Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7343) BandiHUN válasza ati2 (#7339) üzenetére


BandiHUN
veterán

Te érted is ezeket az ábrákat? :)
Mert ezen elég jól látszódik,hogy a 2200mAh-s cella 1700mA töltőárammal olyan 1.25óra alatt eléri a kapacitása 90+%-át,utána lecsökken a töltőáram,a feszültség már nem nő tovább,és a maradék <10% töltést bele lehet "csepegtetni".Nyugodtan higgy nekem...Ráadásul a LI-cellák NEM melegszenek,főleg nem 500mA töltőárammal,vagyis nincs vesztesége a töltésnek,tehát körülbelül el is hiheted,hogy kijön a töltési idő,ha az akksi mAh számát elosztod 0.5-tel,és ugye erre még minusz az is,hogy az akkut nem is SZABAD teljesen lemeríteni,vagyis 3.6 alá,ha védett lenne,az elektronika nem is engedné,lehet a MOD kipumpálja az utolsó wattokat is belőle,de hidd el,nem egészséges,és egyébként sem kényes a LI cella arra,mikor töltöd,a mélykisütésre és a sok kicsis töltögetésre viszont igen.Plusz a "csepptöltés" is elég relatív dolog az ábrán,mert "hivatalosan",telefonban vagy a TE töltődben,vagy egy eGo akksinál sincs ilyesmi,vagyis ha az akksi eléri a 4.2V-ot,ami az ábrán is jól látszik 1.25óránál,ahol már nem nő tovább a kapocsfeszültség,a töltő kikapcsol és kész,a LI akksiknak hullamindegy,ha teló,ha cigi,hogy akkor veszed le,amikor épp zöldre váltott,vagy csak reggel.A gyártói diagramok nem feltétlenül tükröznek valós dolgokat,hanem lényegében egy "teljes" viselkedést mutatnak,aminek a normál üzemi körülmények csak egy része.
Ha neked az 1500mAh-s akksi 6 óráig tölt 500mA-val,akkor igencsak kilehet a töltőd...a TR-001(NEKEM IS olyan van) egyik tipushibája,hogy a táp pufferkondenzátora alulméretezett és gyenge minőségű,jobbra és nagyobbra kell cserélni,ez főleg akkor gond,ha nem csak 1 cellát töltesz,mert ha jól emlékszem,már újkorában se szereti az össz töltőáram az 1A-t elérni...1 cellával nem szokott gond lenni.Most hirtelen nem tudom,hol,de annó olvastam is erről valami fórumon külföldön,képekkel illusztrálva,mint ahogy arról is,hogy némelyik verziós TR-001 szeret kontakthibázni(vacak kidolgozás,és megzsírozott rugós érintkező->kontakthiba,kisebb töltőáram),és hogy a feszültséghatárnak is van szórása bizonyos verziókon,láttam is leírásokat,melyik verziót hogyan is kell pontos 4.2V-ra hangolni.Nekem jó,kontaktot megcsináltam,az egyik fészek 4.19-ig tölt,a másik 4.2 kereken,és olyan 490mA töltőáram megy.Ha régebbi a töltőd,sokat ment,és nem volt bántva,könnyen lehet ilyen gondod...

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.