Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hibák természetesen most is lehetnek, lehet nyugodtan jelezni felém :R

(#2) ViKo.B


ViKo.B
csendes tag

Jót nevettem az íráson! remélem lesz még ilyen elfuserált ötleted! :D

fair.blog.hu

(#3) ttower


ttower
aktív tag

grat. szokottan érdekes és elmebeteg ötlet.
utolsó előtti bekezdés vége: viszont nagyn macerás

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#4) Cefet


Cefet
aktív tag

Ecsém' eléggé ráérsz... :C

(#5) bacsis válasza Cefet (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem ráérés kérdése! Ti szívesen olvassátok az ilyen tesztjeim, én meg szívesen készítem nektek :R

(#6) ádikácska


ádikácska
aktív tag

Köszönjük bacsis, ezért már érdemes volt felkelnem... :U :DDD :R

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#7) a2d2 válasza bacsis (#1) üzenetére


a2d2
addikt

Szia!
Az 5Ft-ost szerintem írd át az írásodban mondjuk "érmére", mivel elvileg a pénz ilyen jellegű felhasználása bűncselekménynek minősül.

Amúgy nekem is volt pár elvetemült ötletem, pl a pertier-el hűtött vízhűtés, de nem dobtam ki, emléknek jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#8) forras2


forras2
őstag

Grat! :R

Hó nem vált be,oil nem vált be,akkor mi jön most?
A havasolaj! :DDD

(#9) Killing


Killing
addikt

Öcséém mikre nem vagy te képes! :DD
Szerintem a gyári hűtő a legegyszerűbb! :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#10) bacsis válasza forras2 (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

dee az olaj bevállt, csak a hőátadó felületet kell még növelni :R

(#11) Daveedka


Daveedka
tag

grat, még több ilyen tesztet :C :C :R

(#12) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Mester, már vártam a tesztedet! :) További sok elmebeteg ötletet, és sok élvezetes tesztet kívánok!

Sajnálom, hogy nem jött össze az otthoni vízhűtés. De szerintem Te nem az a típus vagy, aki feladja :DDD

(#13) Prof01


Prof01
veterán

Grat! Igazán őrült ötleteid vannak! :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#14) lorenzen


lorenzen
aktív tag

Tetszik!
De megint sikerült cél elkerülő hűtőanyagot találni.
Nem tudja az olaj leadni a felvett hőt. A műanyag palack egészen jól szigetel.

Érdemes lenne vízzel is kipróbálni. A párolgás hőelvonással jár.
Akkor olyan lenne mint a gőzmozdony. Indulás előtt fel kell vízzel tölteni.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#15) For357y


For357y
aktív tag

Ha már olaj, miért nem meríted el az egész gépet egy olajjal töltött akváriumban? :)

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#16) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

:C Újabb beteg kísérlet :DDD jó ezeket olvasni, a végén remélem kitalálsz valamit, ami mindennél jobban hűt :R

sweetlou6.wordpress.com

(#17) bacsis válasza For357y (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

tervbe van véve az is, de ilyen spéci löttyből alig 5-6 liter áll csak rendelkezésemre, ha tudok még szerezni 15-20litert még plusszba, be a hűtőbe lehűteni -10,-15fok környékére és indulhat is az extrém tuning :R

(#18) remington2 válasza lorenzen (#14) üzenetére


remington2
senior tag

A gőzből meg lehetne áramot fejleszteni, és már egy lépéssel közelebb lenne az örökmozgóhoz :DDD

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#19) cizoe válasza a2d2 (#7) üzenetére


cizoe
őstag

Amíg nem rongálja a pénzt addig nem minősül ez semminek sem...

bacsis: :R Jót mosoyogtam ismét. :)

(#20) Myers


Myers
senior tag

Mikor megláttam a tesztet a PH címlapján, még nem tudtam ki a szerző.

Csak ennyit kérdeztem: "bacsis"? :DDD :D :DD

http://www.muszaj.hu/

(#21) yolan


yolan
őstag

A hó sem volt semmi, de ez, a vodavodás üveggel, beteg :DDD

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#22) HaGii


HaGii
tag

Az 5 forintos gyári verziója szerintem nem valami jó hővezető.Nem csak az anyag számít, hanem a felület is: csisziküljétek szép simára, egy kis tükörpolír, aztán máris sokkal több hőt tud elvezetni:)

De amit már cizoe is említett: dicső országunk erős fizetőeszközét rongálni nem illendő, annál inkább büntetendő, szóval a fenti bekezdés csak vicc volt :D

Amúgy jár a gratuláció :R

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#23) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Hali!

Figyi! Van egy egészen jó ötletem! HA gondolod tesztelhetnéd, nekem nincsenek meg a megfelelő hátterem ehhez.

Szóval keress egy sima bordát, azt tedd fel a procira, szigeteld körbe megfelelően és készíts köré valami "tartályt", és szerezz valami nagyobb teljesítményű ventilátort, amit szerkessz rá a bordára, majd ezt a "tartályt" töltsd fel trafó-oljjal!

Így a borda biztosítaná a megfelelő hőátadó felületet, a venti meg segítené a hűtőfoladék megfelelő áramoltatását!

Szerintem egy sima Intel CPU hűtő tökéletes lenne erre a célra! ;)

A "pénzérmés" hőátadás ott hibádzik, hogy mivel nem sima a felülete, így alapból rossz megoldás!

Szerintem.... :D

(= Zala =)

(#24) bacsis válasza Zalaymate (#23) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez egy olyan 5ft-os aminek az egyik oldala teljesen sima :B ;)
most első sorba kell még szereznem trafó olajat, aztán jöhet a következő móka :R

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

:DDD Nagyon "komoly" kísérlet. :R

(#26) ferensz válasza Myers (#20) üzenetére


ferensz
senior tag

Mikor megláttam én már tudtam, hogy ő lesz az :) Vodavodás üveg befigyel, ma abban vittem Pannonhalmára magammal innivalót :D

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#27) Pyton


Pyton
aktív tag

Egy olyan lapban kellett volna csinálni a kísérletet, ami tudja a 4*AGP-t, és közben tudtad volna tesztelni a 6800 Ultrámat. :) Egyre inkább viszket a tenyerem.

(#28) Killing válasza lorenzen (#14) üzenetére


Killing
addikt

Ha olvastad volna akkor tudnád vízzel (mondjuk hóból) már próbálta! :K

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#29) Gergő_ válasza Killing (#28) üzenetére


Gergő_
őstag

Itt az a kérdés:
mi az, amivel nem próbálta? :DDD

köszönjük az újabb tesztet :R

(#30) mmdms


mmdms
addikt

Ehh bacsis... :W
Tényleg szerezhetnél már egy nőt...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#31) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"lap órajelen elbírta a gépet í"
Kérdés nálad mi az alapórajel?! 1300MHz? :D

:C

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) bacsis válasza hcl (#31) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ehh igaz, igaz :DDD :R

(#33) grabber


grabber
addikt

Várható folytatás? :R :DDD

(#34) Vakegérke válasza grabber (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Muszáj, hogy folytassa. Ha valami elszáll, összedobjuk az árát. :K

bacsis: Idáig nem szólaltam meg, de hatalmas élmény a tesztsorozat. Lekvár, mustár, fogkrém...
Javasolhatnék valamit?
Fémrudak. Illeszkedés csiszolva, rögzítés akárhogy, hűtő felület mondjuk fémfóliával növelve. Lefogadnám, hogy a réz a tuti, csak ugye drága is.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdvözöllek bacsis. :R :R :R :R

Szép írás. :C Mit vétett neked az a proci? :DDD Hogy néz már az ki?? :O A 3.ik felvonást már lehet hogy nem bír ki. De én remélem hogy nem így lesz. :K ;)

(#36) Stoto


Stoto
tag

Ekkora elmebeteg 5letet :D.

Szerezz egy régi szar vízhűtő blokkot occsóé, meg esetleg egy ipari búvárszivattyút. Abból is lehetne elmebeteg és durván túltervezett hűtést csinálni :D

Esetleg egy szűrő segítségével az egész kutat be lehetne vonni :D

(#37) Metalfan


Metalfan
senior tag

Szokásosan elmebeteg cikk, köszönöm! :C :R

(#38) bacsis


bacsis
Közösségépítő

grabber!,Vakegérke!
Könnyen lehet hogy lesz folytatása ennek a cikk sorozatnak is, de akkor most az lesz az elsődleges feladat, hogy a proceszort lehetőleg minél jobban a gyári állapotára állítsam, ami nem lesz egy könnyű feladat :DDD

(#39) alibabo válasza bacsis (#17) üzenetére


alibabo
tag

Az olajos "bulit" már egy hozzád hasonló csóka megcsinálta. Neked is meg kellene próbálni. :DDD

Amúgy én is jókat szórakázom a cikkeiden. :R Grat hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#40) Killing válasza Gergő_ (#29) üzenetére


Killing
addikt

Szerintem a hűtőházban/hégpályán is megpróbálhatná! :DD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#41) mephi666


mephi666
nagyúr

grat! jó cikk lett nagyon... (...mint mindig) :C
szerintem feszkóemelésnél azért halt, mert még mindig kicsi a közvetlen hőleadó felület... pl egy régi globalwin bordát a magra eszkábálva, vodavoda palackot ráhúzva és frankón körbeszigetelve sokkal működőképesebb lenne a dolog... esetleg a palackba beleépíteni egy ventit a folyadék keringetésére még extrémebb lenne a cucc... az folyadék meg mindenféle neonnal kivilágítva szerintem bebrunyálásra késztetné még a legelvetemültebb moddereket is :D azt a "szép" ragasztóanyagot nem lehet valahogy lekaparni szegény prociról? nem oldja hígító vagy valami? esetleg szikével levágni? :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#42) bacsis válasza mephi666 (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

örülök, hogy tetszett :R
azt a szép ragasztó anyagot, amit a képen látsz, azt még csak-csak le lehetne vakarni, na de ami alatta van, az 2komponensű ragasztó, azt már kemény dolog lepucolni, de majd valószínűleg az lesz, hogy levakarom egy éles szikével :C
meg az t is remélem, hogy túl élte a proci, mert mikor felmelegedett 124fokra everest szerint, lefagyott, és azóta nem tölti be a windowst, és még egy cD0 steppinges 566os celót nem tudom honnan szerzek :(

(#43) Vakegérke válasza bacsis (#42) üzenetére


Vakegérke
veterán

Figyu.

Ha anyagi problémád támadna, szívesen utalok mondjuk egy ezrest. Kevésnek tűnhet, azonban nem dúskálok anyagi javakban. Viszont ha akad még adakozó fórumtárs, akkor finanszírozhatóak -jó értelemben vett- őrült ötleteid.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44) Gondar


Gondar
tag

Ez ismét elmebeteg volt :C öröm olvasni a tesztjeid

[ Szerkesztve ]

(#45) Májsztró válasza bacsis (#42) üzenetére


Májsztró
addikt

Grat az újabb termékhez :D
Élmény olvasni amiket művelsz komolyan :D Minden tisztelet :R

Ha lehalt a proci esetleg ha igényeled tudok küldeni bérmentve egy 600-as celót meg egy 633-as is, persze csak ha gondolod. Tényleg szívesen elküldöm , mert nálam csak porosodik.

(#46) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Vakegérke,Májsztró!
Igazán jól esett a felajánlásotok :R
Igaziból nem a pénz a probléma az ilyen teszteknél, hanem hogy elég nehézkes beszerezni a hozzájuk való cuccost, jelen esetben, ami pótolhatatlan, és másssal nem helyettesíthető, az az alaplap, sajnos más slot1-es deszka nem nagyon tud 1Mhz-enként lépkedni az FSB-vel, persze ez ennél a cikksorozatnál nem olyan fontos, de ha összejön egy extrém hűtés, akkor tudjam is extrémen tuningolni a processzort... puding próbája az evés, extrém hűtés próbája az extrém tuning :C
Szerencsére ilyen alaplap elvétve még kapható, amivel már jobban meg vagyok lőve, az a SLOT1-FCPGA átalakító, ha ez tönkre menne, nem tudom nagyon helyettesíteni, mert a többi fajta nem enged ilyen magas feszültséget állítani a processzornak, ilyent meg nem nagyon kapni...így ismét kilőve az extrém tuning...
A leges-legfontosabb természetesen a processzor... mennyit ér egy 566os cerka? 500ft? ráadásul Májsztró kolléga ingyen fel is ajállt egy 600ast, de ebből sem mindegy hogy milyen van, mert a legjobban húzható a cD0 steppinges, amit szintén nem egyszerű már beszerezni...
Szóval tényleg köszönöm hogy így igyekeztek segíteni :R
igérem minden tőlem tellhetőt megteszek, és ha valamivel meg lennék lőve, vagy szükségem lenne rá, akkor mostmár bátran fordulok hozzátok :R

(#47) mephi666 válasza bacsis (#46) üzenetére


mephi666
nagyúr

milyen lapod van alatta? abit be-6 2? :) rég láttam hasonlót élőben (bh6) és ha jól rémlik pont a mhz-enkénti emelés miatt dicsérték rengetegen és slot1-es volt... 800huf-ért látok sima bh6-ot vaterán :) nagyon jók voltak 2000 környékén az abitok tuningra... sajnálom a céget nagyon, hogy azóta nincs már...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48) bacsis válasza mephi666 (#47) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem-nem :N
a bh6 volt az első soft menü II-es a be6-2 már soft menü IIIas és csak ez tud mhz-ként lépkedni a bh6 tud 66,75,83,100,103,112,124,133as fsb-t...továbbá agp-t, pci-t nem tudod visszaosztani még a bh6-ban

(#49) mephi666 válasza bacsis (#48) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem voltam nagy tuningos, ezért nem vágom teljesen, hogy melyik típusnál pontosan hogy megy az oc... :) be6-2 is van... 500ért indul... nem is rossz érte... anno újkorában vagy 30szor ennyibe kerülhetett :DD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) bacsis válasza mephi666 (#49) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

szerencsére az enyém még működik :C
cD0 steppinges 566os procit szerezzél ha tudsz, annak viszont most nagyon örülnék :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.