Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem igazán illik megszólni a helyesírást, de ha egyetemre jársz joggal kérhető számon
"egy kis figyelmesség" a címlapos írásoknál legalább.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2) ReJim válasza philoxenia (#1) üzenetére


ReJim
őstag

első és utolsó kísérletletem volt, a helyesírásra... tehát ha lesz még valami írás tőlem, akkor a saját írásmódommal fogom azokat publikálni. ;)
nekem hibázott helyesírással is át szoktak jönni dolgok. nem a helyesíráson van a hangsúly. szerintem.

egyetemen nem okítanak helyesírást... amúgy word + ff kiterjesztéssel ellenőriztem le nem találtam benne hibát.

</end.?>

(#3) kicsitomi88 válasza ReJim (#2) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Ezt a mai világba mar kicsit maskepp kene kezelni. Ha valaki huzza a szajat akkor meg kell kerdezni: van gond he? Ennyi. Aztan persze a nagy kuss mert mufelhaborodas az egesz. Bírom mikor beall a busz, van rajta 45 hely, 15en szallunk fel es nehany balfasz klimaxos nőstény próbál befurakodni elém, mondom mi van? sietsz?

Úgy fel tud baszni, ha az emberek ilyenekbol problemat csinalnak mint ezek.

90 87.5 87.8 87.5

(#4) operator10 válasza philoxenia (#1) üzenetére


operator10
aktív tag

Ez egy ilyen topic-ban igen kedves, és figyelmes volt :(((

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#5) philoxenia válasza ReJim (#2) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak át kellene olvasnod, itt is "kisérletletem"
mielőtt elküldöd olvasd át. :)
Azért fontos ez, mert a helyes és pontos írás a tartalmat is
magasabb szintre emeli.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#6) csapos2 válasza philoxenia (#5) üzenetére


csapos2
addikt

Állj már le, felfogta, hibázott, bárkivel előfordul.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#7) philoxenia válasza csapos2 (#6) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csak a lelkiismeretemre hallgatok. :D
Nézd meg az aláírásom is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) operator10 válasza philoxenia (#5) üzenetére


operator10
aktív tag

Hát hallod, te így születtél? Ez már régen nem segítő kézség, hanem gusztustalan, kioktató modor :K :(((

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#9) philoxenia válasza operator10 (#8) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Látod itt a baj .
Segítő kézség ez mit jelent?
Készséget akartál írni gondolom.
Amikor kicsi voltam ezt úgy fogalmaztuk:
" Mondhassuk úgy is, csak akkor hasogassa a fülünket"
Nem érdemes megsértődni, az első írásomra a vesszőhibákért
és a tördelésért sokkal különbeket írtak.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#10) ReJim válasza philoxenia (#5) üzenetére


ReJim
őstag

olvasni sem tudok :P (no majd legközelebb figyelmessebb leszek)
---
amúgy meg hova szerettek ülni a buszon, ha utaztok? :U én szeretek az ablakhoz ülni, és a táskámat a földre rakni. de vannak mások is, akik oda szeretnek ülni, de melléjük a táskát ültetik, vagy fordítva, a táska leseget az ablaknál és mellete ül a tulaj... nah, ezt útálom a legjobban... :) áhh, mind1. sokszor csak nevetek ezeken, de attól még bosszant. az ismerőseim eléggé antiszociálisnak tartanak, talán van venne valami :D

</end.?>

(#11) csapos2 válasza ReJim (#10) üzenetére


csapos2
addikt

Én pl. ha egy óránál nem utazom tovább, akkor le sem űlök, még ha lenne hely akkor sem, mert tuti jön valaki, akinek át kellene adnom.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#12) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem meg lassan már átadják a figyelmesebb fiatalok. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#13) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Én amit a legjobban szeretek a buszokon: Felszállok, mondjuk nincsenek sokan, van pár ülőhely. Látom vannak öregebb emberkék is, nem ülök le, mondom had üljenek le, én úgyis a nap nagy részén előadásokon, gyakorlatokon ücsörgök. Mindenki felszáll. Öreg nénikék nem üllnek le. Megyünk, mondom ha nem ülsz le, akkor én biza leülök. Elindulok az ülés fele, leülök, látom h az öreganyó oly gonoszan néz, hogy "hát te ezt hogy mered, hogy leülsz? hát te fiatal vagy" :S

Másik: ez talán tegnap vagy tegnap előtt történt. Jövők hazafele 86-oson. Csuklós Volvo, de dugig volt. Megállóba megáll, kezd nyílni az ajtó. Egyszer hallom, hogy valahol mögöttem valaki istentelenül ku*va any*zik. Hátranézek, látom h öregasszony szid egy öregemberkét, hogy mért nem engedi már őt leszállni. Megjegyzem, öreganyó az üllésből kelt fel, öregemberke mozdulni nem tudott a tömegbe. Akkor nyitott az ajtó, nem értem, hogy mit pattogott. Amint kinyílt az ajtó, a tömeg szépen kezdett leszállni, hogy leengedjék azokat, akik le akarnak szállni.

Harmadik kis minitörténet: szintén 86-os. Nincsenek rajta sokan, páran állunk. Eme pár emberke közt öreganyó is. (Hmm, ez durván jött ki, hogy mindenhol öreganyó, de ez van) Öreganyónk megáll az egyik oszlopnál, az ajtó előttinél, ahol a folyosó másik oldalán is van egy oszlop. Szóval a két oszlop közt van kb 60 cm hely. Jön megálló Egy nő le akar szállni, ahogy kikerüli öreganyót, kicsit meglöki (öreganyó ebből a 60 cm-ből legalább 30-t elfoglalt), nő leszáll, hallom öreganyó mondja a magáét, hogy "mértnem lehet már kikerülni stb." Majdnem megszólaltam, hogy bzd m*g mért nem mész arrébb, ott van kismillió hely, ahol nem lennél útba, de akkor meg én lennék a bunkó tahó hülye fiatal, meg hogy hogy merek ilyet mondani az idősebbeknek.

Remélem nem bántottam meg eme pár sorral senkit, nem volt célom. Ez történt sajnos, én csak leírtam, amit láttam (meg amit magamba gondoltam :DD )

(#14) JoeYi


JoeYi
őstag

tuti jogászok voltak :DDD

(#15) Calibos válasza JoeYi (#14) üzenetére


Calibos
addikt

Ki :F

(#16) operator10 válasza philoxenia (#9) üzenetére


operator10
aktív tag

:)) Na erre mondtuk mi azt mikor kicsik voltunk, hogy buta, és kiszámítható vagy :)) Ennyit a kézségeidről :)) További szép napot

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#17) ReJim válasza JoeYi (#14) üzenetére


ReJim
őstag

:D nem olyan vészes egy jogász sem.. múltkor mikor nem volt jegyem, egy jogásszal meg egy másik sráccal sétáltam az egyetemig, jól el dumáltam vele... meg megkérdeztem, hogy nem érzi-e hátrányos helyzetben magát :) amúgy kikre értetted? :U

helyesírás-vitát kéretik befejezni...

</end.?>

(#18) lorcsi


lorcsi
veterán

a seggét vegye ki az arcomból
mit kerestél a segge körül az arcoddal? ;]

(#19) JoeYi


JoeYi
őstag

senkire nem értettem, ez olyan győri infós dolog, mint ahogy már talán azt a dalt is halottad, hogy "megy a jogász, megy a jogász, a ......." :)

Egyébként igen, jófejek a jogászok, csak ha csapatba verődnek, akkor néha nagyon megnő az egójuk. (ja és ne tessék félreértei, nem sértegetőzök, ez csak viccelódés :) )

(#20) philoxenia válasza operator10 (#16) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én kérek elnézést, hogy magyarul szeretnék olvasni :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21) ReJim válasza lorcsi (#18) üzenetére


ReJim
őstag

:F én csak ültem, ő meg támaszkodott a széktámla oldalának, így a segge éppen vagy a vállamat, vagy a fejemet súrolta :D (amúgy nem lett volna vele gondom, hogy ha nem egy publikus helyen történt volna, és ha nem volna barátnőm... ;) )

JoeYi:
ismerem a jogászok dalát :) szoktuk is énekelni... de még nem találkoztam bandába tömörült jogászokkal... kivéve, ha az az ordítozó, (talán meccsről) jövő 50 ember, akik egy olyan dalt énekeltek, hogy "megy az SZE-s, megy az SZE-s..." :F

[ Szerkesztve ]

</end.?>

(#22) philoxenia válasza ReJim (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ráadásul túl nagy is volt az említett testrész. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Homo homini lupus est. Ember embernek farkasa. És mennyire találó. Jó írás, könnyű átérezni. Sajnos ez mindennapos téma, de például múltkor volt egy idős bácsi, aki teljesen közvetlen volt. Kinézetre nem tetszett, nem volt ápolt, de azért nem egy csöves. Leült mellém, és olyan jót beszélgettünk, meg is lepődtem. Pedig pont az emberfóbiám miatt duzzogok mindig a BKV- n. ha van egy tükröződő felület, az azért enyhít. Hisz a hiúság nem nagy baj :DDD Na mindegy. üdv.

Mákos7.

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#24) azbest


azbest
félisten

Fiatalból és idősebből is elég nagy a szórás... a hülyeség nem korhatárhoz kötött ;]
Az biztos hogy nem túl logikus 10 főnek közelharcot vívni egy üres busz ajtajában.

Hát, az öregeket sem kell félteni... általában az idősödő hölgyek produkálnak ilyen tenyérbemászó viselkedés... az idősödő urak valahogy mások.
Egyik ismerősöm mesélte, hogy majdnem busz elé lökték a nyugdíjasok... mert még épp állt be a busz amikor már elkezdték lökni előre... persze amikor határozottan "visszatolta" a nénit, még neki állt feljebb... hát néhány centire hibázta csak el a busz.

Vagy másik eset szintén vele... csokor rózsát vitt kedvesének... a buszon meg egy néninek sikerült teljesen leamortizánia a csokrot.

Bár talán a "legvicccesebb" eset az volt, amikor nénike szokott helyen felszáll (minden nap piacolni járt virággal)... majd odatotyog egyik helyhez és az ott ülőnek azt mondta: "ide én akartam ülni".

vagy ez is jó :DDD
http://hulyeseg.tulelo.hu/index.php?catid=6&blogid=1
"Egy idősödő nő felszáll a buszra. Egy úriember egyből felpattan, hogy átadja a helyét.
Erre a hölgy:
- De kérem, én előmelegített helyre nem ülök!
- Akkor üljön a jegesmedve f@szára!
A hölgy megdöbbenve odamegy a sofőrhöz:
- Maga halotta ezt?
- Hogyne.
- És nem tesz semmit?
- Mégis mit csináljak? Forduljak észak felé?"

[ Szerkesztve ]

(#25) DJ.Gróf válasza lorcsi (#18) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Hát a jó a csak akkor odatolhatja a seggét : :) :DD Az mindig feldobja a napomat ha odaáll mellém egy jó csaj ,főleg jo kis szoknyában :))

(#26) DJ.Gróf válasza azbest (#24) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Ez jó! :D

(#27) ijjájom válasza philoxenia (#9) üzenetére


ijjájom
csendes tag

Nem is a helyesírási hibán akadok ki, inkább kicsitomi88-nak a "balfasz klimaxos nőstény" szövegén, aki nem tehet arról, hogy klimaxos, sem arról hogy nőnek született.
A nőstény jelzőt pedig nőtársaim nevében kikérem a "bakok"-tól, ezek a "nőstények" ha nem lennének, nem lennétek Ti sem és senki.
Próbáljuk meg tisztelni a másikat, akár nő, akár férfi vagy gyerek, hisz a kultúra itt kezdődik!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#28) ijjájom


ijjájom
csendes tag

Sokszor különben én is kiakadok a buszon, hisz aki ott utazik, sok mindennek ki van téve. Múltkor két kb. 18 éves srác mellett ültem, akik végig bazdmegeltek az úton, mégsem általánosítok, pedig nagyon piszkálta a csőröm, mégsem szóltam be, pedig nagyon azon a határon voltam.
Vannak normális utasok és nem normálisak. Engem az is irritál, amikor kora reggel l kávéval a gyomromban, mellém áll egy olyan ember a buszon, aki bűzlik a tömény ételszagtól, vagy tömény izzadtságtól, főleg ha nincs hely se, hogy az ember odébb álljon.
Tanítsuk jó modorra az embereket, megtettem ezt egy-két alkalommal, amikor fiatal lányok eldobták a zsepit, mondva, hogy lányok leejtettetek valamit...
Vagy amikor a szotyit dobálták szanaszét, akkor megkérdeztem, szépen, halkan, udvariasan, hogy nem bántja-e a szemüket, hisz én is szeretek szotyizni, de egyik zsebből ki, a szemét a másikba be... Lehet így is, úgy is...
És láss csodát, pzs-vel összekotorták és a kukába rakták. nem szabad rögtön leharapni a fejüket, esélyt kell adni arra, hogy jót is tudnak tenni.
Több türelmet, ez lenne a lényeg, na meg mindenki figyeljen oda a másikra!!!

A felhő mögött, mely ránk veti árnyékát, ott a csillag, mely ránk veti fényét. Victor Hugo

(#29) o0tomy0o


o0tomy0o
tag

Akkor leírom én is mi nem tetszik. Ez a dolog teljesen független a kortól vagy a nemektől.
Én általában magam elé szoktam engedni a kicsit is sietősebbeket mert én vagy nem sietek vagy úgy is 1-2 megállónyira leszálok. De. Drága embertársaim akik ahogy egy nyamvadt lábukat már betuszkolták a járműbe, rögtön az ajtóban lelassítanak/megállnak és elkezdenek bámészkodni. Nade mi a p#csának? Még vagy 20 ember szeretne utánuk felszálni, nem elég hogy udvariasan a várakozók 3/4-ét elém engedem, a sofőr már ujjait törve nyomja a csengőt hogy zárná az ajtókat, de a sok f@szkalap csak megáll az ajtóban... Az utolsókra (pl rám, aki csak udvarias) meg csukódik az ajtó... Miért gondolja mindenki azt hogy ha már ő feljutott a többinek mindegy. Én ha felszálok egyből nyomulok a két ajtó közé belülre ahol általában senki sincs, még az sem aki fégállomástól végállomásik megy, nem kezdek bámészkodni hátha felfedezem a 10 éve nemlátott volt barátnőm hugának a pasijának az apjának a nagybátyját keresve. Gondolok azokra a szerencsétlenekre is akikbe ugyancsak szorult egy kis jóneveltség és a kedves öreg hölgyeket felsegítve utolsók közt szálnak fel...
Szóval emberek, ne csak az éppen nyíló ajtó elött legyünk fürgék hanem mikor felszáltunk, azistenit neki!

Bocs a nyelvtani hibákért... de engem mélyen érint ez a dolog :D

"Gyerekek! Amíg én élek, ennél a háznál ááállat lesz!!!" (Bödőcs T)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.