Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Racecam válasza rii (#100) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jól van, azt már meg sem kérdezem, hogy milyen porból, gondolom sivatagi homokból, mert abból sok van. :U De nem azért vagyok én, hogy megváltsam a világot, meg téveszméket kezeljek, úgyhogy felőlem azt gondolsz amit csak akarsz, de egy kicsit sajnálom, hogy biztosan lesz olyan, aki téged olvasva elhiszi, amit mondasz.

u.i.: Itt egy link, hátha. :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#102) rii válasza Racecam (#101) üzenetére


rii
nagyúr

Elolvastam a linket. Már csak azt nem értem, hogy ha nem vesznek ki a tejből semmit, akkor mi az oka, hogy össze sem lehet hasonlítani a nyers tejjel? Mert szerintem biztos nem a hőkezelés az oka.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#103) Racecam válasza rii (#102) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ugye a tejből általában eleve "kivesznek", mert 3.7 - 4.2 zsírtartalommal "jön ki" a tehénből. Az így nyert kisebb zsírtartalmú tej izlelési tulajdonságainak megváltozása bizony a hőkezelési eljárásnak köszönhető.

u.i.: Még egy link.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#104) adalbert1 válasza Pala (#88) üzenetére


adalbert1
veterán

Haverom most volt kint 1 évig USA-ben. Azt mondta hogy enyhe túlzással kb. az összes bolti élelmiszer alapja amivel találkozott a cukor... És még csodálkoznak hogy mindenki el van hízva... :Y
Nagynéném meg szintén mostanában volt kint unokatesómat meglátogatni Canadában... Mivel baj van a pajzsmirigyével sajnos nem kis darab, de azt mondta, hogy ő odakint nádszál kisasszonynak érezte magát. :)

(#105) biker válasza philoxenia (#81) üzenetére


biker
nagyúr

egyszer kiszámoltam egy 1l tetrapak dobozt külső méretre, 998ccm jött ki. inkább le se mértem, mi volt benne. :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#106) biker válasza Racecam (#96) üzenetére


biker
nagyúr

pedig kevesebb tej megy be egy gyárba, mint amnnyi termék kijön, mármint amennyi a kijövő termékhez kell.

ezt a hülye is tudja, ha nem lenne gazdaságos a kakaót 45% permeátumból készült löttyel készíteni, akkor nem lenne benne, de benne van, tehát a gyár spórol vele. ennyi.
500ml kakaóban ma 50% tej van, 45% permeátumból újragyártott lötty (ne nevezzük tejnek) és 5% kakaó+cukor
régen 95+5% volt a tej+összetevők aránya, de így nem volt gazdaságos

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#107) Racecam válasza biker (#106) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Te most a kakaóról beszélsz, az eddig szóba sem került, de ha már igen, az van ráírva, hogy 100% tej? :F Mert ha nem, akkor hol itt a gond? :U (Úgy is hívják őket, hogy kakaó ital, vagy kakaós ital. Egyébként a tejsavót, permeátumot miből nyerik? Nem tehéntejből véletlenül? :U )

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#108) dabadab válasza biker (#106) üzenetére


dabadab
titán

"pedig kevesebb tej megy be egy gyárba, mint amnnyi termék kijön, mármint amennyi a kijövő termékhez kell."

En eddig ilyen allitasokat leginkabb olyanoktol olvastam, akiknek a tejiparhoz semmi koze nem volt - aki meg kepben van, az cafolni szokta ezeket.

DRM is theft

(#109) Doom válasza pentiumbt (#73) üzenetére


Doom
aktív tag

Nem akarom nagyon védeni őket, de azért hitelt nem úgy veszel fel, hogy bemész a bankba és leveszed a polcról, hanem szerződést írsz alá, amiben azért benne van az apróbetűs rész is. Plusz elvileg a fiókban tájékoztatnak is. Nem hiszem, hogy boldog lennél, ha a reklámban végig kellene hallgatnod meg olvasnod az egész szerződést meg ÁSZF-et, miközben várod a film folytatását...

(#110) dabadab válasza Doom (#109) üzenetére


dabadab
titán

Raadasul a THM-et eleg nagy betukkel ki szoktak irni (van, ahol be is mondjak).

DRM is theft

(#111) Algieba válasza rii (#86) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hát, igen, a fene se tudja mennyi vegyszert ettem már meg. Nem is gondolok rá. :U
Eggyel kárpótolhatom magamat, hogy tudok süteményeket készíteni, és házi koszton élek.
Egy jó kis házi sütike, és egyből szebb az élet. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#112) biker válasza Racecam (#107) üzenetére


biker
nagyúr

igen, ma már úgy hívják, hogy kakaó(s) ital, régen meg kakaós tej volt.
ez a bajom, hogy ha kakaós tejet akarok inni, akkor itthon kell csináljak tejből, meg kakaóporból, mert a boltban nem lehet kapni, csak kakaós italt, ami permeátumból van.

igen, ez is a bajom

meg hogy ha kefírt, joghurtot akarok inni, akkor nem joghurtízű krémes tejkészítmény kell, hanem joghurt.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#113) hcl válasza biker (#112) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja. A savó meg a reggeli ital.

Ehh, egyszer láttam egy ilyet hogy a földművelésügyi miniszter elment valami boltba és ott adtak neki ilyen löttyöt.
Azt se tudta hogy létezik!
Megkóstolta és kiöntötte, és közölte a TV-sekkel hogy ezt kivizsgáltatja...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#114) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Néhány kommentet elolvastam és kb mindenkinek ezt tudom mondani:

ÜDVÖZLÖK MINDENKIT A SZABAD KAPITALISTA VILÁGBAN
(ahol az állam nem védi meg az embereket semmilyen gyarlóságtól) :K

a csomagoló dolgokra: az oroszokat basztatták hogy milyen drágán, nyersanyag pazarlással
csinálnak jah persze csak 1szer kellett legyártani oszt 30 -40 évig működött :) tényleg környezetszennyezőbb, mint 2 évente újat gyártani és kidobni.

(#115) hcl válasza angyalpc2 (#114) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem az ott a lényeg hogy környezetszennyezőbb-e hanem hogy a 2 évente újjal nagyobb a profit.
A környezet általában kirakattéma sajnos :(

Az államot meg azért fizetjük hogy megvédjen. Nem teszi. Monnyonle.

Mutogatni való hater díszpinty

(#116) dabadab válasza biker (#112) üzenetére


dabadab
titán

Van a boltban is kakaos tej. Nyilvan dragabb is, mint ezek az ize lottyok, de van.

(Meg az mondjuk szerintem is gaz, hogy a mindenfele potizeket (pl a "frissfol" fantazianevu dolog) a rendes tejtermekkel egybekeverve aruljak.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#117) Racecam válasza biker (#112) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ahogy dabadab leírta, kapható olyan is, csak lényegesen drágábban. Ahogy van "igazi" tejszínből készült hab is, csak az 469 Ft.-, a növényi eredetű hab pedig 159 Ft.-. Talán nem kellene megvenni, erre nem gondoltál? :U Mert ha senki nem venné meg, mivel rossz, akkor szépen eltűnne a polcokról. De ezt először magyarázd meg az árérzékeny vásárlóknak, akiknek vagy mindegy milyen szart etetnek velük, csak olcsó legyen, vagy csak egyszerűen nem tehetik meg, hogy a drágábbat vegyék meg. A kereskedő azt fogja gyártani, kínálni, amire kereslet van, ez így működik, ezt hívják piacnak.

angyalpc: Ezért az értelmetlen, demagóg posztért kár volt a billenytyűt koptani. :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#118) rii válasza Racecam (#117) üzenetére


rii
nagyúr

most miért mondod anyaglpc-nek, hogy demagóg.

pld nem jobb lenne a használt cuccokat forgatni, és nem mindig újat venni?

nem az volt régen tényleg, hogy a "vegyél minőséget és hasznűld örökké" el uralkodott, és én is 30 éves erősítőpket meg 1960-ból számazó rádió+erősítőt vettem, míg a mai 20.000 ft árkategóriás vackok pedig a "vegyél szart használ 2 évig, dobd ki és újra vegyél szart" elven készülnek?

az autógyárak is nem az új autók eladásából keresnek a legtöbbet, hanem az alkatrészek utángyártásából. Frnac se fog minpsget csinálni, abban nincs bicnic.

én legablábbis ezt véltem kihallani.

régen volt, ogy mondták némely műsaki termékre: "agyon se lehet csapni"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#119) concret_hp válasza rii (#118) üzenetére


concret_hp
addikt

na azért ma is lehet olyan dolgokat kapni, csak a nagy árversenyben az eladó nem azzal reklámozza magát, hogy milyen strapabíró cuccot árul 20 év garanciával, hanem hoyg milyen olcsó. a vevők 98%a meg egy dolgot néz, az árat. aztán meglepődik, hoyg hosszú távon jóval többe kerül mindig a legolcsóbbat venni mindenből.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#120) rii válasza concret_hp (#119) üzenetére


rii
nagyúr

csak régen a legalsó áraketgória is magában foglalta azt, hogy az unokáid is látni fogják.

aztán bejött az a korszak, amikor a gyártók már nézték, mit lehet még kisprórolni az adott műszaki termékekből.

nem hiszem pld. hogy csak a profi gyártástechnológiának köszönhető, hogy egy 1985-ös gyártású 286-os tápegysége 3X nehezebb, mint egy mai kodegány :)

és az a tápgyésg olyan halk volt, hogy azt hittem nem kap áramot a gép :U

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#121) rii válasza concret_hp (#119) üzenetére


rii
nagyúr

de azért az árat nézi, mert nem a szükségei szerint vásárol, hanem amit a fejébe tuszkolnak.

ezért kell neki az orion LCD tv, meg az ORION hőzimozrendszer 5.1-es hanggal ... meg a 499 Ft-os DVD-k ... mert a minőséget nem tudjamegfizetni, de neki is kell a házimozi, meg hogy hazamegy, és vasárnapi ebés után dvd filmeken ejtőzzön a család.

Csak ezt okosabban is meg lehetne oldani, CRT TV-vel, mondju lapos CRT TV-vel, és sztereo erősítővel. Jobb minősgéet kapna olcsóbban ....

(elnézést a külön POSTért)

lehet megrökönyítek mindenkit, de az embereknek nincs szüségük TFT-re, meg LCD TV-re ... meg házimozra ... szükségeik szerint kevesebb is elég lenne, csak a fejükbe van verve, és ők meg mint egy jólnevelt fogyasztói társadalom egyedei, be is váltják a hozzájuk fűzött reményeket, és minden lakásban ott figyel a TFT monitor, meg az LCD TV, meg az 5.1

vajon erre mindenkinek olyan nagy szüksége van?
az autóról nem is beszélve

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#122) biker válasza Racecam (#117) üzenetére


biker
nagyúr

Talán nem kellene megvenni, erre nem gondoltál?

nekem legalább gyanús, hogy ezért indítottam a topikot és a blogot :U
ha minden szarra, átverős-becsapós termékre nemet mondanánk, végre nem kellene kisbetűt keresni a terméken, hogy ez pl sajt, vagy sajtszerű élelmiszerkészítmény?

a legtöbb boltban pedig már nem lehet kapni ezek miatt a rendes terméket, mert az árérzékeny vásárló nem veszi meg, és rárohad.

korábban kifejtettem, hogy kenyeret is egy helyen veszünk, itt adalék és tartósító mentes kenyereket meg egyebeket sütnek, igaz, egy kiló kenyér 265-325 közt mozog, de kenyér.
egy zsemle meg 37Ft, de kiad 2 tesco zsemlét súlyra, ízre meg .......

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#123) tildy válasza Racecam (#117) üzenetére


tildy
nagyúr

Nálunk az igazi tejszín az valóban az, és ingyen jutunk hozzá, 3 liter tejenként kb 1.5 decihez.....
Jut eszembe biker, mondani akartam ha már tejszín: kajahordók, sütikészítők rendszeresen olyan tejszínt raknak a sütikre, somlóira satöbbi, hogy két nap múlva ránézel akkoris úgy áll még mindig.
Ízre szerintem ehetetlen, mégis,miért ezt akarják lenyomni a torkunkon????

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#124) Racecam válasza biker (#122) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Lehet, hogy ezért indítottad a topicot, illetve erről szeretett volna szólni az írás, de ez nem derül ki belőle. Direkt átolvastam most még egyszer, és sehol sem látom, hogy azt írnád, ne hagyjuk, hogy ilyesmikkel trükközzenek, indítsunk mozgalmat, hogy nem veszünk az ilyen cégektől semmit. Csak a máltatlankodást véltem kiolvasni a soraidból, hogy így át vagyunk verve, meg úgy át vagyunk verve. Hozzáteszem, hogy az előzőekben leírt okokból az ilyen és ehhez hasonló mozgalmak nálunk meg szoktak bukni, a fogyasztók árérzékenysége, és nemtörődömsége miatt.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#125) shtml


shtml
őstag

Valaki panaszkodott a 450 grammos és a 175 grammos telföl, joghusrt stb. miatt. Kedvenc márkánk (már akinek!), a Danone már bevezette a 375 ill. 160 grammos csomagolást is.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#126) blwolf_89


blwolf_89
csendes tag

Mellesleg a burkolt áremelések ellen lehet védekezni. Én úgy szoktam, hogy mikor dinnyét veszek és le kell mérni a mérleg alá nyúlok és egy kicsit megemelem, máris spóroltam 0,50 eurót. Vagy az Alcampoban (nektek Auchan) az adagolóból nem a zacskóba szórok és utána mérleg hanem a zsebembe. Vagy veszel valamit és leméred. Aztán utántöltöd és újra leméred. De a cimkét "sajnos" elflejted kicserélni... Ez sajnos csak zöldség/gyümölcs/édesség szekción működik... De pár eurót megspórolsz ami fedezi aa burkolt áremeléseket :D

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#127) cucka válasza blwolf_89 (#126) üzenetére


cucka
addikt

Ezt nálunk bolti lopásnak hívják.. :U

(#128) blwolf_89 válasza cucka (#127) üzenetére


blwolf_89
csendes tag

De ez olyan elfogadható lopás és eléggé lebukásmentes... Szerinted a kasszánál megint lemérik a cuccot? Akkor a zsebbe se 5 kiló pisztáciát kell pakolni hanem kb. annyit amennyit nézelődés közben meg tudsz enni...
Igaz, bolti lopás, de ez elmegy... Az áruház meg se érzi ;)

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#129) cucka válasza blwolf_89 (#128) üzenetére


cucka
addikt

Figyelj, a bolti lopás az bolti lopás, erkölcsileg ugyanannyira elfogadható és korrekt, mint ha drágább holmikat pakolnál be a kabátod zsebébe.
Nem tudom, téged hogy neveltek, de engem úgy, hogy a bolti lopás nem "elfogadható" meg "elmegy".. :U

[ Szerkesztve ]

(#130) blwolf_89 válasza cucka (#129) üzenetére


blwolf_89
csendes tag

Engem se lopásra neveltek... De néha kell egy kis hülyeséget csinálni... És ez nem veszélyes... Hidd el, ha 3000 eurós jövedelmem lenne akkor nem csinálnék ilyet, de nah... még nincs... Az egyetem is költséges stb.
Erkölcsileg tényleg mind1, hogy az 5 kilós dinnyét 3,5 kilósként veszem meg vagy a 20 eurós biciklis sebességmérőt viszem ki... De fel kell világosítsalak, hogy az erkölcsödből nem feltétlenül élsz meg :(

Mod.: Magánemberrel nem csinálok ilyet, csak áruházzal. Nem vagyok utolsó délamerikai aki a metrón kilopja az emberek zsebéből/táskájából a cuccokat. Mint nekem két éve a fényképezőgépem. Vagy hónap elején a bérletet stb.

Mod.2: Hülyeséget kell néha csinálni. Pl. bliccelni a metrón, hiába van bérlet. Jól esik átugrani a jegyszedőt. Ezt minek hívják?

[ Szerkesztve ]

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#131) #64791808 válasza blwolf_89 (#130) üzenetére


#64791808
törölt tag

Lehet szépíteni, meg panaszkodni a fizetésedre, akkor is loptál.

(#132) Sirpi válasza blwolf_89 (#130) üzenetére


Sirpi
senior tag

Hány embernek kell még beírnia, hogy gáz amit csinálsz, hogy lásd, nem feltétlen bennünk van a hiba, mert máshogy látjuk? És még büszke is vagy rá, meg próbálod megideologizálni. Szerintem ne tetézd, csak rosszabb lesz.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#133) dabadab válasza blwolf_89 (#130) üzenetére


dabadab
titán

"Nem vagyok utolsó délamerikai aki a metrón kilopja az emberek zsebéből/táskájából a cuccokat."

Aha, te addig, amig eltartanak, addig csak boltban lopsz, mert te olyan becsuletes vagy, szep magyar testverem.

DRM is theft

(#134) shtml válasza blwolf_89 (#130) üzenetére


shtml
őstag

És ez nem veszélyes.

Nem tudom, arra Spanyolországban ki miért nem lop, de errefelé a legtöbbünk nem azért nem lop, mert veszélyes.

A hülyéskedés és a bolti lopás sem ugyanaz a kategória.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#135) biker válasza tildy (#123) üzenetére


biker
nagyúr

a zselatin csodákra képes :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#136) biker válasza blwolf_89 (#130) üzenetére


biker
nagyúr

ez nem az a topik, ahol a bolti lopást kell ünnepelni, indits neki magad egyet, légyszíves.

mellesleg minden boltban evő embert lenézek, mert aki azt nem fogja fel, hogy azzal, hogy a boltban eszik, a boltnak bevételkiesése lesz, amitől árat emel, amitől a paraszt többet eszik, amitől........ folytassam?

vedd meg, fizesd ki, vidd haza, és edd meg.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#137) dabadab válasza biker (#136) üzenetére


dabadab
titán

A "boltban eves" es a "boltban eves es a megevett dolgok ki nem fizetese" ket, markansan kulonbozo dolog: az egyik nem lopas, a masik meg az; az egyik annak a manifesztatuma, hogy a ket fel (bolt es vasarlo) normalisnak gondolja a masikat, a masik meg a visszataszito tolvaj mentalitase.
Es tulajdonkeppen baromi sajnalatosnak tartom, hogy neked csak a masodik jut az eszedbe, sokat elarul a kornyekeden uralkodo allapotokrol.

DRM is theft

(#138) biker válasza dabadab (#137) üzenetére


biker
nagyúr

felesleges ez a fajta mártír viselkedés, hogy én vagyok a gonosz, mert

- akik csipegetik a szőlőt, azok nem fizetnek
- akik eszik a pogácsát meg a kiflit adják a gyereknek, nem fizetnek
- akik a redbullt isszák a sarokban, nem fizetnek
- aki a zsebbe tömi a pisztáciát, meg emeli a mérleget, nem fizet.

van kb 2% aki miután fogyaszt, magával viszi a csomagolást, és kifizeti, akinek nem inge, ne vegye magára

DE

tény hogy amig ki nem fizeted, a termék a bolt tulajdona. neked elfogyasztani akkor van jogod, ha kifizetted.

nagyon sajnálom, ha ennyit nem lehet ésszel felfogni.
erre a szülők tanítják a gyereket, sajnos ma már nem. ma már "jajjszegénykém, tessék" uralkodik, és a "nekem jogom van hozzá"

Tudod mit, menj be egy kisboltba, és bonts ki egy csokit ott, meglátod, pofán vágnak-e érte.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#139) hcl válasza biker (#138) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én nem csinálok ilyet, de sztem a Tesco megérdelmi. Dolgozz ott pár napot - akkor tuti ezt fogod mondani. Meg amúgy is eléggé lenyúlják az embereket.

Mutogatni való hater díszpinty

(#140) Racecam válasza hcl (#139) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Jó, erről szerintem ne nyissunk vitát, mert ez nem így működik, hogy megérdemli, vagy nem, egyébként is ezt Te döntöd el? Ez lopás, nincs mit szépíteni rajta és erre azért már ne biztassunk senkit, vagy ne állítsuk már be "jófejségnek". :U
Ha pedig úgy érzed "lenyúlnak", ne menj oda. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#141) dabadab válasza biker (#138) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon felreertettel valamit, nem martirkodok en itt - nincs is miert, egyaltalan nem erzem magam se martirnak, se aldozatnak. Sot, ha valakirol ugy gondolom, hogy rossz helyzetben vagy, az te lennel - ugyanis a jelek szerint nagyjabol elkepzelhetetlen szamodra az, amikor vevo es elado nem ugy neznek egymasra, hogy hol tudjak atverni a masikat. Hidd el, sokkal jobb az, amikor a zoldegespultnal az eladono megmossa az almat, hogy a csemeted ehessen belole, a biztonsagi ort nem zavarja, hogy valaki egy kiflicsucskot rag, a szulok teljesen termeszetesen pakoljak a penztar szalagjara az ures csokispapirt - sokkal jobb, mint ha ugy mennel a boltba, mint valami haborus ovezetbe.

(Es akkor meg nem is emlitettem a boltok jatszosarkait, ahol az ember gyereke olyan papirokra rajzolgat olyan ceruzaval, amit egyaltalan nem fizet ki - legalabbis kozvetlenul.)

DRM is theft

(#142) biker válasza hcl (#139) üzenetére


biker
nagyúr

dolgoztam ott karbantartóként, egyéb kérdés?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#143) biker válasza dabadab (#141) üzenetére


biker
nagyúr

ez, amit leírsz, két helyen működhet:

- egy szép új világ hipereiben
- egy kissebb település kisboltjaiban ma is működik.

Sajnos ahol tömegek vannak, ott nem működik.

pl ikea jegyzetelő ceruza és papír mérőszalag, marokszám viszik sokan.

mai világban sokan azért mennek be, hogy megkajáljanak, amig szétnéznek

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#144) hcl válasza biker (#142) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na akkor te már nagy beosztásban voltál :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#145) biker válasza hcl (#144) üzenetére


biker
nagyúr

külsős karbantartás vezető.
a közvetlen főnökünk a műszaki igazgató volt, nem a helyi karb. vezető. így több helyre bejárhattunk.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#146) hcl válasza biker (#145) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

ja, meg külsős... :) Akor még akár jó meló is lehetett :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#147) biker válasza hcl (#146) üzenetére


biker
nagyúr

nem volt olyan jó buli, ezért jöttem el hamar. 8nap alatt 120óra :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#148) #64791808 válasza dabadab (#137) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igazad van, feltételezve, hogy aki boltban eszik, az kifizeti, amit megevett. De erre azt mondom, hogy:

Naaaaaaa... de most komolyan, magunk közt. Vajon mennyi lehet a boltban evők közül azok aránya, aki azt ki is fizetik? Nem mondom, hogy nincs ilyen, és igen, én is ettem már boltban, egyszer két zsömlét, egyszer meg beleittam egy másfél literes vízbe, mer' égett a gyomrom. De amikor az üres redbullos dobozoK meg túrórudis papírok díszelegnek a polcon...

(#149) shtml válasza #64791808 (#148) üzenetére


shtml
őstag

Én sokszor voltam már úgy élelmiszerboltban, hogy ittam a kosárba tett gyümölcsléből vagy ettem a csokoládéból. Soha senkinek nem volt baja ezzel, még megjegyzést sem tettek, sem a pénztárnál, sem benn a polcok között.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#150) rii válasza #64791808 (#148) üzenetére


rii
nagyúr

" ... De amikor az üres redbullos dobozoK meg túrórudis papírok díszelegnek a polcon... ... "

ma voltam praktikerben ... a kitett csavarhúzó birfejei mind hiányoztak

meg élelmizerboltban pld a mérlegelés után beletenni még vagy +10%-ot
sajnos ezek az emberek fel sem fogják mit csinálnak, és közel sem biztos, hogy szükségből csinálják, csupán ennyire spórolnak, hogy már lopnak.

és nem fogják fel, hogy ez egyszerűen azért is gáz mert nem korrektek

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#151) Mystic


Mystic
tag

Én is sokszor felháborodok ezeken a csalásokon, jó lett az oldal is, amit szerkesztettél hozzá! Az ilyen jellegű megtévesztés az semmi, hogy valaminek csökken a súlya, viszont amikor a supermarket más árat ír ki, mint amennyibe kerül a termék valójában, az az igazi átverés! :(((
Én már jártam így, viszont szerencsére van, ahol le tudjuk olvastatni kód alapján, hogy mennyibe kerül, de ez sajnos nincs minden boltban. A kedvencem mégis az, amikor ki van írva valamire, hogy akció és egy magasabb összeg áthúzva pl. 300 és alá írva hogy 250, holott tudom pontosan ez a múlt héten még 250 volt és csak most lett akciós ez az ár! :(((

Az akasztott embert még az ág is húzza

(#152) Eastman


Eastman
őstag

Anyunak említettem és ő csak nevetett. Elmondta, hogy az előszobában lévő fali papírzsebkendőtartóba hátra a fater tett egy darab műanyagot, mert már kisebbek a zsepik mint régen. Magyarul összehajtogatott (gyári) állapotban lötyögtek a tartóban (hátracsúsztak), míg évekkel ezelőtt pont akkora helyet foglaltak el, mint ami ki lett nekik alakítva. Mondta, hogy mára már az a toldás sem elég, mert még kisebbek a zsepik.

Tehát nem csak a számuk, hanem a méretük is csökkent az évek során.

...remélem odáig nem fajul a világválság, hogy az óvszerek is kisebbek lesznek... :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#153) Mystic


Mystic
tag

Ma olvastam egy érdekes cikket a fogyasztókat segítő ellenőrzésről. Ajánlom minden felháborodott vásárló figyelmébe! :K

[link]

Az akasztott embert még az ág is húzza

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.