Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Giovan! válasza janeszgol (#100) üzenetére


Giovan!
addikt

A kínaiak ráadásul alig írnak appor

Ez azért kissé túlzás szerintem, a mobiljátékok elég jelentős százaléka származik Kínából.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#102) janeszgol válasza Giovan! (#101) üzenetére


janeszgol
félisten

Bocsánat. Azt, hogy egy az egyben kiadnak valamit, esetleg átrajzolnak valamit, én erre értettem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#103) aprokaroka87 válasza #24536576 (#84) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csak egy kérdés, ha esetleg egy app lopkodó "életmódot" folytat, mondjuk nem kinai szerverre, szerinted az userek kb hány százaléka tud arról?

Az átlag user azt se tudja mi az hogy host...
Úgyhogy nekik mindegy...... mert még fel sem fog merülni bennük hogy esetleg adatok szivárognak ki, pedig az Android-os appok-nál nem ritka, hogy a háttérben huncutságokat csinál, csak ha a google meg hagyja hogy úgy legyen, akkor az usert miért érdekelje?

(#104) joey04 válasza #24536576 (#56) üzenetére


joey04
titán

hát de van "Syngic" meg profession és hvg. mi kell még?!444

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#105) #88470784


#88470784
törölt tag

Mind meghalunk jönnek a gyíkemberek a huaweiel !!!444!!!

(#106) Jack Oneill válasza Donki Hóte (#82) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Waze nekem ment simán. Aptoidbol szedtem le.

(#107) aprokaroka87 válasza Jack Oneill (#106) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azta...tudtál telepiteni egy apk-t?:D

Ezt csak azért írom, mert azt se nehéz telepiteni...

(#108) #88470784


#88470784
törölt tag

Én már halottam egyszer a szomszéd, hugának a barátnőjének a pasija telepített apkból egy programot és működött. Sőt állítólag pc re is lehet telepíteni exe-t, csak úgy, de ezt azért már nem hiszem el!!!444!!!

(#109) Plazmacucci válasza #88470784 (#108) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Professzor, te amúgy miét fórumozol?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#110) Jack Oneill válasza aprokaroka87 (#107) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Egyesek itt nagyon problémáznak ezen, pedig én csak 3 napig használtam a telefont.

(#111) Giovan! válasza #88470784 (#108) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem vonta kétségbe senki, hogy lehet a 300k-s telóra is apk-t telepíteni. A kérdés az volt, érdemes-e ezzel szórakozni, mikor a konkurenciánál nem kell ennyit körülményeskedni.
A fanok szerint természetesen megéri, merthát huawei meg életérzés (lol).
Az átlagember véleménye majd az értékesítési adatokból derül ki.

#109)Plazmacucci:

Miért ne tenné? Engem szórakoztat a jelenléte :D

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#112) dutrás válasza Busterftw (#15) üzenetére


dutrás
őstag

A HMS pont ugyanerre törekszik. Az alapok már megvannak és márciusig biztos lesz fejlődés.

P50 pro/P40 Lite

(#113) jacis válasza tony_snow (#94) üzenetére


jacis
nagyúr

Max akkor sírna ha rájönne, hogy mennyi időt töltött el az EMUI-val feleslegesen. ;]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#114) #30610944 válasza #20749568 (#67) üzenetére


#30610944
törölt tag

A banki appok majdnem egybaz egyben ugyanugy neznek ki mint a netes mobilnezetes megfelelojuk szoval ennyi erovel lehet bongeszobol hasznalni.

Sok elonye van annak.ha bongeszobol csinalunk dolgotak:
1. Nem foglal helyet a telefonon az app
2. Jobb akkuido mert nem ragad be semmi a hatterbe ami meritene, pl. Facebook
3. Better privacy
Ez a harom dolog nekem eleg hogy feladjam az appok altal nyujtott "kenyelmet" es cserebe kapom ezt a harom dolgot.
Mindenki dontse el mi jo neki.

(#115) Viktor77 válasza Plazmacucci (#109) üzenetére


Viktor77
titán

Ez egy baromi jó kérdés.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#116) #88470784 válasza Plazmacucci (#109) üzenetére


#88470784
törölt tag

Miét? Amiét te is, együtt szídjuk a huaweit :) ez egy fórum

[ Szerkesztve ]

(#117) Plazmacucci válasza #88470784 (#116) üzenetére


Plazmacucci
félisten

OKé, de nem a gamestar meg a napiszar, meg a facebook ez a platform.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#118) #88470784 válasza Plazmacucci (#117) üzenetére


#88470784
törölt tag

Rendben hölgyem.
Szerintem is nagyon rossz amit a huawei csinál, semmire se fogják vinni.
(Jól csinálom ?)

[ Szerkesztve ]

(#119) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ugye most nem kezdtek el vitatkozni?:D

(#120) koxx válasza #88470784 (#118) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt most fejezd be.

(#121) Juhaszatti válasza WhiteWalker (#83) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Pont az EMUI volt az oka, már a tiltások előtt is, hogy messziről kerülöm a Huawei és Honor telefonokat.
3 Honor és 2 Huawei fordult meg eddig a családban, már csak 1 maradt, és senki sem szeretne többet.
A legapróbb, de idegesítő bugoktól, a lassulásokon át, olyan fagyásokig hogy percekig semmit, de tényleg semmit nem lehet kezdeni a telefonnal és közben tűz forróra melegszik...a legkülönfélébb okai vannak ennek.
Nem mondom hogy nincsenek jó szériáik, esetleg kiemelkedő tulajdonságaik, de sikerült annyira elvenni a kedvüket a márkától, hogy ne próbálkozzanak többet a családban.
A tiltás lett a hab a tortán.

Csiribá:
Legalább 5 éve nem találkoztam beragadó appokkal, pedig a harmadik telefont nyúzom ezidő alatt. Bár az tény hogy nekem Huaweiem nem volt közben.
Persze ez sem jelent sokat, csak egy személyes tapasztalat a millióból.

[ Szerkesztve ]

(#122) Donki Hóte válasza #88470784 (#98) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így van, elfogadom, hogy mások citromot esznek, de ne akarják narancsnak beállítani, hanem fogadják el, hogy az citrom ;)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#124) atike válasza Juhaszatti (#121) üzenetére


atike
nagyúr

"A legapróbb, de idegesítő bugoktól, a lassulásokon át, olyan fagyásokig hogy percekig semmit, de tényleg semmit nem lehet kezdeni a telefonnal és közben tűz forróra melegszik..."

Ezeket milyen konkrét típus produkálta...? :Y

(#125) xZer0kidx válasza Juhaszatti (#121) üzenetére


xZer0kidx
senior tag

Ezek a problémák általában alsó-közép kategória sajátossága. Fura, nálam semmi ilyen nem fordult még elő. Pont ezért vagyok nehéz helyzetben mert ha váltani kell, akkor nem szívesen hagynám hátra ezt az üzemidő-rendszersebesség-blabla kombót. Viszont az is igaz, hogy pl. egy One UI sokkal testreszabhatóbb, legyen az, az ikonok formája, vagy az AOD kirakása a gyorsinditó panelre és stb. stb. és ez néha nagyon hiányzik.

"Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

(#126) Juhaszatti válasza atike (#124) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A legutolsót, a forrósodást egy P10 Lite.
Honorból 8-as volt a legújabb, abból kettő is. Azokkal ennyire komoly probléma nem volt.

xZer0kidx
Szerintem nem fura, hogy nálad még nem volt ilyen. Igazából ahány felhasználó, annyi tapasztalat. Annyira rapszodikusak tudnak lenni ezek a rendszerek, hogy van akinél évekig elzakatolnak problémamentesen, van akinek meg a haja kihullana a hibáktól.
De sajnos IOS-en ugyanez van.

(#127) WhiteWalker válasza Juhaszatti (#121) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Látod , nálam meg kutya baja sincs a készüléknek , és persze másoknak se.

De ezt én megkontrázom azzal , hogy nálam meg a sokak által istenitett Xiaomi produkált hardver hibát. Három készülékből három egy éves körük előtt és vagy épp a garancia lejárat utan. Nahhh? Szerintem akkor meg az a hulladék. Ezt sokáig lehetne játszani.

Mindig jön valaki , aki majd az ellenkezőjét fogja állítani amit írunk.

Egyébként meg meg lehet nézni egy Huawei topikot és egy Xiaomi topikot , az utóbbi állandóan tele van sírva , hogy ez nem megy, az nem megy MIUI alatt , SIM kártya hibák stb , míg az előbbi szinte kihalt , nem véletlenül. Megelőzve a gúnyos megjegyzéseket , azért mert a rendszer működik.

[ Szerkesztve ]

(#128) #30610944 válasza #20749568 (#123) üzenetére


#30610944
törölt tag

Igen, neked van eleg tarhelyed ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek. Nekem nemsok es sokat segit, hogy nem telepitek fel minden sz@rt aminek naprol napra no a cache-je.
Beragado ujratoltodo app azota letezik miota az android is van. Meg anno mikor OnePuls 5T-m volt ott is siman ujraindultak az appok 8 giga ram mellett mert beragadt valami a hatterbe es szivta a ram-ot vele egyutt a telefon akkujat es azota is vannak ilyen appok hidd el. Ha te nem talalkoztal vele akkor vagy nem tunt fel vagy csak probalsz ellenem ervelni.
Privacy?
Ha megfelelo bongeszon (DuckDuckGo, Firefox, Brave Bromite, TOR, stb.) belul hasznalsz akkor nem lesznek reklamok (vagy sokkal kevesebb, mert mindent nem lehet tiltani ugye), nem lesznek trackerek, sutik, hystorik torlesre kerulnek (ha megfeleloen allitod be az adott bongeszot), nem kell kulonbozo permissonokat megadni mert nem toltesz le appot, es meg ezer dolgot tudnek mondani.
Egyszoval bongeszoben mindent tudsz tilteni mig appnal nem.
Snowden cimu filmet nezd meg vagy a The Great Hack-et.

(#129) Juhaszatti válasza WhiteWalker (#127) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért az merész kijelentés hogy másoknak sem. Egyrészt a topikok alapján sem hibátlanok, másrészt a családomon kívülről is van rossz tapasztalat, bár az tény hogy az már több évvel ezelőttről.
De ahogy xZer0kidx-nek is leírtam, ahány felhasználó, annyi tapasztalat. A miénk negatív volt, ez nem zárja ki azt, hogy valakinél szépen tegye a dolgát, és etalonná váljon.

(#131) aprokaroka87 válasza #30610944 (#128) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért túlzásba ne essünk, nincs 100% reklám és tracking blokkolás....

Az viszont tény, hogy appok esetében jobban rejtve vannak a huncutságok.

(#132) atike válasza Juhaszatti (#126) üzenetére


atike
nagyúr

Az kemény. Nem hallottam még ilyet - nem hogy ennél a konkrét típusnál, de semmilyen készüléknél, hogy lefagy, percekig semmi és közben meg forrósodik... Durva. Lehet tudni mi váltotta ki? Mármint épp akkor mi történt a telefonon...?

(#133) aprokaroka87 válasza atike (#132) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet fent volt vagy 5db cpu cooler, meg 5db battery cooler app.

Amúgy forróság-ot, én még egy gagyi kategóriás Lark cumulus 5HD telefonon se tapasztalam, pedig az tényleg alja kategória.

Da ha egy telefon csak úgy melegszik, meg lefagy akkor ott komoly gond van...

[ Szerkesztve ]

(#135) Juhaszatti válasza atike (#132) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Egy tinilányé volt a telefon, nem tudom épp mit csinált akkor.
Többször nem fordult elő, csak 1 alkalommal, de le is cserélte azóta.

Aprokaroka87
Valószínűleg nem is tudja, hogy léteznek ilyen appok, használni meg akkor se jutna eszébe, ha tudná.

(#136) aprokaroka87 válasza Juhaszatti (#135) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Lehet épp valami rosszul megirt weboldalt nézett, és úgy járt kb mint ahogy Redmi note 7 eddig 2 weboldal megnyitása után.

Kb 10-15mp után a készülék lefagy, majd újraindul

(#137) atike


atike
nagyúr

Ez egy érdekes és valahol érintve kapcsolódó hír: [link] (index.hu)

"Az Európai Unió szerdán azt javasolta a tagállamainak, hogy ne zárják ki a versenyből a kínai Huaweit, ahogy azt az Egyesült Államok tette, hiába kampányolt ezért gőzerővel Donald Trump elnök. Az uniós politika fontosnak tartja a választási lehetőséget, mind a távközlési berendezéseket gyártó beszállítók, mind a szolgáltatók piacán, és a hangsúlyt az ellenőrzésre tenné."

(#138) Quqesz válasza Juhaszatti (#129) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Lehet nálatok pont a Huawei-el volt gond, lehet másnak nem. Nem lehet sztem sem általánosítani. Páromnál volt P8, majd most S9 meg Pocophone. A samsungot nem szereti a céges ügyeken kívül mindenre a Pocot használja. Nálam Honor8, S8+ most P30. S8+ hívásindítása vetekedet a tárcsázós telefonnal, valamint a droid 9 után 6 óra kijelzőidőből lett 2 óra, bármit csináltam. A Honor 8 még most is fluidabb, mint a teljesen újrahúzott S8+... Ez van. De nem vagyok márkafan, most ha vennék SG Note 10 lenne a befutó.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#139) #30610944 válasza aprokaroka87 (#131) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nem is irtam hogy van 100% vedelem

(#140) Ed_007 válasza #30610944 (#55) üzenetére


Ed_007
aktív tag

Köszönöm.

(#141) beyruth82 válasza WhiteWalker (#127) üzenetére


beyruth82
veterán

Xiaomi topicokban azért olvashatsz annyi bugról,hibáról,stb mert orrba-szájba megy a romcserélgetés.Van vagy 8 fajta fejlesztői rom amiket állandóan cserélget a felhasználók egy része.Van ami hetente frissül és hetente cserélgetik a júzerek.Nos mivel ezek fejlesztői romok ezért persze hogy tele vannak hibával.A rendes hivatalos stabil rom amit a xiaomi ad ki avval nincsen semmi gond.Huawei telefon felhasználók nem cserélgetnek(nem is nagyon tudnának) romokat nyakra főre ezért nincs is a fórumuk "telesírva".

[ Szerkesztve ]

(#142) _cHAos_ válasza WhiteWalker (#62) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#143) _cHAos_ válasza atike (#137) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Nem mintha az EU jelentős pont lenne az IT térképen, de érdekelne a forrás, megosztanád PLS?
Az uniós politika fontosnak tartja a választási lehetőséget, mind a távközlési berendezéseket gyártó beszállítók, mind a szolgáltatók piacán, és a hangsúlyt az ellenőrzésre tenné." - ezek szerint az EURÓPAI UNIÓ INKÁBB A KOMCSI DIKTATÚRA INFORMATIKAI INFRASTRUKTÚRÁJÁRA HELYEZNÉ A JÖVŐJÉT? KÍváncsi vagyok, hogy ezt ki írta le, forrást linkelj pls. :)

[ Szerkesztve ]

(#144) Noukoum válasza beyruth82 (#141) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilván ez kívűlről nem látszik :) Egyébként szerintem sokkal hasznosabb az hogyha a hibákról írunk, mintha 500adjára megkérdezzük milyen fóliát tokot vegyünk, vagy beírjuk hogy immáron nekünk is ilyen telefonunk van. A hibákról meg alig esik szó, mert az rossz fényt vetne a márkára, és megkérdőjelezné a döntésünket.. :(

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#145) Aryon87


Aryon87
félisten

Meh, itt is kezdjük előlről. Nem lesz sikeres, drága, guglinélkülnincsélethalottvagyokjajmilesz és satöbbi...
Simán lesz rá is kereset, ahogy a Mate30Pro-ból is tegnap vettek páran, és bőven használhatóak a guglis szarok. Pár dolgot mondtak ami nem megy, én meg csak lestem hogy aha biztos, sose hallottam olyan appról, így nekem még az se jelentene gondot.
Szóval várós nagyon, és kíváncsi vagyok milyen útat jár be a cég a jelenlegi helyzetben.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#146) Giovan! válasza Aryon87 (#145) üzenetére


Giovan!
addikt

Egész pontosan akkor milyen érvet is tudsz felhozni a kétkedők meggyőzésére a P40 Pro mellett? Hogy települnek rá az apk-k? Ha visszaolvasol a topikban, láthatod, ezt senki sem vitatta. A vita tárgyát az képezte, érdemes-e apk-kal szarakodni egy 300k-s teló esetén.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#147) Aryon87 válasza Giovan! (#146) üzenetére


Aryon87
félisten

A tudas es ero amit nyujt a telo, siman erdemes vacakolni vele.
Ez most celkozossegnek lesz inkabb, ok siman elszarakodnak azzal a 2 masodperces plusz folyamattal, higy felmenjen az alternativ program.
Nekem legalabbis megerne, de en egy vagyok a sok milliobol.
A tobbi ember meg ugyis at lesz csabitva egy jo duma altal a konkurenshez..
Akinek meg fontos a Google az ugyis mashol fog keresgelni.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#148) #16514048 válasza Giovan! (#146) üzenetére


#16514048
törölt tag

"A vita tárgyát az képezte, érdemes-e apk-kal szarakodni egy 300k-s teló esetén."

Én azt nem értem, hogy miért árfüggő az, hogy valaki képes/hajlandó-e végrehajtani azt a max pár perces műveletet.

Kijelző, anyaghasználat, SoC, kamera, egyedi feature-ök, az én szememben ezek határozzák meg, hogy megéri-e az árát a készülék.

Ha egy 100 ezer forintos telefonra fel tudom telpíteni a számomra fontos apk-kat, akkor erre is. Nem amiatt a plusz 2 perc "szarakodás" miatt sokalnám az árát.

És fordítva is igaz, ha nem tudnám hogy kell csinálni, akkor adhatnák akármilyen olcsón, akkor sem kéne.

(#149) joey04 válasza #16514048 (#148) üzenetére


joey04
titán

Ezen az áron azért sokat számít a kényelem, hogy a s_ggem alá legyen tolva minden, stb, stb. Ez itt teljesen kiesik, ezért "ér" kevesebbet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#150) #88470784


#88470784
törölt tag

Én azt nem értem miért fáj az egyeseknek ha olyan telefont vesz ami neki tetszik, amúgy az itt lévő jönavilágvége nagy része amúgy se venne huawei telefont.
Meg kell hagyni mindenkinek a választási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.