Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) LaptopSystem

[link]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#552) LaptopSystem

ez mennyire jó motor? Bosch speed performance line 63NM-es de 45KM/H gyárilag

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#553) Runner_fxr válasza Akasztott (#549) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gondolom, hogy van jelentősége.

LaptopSystem: Ha az új árát vesszük figyelembe, akkor megéri persze. De figyelembe véve a magyar használt piac nyomott árait, kicsit sokallom.

Jó motor, megbízható, de a CX kicsit erősebb. Egyébként személyes véleményem az, hogy nem vennék merev vázzal pedelec bringát. Iszonyú merev a váz, szét rázza a segged, csak aszfalton élvezetes, vagy jó minőségű föld úton. Terepen nem lesz túl komfortos.

[ Szerkesztve ]

(#554) LaptopSystem válasza Runner_fxr (#553) üzenetére

Ok értem azt mondta az ember,hogy + 60.000 forintért bele teszi a Bosch CX-es motort

Csak az 25KM/H ig segit csak

komoly vételi szándék esetén Fox Boost 110x15 teló is kérhető bele,de mivel ezt rendelnem kell ezért ez csak komoly fix vétel esetén megoldható!! Ez jo féle?

Illetve

Roval Boost Fattie 27,5+os kerékszett 27,5x3.0 speci gumikkal és hozzá való SR Raidon RL-R Air 120mm 110x15 boost teló kompletten +80000ft a váltás szett lehet a jelenlegi shimano 11speed vagy kérhető ebben az árban Sram X 11speed váltás szettel is!!!

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#555) Runner_fxr válasza LaptopSystem (#554) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A CX-ből is ki lehet venni a korlátozást, én most adtam el az enyém, tuningal együtt 880-ért.
[link]
Úgy gondolom ez egy kicsit komolyabb mint amit belinkeltél.
Én biztos nem venném meg ezt ennyiért.
Amúgy persze, jó bringa, nincs vele semmi baj.
De a kiegészítő boost szettel 750-ért baromi drága. És egyáltalán kapsz róla valami papírt az adásvételin kívül?
Csak mert én pl eredetiséget igazoló, lepecsételt garanciafüzettel együtt adtam el + adásvételivel.
Ha csak adásvételit ad, az már eleve alku alap egy ilyen értékű kerékpárnál, mert gyakorlatilag nem tudhatod, hogy nem lopott e.

[ Szerkesztve ]

(#556) LaptopSystem válasza Runner_fxr (#555) üzenetére

tudod mit mondott? kérdeztem,hogy garancia van e rá?Erre ő azt mondja,nincs mert összerakott bringa,és amúgy is a bolti ára több mint 1 millió

nekem is kezd gyanus lenni

meg azt mondja ha adok érte 1 milliót,akkor ad rá 1 év garanciát :))

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#557) Runner_fxr válasza LaptopSystem (#556) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én ezt elengedném. Egyébként terepen, erdőben is szeretnéd használni, vagy inkább aszfaltra kell?
Terepezni én biztos nem vennék merev vázas pedelec-et.

Egyébként sajnos a nagy értékű bicajok 90%-a sima adásvételivel kerül eladásra. Ritka az amikor valaki igazolni is tudja a bringa eredetét. Ha már ilyenbe belemegy az ember, akkor legalább legyen nyomott áron, valamit valamiért. Én ezért a Cube-ért max 450-et adnék. Többet egy petákkal se.

[ Szerkesztve ]

(#558) LaptopSystem válasza Runner_fxr (#557) üzenetére

köszi a tanácsot,amúgy leginkább kerékpár úton használnám :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#559) Runner_fxr válasza LaptopSystem (#558) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Egyébként ez nem rossz vétel: [link]

(#560) LaptopSystem

ezt néztem most [link]

mivel csak kerékpárúton fogom használni inkább ezeket nézegetem :K

[link]

KTM Nagyon tetszik,de félek kicsit gyenge 50NM

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#561) LaptopSystem válasza LaptopSystem (#560) üzenetére

most már elszeretném dönteni,hisz lassan itt a tavasz:) és aktuálissá válik a vásárlás ténylegesen :K

80%-ban kerékpár úton 10%-ban aszfalton és 10%-ban terepen használom majd :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#562) Runner_fxr válasza LaptopSystem (#561) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha trekkinget veszel, akkor terepen 5%-ban sem fogod tudni használni, mert nem arra való. Persze nem tudom te mit értesz terep alatt, én változatos erdei terepet, oda pedig monti kell.
De ha csak jó minőségű föld utakra céloztál, arra jó a trekking is.
Én használtan vennék. Ennyi pénzt nem adnék egy elektromos trekkingért.

(#563) LaptopSystem válasza Runner_fxr (#562) üzenetére

ok értem,de ha ezek közül választanál akkor melyikre esne a választásod?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#564) Runner_fxr válasza LaptopSystem (#563) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

A Gepidára.

(#565) taylordaichi


taylordaichi
csendes tag

Öröm volt olvasni, ugyan is gyárban dolgozok és ilyen biciklikhez való akkumulátort gyártunk :D

(#566) Akasztott


Akasztott
csendes tag

agyalgatok: ha egy 350wattos agymotor 10ah akksival elmegy x-et, akkor 500/1000/1500 stb wattos motorokhoz mennyivel kell nagyobb akksi, hogy a 350w x-et teljesitsek?

tehat tomoren: mekkora a szorzo a felsorolt wattok kozott az eredeti 350w kepest?!

csak kiprobalt convoy m1 x8 / convoy s2+ xpl hi x8 / zanflare b3 6500k / kaidomain bl70s 6500k eladó.

(#567) Runner_fxr válasza Akasztott (#566) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

350W-os motort egy 360Wh-s akku kb egy órán keresztül tud működtetni max teljesítményen. Ez ugye úgy jön ki, hogy 36V-os akku 10Ah.

taylordaichi:Örülök ha tetszett. :)

[ Szerkesztve ]

(#568) big-J válasza Akasztott (#566) üzenetére


big-J
őstag

Ha a teljesítményen kívül minden paraméter ugyanaz, 1x a szorzó. A bicikli motorok hatékonysága nem sokban különbözik egymástól, a súlyuk es a teljesítményük miatt velük párosított akkuk súlya mar annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#569) LaptopSystem válasza Runner_fxr (#567) üzenetére

szia végül ez mellett döntöttem :K [link]

Akciós áron vettem 600.000 forintért!

nagyon tetszik :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#570) LaptopSystem

ebbe lehet nagyobb kapacitású aksit tenni?Ha igen akkor milyet?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#571) big-J válasza LaptopSystem (#570) üzenetére


big-J
őstag

[link]

Ezekből a csőrösekből úgy tűnik, amit vele adtak a legnagyobb. De amúgy is csak a 418-as helyett 500-asra tudnál váltani. Amit jobban megéri, hogy veszel még egyet és bedobod hátizsákba és útközben kicseréled. Úgy már megduplázod a távolságot. Ha nem akarod a hátadon, simán lehet csomagtartót szerelni és oda való táskában tudod vinni, ha bátor vagy akár nagyobb háromszög táskába is befér.

[ Szerkesztve ]

(#572) LaptopSystem válasza big-J (#571) üzenetére

köszi a tippet igazad lehet :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#573) Runner_fxr válasza LaptopSystem (#569) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nem lesz vele gond, ez egy megbízható rendszer. Bár én inkább egy Bosch mellett döntöttem volna, ahhoz van 500-as akku is.

(#574) LaptopSystem válasza Runner_fxr (#573) üzenetére

igen lehet :) de ez volt most kedvező áron :)
és olvastam róla,elég bőven ez a teljesítmény,így kevesebbet is fogyaszt :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#575) 6030D


6030D
Ármester

Tesztnap

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#576) hamizoli


hamizoli
tag

Pedelec Parádé-kiállítás

régi név:hammer1

(#577) UberMutant válasza 6030D (#575) üzenetére


UberMutant
őstag

szponzorálja ebikeshop... sosem értem azokat a kereskedőket, akik nem akarják eladni a portékájukat, elég bunkó volt az eladó a nyáron, amikor ott jártam.

(#578) big-J válasza UberMutant (#577) üzenetére


big-J
őstag

Ejj de rohadtul utalom az ilyen boltokat. Pedig jo ertekleseik vannak, szoval nem mindenkivel lehetnek olyanok.

(#579) Runner_fxr válasza big-J (#578) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nyilván nem ismerem a részleteket, de azt azért meg kell jegyeznem, hogy sajnos sok esetben a vásárló értelmezi félre a helyzetet, vagy esetleg az általa igaznak vélt, de a valóságban hülyeségnek bizonyuló dolgokat állít, és ebből kifolyólag olyan irányt vehet a beszélgetés, miszerint a boltos nem ért hozzá, vagy át akar verni bárkit. Az ilyet senki sem szereti és esetleg tűnhet úgy, hogy az eladó a bunkó. Ezzel nem azt mondom, hogy így volt, csak magam is sok esetben tapasztaltam ezt a jelenséget.

Trek Powerly. :)

[ Szerkesztve ]

(#580) LaptopSystem

Sziasztok

A Tuning Szett az km megtételét is befolyásolja a km órán?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#581) big-J válasza LaptopSystem (#580) üzenetére


big-J
őstag

Tuning szettol fugg. Van amelyik elossza kettovel a kmh-t, van amelyik siman kiirja.

[ Szerkesztve ]

(#582) LaptopSystem

az enyém ilyen [link]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#583) Runner_fxr válasza LaptopSystem (#582) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez a jeladót manipulálja. Általában ezek vagy lefelezik, vagy harmadolják a sebességet. Tehát nem a reálisat fogja kiírni. Illetve ezek gyakrabban dobhatnak hibaüzenetet, ilyenkor letiltja a rendszert. Kikapcsolod, majd vissza, aztán működik. A legideálisabb a belső kábeles tuning, ezek között van olyan ami a reális sebességet mutatja, és itt elég ritka a hibaüzenet.

(#584) LaptopSystem válasza Runner_fxr (#583) üzenetére

és olyan is van ami a motor teljesítményét tolja meg egy picit?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#585) big-J válasza LaptopSystem (#584) üzenetére


big-J
őstag

Hacsak nincs DI2 elektromos valtod, ez a valtozat jarna neked ebbol a fajtabol.
[link]

Ezek csupan a max sebesseget manipulaljak, de a teljesitmeny nyomatek es fordulatszam szorzata.
Nagy sebessegnel (a fogaskereken pedig nagy fordulatszamnal)mivel nincs sebesseg limit a nyomatekot nem fogja elvenni, igy olyankor nagyobb teljesittmenyt fog leadni. Ez az egyik oka annak, hogy ha 35kmh-val fogod hajtani 25 helyett, az uzemido csokkenni fog.
Ha lassan mesz, mivel az aramerosseget nem varialjak ezek a szettek a gyorsulast nem fogjak javitani.

[ Szerkesztve ]

(#586) Runner_fxr válasza LaptopSystem (#584) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Megtolja a motor teljesítményét mindegyik tuning, mivel a 25 feletti sebességhez nagyobb wattok kellenek. Akár 500W-ig is felkúszhat az a gyári 250W. A nyomatéka viszont adott, ahhoz nem tud hozzátenni.

(#587) LaptopSystem

ok köszönöm az infokat :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#588) LaptopSystem

szerintetek jó ez az automata DI2 váltó? Azaz megéri rá beruházni?

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#589) big-J válasza LaptopSystem (#588) üzenetére


big-J
őstag

Ezek nagyon luxus cikkek, sok minden van amit elotte fejlesztenek.

Amugy az ilyen cserevel jaro fejlesztesekre egy jo okolszabaly, hogy vard meg amig az elozo tonkremegy es majd akkor vedd meg a jobbat.

Pl. ha elfogy a rotor felulete, akkor vegyel nagyobbat, vagy ha eltompulnak a hatso fogaskerekek, akkor venni szebb szinut/nagyobb skalazodasut.

[ Szerkesztve ]

(#590) LaptopSystem

ez igaz :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#591) big-J válasza LaptopSystem (#590) üzenetére


big-J
őstag

A te gepedre legnagyobb hatassal egy jofajta nyereg tompitasnak latnam ertelmet.

[link]

Itt az utolso ketto fajta lesz az erdekes. $200 dodo korul van. Meg egy tipp az iro szerint: erdemes konnyebb embereknek valot(puhabbat) venni ha hatareseten vagy, tobb hasznat veszed.

A thudbuster hatasa egy hatso teleszkopra hasonlit, godroket uthibakat puhit meg, terepre is hasznalhato, le es kicsit hatra csuszol, akar 7.6 centit.
A bodyfloat inkabb a rezgeseket szuri mint a macskako vagy toltes felulete, kisebb hatarok kozott mozog de csak a fel-le tengelyen 1.2 centit. Kisseb, igy az ules minimum magassagat a masiknal kevesebbel noveli.
[thudbuster]
[bodyfloat]

Nekem tuti lenne ilyenem ha nem lenne hatul is teleszkopom, de meg igy is gondolkodok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#592) LaptopSystem válasza big-J (#591) üzenetére

köszi a tippet,nagyon tetszetős nyergek :),nyeregcsővek :) ,itt magyar weboldalon is meglehet rendelni,vagy idehaza ezek nem kaphatóak?

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#593) LaptopSystem

én ezt néztem [link]

azt én honnét tudom,hogy nekem melyik a jó?

rengeteg fajta van,és sok méret,az én bringámra melyik méret a jó?

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#594) Runner_fxr válasza LaptopSystem (#593) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez egy nagyon gagyi alkatrész. Én ilyet nem tennék a bringára. Még 9 ezret se ér. Lötyögni fog nagyon hamar, amit big-J linkelt, nem véletlenül 250 dollár.

(#595) LaptopSystem válasza Runner_fxr (#594) üzenetére

gondoltam :) akkor szétnézek még :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#596) big-J válasza LaptopSystem (#593) üzenetére


big-J
őstag

A nyeregcso meretehez kezdesnek vedd ki a jelenlegit, hatja irja rajta, vagy valami bovebb tipusszam, amibol rakeresheto. Enyemen irja. Ha nincs, a bicikliddel ha kaptal konyvet vagy valami adatlapot, ott kellene utana nezni, ha ott sincs, a gyartonak irhatsz egy mailt, majd meressel ellenorizheted amit irtak.

Szerintem a ket fajta amit reszleteztem amik biztosan nem ocskasagok. En azokbol vennek.

[ Szerkesztve ]

(#597) Játékos válasza big-J (#596) üzenetére


Játékos
addikt

Sziasztok!

Elvileg itt a tavasz, segítséget kérnék tőletek, pedelec vásárlással kapcsolatban. A rendelkezésre álló keret 300e Ft, ennél többet nem akarunk rákölteni. Az asszonykám a felhasználó, aki elég picike, 160 cm, kb.55 kg, de nem ragaszkodik a női vázhoz, sőt, jobban szereti a ffi, vagy unisex vázakat.
60-70 km-es túrákat szoktunk bejárni, és nem ritka az emelkedő, amikor általában van egy kis bicikli-tolás, mert nem bírja szívvel/tüdővel. Alapvetően nem akarja használni a rásegítést, csak, ha már nagyon nem megy önerőből, mert nem meghalni szeret, hanem bicajozni... :) Egyébként kikapcsolt motorral észrevehetően nehezebb hajtani a pedelecet? Vagy csak annyival, hogy a motor/akksi súlyát cipelni kell?

Használt gépek között nézegettünk, sajna elég kevés van az ő méretében, illetve a lélektani értékhatáron belül.
Ha van bármilyen ötlet/ajánlat, bárkitől szívesen venném, hogy merre érdemes indulni.
Kettő bicajra tudná eddig rámondani, hogy megnézné, legalábbis fotók alapján:

egyik

másik

Előre is megköszönök minden választ! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#598) Runner_fxr válasza Játékos (#597) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szia! Rásegítés nélkül az agymotorost hajtani elég nagy szopás. Pont ott van a plusz tömeg ahol a legjobban visszafoghatja a bringát, a hajtott keréken. Ebből a szempontból a középmotoros jobb, azt el lehet tekergetni síkon, rásegítés nélkül. Bár amikor megindítod 0-ról, a középmotoros is lomha, érzed, hogy ez bizony nem 16 kiló mint egy normál trekking hanem inkább 23. Viszont ha bekapcsolod az a legkisebb rásegítési fokozatot, az még elég gazdaságos és akkor már a plusz terhet a motor viszi, plusz ad is hozzá egy keveset. 300 körül, ha szerencséd van, ki lehet fogni egy régebbi középmotorosat, 400-as akkuval 60-70km körül biztos tud, mert gondolom nem fogtok 1000m vagy feletti szinteket mászni.

(#599) Játékos válasza Runner_fxr (#598) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi! A kérdésem az, hogy a rásegítést kikapcsolva, csak az a néhány plusz kiló, amivel nehezebb tekerni?
Gondolom, ha az elektronika ki van kapcsolva, akkor a BionX egyáltalán nem képez ellenállást, a középpmotorosok pedig kb. 1-2 fogaskerék, ami hajtódik?! Azt nem szeretném, hogy nagyon észrevehető legyen sík terepen, hogy pgy "motort" is kell tekerni...
Egyébként még sose tekertünk egyszerre 100 km-t, szerintem nem is tervezzük, a segítség meg tényleg csak akkor kellen, mikor felfelé megyünk, de abból is alkalmanként 4-500 méter legfeljebb.
A két linkelttel kapcsolatban van valami ellenvetéesd?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#600) Runner_fxr válasza Játékos (#599) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Valamennyi ellenállása van az agymotornak is, meg a középmotornak is. De az agymotornál az a plusz pár kiló brutális ám, amikor nincs bekapcsolva a motor. Hajtott keréken 3-4 kiló az nagyon sok. Sokkal szarabb azt tekerni rásegítés nélkül mint a középmotorosat. De épp ezért mondtam, hogy egy eco mód még bőven olyan fokozat azért ahol te is beleadsz erőt, de kényelmesen haladsz síkon. Semmi értelme az agymotorost kikapcsolni. Agymotorosban úgy kell gondolkodni, hogy végig be van kapcsolva a rendszer, máskülönben hamar meg fogja utálni a barátnőd. Amúgy a bionx egy megbízható rendszer, nincs vele baj, aszfalt használatra teljesen jó. Ami nem szól mellette, hogy épp most ment csődbe a cég, így az alkatrész utánpótlása egy idő múlva kérdéses lesz, bár lehet helyettesíteni egyéb alkatrészekkel.
Én inkább egy újabb Bosch motoros felé hajlanék. A 4-500m szintet és 60-70km-t simán kibírja még a 400-as kisebb akku is, nem kell hozzá sehol se kikapcsolni a rásegítést.
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.