Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #97623552


#97623552
törölt tag

Ezen a cikken jót nevettem... Bejáratni a kábelt. Ez komoly? A mély meg nem megy át rajta... na persze.

(#2) kspbarebone válasza #97623552 (#1) üzenetére


kspbarebone
csendes tag

Ha meg megfordítja a kábelt másképp szól, mert iránya is van. Ezotéria.

[ Szerkesztve ]

ksp.barebone@gmail.com

(#3) kspbarebone válasza kspbarebone (#2) üzenetére


kspbarebone
csendes tag

Najó. El tudom fogadni, hogy bejáratnak egy motort. Még azt is hogy egy hangfalat. Fejhallgatót is.
Használat során megváltozik benne valami. Nade egy darab drótot?

ksp.barebone@gmail.com

(#4) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az adatlapodra nézve kitűnik, hogy 690 napja regeltél, és időközben összeszedtél 5836 szakmai hozzászólást.
Szép. No persze akkor, ha nem ilyen butaságokkal kábítottad a fórumtársakat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) Ed Parker válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

elmondanád mire gondolsz?

(#6) bbazs96


bbazs96
csendes tag

CAT7, gyerekek...

Egyébként a kábelnek tényleg van szerepe analóg átvitelnél, de a bejáratás szerintem hülyeség :D

[ Szerkesztve ]

(#7) gyurczy válasza bbazs96 (#6) üzenetére


gyurczy
őstag

Ja, hálózatot építeni kiváló! :DDD

(#8) Ed Parker válasza bbazs96 (#6) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az nem hálózati kábel?
Mi köze ennek a hifihez? :F

(#9) Vakegérke válasza Ed Parker (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Valamiért úgy gondoltad, hogy írsz egy tesztet. Nem volt szerencsés a témaválasztásod.
Tény, hogy van különbség a kábelek közt, úgymint keresztmetszet, sodrott, vagy egy eres, miből van, de ez a "bejáratás" dolog, meg a "...vékonyka hang,a nagybőgő is csak csellóként szólal meg, sajnos a mélyek nem eléggé mélyek,nincs teste hangnak" vélemény elég cifra ahhoz, hogy kételkedjek véleményed komolyságában.

Én még a HI-FI korszakban éltem. Talán véleményem is lehet mindarról, amit itt kábel ügyben szakvéleményként kinyilatkoztattál.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) nuke7 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


nuke7
veterán

Es szerinted nincs különbség kábelek hangja között..?! :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#11) Ed Parker válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez igazából csak amolyan bemutató jellegű,kezdő hifisek számára,akik már a belépő szintről feljebb lépnének.
Te még a hifi korszakban éltél és nem tudod mi az a bejáratás?
Egy ilyen kérdés után nem tudlak komolyan venni,hogy Te valaha is foglalkoztál volna komolyan a hifi témával.
Te még a hifi korszakban éltél. Miért annak már vége van? :F

(#12) kspbarebone


kspbarebone
csendes tag

Most már komolyan érdekel, mi történik a kábellel bejáratás közben.
Megy benne az áram. Eddig rendben. Ha esetleg túl sok (több ezer A) akkor meg füstté változik.

Kijön a kábel a kábelgyárból. Mi változik meg benne, ha pár órát hangfalat hajtunk vele?

ksp.barebone@gmail.com

(#13) gyurczy válasza Vakegérke (#9) üzenetére


gyurczy
őstag

Vakergérke: sodrott, vagy egy eres

Ami sodrott az már egy eres nem is lehet? Akkor ilyen nincs is:

kspbarebone: Kábel bejáratás

[ Szerkesztve ]

(#14) nebulo5 válasza Vakegérke (#9) üzenetére


nebulo5
senior tag

Én meg (állítólag) az atomkorszakban élek... de semmit sem tudok az atomerőmű vagy bomba gyártásáról.. de nem is írok az olyasmivel foglalkozó topicokba badarságokat...
Hallgasd tovább a Sokol rádiódat vagy a zempé3 lejáccódat, és élvezd tovább a hi-fi korszak örömeit....

Üdv: nebulo

(#15) Vakegérke válasza nuke7 (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már hogyne lenne. Mondtam is. :)
"Tény, hogy van különbség a kábelek közt, úgymint keresztmetszet, sodrott, vagy egy eres, miből van..."
Ezek mind befolyásolják a hangátvitelt.

(#11) Ed Parker:
"Te még a hifi korszakban éltél és nem tudod mi az a bejáratás?
Egy ilyen kérdés után nem tudlak komolyan venni,hogy Te valaha is foglalkoztál volna komolyan a hifi témával."

Nem probléma. :N
"Te még a hifi korszakban éltél. Miért annak már vége van?"
Tartok tőle, hogy igen. Az igazi élményt a bakelit lemezek, csöves erősítők nyújtották. Aki a CD-k korszakában nevelkedett, az nem tudhatja, hogy milyen is az igazi zene.
Hogy őszinte legyek, már én is elszoktam az igazi élvezettől, de legalább emlékszem rá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) kspbarebone


kspbarebone
csendes tag

"its performance gets better and better."

"more natural midrange and a sweeter treble"

Ez így ezotéria kategória még mindig. Mit csinál a fémmel a sok nyüzsgő elektron, amitől jobban szól.

Nekem fizikából az rémlik, hogy a fémben ha vezetődik az áram, akkor a fémrácsban szabadon lévő elektronok
lassan arréb mennek. Ez a hatás közel fénysebességgel képes terjedni.
Tehát akkor másik elektronok jobban átviszik a jelet? Vagy a sok elektron ahogy megy, kitapossa az ösvényt a többi elektron előtt?
Ugye érezzük, hogy ez így elég besenyőpistabácsisan hangzik. :D

ksp.barebone@gmail.com

(#17) nuke7 válasza Vakegérke (#15) üzenetére


nuke7
veterán

Dehát ha van különbség a kábelek hangja között, akkor miért irt hülyeséget a fórum társ..? :F

kspbarebone : milyen hifi/hm cuccod van? :U
(újonc)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) Ed Parker válasza Vakegérke (#15) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te eltévedtél,ez már nem a Vidi korszak,azóta már járt ember a Holdon.

Annyira nem vagy képben a témában,hogy itt be is fejezhetjük.

(#19) Vakegérke válasza nuke7 (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mondtam, hogy van különbség a kábelek hangja közt? Egy szóval sem.
Az viszont tény, hogy egy extra minőségű kábel minőségibb hangot továbbít, mint a silány, kis keresztmetszetű, sodrott.
De az is tény, hogy a kábel nem válogat. Nem tesz különbséget a hangtartományok közt. Ha pocsék, akkor pocsék a hangzás, ha kiváló, akkor kiváló.
Vagy létezne, hogy pont a mélyeket vágja le? Nem hinném.

(#18) Ed Parker: Értem a célzást, elhagyom felségterületed. Elnézést kérek, hogy kételkedem az általad leírtak igazságában.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) kspbarebone


kspbarebone
csendes tag

Persze, a kábelek hangja között van különbség. Hogyne. Ezt tapasztaltam, mások is, ez így van.
A probléma szempontjából irreleváns milyen hifim van.
Audiofil szempontból egy sz▒r. Nem is írom le, mert nyerítve vihognánk.

Amire kíváncsi vagyok, hogy mi változik meg a kábelben, ha bejáratják?
Ilyesmikre gondolok:
Például mérhető, hogy megváltozik az ellenállása?
Kevesebb decibellt csillapít egy frekvenciatartományban?
Megmérte ezt valaki?

Vagy egy amolyan szertartás, ami után az audiofilek elhiszik hogy jobb lett?

Félreértés ne essék, én nagyon tisztelem ezeket a dolgokat, mármint a hifit, a technológiát, amit hangátvitelre használnak.
Elfogadom, hogy másképp szól egy CD mint egy bakelit, inkább FLAC, mint 320 mp3, stb...

Létezhet, hogy frekit vág a kábel, ha elég hosszú, és például feltekercseljük. De ez elenyésző szerintem.

ksp.barebone@gmail.com

(#21) Oliverda


Oliverda
félisten

Én csak a vaktesztnek hiszek. Az összes többinél nagyban befolyásol a tudat, hogy mennyibe került, milyen márka, szépen csillog, szép a csomagolás, stb.

A bejáratásra pedig inkább nem mondok semmit...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Ed Parker válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem baj ha kételkedsz,csak arra kérlek,olyanról állíts véleményt,amit magad is hallottál,próbáltál.

Kspbarebone: ha komolyan érdekelne a dolog,már utánaolvastál volna a témának.
Én nem fogom helyetted ki keresni a Google-ben.

Oliverda: sztem nem voltam elfogult a témában,meg amúgy sem szoktam.
Nem kapok érte pénzt és a kábel sem a sajátom,csak kipróbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#23) bbazs96 válasza Ed Parker (#22) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Azért ilyen kábel sommelier-eken még mindig jót lehet nevetni :D Nekem kemény 17 évem egy elmuzsikált évtizedével, amibe rengeteg zenehallgatás is jutott, azt a hitet vallom, hogy van sz*r kábel, van jó kábel, és ami közötte van. PONT

(#24) BBéci válasza Oliverda (#21) üzenetére


BBéci
titán

A kábelek bejáródása minden hifista számára nyilvánvaló tény, amin vitatkozni nem érdemes. A hifis szaktopikokban senki nem vonja kétségbe, hacsak nem újonc, aki akkor tévedt be oda először.
Aki valaha beiktatott a rendszerébe vadonatúj alkotóelemeket - nem csak kábelre, készülékre és hangdobozra is vonatkozik - az tisztában van a hangzásuk, használati időtől függő, nagymértékű változásával.
Természetesen nem PC-s hangdobozszettre gondolok, aminek semmi köze a hifihez.

A kábelek hangzásra gyakorolt hatása az első 40-50 órában jelentősen változik és valamikor 3-400 óra után érik el a végső állapotot. Aki nem hiszi, járjon utána, de ne kérdőjelezze meg mások, tapasztaláson alapuló véleményét!

(#23) bbazs96
Már megbocsáss, de aki szerint a Scullcandy Ink'd fülhallgató szuper és fantasztikus, annak a jó hangzásról alkotott véleményét fenntartásokkal fogadom. Méghozzá nem alaptalanul, ugyanis teszteltük.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25) lapa válasza BBéci (#24) üzenetére


lapa
veterán

elmeséli végre valaki, hogy fizikailag mi változik a kábelben? mert ha jól látom ez a téma kicsit kerülve van.

nem az érdekel ki mit hall, hanem hogy mi történik az anyaggal, az atomokkal, alakul a molekula.

(#26) BBéci válasza lapa (#25) üzenetére


BBéci
titán

Mivel még soha nem vizsgáltam elektronmikroszkóppal a kábelek atom- és elektron-szerkezetét, csak hallgattam az általuk közvetített zenét, nem vállalom, hogy elmeséljem a változás mibenlétét. Fizikusok és más tudósok írtak erről cikkeket, tanulmányokat, ha érdekel, keresgélj.
Aki szeret a valóságoshoz a lehető legjobban közelítő zenét hallgatni otthon, az leül a foteljébe, behunyja a szemeit és élvezi a muzsikát. Közben nem azon töri a fejét, mi változik a kábelben, azt meghagyja a kockáknak. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27) BBéci


BBéci
titán

Idézet a Chord Company (brit kábelgyártó) honlapjáról:
"As a general rule though, most speaker cables need at least 100 hours use before all the improvements they will bring to the performance of the system can be properly experienced."
Forrás: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28) Blindmouse válasza BBéci (#24) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A burn in létező dolog, kiszámítható, van hogy napi szinten foglalkozok vele (kalibrálás számolás miatt).
Az is tény, hogy az emberi fül nem tud a legtöbb kábel között különbséget tenni.
[link]
Emiatt még lehet egy drágább kábel praktikus, nem kontaktos idővel, vagy extrém esetben ronthat a hangon. A "tapasztalat" mit sem ér az elvárások miatti szubjektív hallás miatt. Valószínű egy emberi fülnél nagyobb felbontású RLC méterrrel nem tudnád megmérni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#29) nuke7 válasza Blindmouse (#28) üzenetére


nuke7
veterán

Elolvastad egyáltalán a linket..? :F

"... new CD from a new group..."

Nem ismertek a zenét, nem ismertek a hangzást, stb, stb.

De ha szerinted nincs különbség a kábelek között, akkor vegyél olcsó kábelt, es hidd azt, hogy jó.
( véletlenül se hasonlítsd össze egy drágább kabellel, mert véletlenül hallanal különbséget... :U )

Azt mivel magyarazod, hogy 1m rca-rca ic kábel eseten is hatalmas különbség tud lenni két kábel által keltett hangzás között...?

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#30) Ed Parker válasza bbazs96 (#23) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te nevetsz aki cat7 hálózati kábelt használsz hangfalkábel helyett?
Az meg hogy valakinek gitárok lógnak a falán, es 10 éve foglalkozik hangszerekkel, nem garancia semmire:)
Asszem ezt meg is villantottad YouTube-s videon, mind a 10 évet ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) Patice válasza lapa (#25) üzenetére


Patice
nagyúr

Entrópiáról hallottál már? :K

Szerinted mi történik egy kábel anyagában, amiben elég gyakran áram halad?

Szerinted miért "öregítik" mesterségesen a kábelgyártók a kábelek anyagát?

Miért kezelik vagy fagyasztással, vagy melegítéssel, esetleg mindkettővel?

Hő- és áram hatására is megváltozik a fémrács kristályszerkezete = bejáratódik.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32) Patice válasza bbazs96 (#6) üzenetére


Patice
nagyúr

Nálam a CAT7 is bejáratódott.

3-an vettünk ugyan abból az alapanyagból. egy idő után összejöttünk és kíváncsiságból összehasonlítottuk ugyan abban a rendszerben a 3-féle képen elkészített és 3-féle rendszerben használt, vagy éppen már nem használt kábeleket.

És jé, (mily meglepő) mindegyiknek kicsit más hangkaraktere volt. :))

És ezt többen is hallottuk.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33) Patice válasza #97623552 (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

Sokat kell még tapasztalnod hifi terén úgy érzem. :D

Ed: Örülök, hogy te is írásra szántad magad. Esetleg ha nem akarod, hogy minden bejegyzésed után legyenek hozzászólások, akkor tiltsd le. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#34) lapa válasza Patice (#31) üzenetére


lapa
veterán

szerintem ennyi áramtól továbbra sem sok minden történik egy kábel anyagában meg kristályszerkezetében, de valami olyan linket ahol ezt leírják szívesen fogadok. ne hangfalgyártósat meg ne wikipédia főoldalt, ha szabad ilyet kérnem.

[ Szerkesztve ]

(#35) Patice válasza lapa (#34) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha lenne valahol ilyen leírva, akkor nem élnének meg miből a kábelgyártók. Gyártási, kutatási eredményt nem fognak kiadni a kezükből. :))

Szóval vagy elhiszed vagy nem (= vagy kipróbálod vagy nem).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#36) #97623552


#97623552
törölt tag

Szóval ha mondjuk 50x megnézem a logoutot naponta, akkor a bitek kitapossák maguknak az utat a rézkábelben, és a youtube is szebben fog szólni :)

(#37) Patice válasza #97623552 (#36) üzenetére


Patice
nagyúr

Előbb gondolkozz szerintem.

Hangfalkábelről volt szó.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#38) #97623552 válasza Patice (#37) üzenetére


#97623552
törölt tag

Már bocs, de akkor amiben réz van az mind bejáratódik nem? Sőt, a hálózati kábel kifejezetten alkalmas erre a célra, mert árnyékolt meg zavarmentes, plusz tiszta réz. Amúgy nem hiszek ebben a mítoszban, mint a mellékelt ábra mutatja. Marketing risza kb.

(#39) Ed Parker válasza Patice (#33) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez egy jó példa volt, kiváncsi voltam hány szakmai jellegű komment gyűlik össze, de eddig a kommentek nagy része: ilyen már pedig nincs, meg az hülyeség hozzászólásokból tevődik össze, aminek sok értelme nincs.
De nem is ez a baj, én sem járok trollkodni olyan témákban amihez nem értek, szóval ha nem érdekel valakit a téma, nem tudom miért kell telehányni ostoba kérdésekkel, ami hifis körökben egyértelmű? :F
Ez a cikk hifi rajongóknak készült, aki nem akar erre áldozni, az vegyen azt amit jónak lát.

(#40) Ed Parker válasza #97623552 (#38) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az hogy te miben hiszel senkit nem érdekel es nem is kérdezte senki.
Ha nem értesz valamihez, akkor előbb járd körül a témát, használd a Google-t es ha már lesz elég ismereted a témában, akkor lesz itt miről beszélgetnünk.
Addig teljesen felesleges ostoba kérdéseket feltenned, azokról a dolgokról ami világosan le van írva a neten.
A kulcsszó a Google.

(#41) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Egy 200Ft és egy 400Ft/m árú rézdrót között tényleg nincs sok különbség, pedig dupla ár. Akinek csak ilyen jellegű tapasztalata van, tényleg jobb ha nem szól bele. A kerítésdrót is vezeti az áramot, de az nem hifi kategória. Nem Ti vagytok a célközönség.
Az ilyen jellegű írásoknál tényleg jobb a hozzászólás tiltás. Aki tudja úgyis tudja, aki meg nem hiszi el azt úgysem lehet meggyőzni semmivel.

(#42) Patice válasza #97623552 (#38) üzenetére


Patice
nagyúr

"Már bocs, de akkor amiben réz van az mind bejáratódik nem?"

De, csak nem mindegyiket hallgatod, ill. nem analóg hangjel megy rajta sok esetben.

"Sőt, a hálózati kábel kifejezetten alkalmas erre a célra, mert árnyékolt meg zavarmentes, plusz tiszta réz."

A hálózati kábel nem minden láncba jó hangfalkábelnek és nem is ilyen céllal készült. Tiszta réz, de mennyire tiszta? 2N, 4N, 6N, 7N ? Ez is számít.

"Amúgy nem hiszek ebben a mítoszban, mint a mellékelt ábra mutatja. Marketing risza kb."

Milyen hangfalkábeleket próbáltál már eddig ki otthon? Milyeneket sikerült meghallgatnod egymás után ugyan abban a láncban? Próbáltad már egyáltalán? Mit hallottál?

Mondom, nem muszáj hinni. Ki kell próbálni. Én kipróbáltam a CAT7-et is, de van jobb, persze drágábban.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43) lapa válasza Patice (#42) üzenetére


lapa
veterán

akkor tehát ezt a dolgot a hangfalgyártókon kívül még senkinek sem sikerült műszerrel, oszcilloszkóppal, akármivel kimérnie, viszont emberi füllel kihallható. mindezt tetézi, hogy egy rendkívül elterjedt dologról, áram rézkábelen történő vezetéséről van szó.

most nem azért, de egy ilyen beírtok ide, akkor milyen szakmai alapú hsz-eket vártok?

mert én arra gondoltam, hogy oké, itt van egy adott x frekvenciás statikus hang a kábel egyik oldalán. ennek ilyen képe van a másik oldalon, láthatóan x meg y zaj kerül bele az önindukciótól, akármi. és akkor itt a másik ábra, hogy lám, 500 óra (vagy 50 év, ugye) után pedig ez a zaj x %-kal kisebb, vagy valami. szerintem itt kezdődne valami értelmes beszélgetés, nem azzal, hogy ha nem hiszel benne hülye vagy.

(#44) Ed Parker válasza lapa (#43) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt fogjuk már fel hogy a kábelt hallgatjuk és nem mérjük.
A borban is kételkedsz, azt is kiméred miért más íze egy kékfrankoshoz képest?
Ebben a dologban csak azok kétkednek, hitetlenkednek, akik még mindig leragadtak a géniusz, Logitech szintjén es empéhármat hallgatnak rajta.
Oda tényleg tök mindegy mit használsz.
Hifi topikokban rendszeresen megfordulnak olyan kezdők akik próbálják egy tény ellenkezőjét állítani mindenféle tapasztalat nélkül.
Ezek hallható dolgok, ezen kár is vitázni.

(#45) Patice válasza lapa (#43) üzenetére


Patice
nagyúr

A most rendelkezésre álló műszereink sok esetben nem tudnak olyat mérni, hogy sztereó tér, a zene térleképzése.

Egyes műszerek persze sokkal érzékenyebbek, mint amit az ember képes felfogni, de azokkal sem tudod kimérni azt, hogy hogyan hangzik.

A műszer csak egy tulajdonságot mér meg. A fülünk a zenét hallja, ami sokkal komplexebb dolog. Rengeteg tényezőtől függ.

Nem olyan egyszerű megmérni azokat a dolgokat amiket ki lehet hallani. Ezért nem foglalkozik nagyon a gyártókon kívül senki ezekkel. Főleg nem házilag.

Ha meg komolyan veszi a mérést, az nem lesz olcsó sem. Egy két komoly, érzékeny műszer vagyonokba kerül. Ezt sem teheti meg mindenki.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#46) Patice válasza Ed Parker (#44) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, az újoncok mindig mérési eredményt, vaktesztet, AB-tesztet, cikket, linket, stb. követelnek.

Mi inkább hallgatjuk és a saját fülünknek hiszünk. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#47) kspbarebone


kspbarebone
csendes tag

Összefoglalom:
Bejáratás után sem mérhető semmi, de hallható. Az is csak a hájend cuccokon jön ki.
Valami márpedig történik a kábellel, csak bénák hozzá a műszereink.

Ha jól értem.

ksp.barebone@gmail.com

(#48) Patice válasza kspbarebone (#47) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak egy dologgal egészíteném ki: nem csak high-end cuccokon jön ki.

Egy jó minőségű hifi cuccon már simán kihallani ezt is. Nem kell hozzá több milliós szett.

Ha példa kell: Első szettem egy NAD C315-ös erősítő + Proson Sat51 MKII-es páros volt, CAT7-es hangfalkábellel. (Előtte médialejátszó + HiVox Lupus MKIII DAC)

Ezen az alap láncon már hallottam a bejáratódást.

Amikor cseréltem a CAT7-ből készített kábelemet, akkor is hallottam a különbséget a jobb kábel javára.

(Arról már nem is beszélek, hogy amikor a NAD-ra csináltam IEC aljzatot a fix, gyári tápkábel helyett és betettem egy szintén saját készítésű tápkábelt megint más, jobb, dinamikusabb hangot kaptam.)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#49) BBéci válasza Patice (#46) üzenetére


BBéci
titán

Mi a radai rossebnek kellene mérni? Megveszem a drágább mosóport a hagyományos helyett, látom a ruhán hogy tisztább, foltmentes, illatos lett, utána kezdjek vegyelemzésbe, analizálgatásba?
Nagyon jó volt Ed boros példája. Ki az a bornírt, aki elkezdi gázkromatográffal méricskélni a Tokai Aszúk különböző évjáratai, vagy az egyes pincészetek palackozásai közötti különbséget? Megkóstoljuk, ha jó, megisszuk és veszünk belőle máskor is, ha nem ízlik, kiöntjük a mosogatóba. Az ízlelésünk dönt.
A kábelek hatását a hallásunkkal állapítjuk meg.
Szoktam kérdezni az okoskodóktól - mert mindig előkerülnek - ha bármilyen műszeres mérés kimutatna különbségeket, akkor annak ellenére megvennék a drágább kábelt, hogy nem hallanak abból semmit? Lelkesen rohannának a pénztárhoz, bekereteztetnék és otthon kitennék a falra a mérési jegyzőkönyvet, hogy mindenki megcsodálhassa.
Erről szó sincs. Az a lényeg, hogy struccként bedugják a fejüket a homokba, nem próbálnak ki semmit, nem visznek haza szatyorszámra kábeleket, nem mennek el olyan rendezvényekre, ahol lehetőségük lenne fülelni, tapasztalni. Inkább bebeszélik maguknak, hogy ugyanolyan jó az Ő teszkógazdaságos tyúkbél madzagjuk, mint a Nordost Blue Heaven.
Nos, ez a hit, méghozzá tévhit. Egy előnye van: nem kerül pénzbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#50) lapa válasza Patice (#45) üzenetére


lapa
veterán

hát tudjátok én tényleg nyitott vagyok a dolgokra, de ilyen "érvelés" mellett marha nehéz lesz.

előbb még elektronokról volt szó, amik az entrópia miatt valamit csinálnak a kábel kristályszerkezetében. ez, mint ahogy minden, mérhető kell legyen. nem a teret akarom megmérni, kár idekeverni. mindössze az eltérést a friss és az erjesztett kábel között. világos, ugye? ha a füled hall különbséget, akkor bullshit, hogy nincs elérhető árban műszer, ami ugyanúgy mutatja azt, akármilyen is a különbség természete. nem a különbség minősége a kérdés, csupán a különbség ténye.

amikor ez után az akármilyen mérési eredmény után érdeklődtem, akkor mindketten elkezdtetek mindenféle homályosat magyarázni sztereóról meg hogy itt valami más, bővebben nem részletezett tulajdonságról van szó, nem pedig áramról egy vezetőben. akármi is a valóság, ennek se füle, se farka így.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.