a 2010-es évek elejétől.
És nem, nem kell együtt élni vele, lásd fentebb. Egyelőre Kína jobban rá van szorulva a nyugatra, mint fordítva.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#325) #88470784


#88470784
törölt tag

Nekem ez a kína kormányosozás, kezd kicsit a soros-zásra hasonlítani, amikor elfogynak az ész érvek jön a kínai kormányosozás.

(#326) Giovan! válasza #88470784 (#325) üzenetére


Giovan!
addikt

Én csak érveket látok és egy nyugodt beszélgetést (offban, teszem hozzá), a sorosozástól ez messze van :)

Amúgy nem is a huaweihez kapcsolódóan jött most szóba Kína, szóval megnyugodhatsz.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#327) fateless válasza Giovan! (#320) üzenetére


fateless
veterán

Az az érdekes, hogy be lehetne helyettesíteni Amerikát, Németországot meg még másokat is Kína helyére a leírásodban.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#328) dutrás válasza Giovan! (#324) üzenetére


dutrás
őstag

Én inkább szavaznék a profitra mint a demokrácia terjesztésére amiért kivitték a nyugati tőkét. Ez igaz mind az EU-ra mind az USA-ra.
Mivel te választó vagy választottál. Téged képviselnek illetve az egyének összességét. Téged nem fognak megkérdezni külön hogy mit szeretnél. Ezt kifejtették már egy másik topikban (szabvány kábelek az EU-ban) nagyon helyesen. Kénytelen vagy elfogadni dolgokat ha szeretnéd ha nem.
Ha most hirtelen bezárnák a piacokat akkora válság alakulna ki hogy a föld teljes gazdasága beleroppanna. Azt most nem fejteném ki hogy ez mivel járna.
Maradjunk valóban a topik tárgyánál. Vannak dolgok amiket muszály elfogadnunk tetszik nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#329) Giovan! válasza dutrás (#328) üzenetére


Giovan!
addikt

Huszonéves vagyok, engem aztán nem képviseltek a 80-as évek neoliberálisai (pl. hogy csak a két legismertebbet említsem, Reagan és Thatcher) :DDD
Valóban a profitszerzés volt a fő cél, de a kínai gazdasági erősödéstől a nyugati életmód, poltikai és társadalmi berendezkedés átvételét várták. Ma már tudjuk, ez csak részben valósult meg.

Nem mondtam hogy hirtelen zárják le a piacokat. Lehet azt fokozatosan is csinálni. Egyre több cég helyezi át a gyártást Vietnámba és Indiába, néhány kínai tulajdonban lévő céget kitiltanak egyes piacokról, stb. Ha megfigyeled, óvatos léptekkel már most is ebbe az irányba haladunk, és a kínai gazdaság növekedés meg is érzi ezeket a lépéseket, ugyanis fokozatosan, évről évre lassul (bár az is lehet, hogy az ezektől az intézkedésektől függetlenül történik, jót mindenesetre biztosan nem tesz neki).

A topik tárgyától nem én tértem el, ha visszaolvasol magad is megállapíthatod. Én csak megemlítettem egy másik szempontot a kínai minta ajnározóinak (ti. jobb lenne nem versenyezni azzal a modellel, mert szörnyű ára van azoknak a mutatóknak, amiket Kína produkál).

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#330) dutrás válasza Giovan! (#329) üzenetére


dutrás
őstag

Tudom hogy nagyon csapong a topik hozzászólások tartalma nem is miattad említettem meg kifejezetten. De nagyon eltértünk már a politika felé :).
Nos a kínai gazdaság nagyon régóta nagyon pörög ami a végtelenségig nem tartható nyilván. Biztos hat rá a kereskedelmi háború is. Cégek vándorolnak át Vietnamba meg Indiába ahol szintén iszonyú olcsó az élő munkaerő. Ez megint csak a profitszerzésre megy.
Az USA-ba vagy Európába megtelepedő kínai vagy bármely más országbéli cégeket törvényileg kellene szabályozni ami a munkásokat is védi. De ez nagyon nehéz mert részben gátolja a szabad kereskedelmet részben beső piacok érdekeit is sértheti. Itt megint a történet a profitszerzésre irányul.

P50 pro/P40 Lite

(#331) joey04


joey04
titán

[link]

Finally, we reach Sunday. I powered on the Samsung Galaxy S10+, where an avalanche of missed notifications came upon me. I felt a rejuvenated person, like waking up from a week-long nightmare. I started seeing colors again; the birds outside my window began singing the "Ode to Joy" by Beethoven. The feeling was similar to when you have a cold and a stuffy nose, and then you realize how you've been taking untroubled breathing for granted.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#332) dutrás válasza joey04 (#331) üzenetére


dutrás
őstag

Ebből is látszik mennyire függ a kolega nem csak a GMS-től de magától a telefontól is. Bevallotta hogy van élet a telefonon kívül is majd visszatért ebbe a világba.
Nekem elégbsajátosba véleményem az úrról ezt inkább nem osztanám inkább meg :N

P50 pro/P40 Lite

(#333) joey04 válasza dutrás (#332) üzenetére


joey04
titán

Nekem elégbsajátosba véleményem az úrról ezt inkább nem osztanám inkább meg

ezt valahogy sejtettem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#334) Lami66 válasza joey04 (#331) üzenetére


Lami66
őstag

Én is idézek
"Huawei AppGallery lacks Here or Sygic, two of the more popular platforms..."
A Sygicet se volt képes megtalálni az appgalleryben? Nem is olvastam tovább. Ez a telepakolt hűtőgép mellett is éhen halna.

(#335) atike válasza joey04 (#331) üzenetére


atike
nagyúr

De ha valaki nem ennyire közösségi média függő akkor ezt nem így éli meg... :)

Using Instagram, Facebook, Twitter, and any other social media through a browser means you get no notifications - which I honestly found to be a good thing. Using Huawei Mate 30 Pro with no apps meant I was checking the phone less, which is a weird experience, given my job is to look at phones all the time.

(#336) atike válasza joey04 (#331) üzenetére


atike
nagyúr

Még egy:

I wasn't able to send dank memes to all with my friends, so I had to live like a troglodyte and talk to them in person - imagine the horror.

:DDD

Kész.

(#337) Aryon87 válasza Lami66 (#334) üzenetére


Aryon87
félisten

Én már ott komolytalannak vettem, mikor olvastam hogy S10+-ja van :))

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#338) dutrás válasza joey04 (#333) üzenetére


dutrás
őstag

Ezt hogy hoztam össze :O

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

(#339) joey04 válasza dutrás (#338) üzenetére


joey04
titán

Nekem sem tetszene a véleménye a helyedben. Mindegy jó készülékek ezek, csak nem kínán kívül. Ahogy írja is egy jó készüléket veszítünk. De magának köszönheti a gyártó.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#340) dutrás válasza joey04 (#339) üzenetére


dutrás
őstag

Nem a negatív véleménye miatt van az a véleményem ami. Hivatkoznék Lami66 hszére. De még mellette egy rakás navigációt találhatott vona.

Miért magának köszönheti a gyártó?

P50 pro/P40 Lite

(#341) Giovan! válasza dutrás (#340) üzenetére


Giovan!
addikt

Belépett az 5g hálózati eszközök piacára.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#342) G4bi89 válasza Lami66 (#242) üzenetére


G4bi89
senior tag

Ehhez képest az Orange bejelentette, hogy a franciaországi 5G-hálózatát a Nokia és az Ericsson építi ki! :) [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#343) Juhaszatti válasza G4bi89 (#342) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ahogy a britek is bejelentették, hogy a Huawei csak erősen korlátozottan vehet részt náluk benne.

(#344) fateless válasza G4bi89 (#342) üzenetére


fateless
veterán

Az csak annyit jelent, hogy indulhat az eu országainak tenderein, nem azt, hogy meg is kapta a kiépítés lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#345) #88470784


#88470784
törölt tag

Az remélem megvan, hogy a mostani 4g-s hálózat jelentős részét an huawei építette ki európában és az operátorok ennek fejlesztésével (ami jóval olcsóbb mint új 5g-s hálózat kiépítése) teszik elérhetővé az 5g-s hálózatot.
Szóval ezek a fránya kapitalista nyugatiak, nem.fognak a nulláról új hálózatot kiépíteni, szóval a core része továbbra is huawei lesz a rendszernek. ;]

Hivatásos rettegők nagy örömére.

[ Szerkesztve ]

(#346) joey04 válasza #88470784 (#345) üzenetére


joey04
titán

Sajnos így van. A szolgáltatóm is huawei ont eszközt adott. ezért kéne őket ellehetetleníteni végre.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#347) Donki Hóte válasza #88470784 (#345) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pedig de, bizony fognak "Huaweimentes" 5G hálózatot kiépíteni a kapitalisták, lásd pl. itt. :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#348) dutrás


dutrás
őstag

Huawei blog
[link]

P50 pro/P40 Lite

(#349) Donki Hóte válasza dutrás (#348) üzenetére


Donki Hóte
veterán

"“mindenki” inkább azt akarja megtudni, hogy hogyan használhatja majd a ... Gmailt, Google Térképet és a többi, napi szinten használatban lévő alkalmazást egy GMS nélküli telefonon."

Ez öngól :D

A cikk eleve nem azt akarja megmutatni, hogy milyen az élet GMS nélkül, hanem csak azt, hogy hogyan lehet felhekkelni a GMS alkalmazásokat egy GMS nélküli Huawei telefonra, mert azt a szerző is jól látja, hogy a felhasználók túlnyomó többsége nem kíván telefont használni ezen alkalmazások nélkül :)

Az a "vizet prédikálok, de bort iszok" tipikus esete a Huawei részéről :P Döngetem a mellem, hogy jól elvan a telefon GMS nélkül, de a háttérben minden támogatást megadnak ahhoz, hogy a felhasználók mégis felrakják ezeket az alkalmazásokat :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#350) dutrás válasza Donki Hóte (#349) üzenetére


dutrás
őstag

Még nem láttuk a végét.

Egyébként ha meg így is van senki nem nyöszöröghet hogy apphiány van meg amit megszoktam azt már nem tudom használni. Amúgy a facebook meg messenger instagram mennyiben gms app?

[ Szerkesztve ]

P50 pro/P40 Lite

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.