Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) moha21 válasza #09634560 (#693) üzenetére


moha21
addikt

Az analóg szkóp analóg módon mér ha jól emlékszem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#702) Ed Parker válasza Blindmouse (#688) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Erre van valami bizonyítékod hogy így teszteltem?
Vagy mi alapján állítod ezt, még csak nem ismersz, hogy egy ilyet kijelenthess.

(#703) philoxenia válasza Ed Parker (#702) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tudtad, hogy milyen kábelt csatlakoztattál a rendszerhez?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#704) Ed Parker válasza Beri (#690) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mutass már rá hol állítottam ilyet hogy jobb a fülem a bolygó összes műszerészénél? :U

Arra is hogy itt hozzászólók közül ki mérte ki?

Véleményt meg olyanról mondjunk amit ismerünk személyes tapasztalattal.

Ki beszélt itt 300Ft-os moslékról??
Borról volt szó, amiről te beszélsz az nem az.
Továbbá szüretről sem volt szó, ne terelj.
Ha te megkostolsz két bort, es más íze van a kékfrankoshoz képest akkor elkezded mérni labor szinten hogy miért más?

Gyenge lábakon állnak az érveid, fuss neki mégegyszer.

Nem ugy volt hogy ellenem érvelsz hanem mellettem?
Mi volt ez?
Visszanyalt a fagyi?
Vagy kiderült hogy mégsem vagy ebbe a mérébe annyira penge és más által megfogalmazott gondolatokat böfögsz itt vissza sajátodként?

[ Szerkesztve ]

(#705) Ed Parker válasza BBéci (#694) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Oszcilkoszkópppal mérik ne viccelj, mi mással, kint van az egész ÁNTSZ mobil laborral:)

(#706) Ed Parker válasza philoxenia (#703) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen tudtam, mert?

(#707) Blindmouse válasza Ed Parker (#706) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Akkor gondolom tisztában voltál az árával is, legalább megközelítőleg. Ugyanígy tudtad, hogy ezüstözött, amire az audiofil társdalom minden tagja tisztában van vele, hogy részletes magas hangok és gyenge mélyek jellemzik. Innentől kezdve csak leírtad azt amit elvártak tőled.

Sanci38: még szerencse hogy nem olvasol vissza. Mivel 99% valószínűséggel valamilyen digitális jelforrásról hallgatod a zenét, így amit írsz nettó baromság.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#708) Blindmouse válasza Blindmouse (#707) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Kicsit jobban, mégegyszer leírva: A kábel nem mérhető állítás ekvivalens azzal az állítással, hogy a zene nem rögzíthető digitális formátumban.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#709) Ed Parker válasza Blindmouse (#707) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Kényesen elkerülted a 702-es hsz-t, vajon miért?

Természetesen tisztában voltam az árával, de ez tök lényegtelen mennyibe kerül, ezt is pár száz hsz-al feljebb leírtam.
Nem az ár dönt, hanem a hang, hogy tetszik e vagy sem.
A következő érved is csak féligazság, a heimdall-nál már nem voltak gyenge mélyek.
Szóval ezt így azért nem lehet kijelenteni, hogy ami ezüstözött az gyenge mélyben, de a blue heaven az volt.
Hozzáteszem, az én rendszeremben.

(#710) nuke7 válasza Beri (#696) üzenetére


nuke7
veterán

Szerintem tok egyszerű az egész es csak bonyolitjatok itt.
Meg kell keresni a műszert amelyik megmondja neked, hogy melyik kábel hangja tetszik a legjobban, azzal meg kell mérni sok kábelt, es felállítani egy sorrendet.
Amelyik a legjobban tetszik, azt kell venni. Mi ezzel a probléma..??
( vagy esetleg nincs olyan műszer épp nálad..? Kérj Kolcson, valakinél tuti akad... :U )

( vagy te nem is hallgatni akarod es nem a hangjára vagy kiváncsi, hanem arra, hogy miért szól ugy ahogy..! :F
Nos akkor szerintem :
1) eltevedtel, mert itt nem azt kerste senki hogy miért szól máshogy, hanem azt, hogy hogy szól.
Tehát alapból rossz témában írsz es mondeki elbeszél egymás mellett mert ket különböző dologra kíváncsiak.
2) biztos, hogy van olyan topik ami neked kell, de az nem fog se a zenével se a hifivel foglalkozni, szerintem ez egyértelmű. - keress valami fizikai/elektro mérnök topikot es akkor ott tuti érteni fogjátok egymást.
Itt esélytelen, mert alapból ket különböző dolgot néznek akik a kábelt hallgatják meg akik mérik ) :R

Szerk. Telefonrol irtam, remelem azért érthető ...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#711) Ribi válasza Beri (#696) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem te is kimondtad már a megoldást:
"Ahhoz, hogy méréssel meg lehessen állapítani, melyik a jobb bor, meg kéne egyezni abban, mire mérnek és hogyan." Ugyanez van hifinél. Valakinek a csöves tetszik, valakinek a tranyós hang. Van akinek ez a kábel, van akinek az. Pontosan mit szeretnél mérni egy kábelen? Mert ezt sem határozta még meg senki. Mindenki mérést akar. De mit mérünk? :F
Eleve egy alap szabály, hogy alkatrészt nem mérünk bekötve. Viszont a kábelek visszahatnak az erősítőre és hatnak a hangfalra is. "lehet nem a kábelnek van más hangja", hanem a kábel okoz változást az erősítő karakterében. Ezt hogy méred ki? Mit és hogy akarunk mérni? Valaki ezt mondja meg nekem.

[ Szerkesztve ]

(#712) Blindmouse válasza Ed Parker (#709) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Pont hogy a 702-re válaszoltam. Attól még hogy nem a frontlebenyedben hajtódik végre az a művelet, hogy drága==jó, attól még végrehajtódik az agyadban. Létező, dokumentált dolog, ez nem a te hibád, az a tesztelési metódus hibálya. Azt kellene megérteni hogy bár a zene nem egy egzakt tudomány, egy felvétel reprodukálása az. De köszönhetően a gyártók és az audiófil társadalom évekig tartó agymosásának nem hinném, hogy ez menni fog. Mint hogy te sem fogod bemesélni nekem, hogy bármilyen kis különbséget meg tudsz hallani, mivel tanulmányok vannak róla, hogy a pszichológiai hatás sokkal nagyobb.
A különbség az, hogy a villamosmérnöki tudomány egy párszor időssebb, mint ennek egy alfaja, jobban dokumentált, illetve kevesebb marketing bullshit-et eladó cég tevékenykedik a csúcsmezőnyében.
És nem egy meggyőző dolog az, hogy ha a drága==jó miatt jobbnak hallom a rendszeremet, akkor a drágább kábelt kellene megvásárolnom. Elmondom miért: kell a pénz másra. Ha a tudományos magyarázat megteszi, hogy egy mezei párezer forintos kábelnek ugyan olyan hangja van, mint egy 200.000 Ft-osnak, akkor köszönöm, de inkább az olcsóbbat kérem, azért, mert a tudományos magyarázat miatt az én listening bias régiómat az izgatja, hogy nem mérhető a különbség, tehát ez ugyanolyan jó. És mivel még mindig, a listening bias sokkal nagyobb hatással van ránk, mint bármelyik kábel, ezért nekem az olcsóbb kábel fog jobban hangzani...

Egyszerűen csak az a baj, hogy teljesen más szemszögből tekintünk ugyanazokra a dolgokra, így nem fogjuk meggyőzni egymást. PL tudom hogy a jelút végén lévő transducer amennyiben rendesen meg van hajtva adja a hang 99%-át, ezért arra szívesen adok pénzt, pl egy HD600-as figyel az asztalomon, de biztos vagyok benne hogy egyszer cserélni fogom nagyobbra. De a kábelét eszembe sem jutna lecserélni soha (legfeljebb ha átgurulok rajta a forgós székkel), pedig hány képet látni mindenféle varázskábelről. Ugyanígy az erősítő számít, de az erősítő tápkábele nem, ésszerű indokok miatt. Ezek mögött tényeken alapuló választások vannak.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#713) Ed Parker válasza Blindmouse (#712) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én nem akarok neked semmit bemesélni, igazából azt sem értem miért írtál ide?
Fogd ugy fel hogy te ezt nem hiszed el, de ne akarj már meggyőzni az ellenkezőjéről hogy én azt nem hallhatom.

A gyártók és az audiofil társadalom agymosása.
Ezt tudod valamivel bizonyítani vagy megint csak vagdalózol nagy szavakkal?
Jo akár saját tapasztalattal is, hogy milyen tanulmányokat folytattál ez ügyben?
Csak hogy a topik klasszikusaiból idézzek, ha állítasz valamit, akkor azt bizonyítsd is.
Tehát hol az agymosásról készült tanulmány?

Ebben a részben egyetértünk, ha az olcsót jobbnak hallom, butaság lenne a drágábbat választani, es ez nem pszichológia, hanem logikus döntés.
Nem az lehet a háttérben, hogy esetleg nem tudsz megfizetni ilyen áru termékeket es mindenféle hülye érvekkel nyugtatod magad, hogy az nem is jobb?
Ez is pszichológia ám, amikor ezt nem ismered be.

Így van, máshogy állunk a dolgokhoz, mivel kettőnk közül én ki is próbálom és ugy alkotok véleményt valamiről, te meg ki sem akarod próbálni es meg vagy győződve róla, hogy az nem lehet más.
De mégis honnan?

(#714) dabadab válasza nuke7 (#710) üzenetére


dabadab
titán

"Meg kell keresni a műszert amelyik megmondja neked, hogy melyik kábel hangja tetszik a legjobban"

Osszekeversz ket dolgot.

1. Van egyreszrol az, hogy van-e kulonbseg egyaltalan. Ezt remekul lehet merni.

2. Van masreszrol az, hogy ket kulonbozo hangzas kozul szubjektiven melyik tetszik jobban - ezt nem igazan lehet merni (legalabbis a kabelen), mert nem a kabeltol fugg, hanem a hallgatotol (ha a hallgaton csinalsz fMRI-t, az azert adhat valami kiindulasi pontot).

3. Van harmadreszrol az, hogy az emberek kepesek ugyanazt is maskent hallani, ugyanazt a kabelt/erositot/hangfalat/akarmit jobbnak vagy rosszabbnak hallani sajat maganal.

A topikban a ketelkedes az elso es a harmadik esetet erintette, a masodikat nem, neked pedig azt sikerult idehoznod valami felreertes okan.

"eltevedtel, mert itt nem azt kerste senki hogy miért szól máshogy, hanem azt, hogy hogy szól."

Olvastad ezt a topikot? Ez a konkret kerdes tobbszor is felmerult, ha kell, akkor linkelem is, de szerintem magadtol is megtalalod.

"biztos, hogy van olyan topik ami neked kell, de az nem fog se a zenével se a hifivel foglalkozni, szerintem ez egyértelmű. - keress valami fizikai/elektro mérnök topikot"

Akarmennyire is meglepo, de a hifik epitese alapvetoen mernoki tudomany, a normalis hifis cegek fejlesztomernokeinek komoly tudomanyos hattere van, ugyanis van direkt ezzel foglalkozo szakterult - errol egyebkent szinten sokszor esett mar szo a topikban.

DRM is theft

(#715) philoxenia válasza dabadab (#714) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nemcsak mérnöki tudomány, kicsi mágia is kell hozzá....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#716) BBéci válasza Blindmouse (#712) üzenetére


BBéci
titán

"te sem fogod bemesélni nekem, hogy bármilyen kis különbséget meg tudsz hallani"
Ilyet senki nem akart "bemesélni".

Már írtam arról, hogy hasonlítgatásaim során többször a sokkal olcsóbb kábelt hallottam jobbnak. Pedig féláron örökre vagy akár ingyen fél-egy évre nálam maradhattak volna, mégis visszaküldtem azokat a forgalmazóknak.

Amikor a Lehmannaudio Linear USB tápkábelét kicseréltem egy LessLossra, tisztán, egyértelműen hallatszott a pozitív változás. Még AKG K501-en is, de éppen akkor volt nálam HD 700 és 800, amik még nagyobbnak mutatták az eltérést.
A laptop és a Lehmann közötti USB kábel cserélgetése még annál is jelentősebb változást eredményezett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#717) Ed Parker válasza philoxenia (#715) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem is merek belegondolni, hogy ha egy nørdost tyr hangfal kábelről írtam volna,azt hogy tudtad volna feldolgozni, mikor a szinte legolcsóbb blue heaven is sokaknál kivágta a biztit:)

1m-es Tyr RCA van nálam, az csak 500.000 ;]

[ Szerkesztve ]

(#718) Blindmouse válasza Ed Parker (#713) üzenetére


Blindmouse
senior tag

"Tehát hol az agymosásról készült tanulmány?" Szoktam beszélgetni velük, és úgy HALLOTTAM, hogy hülyeségeket mondanak, nem létező fizikai dolgokról. Ráadásul kicsit kevés volt a szímpadkép, és az énekhangok sem voltak az igaziak. Lehet hogy a sör miatt.
Komolyra fordítva a szót, ha kicsit visszaolvasol, legalább 3 tanulmányt linkeltem, szóval ne kezdjük el megint.

"Nem az lehet a háttérben, hogy esetleg nem tudsz megfizetni ilyen áru termékeket" ne menjünk bele szerintem az anyagi helyzetembe, tekintve nem ugyanabban a valutában kapjuk a fizetésünket.

"olcsót jobbnak hallom" még ha az olcsóbabt is veszed meg, folyton ott motoszkál az agyadban, hogy a drágábbat, vagy másik drágábbat kellett volna.

"ki sem akarod próbálni" rengeteg fejhallgató volt már a fejemen, különböző forrással meghajtva. Elektronikával a munkahelyemen foglalkozok. Az a munkám, hogy tudjam azokat a dolgokat, amikre azt hiszed hogy fontos, és tisztában legyek vele, mennyire fontos az a dolog.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#719) #09634560 válasza Beri (#696) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elektromérnök? És ő is azt mondta, hogy ez feketemágia?
Nem, és nem azt mondta, hanem a különbséget jegyezte meg így. Sehol nem irtam hogy feketemágia. Nem, ő sem tartja tartja feketemágiának... ellentétben egy-két itt jelenlévő vitapartnerrel, nevet nem irok...

(#720) proci985 válasza philoxenia (#715) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezt a "gyémántszál"at tudod hogy hívják angolul? diamond wiret találtam, de az nekem inkább egy speciális vágószerszámnak tűnik, mint tényleges gyémántból készült szálnak.

érdekelne a dolog, gyémántról eddig nem tudtam, hogy így is lehetne használni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#721) gyurczy válasza Blindmouse (#718) üzenetére


gyurczy
őstag

tekintve nem ugyanabban a valutában kapjuk a fizetésünket Erre azért ne vegyél mérget. Ha meg mégis, akkor Ed nyert. :DDD Egyébként pedig nem a valuta a lényeg, hanem, hogy mi a szám. Ha az kellően nagy, én elfogadok bármilyen valutát.

még ha az olcsóbabt is veszed meg, folyton ott motoszkál az agyadban, hogy a drágábbat, vagy másik drágábbat kellett volna. Baromság. Nem minden arany ami fénylik.

Az a munkám, hogy tudjam azokat a dolgokat, amikre azt hiszed hogy fontos, és tisztában legyek vele, mennyire fontos az a dolog. Kicsit konkrétabban?

(#722) BBéci válasza proci985 (#720) üzenetére


BBéci
titán

A diamond wire kifejezés a vezeték keresztmetszetére vonatkozik, ami nem sima kőr, hanem lapocskák alkotják, ami a húzás során alakul ki.

(#721) gyurczy
Akkor motoszkálhat az a gondolat, ha az a drágább valamennyivel jobb is, de mi mégis spóroltunk és az olcsót vettük meg.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#723) philoxenia válasza Ed Parker (#717) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bármit fel tudok dolgozni, igazából nem érdekel minek mennyi az ára, nyilván mindennek annyi amennyiért el lehet adni... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#724) Ed Parker válasza Blindmouse (#718) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Semmit nem jelent miben kapod a fizetésed es nem is ez volt a kérdés.
Ügyesen kibújtál alóla.

Te honnan veszed ezeket a baromságokat???
Miért motoszkána az a fejemben?
Folyamatosan be akarod nekem magyarázni eddig nulla sikerrel hogy mit és hogyan csinálok:)
Komolyan nevetséges vagy.

Ki beszélt itt fejhallgatókról?
A kábel a topik témája, megint terelsz.

Philoxenia: látod ezzel én is így vagyok, nem az ár a lényeg es ezekre a drága dolgokra is megvan a vevőkör.
Engem csak erdekel, de olyan szinten nem hogy ennyiért meg is vegyem.

[ Szerkesztve ]

(#725) Mr X válasza Ed Parker (#724) üzenetére


Mr X
veterán

Alapvető pszichológia, amit éppen tagadni próbálsz. Na ez a nevetséges.

(#726) BBéci válasza philoxenia (#723) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak az számít, inkább a valós használati értéke és a belőlük adódó ár/érték arány.
Kábelt használtan, fél- vagy harmadáron érdemes és szabad venni, akárcsak erősítőt és hangdobozokat. Úgy mindjárt sokkal jobb lesz az ár/érték arányuk.

(#725) Mr X
Akkor nevess! De ennek a topiknak a pszichológia sem témája.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#727) Ed Parker válasza Mr X (#725) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Komolyabb érvet hozzál fel, üres zsák nem áll meg magában.
És ne vádaskodj!

[ Szerkesztve ]

(#728) #09634560 válasza Blindmouse (#708) üzenetére


#09634560
törölt tag

Félreértettél: nem azt irtam hogy nem mérhető, hanem hogy a mérési tartomány - vagy érzékenység- ahol a különbséget -ami az n-edik felharmonikus- észlelni lehetne, már kivül esik az olcsóbb mérőmüszerek határain. Minden mérhető, csak eszköz kérdése.

(#729) nuke7 válasza dabadab (#714) üzenetére


nuke7
veterán

:N nem lepődök meg, az előző hsz-emre se válaszoltál, csak ferdítettél, ahogy most is.
ejnye.

"Olvastad ezt a topikot? Ez a konkret kerdes tobbszor is felmerult, ha kell, akkor linkelem is, de szerintem magadtol is megtalalod."

Olvastad-e az írást, amihez elvileg hozzászólsz? :F Ed egyáltalán nem firtatta benne, hogy miért hallja olyannak a kábelt amilyennek. Leírta, hogy milyennek hallja, és nem azt, hogy miért. Ezt nem is kereste és nem is érdekelte.

"Akarmennyire is meglepo, de a hifik epitese alapvetoen mernoki tudomany, a normalis hifis cegek fejlesztomernokeinek komoly tudomanyos hattere van, ugyanis van direkt ezzel foglalkozo szakterult - errol egyebkent szinten sokszor esett mar szo a topikban."

Valóban? Hol van linkelve az a nagyon komoly mérnöki tudmányos tanulmány, amiben a kábelek különbségével foglalkoznak, mérésekkel és nem ABX teszttel..? :F
Valahogy ezt így nem láttam.

Ha viszont neked van igazad, akkor miért ide írsz - feltéve ha tényleg érdekel a kérdés - és miért nem azoknak a komoly hifi fejlesztő cégeknek, hogy ugyan magyarázzák már el neked, hogy miért és mitől szól máshogy egy kábel..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#730) proci985 válasza BBéci (#722) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

köszi, így már mindjárt tisztább.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#731) Mr X válasza Ed Parker (#727) üzenetére


Mr X
veterán

Nem vádaskodás, csak oda kellett volna figyelni az iskolában: [link] Alapvető agyi funkció... :U

[ Szerkesztve ]

(#732) gyurczy válasza BBéci (#722) üzenetére


gyurczy
őstag

Ez csak abban az esetben igaz, ha a döntést részben vagy egészben anyagi alapon hoztam meg, viszont nem erről volt szó (én legalábbis nem erre gondoltam).

(#733) dabadab válasza Ed Parker (#713) üzenetére


dabadab
titán

"Tehát hol az agymosásról készült tanulmány?"

Tessek. Mondjuk ez pont bor, nem pedig kabel, de ugyanazok a mechanizmusok mukodnek.

DRM is theft

(#734) Ed Parker válasza Mr X (#731) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez még mindig nem bizonyíték hogy miért hinnék én ezt vagy azt arról a termékről amit valójában meg sem akarok venni és érzelmek sem kötnek hozzá. Ez csak egy bemutató, semmi más, ami az én szubjektív megítélésemből született.
Szóval próbálkozz még.

(#735) Mr X válasza Ed Parker (#734) üzenetére


Mr X
veterán

Nagyon értetlen vagy, de fussunk neki mégegyszer, hátha.

Ez egy pszichológiai tény, nem tudatos, nem is igazán szabályozható. Nem tehetsz ellene kb. semmit, és pláne nem szégyen, hogy ennyire kapálóznod kelljen ellene. mindenki így működik, te sem vagy kivétel.

(#736) Ed Parker válasza Mr X (#735) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sztem mi nem jutunk egyről a kettőre, szóval azt hiszel amit akarsz.

(#737) Blindmouse válasza Ed Parker (#724) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Szerettem volna ha nem megy el személyeskedésig a dolog, de úgy látszik ez nem sikerült. Ezzel részemről a téma lezárva, vitatkozni észérvekkel lehet, de ez már veszekedés. Egyébként ajánlom, hogy néha helyezd tágabb értelembe azt amit mások mondanak, vagy csak gondolkozz el azon, hogy mi van, ha nekik van igazok.
Titoktartásit írtam alá a fizetésemről, de már csak azért sem mndanám meg neked mert * semmi közöd nincsen hozzá. Amgy 1400 EUR kb a minimálbér, hogy tudj valamihez viszonyítani.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#738) Mr X válasza Ed Parker (#736) üzenetére


Mr X
veterán

Jelen pillanatban te próbálod megmagyarázni, hogy te vagy a világon az egyetlen, akire nem érvényesek ezek a dolgok, szóval...

(#739) #09634560 válasza Mr X (#735) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tehát, forditsunk picit a dolgon: szerinted ha egy sima villanykábel is megteszi hangfal és erősítő közé, és ugyanazt produkálná mint egy 100 ezer/nm.-es, mi a rákért írt épp erről? Miért nem egy 6-10-20 ezer ft.osról? Nem neki is könnyebb dolga volna?? Vagy nagyobb sikere? Vagy szerinted szivesebben ad ki többet ugyanazért a dologért (mindegy, vezeték vagy bor) ami ugyanazt az élvezetet nyújtja?

(#740) Ed Parker válasza Blindmouse (#737) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Távol álljon tőlem hogy személyeskedjek, ha mégis megbántottalak, akkor utólag is elnézésedet kérem.
Nem érdekel mennyit keresel és nem is kérdeztem.

Én meg annyit tanácsolok neked, hogy nyiss új dolgok felé.

(#741) Ed Parker válasza Mr X (#738) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Látom te buzgó ember vagy, aki nem adja fel:)
Felőlem rugózhatsz ezen ameddig akarsz, marhára hidegen hagy.

(#742) Mr X válasza #09634560 (#739) üzenetére


Mr X
veterán

Lennél kedves megmutatni, hol írtam olyat, hogy nincs hallható különbség két kábel között? Amúgy neked is ajánlom elolvasásra azt, amit linkeltem, vagy keress rá a csoport- és reklámszichológiára.

Ed Parker:

Nem tehetek róla, a butaságok összehordása irritál...

[ Szerkesztve ]

(#743) #09634560 válasza Mr X (#742) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kösz de nekem tananyag volt anno... ;] pár hétig magoltam belőle.

(#744) Ed Parker válasza Mr X (#742) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Béci már írta, ennek a topikban nem a pszichológia a témája, így felesleges a továbbiakban ilyeneket linkelned, mert nem izgat.

(#745) BBéci válasza Mr X (#742) üzenetére


BBéci
titán

"a butaságok összehordása irritál..."
Ennek fényében még kevésbé érthető, miért írtad ebbe a topikba azt amit?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#746) rvs válasza #09634560 (#739) üzenetére


rvs
aktív tag

Mondok két okot:
ad.1., Messziről jött ember azt mond amit akar. Nyilvánvalóan nincs mindenkinek otthon ilyen kábele a spejzban, tehát az állítások valóságtartalmát igencsak nehéz ellenőrizni.
ad.2., Kompenzálásként lehet "vagizni" mindenféle, listaáron drága dologgal, amire másnak nincs pénze/szüksége.
Szerintem ennyi első körben pl. elég. Sok embernek még ennyi oka sincs.

Érdekes dolog, hogy a "kábelesek" mindig azzal érvelnek, hogy a legolcsóbb lég vagy falivezeték is pont ugyanolyan tulajdonságokkal bír, mint mindegyik másik, ha nem nekik van igazuk. :U

(#747) Ed Parker válasza rvs (#746) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak azt nem értem, ha erre nincs szüksége valakinek, miért nem lép túl rajta?
Ezen rég nem kellett volna ennyit rugózni, sztem butaság, azt tovább àllok.
De az ami itt folyik egészen más.

Nincs mindenkinek szüksége BMW-re sem, sem Rolex órára, de minden terméknek van egy fogyasztói köre, ha valaki nem érzi megszólitva magát, akkor minek ír ide?
Érted mit akarok kihozni?

Nekem küldhetnek Audi katalógust, hogy vegyek, de ha nem érdekel, akkor kidobom a kukába es ennyi, nem megyek be a szalonba hőbörögni, hogy mi a sz@r kerül ezen ennyibe?
Meg miben jobb az én Opelemnél?
Ennyi

(#748) #09634560 válasza rvs (#746) üzenetére


#09634560
törölt tag

1. re: ellenörizni lehet: letét ellenében elhozod a kábelt és megnézed. utiköltségen kivül nem kerül semmibe de ennek előfeltétele egy jó rengszer, hisz Hegelje nem mindenkinek van otthon.
2.re: egyrészt maximálisan egyetértek veled, főleg a fiatalok szeretnek így vagizni. De nem Ed Parker. Ő már sztem idősebb, meggondoltabb. Ezért is szeretne jobb hangot kicsiholni a rendszeréből, mint az általam emlitett elektro/villamosmérnök. Ha nem így lenne, pl. le se írná a gondolatait tesztben.
Gondoltam ugyan hogy lesz rá anti-reagálás de cseppből tenger lett, pillangó-szárnycsapásból vihar..

(#749) Beri válasza bambano (#699) üzenetére


Beri
addikt

Mert a szóismétlés csúnya dolog.

Ed Parker
Mutass már rá hol állítottam ilyet hogy jobb a fülem a bolygó összes műszerészénél?
Műszerénél, nem műszerészénél.
Egyébként az elején szó volt róla, hogy a bejáratott és a "friss" kábel között nem sikerült semmilyen műszerrel különbséget kimérni, de az emberek bizony kihallják a változást. Tehát a fületek jobb, mint bármilyen mérőeszköz.

Ki beszélt itt 300Ft-os moslékról??
Borról volt szó, amiről te beszélsz az nem az.
Továbbá szüretről sem volt szó, ne terelj.

Nem terelek. Leírtam, mi a különbség az ahogy esik úgy puffan és a felvilágosult, méréseken alapuló borászat között.

Ha te megkostolsz két bort, es más íze van a kékfrankoshoz képest akkor elkezded mérni labor szinten hogy miért más?
Nem, mert nincs mivel, meg annyira szeretem az alkoholtartalmú italokat (meg a kultúrájukat) úgy eleve, hogy szívem szerint egy az egyben betiltanám a forgalmazásukat azonnali hatállyal. Mondjuk kedvem épp lenne méricskélni... :)

A hozzászólás vége meg csak öncélú mocskolódás, kérlek, próbáld visszafogni magad.

nuke7
eltevedtel, mert itt nem azt kerste senki hogy miért szól máshogy, hanem azt, hogy hogy szól.
Ez a baj. Bizonygatják a mérhetetlent.

Ribi
Pontosan mit szeretnél mérni egy kábelen? Mert ezt sem határozta még meg senki. Mindenki mérést akar. De mit mérünk?
Nem érdekel, hogy mit. Bármit. Csak valaki mutassa meg, hogy igen, ez a különbség a kettő között. Addig ez csak vajákolás.

Sanci38
Nem, és nem azt mondta, hanem a különbséget jegyezte meg így. Sehol nem irtam hogy feketemágia. Nem, ő sem tartja tartja feketemágiának... ellentétben egy-két itt jelenlévő vitapartnerrel, nevet nem irok...
Megjegyezte, hogy más a hangja, de egyáltalán nem is foglalkoztatta, hogy miért és ilyenkor mi változik a kábelben? Nem eléggé nörd :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#750) Mr X válasza #09634560 (#743) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor gondolom, nem kell elmagyarázni, miért merült fel.

Ed Parker:

Nem csodálom, hogy nem érdekel, eddig sem nagyon zavartattad magad nálad hozzáértőbb emberek hozzászólásaitól. De ugye, aki vákumban hallgat zenét, annak elnézzük.

A nem ideillő témára pedig, az általatok emlegetett borral szemben az agy működése igenis idetartozó téma, tekintve, hogy leginkább az határozza meg, hogy és milyennek hallasz valamit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.