Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) nuke7 válasza lapa (#50) üzenetére


nuke7
veterán

Hogy tudod megmérni hogy milyen a tere egy kábelen a rendszernek..?
Es utána egy másikon, hogy miben más a karaktere?
Mert hallani lehet - ha te nem hallod, nem kell vele foglalkozni.
DE!
Ha adsz nekem ilyen műszert, akkor én csinálok neked mérést.

Amúgy eddig milyen kábeleket hasonlitottal össze? :U

Szerk. Jaa te mar egy szinttel "feljebb" vagy mint vakeger, a kábelek különbséget elfogadod, csak a bejáratast nem? ( ettől függetlenül áll a kérdésem )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#52) lapa válasza nuke7 (#51) üzenetére


lapa
veterán

engem nem érdekelnek a kábelek, minden zenémet 96kbps-re tömörítve hallgatom monoban.

arra lettem volna kíváncsi, hogy fizikai értelemben mi történik a kábelben az árammal.

mert a bort sem mérik, csak meghallgatják a cukorfokát, savasságát (ph), ilyesmi. ott érdekes módon nem megy félrebeszélés, hogy nem mérhetőek az alapvető tulajdonságok.

[ Szerkesztve ]

(#53) nuke7 válasza lapa (#52) üzenetére


nuke7
veterán

:))

Es amikor ugyanolyan mérhető tulajdonságu bornak más az "íze"..? :U

De mindegy, a 96kbps ha vicc is volt, nem volt annyira jó :N

Ha komoly, akkor meg mit csinálsz itt?! :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#54) csizo13


csizo13
tag

"Ami rögtön észrevehető a vékonyka hang,a nagybőgő is csak csellóként szólal meg, sajnos a mélyek nem eléggé mélyek,nincs teste hangnak.
A hangja nagyon tiszta,akusztikus zenéknél nagyon jól szerepel,jazz zenére is kiváló,de már egy rock koncertet ,nem ezzel a kábellel hallgatnék
."

Hogyan lehet jazz zenéhez kiváló, ha a nagybőgő csak csellóként szólal meg, vagy hogyan szerepelhet jól akusztikus zenéknél ugyanebből az okból kifolyólag?
Mindegy, nem érdekes, legalább jól hangzó mondatok követik egymást, ha tartalom zavaros is kissé.

Különben ez ugyanaz a vita, mint a tv kalibrálása.
Ott a mérés szükségességét hajtogatják, mert úgy kapunk igazi színeket, mert elképzelhetetlenül mások a színek a tv műszeres kalibrálása után, olyan mint a valóságban, azt halandó ember be nem tudja kalibrálni csak a műszeres csodatevő, aki mögött 30 éves tapasztalat van, mert már Videoton Colorstar készülékeket is kalibrálta (de nem ezért robbantak fel).
Csak tudnám mikor volt bekalibrálva a kalibráló műszere utoljára a műszerkalibráló állomáson.

Itt meg éppen ellenkezőleg: szükségtelen a mérés, mi halljuk és kész.

(#55) Patice válasza lapa (#50) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha tényleg nyitott vagy az új dolgokra, akkor menj el olyan helyekre, ahol hallhatsz ilyeneket, ahogy ezt előtted BBéci tanácsolta.

Ha idén is lesz hifisó valahol Magyarországon, akkor pl. oda is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56) lapa válasza nuke7 (#53) üzenetére


lapa
veterán

ez továbbra is áram meg vezeték. nincs íze meg mindenféle titokzatos összetevői. ha más jön ki az egyik vezetékből meg a másikból, az mérhető kell legyen.

továbbra sem értem miért kéne nekem meghallgatnom akármit is ahhoz, hogy a jelenség okát megismerjem. és mivel az ember kíváncsi és mindennek meg akarja találni az okát, legalábbis csodálkozom, hogy erre a jelenségre nem tudott eddig senki valami megalapozott okot linkelni.

a tévé kalibrálásánál is konkrét hullámhosszok vannak, nem valami megfoghatatlan jedi-éter. kitűnő példa, hogy ott is mérhető az eltérés, különbség.

[ Szerkesztve ]

(#57) dabadab válasza nuke7 (#53) üzenetére


dabadab
titán

"Es amikor ugyanolyan mérhető tulajdonságu bornak más az "íze"..?"

[citation needed]

(#55) Patice: hallgatasbol csak a duplavakteszt veheto komolyan, ott meg nem nagyon akarnak kijonni ezek a kulonbsegek (ahol meg igen, ott meg kiderul, hogy azert, mert mondjuk a "high-end" kabelnek igazabol rettenetesen vacak es gyakorlatilag szurokent uzemel).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58) #09634560 válasza lapa (#52) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én leírhatnám mi történik benne bejáratás közben -képzeld: utánanéztem, mert érdekelt- csak hát analógiát keresni nehéz lenne, közérthető szavakkal leirni pláne, és felvetődik újra a hit kérdése... Na meg műszer kérdése is: gondolod hogy mezei mérnök laborszintü, pár százezres vagy milliós műszerrel mérni tudja az x-edik felharmonikust? Fül ennél jóval érzékenyebb, mint amit ki lehet "olcsóbb" műszerekkel mutatni.. És azt is gondolod, hogy a gyártók közzéteszik a mérési eredményt? Max amit marketingcélra engednek....
Ja és hifis-korszak: 70-es években, gyerekként tudott dolog volt a hangfalkábelek közötti hangkülönbség. És nem szakberkekben.

(#59) dabadab válasza #09634560 (#58) üzenetére


dabadab
titán

"csak hát analógiát keresni nehéz lenne"

Akkor ne keress analogiat. Egyebkent fizikai jelensegek leirasara miota van szukseg analogiara?

"Na meg műszer kérdése is: gondolod hogy mezei mérnök laborszintü, pár százezres vagy milliós műszerrel mérni tudja az x-edik felharmonikust? Fül ennél jóval érzékenyebb"

Sorrendben:
1. Igen.
2. Nem.

"70-es években, gyerekként tudott dolog volt a hangfalkábelek közötti hangkülönbség. És nem szakberkekben."

Nem szakmai korokben eleg sok marhasag szokott "tudott dolog" lenni. Ez nem erv.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#60) Ed Parker válasza csizo13 (#54) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A jazz műfajban számos olyan album van ahol nincs nagybőgő és azokra kiváló ahogy írtam.
Az akusztikus zenében mi kivetnivalót találtál? :F

(#61) #09634560 válasza dabadab (#59) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tehát:
bejáratódásnak köze van a töltésvándorláshoz és a réz diamágnesességéhez valamint a szennyezőanyagokhoz, ötvözéshez. Ez több frekvenciatartományban más-más szinten működik, igy lehet egy kábelnek más-más hangja járatás előtt-után.
Más elven müködik a fül (analóg) és más elven a műszerek (küszöbértékek elve) de ezt sztem nem kel neked magyaráznom.
Tudott dolog: itt nem urban legendre értettem hanem tapasztalati tényre. Vagyis akkor már több ismerősöm (apám munkatársai) tudatosan váltogatták/válogatták a hangfalkábelt.

(#62) #75912448 válasza Ed Parker (#60) üzenetére


#75912448
törölt tag

Belenyúltál drága barátom :DDD

(#63) BBéci válasza csizo13 (#54) üzenetére


BBéci
titán

A kalibráló műszereket (koloriméter, spektrométer) 2-3 évente a gyártónál kell beállíttatni, hitelesíttetni, ez magától értetődő. Sajnos annyiba kerül az oda-vissza szállítás és maga a művelet, hogy érdemesebb egy újat venni.
Ennek a költsége is benne van a kalibrálás díjában.
Egy kábelen mit szeretnél kalibrálni, beállítani? A tévéken 20-50 csúszkát állítgathatsz, a kábelt legfeljebb elcsatolhatod a padlótól.

(#52) lapa
Te cukorfok és Ph érték alapján választasz bort?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#64) mp54 válasza Ed Parker (#44) üzenetére


mp54
senior tag

Azt fogjuk már fel hogy a kábelt hallgatjuk és nem mérjük.
SZERINTEM itt a lényeg. Ezután a többi már csak felesleges szócséplés.....

(#65) dabadab válasza #09634560 (#61) üzenetére


dabadab
titán

"bejáratódásnak köze van a töltésvándorláshoz és a réz diamágnesességéhez valamint a szennyezőanyagokhoz, ötvözéshez."

Van valami konkretum is? Mert az, hogy "koze van", az sokat nem mond. Hogy van koze? Ket nap hasznalat utan megvaltozik a rez otvozete?

"Tudott dolog: itt nem urban legendre értettem hanem tapasztalati tényre."

Az a tapasztalati teny, ami nincs placebo-hatas ellen tesztelve, az sokat nem szamit.

DRM is theft

(#66) Ed Parker válasza #75912448 (#62) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez lassan olyan mint egy vidámpark, mindenki kiélheti magát, megírhatja a sérelmeit:)
Magasról teszek azokra a kommentekre, akik kételkednek, ami nekem fontos, hogy amit hallok azt élvezem, jó dolog kipróbálni új cuccokat, sajnálatos hogy innen a ph-ról kell megtudnom komoly referenciákkal büszkélkedő önjelölt szakértőktől, hogy a világon mindenki pancser, aki nem ragadt le az mp3-nál és picit többet költ az igényes zenehallgatásra.
Ezért sztem ezt az országot, itt mindenki ért mindenhez.
Magyarország én így szeretlek :)

(#67) #09634560 válasza mp54 (#64) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azt fogjuk már fel hogy a kábelt hallgatjuk és nem mérjük.
Úgy látom.ezt sokaknak nehéz... és jópáran szeretnek errefelé 0 tapasztalattal tagadni. Dabadab: természetesen van, Patice linkelt is.
De röviden összefoglalom a fizikai részt: lökésszerüen fennálló töltéselmozdulások sorozatának hatására a szennyezőanyagok diamágneses része a hatással ellentétesen, mágneses és ferromágnesen szenyezőanyag pedig ennek a hatásnak az erősitésére "állnak be" Valamint a réz (és a benne ötvözött molekulák) kristályrácsszerkezete -a Brown-mozgáson felül természetesen. ugancsak ugy állnak át hogy a hullám-állandójuk merőlegesen állnak rá, segitve ezzel a frekvenciák rendezettségének áramlását elősegitsék. Nem fog volumenileg változni. :) Igaz ezek makroszemmel mérhetetlenül alacsonyak de kommmutatívan van észlelhető előnyös hatása. Ahony mp54 irta: hallgatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#68) dabadab válasza #09634560 (#67) üzenetére


dabadab
titán

Neked konkretan milyen tapasztalataid vannak mondjuk ABX tesztekkel? Vagy mik azok a tapasztalatok, amikre tamaszkodsz? Milyen tesztmetodussal szerezted oket?

DRM is theft

(#69) Ed Parker válasza dabadab (#68) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Észrevetted hogy igazából itt kommentelők nagy részét marhára nem erdekel a cikkben említett kábel vagy ugy konkrétan az egész hifi téma?
Veled már beszéltem erről a htpc-s topikban.
Neked van valamilyen referenciád vagy tapasztalatod hifi készülékekről vagy akár kábelek ről?
Mert kommentjeidből és másokéból is azt veszem ki, nektek bizonyítani kell hogy miért van így.
Te tudod bizonyítani valamivel is az ellenkezőjét?
Ha igen, akkor linket is légyszi.

(#70) BBéci válasza Ed Parker (#69) üzenetére


BBéci
titán

Okoskák megmérték a Stradivari hegedűket és megállapították, hogy Gazsi prímás hangszere, amivel a sarki kocsmában bazsevál, sokkal jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#71) dabadab válasza Ed Parker (#69) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de tettel itt allitasokat, neked kellene alatamasztani.
En azt latom, hogy az audiofil piac nagy resze rettenetes parasztvakitas, ahol gyakorlatilag csak a placebo-hatasra alapozva adnak el mindenfele marhasagot, erveles helyett meg olyan meredek kijelentesek vannak, amik ha igazak lennenek, akkor tobb Nobel-dijat be lehetne veluk gyujteni fizikabol es biologiabol, mert olyan uj, az eddigiektol eltero eredmenyeket kepviselnek ezeken a szakteruleteken - es persze mindehhez az eg egy vilagon semmi komolyan veheto bizonyitek nincs.
Amiatt meg nem hiszem, hogy nekem kellene magyarazkodnom, hogy nem akarok asszisztalni ehhez a szelhamoskodashoz, ahogy azert sem, mert felteszek abszolut racionalis es temaba vago kerdeseket es a vallasos mantrakat nem fogadom el ervenyes valasznak tudomanyos kerdesekben.

BBeci: a szemelyeskedesen tulmeno erveid vannak?...

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#72) #09634560 válasza dabadab (#68) üzenetére


#09634560
törölt tag

2 szer voltam Ab-teszten de több saját tapasztalat is megerősiti a kábelek közötti különbséget. Egyik legutóbbi egy fórumtársnál volt aki a hangfalkábel-csere után vette észre az mp3 és a FLAC közötti különbséget. Bejáratás előtt-után tesztet pedig Patice írt le. Valamint saját tapasztalat is, konkrét teszten nem vetem részt ezirányban, de hogy létezik ezt saját fülemmel észleltem Denon-Proson láncban Neotech kábellel.
Lényeg: tudok tapasztalatra is támaszkodni, még ha egyik-másik szubjektív is.

(#73) Ed Parker válasza dabadab (#71) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De miért kellene?
Én így hallottam, miért kellene ezt nektek bizonyítanom?

De nem válaszoltál arra a kérdésemre, hogy neked milyen tapasztalatod van ezügyben?
Az hogy kételkedsz valamiben szíved joga.
De olyat kijelenteni hogy az audiofil piac paraszt vakítás ugy hogy közben nem vizsgálsz, hallgatsz meg különféle eszközöket, mire alapozod?

(#74) #09634560 válasza dabadab (#71) üzenetére


#09634560
törölt tag

Fizikai részt összefoglaltam neked, ebben nem találhatsz kivetnivalót, se pedig "vallási meghasonlottságot" és tapasztalatot is irtam.

(#75) dabadab válasza #09634560 (#72) üzenetére


dabadab
titán

Az AB teszt sokat nem er, eleg sok meres van arrol, hogy ott ugyanazt a kabelt is hajlamosak kulonbozonek hallani a tesztelok, a nem vak tesztek pedig tenyleg semmit sem ernek, azokbol nem lehet kiindulni.

Szoval ott tartunk, hogy azok utan, hogy masokat kioktattal, hogy neked van tapasztaltod, nekik meg biztos nincs, kiderult, hogy nem csinaltal meg soha rendes tesztet. Lehet, hogy erdemes lenne csinalni egy rendes ABX-et, utana sokkal ertelmesebb beszelgetest lehetne folytatni a temarol.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#76) BBéci válasza dabadab (#71) üzenetére


BBéci
titán

A zenehallgatás nem tudományág. Ed csupán a füleire, a hallására alapozva írta le a tapasztalatait.
Amikor egy autó tesztjében leírják, hogy szerpentinen száguldva alulkormányozott, senki nem kér hozzá mérési adatokat. Pedig egy autó valamivel összetettebb eszköz, mint a hangszórókábelek.
A tesztpilóta azt tapasztalta és pont.
Itt van nálam ez a két kábel, tesztelni fogom őket, de előtte 100-120 órányit járatom, különben nem lenne értelme az egésznek. Olyan mértékben változhat a hangjuk, hogy a bejáratotthoz köze nem lesz a nyers állapotúnak. Ezt talán úgy lehetne demonstrálni, hogy csak az egyiket járatom be, aztán monó jelet küldök ki az erősítővel. Másképp szólna a két hangdoboz. Megvalósítani nem tudom, mert egyszerre járatom be a kábelek mindkét felét és az erősítőn nincs semmiféle szabályzó a bemenetválasztón és a hangerőgombon kívül.

Soha, semmilyen formában nem személyeskedtem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77) csƵ válasza BBéci (#76) üzenetére


csƵ
őstag

Másképp szólna a két hangdoboz.

Egyik hangdoboz sem szól ugyanúgy.

(#78) dabadab válasza BBéci (#76) üzenetére


dabadab
titán

"A zenehallgatás nem tudományág."

Az nem. A hangreprodukcio viszont igen.

"Amikor egy autó tesztjében leírják, hogy szerpentinen száguldva alulkormányozott, senki nem kér hozzá mérési adatokat."

Pedig lehetne, ugyanis az alul- vagy tulkormanyzottsag remekul merheto dolog, van hozza teljesen normalis fizikai modell, ilyenek.

DRM is theft

(#79) BBéci válasza csƵ (#77) üzenetére


BBéci
titán

Ez igaz, de legtöbbször a hallgató nem veszi észre, annyira minimális. Ezt a kábelek felcserélésével ki lehet szűrni.

(#78) dabadab
Írhattam volna az ülések oldaltartását, vagy a műszerfal és a kapcsolók ergonómiáját.
Egyébként nem az a lényeg, hogy lehet-e mérni, hanem az, hogy érdemes-e foglalkozni vele.
Hifis berkekben fel sem merül, hogy a kábelek hangjának változását műszerekkel kellene igazolni. Egyszerűen triviális, más szóval köztudott, magától értetődő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80) Ed Parker válasza BBéci (#76) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Fel nem tudom fogni hogy mérnök emberek, hogy képesek ilyeneket kijelenteni, kipróbálás nélkül?
Ez nem olcsó hobbi, én is tudom, de ha valamit nem tudok megvenni érveket kell gyártani, amivel elhitetem magammal, hogy ezért nem kell?
Láthatod, előző kérdésem is megválaszolatlan maradt tapasztalati okok hiánya miatt.

(#81) #09634560 válasza dabadab (#75) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem értem, miért kell nekem ABX teszt?? Pár évtizedre visszanyúló -igaz hiányos- tapasztalat, idős vagy velem kb egykorú hifisták általi magyarázat, néha demonstrációval egybekötve, vagy barátok által megrendezett 2 teszt nem elég? Fizikai magyarázat lehet pontatlan vagy hiányos számodra de én legalább megtettem anno hogy utánanézek. Nem emlékszem hogy kioktató lettem volna, bocsi ha annak tünt. :R

(#82) BBéci válasza Ed Parker (#80) üzenetére


BBéci
titán

Belefáradtam a vitatkozásba és van ennél jobb dolgom is. Például meghallgatom, mennyit változott az AQ Aspen kábel hangja a bejáratás kezdete óta.
Most látom, a hír-cikk végére odaírtam, hogy a bejáratás után következik a teszt. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#83) Ed Parker válasza BBéci (#82) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én sem vitatkozom, ez egy meddő téma olyan emberekkel, akiket ez valójában nem is érdekel.

(#84) BBéci válasza Ed Parker (#83) üzenetére


BBéci
titán

Azzal senki nem foglalkozott, hogy mennyire jellemző a régebbi Nordostokra a mélytartomány aljának soványsága.
Szerencsére az újabb szériák levetkőzték ezt a gyermekbetegséget. Példa rá a Tyr 2.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85) dabadab válasza #09634560 (#81) üzenetére


dabadab
titán

"Nem értem, miért kell nekem ABX teszt??"

Azert, mert az annal kevesbe szigoru tesztekrol tudjuk, hogy rettenetesen nagy hibat produkalnak. Tudjuk, hogy azok a meresi modszerek hasznalhatatlan eredmenyeket adnak. Es ezt nem sejtjuk, hanem hatalmas, nagyon alaposan kutatott szakirodalma van a temanak es tudjuk, hogy a "placebo hatas" nagyon-nagyon-nagyon melyen gyokerezik (egyebkent nem csak emberekben, kutyakon is szepen ki lehet mutatni) es nagyon durva hatasai vannak, a legtobb ember hajlamosan nagyon alabecsulni.

"Pár évtizedre visszanyúló -igaz hiányos- tapasztalat, idős vagy velem kb egykorú hifisták általi magyarázat, néha demonstrációval egybekötve, vagy barátok által megrendezett 2 teszt nem elég?"

Nem, lasd fent.

"Fizikai magyarázat lehet pontatlan vagy hiányos számodra"

Meglehetosen :) Az a baj, hogy ennel komolyabb magyarazatot en se lattam, ami azert mindesetre gyanura ad okot.

"Nem emlékszem hogy kioktató lettem volna"

En se akartam ezt inszinualni, csak arra akartam felhivni a figyelmet, hogy amit a legtobben a vegso ervnek tartanak, az valojaban homokra epult kartyavar (mar elnezest a kepzavarert :) ).

DRM is theft

(#86) Ribi


Ribi
nagyúr

Azt az egyszerű tesztet elvégezte már valaki, hogy egy rézdrótot fúróban megpörget?
Előtte ugye igen hajlékony, utána viszont kalapáccsal beverheted a falba. Mert a forgás hatására ideiglenesen megváltozik a részecskék elrendezése. Bárki kipróbálhatja. Hasonló megy végbe minden drótban áram hatására szép lassan. Neem, nem felkeményedik, csak megváltozik a struktúrája. Mert ott is fizika hatása érvényesül.

(#87) Ed Parker válasza BBéci (#84) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Majd próbálok olyat is szerezni, most egyelőre a Heimdall van nálam.

(#88) bajnokpityu válasza Ribi (#86) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:Y :C :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#89) #09634560 válasza Ribi (#86) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezt sokszor megtettük a régi cégnél ahol dolgoztam, valamint úgy is elérték ezt a hatást hogy kihúzták nagy erővel feszesre hosszirányban. Így megtartotta alakját egy ideig mig beépítették, nem hajolt össze-vissza.
Így igaz bejáratás is hasonlót művel, igaz, jóval kisebb mértékben. Struktúraváltozásról is irtam de nem kötöttem ösze a tapasztalattal....

[ Szerkesztve ]

(#90) Deadzone41 válasza BBéci (#79) üzenetére


Deadzone41
őstag

tehát két azonos típusú hangfal közötti differencia, ahol decibeles nagyságrendű különbségek vannak, az elhanyagolható, de a kábelek bejáratódásából eredő különbségek, amit a tudomány jelenlegi állása szerint nem hallhat az emberi fül, az meg nem?

(#91) nuke7 válasza lapa (#56) üzenetére


nuke7
veterán

Nem, Pont ez a lényeg hogy nem csak áram meg vezetek - hanem zene.
Ha ezt nem érted akkor felesleges a hangszóró a kábel végen, koss ra egy merő műszert vagy egy ellenállást es élvezd a kábeled :))

https://youtube.com/user/nuke7

(#92) BBéci válasza Deadzone41 (#90) üzenetére


BBéci
titán

Decibeles nagyságrendű különbségek??? Miről beszélsz? Mert mi hangminőségről, amit nem lehet decibelben mérni.
Hallottál más a párba válogatásról? Azt hangszórók és a keresztváltók alkotóelemei esetében is elvégzik, aztán a kész hangdobozoknál szintén. Persze nem a Genius kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#93) Deadzone41 válasza BBéci (#92) üzenetére


Deadzone41
őstag

akkor a tesztoldalatokon minek méricskélitek a dobozok frekiátvitelét? :)

igen hallottam. itt van a "világ legjobb" fejhallgatója, mégsem sikerült nekik tökéletesen párba válogatni a driver-eket. vagy a hd800 ami híresen jó ilyen szempontból. de abban igazad van, hogy ez senkit nem zavar, a fül kompenzál ilyen "apró" hibákat.

(#94) BBéci válasza Deadzone41 (#93) üzenetére


BBéci
titán

Frekvenciamenet mérés nem azért készül, hogy a pár két tagja közötti különbségeket feltárja. Sokan szeretik nézegetni és azzal kerek, egész egy cikk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#95) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

az egesz bullshitet meg lehet cafolni 2-3 termeszettudomany/fizikaval foglalkozo atlagembernek is ertheto konyv elolvasasaval :U

(kavefozo gepnel meg megertem a bejaratast....de egy 0 mozgo alkatreszt tartalmazo primitiv felepitesu elektromos eszkoznel? remelem megcafolja valami villany felsooktatasis az egeszet levezetve rendesen)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#96) #09634560 válasza Mr.Csizmás (#95) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tehát állj neki a könyvnek és tanulj! ;] Vagy az elektronok szerinted nem mozognak? Nincs áramlás? Ribi simán bizonyított pedig az csak szilárdságtan..

(#97) Mr.Csizmás válasza #09634560 (#96) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

es a jelensegnek van kimutathato hatasa mondjuk egy Hendrix gitarszolon?

ez kb. a 9bol 10 fogorvos esete.

fehercukor/barnacukor kaveval mar eljatszottam, ha nem tudni elore, siman lehet egyik vagy masik erzesre.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#98) Samus


Samus
addikt

A képet csak én nem értem? Négy bemenet->nyolc kimenet egy kábelen?
A bejegyzést elolvasva azt kaptam, amit vártam: hatalmas vita arról, hogy miért kell bejáratni egy kábelt...Eszerint ha az UTP kábelem eléri a 300 üzemórát, meggyorsul a neten, és szinte nem is lesz pingem? ;]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#99) Ribi válasza Samus (#98) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hangfalak rendszerint 2x2 bemenettel rendelkeznek. Amit vagy egy összekötővel oldanak meg a hangfal oldalán, vagy így dupla kábelezéssel.
Lehet más sem érti, csak megkérdezni sem merik...

Pl egy cat5 kábel bejáratás után lehet, hogy az addigi kb 70MB/sec helyett már 75MB/secet is tudna, de ilyen tesztet szerintem nem sokan csináltak. A felvetés nem rossz. Cat7 esetén nehéz tesztelni, mert oda vagy nagyon hosszú, vagy gigabit feletti csatlakozók kellenek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.