Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) bambano válasza Beri (#800) üzenetére


bambano
titán

nem, az ellenpélda az, hogy valaki egy nagyobb lélegzetű rendszeren kimérte négypólus elméletből kölcsönözve az alapokat. tehát a kulcsszó: KIMÉRTE.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#802) Beri válasza bambano (#801) üzenetére


Beri
addikt

Link?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#803) bambano válasza Raucher (#799) üzenetére


bambano
titán

Tehát egyezzünk meg, hogy egy-két kivételtől eltekintve nincs digitális átvitel. De ha abban szeretnél megegyezni velem, hogy egyáltalán nincs digitális átvitel, arra is kapható vagyok. kizárólag analóg van.

"Egy adott zene digitális változatát, a hangrendszeren átküldve újra lehet digitalizálni és rögzíteni a kábel végén. A "bejáratás" után megismételve a felvételt össze lehet hasonlítani a kezdetivel.": mint azt már más topicokban végigveszekedtük, nincs garancia arra, hogy egymás után kétszer ugyanazt le tudod játszani. ergo ezek után nincs mit mérni. Másrészt meg annak az esélye, hogy egy 1000 órás bejáratás után minden más változatlan marad egy komplett hangrendszerben, beleértve a hangfalak előtt levő levegőt is, kizárólag a kábel változott, mélyen a nulla alatt van.

"Nem gondolom hogy a 20K és 200K áron megvásárolható kábel jelentősen eltér az adatátvitelben": egyrészt nem probléma, hogy mit gondolsz, másrészt meg kinek mi a jelentős. Van, akinek az a jelentős, ha a cseh bemondó szlovákul kezd el beszélni a bejáratás után. van, akinek meg az, ha kihúzod a mikrofont az énekes kezéből (értsd: kicsit elcsúszik a sztereó tér).

"Az gondolom, hogy a néhány száz forint áron beszerezhető, légszigetelésű rézkábel is felveszi a versenyt a drágábbakkal": én anno 230-as dróttal kezdtem a hifizést. ez kb. a te légszigetelésű rézkábeled kategória. Majd vettem a hangfal kábelek között relatíve olcsónak számító, de már hangfal kábelnek gyártott kábelt (összesen volt vagy 8k). Ég és föld volt a különbség, azt gondolom, hogy annyira, hogy aki ezt sem hallaná, az ne hallgasson rendes minőségű zenét. Azt az állítást elfogadom, hogy a 230-as drót és a 8k-s hangfalkábel között nagyobb a különbség, mint mondjuk egy 50k-s meg egy 200k-s között, de van itt is, ott is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#804) bambano válasza rvs (#798) üzenetére


bambano
titán

szerintem már elhangzott elegendő magyarázat. az újabb csak szóismétlés lenne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#805) rvs válasza bambano (#804) üzenetére


rvs
aktív tag

Akkor viszont legközelebb lehet kisebb arccal is közlekedni... :)

(#806) baluka26


baluka26
veterán

Egyebkent megneztek ket drot technikai adatait nem talalsz ketto ugyanolyat. Ezek a tulajdonsagok miert nem lehetnek elegsegesek hangzasbeli difihez?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#807) Rive válasza baluka26 (#806) üzenetére


Rive
veterán

Egy ihletettebb anyagmérnök a megfelelő felszerelés birtokában még azt is megmondja neked, hogy melyik bányából van a réz a kábelhez. Többé-kevésbé.

A kérdés viszont nem az, hogy milyen paraméterekben tudunk eltérést találni, hanem az, hogy mi az a paraméter, aminek a változása hallható? Mert, ha nem hallható, akkor ugye fölösleges vele tökölni.

Az ember, mint deszubjektivizált detektor effélének az eldöntésére tökéletesen alkalmas.

Akkor is, ha az eredmény sokaknak nem tetszik.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#808) Ed Parker válasza baluka26 (#806) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azért mert ezek nem elegendő bizonyítékok egy materialista embernek, nem zárja ki a pszichológiát, sem a fizikát.
A vita itt már rég nem arról szól hogy valami jobb vagy nem?
Ha itt lennének mérési eredmènyek független nőgyógyászoktól, akkor sem vennének drágább drótot, csak akkor már nem lenne min rugózni.

(#809) Ed Parker válasza Rive (#807) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ebben azért picit kételkedem, hacsak nem rendelkezik minden bánya lelőhelyének pontos ismeretéről es annak a bányának az érc és ásványi anyagainak pontos összetételéről.
Ugyanis egyes kábelgyártók ezt nagy becsben és titokban tartják, ahonnan veszik az alapanyagot.

A hangra befolyással lehetnek egyes szennyező anyagok, amik befolyásolhatják a kapott hangot.

Ezeket lehetne mérni egy kábel hangjában változásként, egy másik anyagösszetetételühöz képest.

(#810) Patice


Patice
nagyúr

kocsma topik... :DDD Ez jó. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#811) Ed Parker válasza Patice (#810) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem annak indult, de azzá vált a sokk off miatt :D

(#812) bambano válasza Ed Parker (#809) üzenetére


bambano
titán

ha elhisszük azt, amit a sorozatokban lehet látni, akkor a hatóságok rendelkeznek mintákkal és azok részletes anyagi elemzésével.
azt viszont tudom, mert láttam, hogy egyetemek tanszékein sok ilyen mérési eredmény van, tehát simán előfordulhat, hogy egy egyetemi labor meg tudja mondani tömegspektográfiás elemzéssel, hogy honnan van a réz. pl. anno, amikor klte-s voltam, a földrajz tanszéken egy-két profnak 40-50 éves kutatási sorozatából voltak eredményei, gyakorlatilag az egész ország talaját ismerték, mint a tenyerüket.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#813) Ed Parker válasza bambano (#812) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az addig rendben van, csak itt én világméretű dolgokra gondoltam, es a lelőhelyek ugyan nem titkosak, de a vevők igen.
Mikor egy cég egy adott kábelt több száz vagy ezer €-ért árul, igyekszik megtartani minden titkot.
Az hogy van pár szaki aki ismer egy országot az ok.

(#814) cekkk válasza Ed Parker (#813) üzenetére


cekkk
veterán

Ne legyél ebben biztos szerintem. A legegyszerűbben úgy tudhatjuk meg, hogy felhívnánk egy ilyen céget és ők megmondanák a tutit :DDD

De szerintem az nem nagy titok, hogy mely országban milyen jellemzői vannak a talajnak ezek alapján már lehet következtetni a földrészre országra stb.
Sok esetben a kábelben nem is az alapanyag a drága(már ha azt vesszük, hogy a réz kábeleket is szoktak arany árban mérni), hanem a "hozzá adott érték"(nem véletlen raktam idéző jelbe :P ), de többségében inkább ezt nem akarják elárulni és ez a titkos. Mint a drága cinemaster htpc ami ugye ugyan arra az alapokra épül mint a tied vagy az enyém, de ők "olyan értékeket adnak hozzá" ami egy 150 ezerforintos gépből több ezer eurós értékű lesz. Azt meg soha nem tudjuk meg, hogy ők valójában "mit csináltak vele..."

(#815) Ed Parker válasza cekkk (#814) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Végülis tök mindegy hogy összegezzük a végeredményt.
Valhalla Ákos írta, aki azért már csinált ezt azt,
Ha minden olyan egyszerűen menne:

Köszönöm!

Valóban méretes szafaládé minden AURA kábel. Sajnos ez a konstrukció megköveteli a hatalmas méreteket, mivel szálanként szeparálva futnak a vezetők. Bizony a csatlakozókba való tuszkolás így is sok álmatlan éjszakát és egy marék négyes maró törését eredményezte.

Megfizethetetlenül sokat kínlódtam, hogy képes legyek az igazán komoly kábelekhez mérhető minőségű darabok elkészítésére.
Annyi pénzt elszórtam (kábel)fejlesztés címszó alatt, hogy megvásárolhattam volna belőle szinte minden létező, vágyaim tárgyának titulált kábelt.

Nem győzöm elégszer hangoztatni, hogy az igazi kihívás nem az olcsó, közepes minőségű, hanem a lehető legjobb minőségű kábel elkészítése... Hiába a világ minden fejlesztésre szánt pénze, ha én nem vagyok képes felnőni a feladathoz!
Az AgPt előtt egyszerűen nem jutottam egyről a kettőre az elérhető árú ötvözetlen anyagokkal, bármennyire tiszták voltak és akármennyire trükköztem a szigetelőanyagokkal, keresztmetszettel és Feng Shui-val.
(Ezt Te is tapasztalhattad, hiszen az AgPt110 előtt használtál Ag110-et.)

A minőséghez vezető rögös úton az első igazi mérföldkő az AgPt ötvözet volt.
Talán ha nem sikerül létrehozni, már régen felhagyok az egész "kábelesdivel"...
Nem így történt!
Leszögezhető, hogy ezen döntés meghozatalakor nem a hideg fej, megfontoltság, logika, hanem a kreatív énemet csipkedő "hifibogár" marása és a részleges siker után érzett diadalittas bódulat keveréke kerekedett felül rajtam.
A platina, majd később a bonyolultabb ötvözetek egy teljesen más minőségi dimenzióba katapultálták a kábeleket, önbizalmat adva a további fejlesztéshez. (Gyakorta vakrepüléshez!)

Javaslom minden újdonsült kábelfejlesztőnek, hogy tartson magánál referenciának egy-két minőségi, elismert kábelt kontrollnak, mielőtt legyőzi a világot.
Nagy sikk pl. a Nordost Valhalla, méltán elismert kábelét "agyonverni, alázni".
Azért meghallgatnám, hogy melyik Mekk Elek lenne képes ezüstözött rézből kihozni azt a felbontást, sebességet, amit az a mára klasszikusnak számító referencia képvisel. (Én nem!)
A témához kapcsolódva megjegyezném, hogy sokan tévesen azt hiszik, hogy a méltán elhíresült Nordost kábeltől "kölcsönöztem" a ValhallA nevet.
Az igazság ezzel szemben az, hogy már jóval korábban a kábel megjelenése előtt létezett a LINN Sondek LP12-höz egy Valhalla nevű tápegység.
Szóval innen a név, vagyis jóakaróim kedvére téve kicsit átfogalmazva, innen NYÚLTAM!

Az AgPt és az AURA bár a gyökereik közösek, homlokegyenest máshogyan szólnak!
Írhatnám azt is, hogy már az AgPt megjelenésének idején is ezt a hangzásideált szerettem volna létrehozni.
Az AgPt egy relatíve hideg, gyors, precíz hangú kábel, azonban hiányzik belőle egy utolsó hozzávaló amit én a zene aurájaként definiálok.
Az AURA egy igen hosszan hallgatható, hátradőlős karaktert hozott, húsos hangszerhangokkal, zeneiséggel, megtartva az AgPt felbontását és tűéles pozicionálását. (Upssz... Mégsem annyira homlokegyenest máshogyan szólnak... )
Az ezüst-platina egy VIII generációt megélt ötvözet és hatalmas tapasztalatot szolgáltató valódi mérföldkő számomra, amit sosem feledek. (Az AgPt-R hangfalkábel továbbra is töretlenül hirdeti az ezüst-platina dicsőségét!)
Az AgPt alapötvözettel szerzett tapasztalatok nélkül egyszerűen nem jöhetett volna létre az AURA sorozat!
Tehát egyáltalán nincsen szó revolúcióról, sokkal inkább evolúcióról!

Szóval, azért ez nem a htpc kategoria.

(#816) cekkk válasza Ed Parker (#815) üzenetére


cekkk
veterán

Olvastam igen.

És ? :DDD

Akkor már csak egy kérdésem van Ákos ott Eger mellett "képes" olyan kábeleket előállítani, amik felveszik a versenyt a többszörös árba kerülő neves gyártók kábeleivel(ahol elméletileg sok pénz megy kutatás fejlesztésre), hol az igazság? Odaát mi? ;] :P

Ha én is ebből élnék, én sem foglalnék állást nem akarnám az üzletemet rontani.

(#817) bajnokpityu válasza cekkk (#816) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem kéne flémelni,ha rendes láncban nem hallottad még a munkáit...
eddig egyetlen valóban korrekt, és igaz hazai kábelgyártót ismertem meg benne.

valamint tessék visszamenni suliba,ha már olvasni nem sikerül. leirta,hogy olcsó alapanyagokból ő nem,csak márkás cégek tudnak jó hangot csinálni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#818) cekkk válasza bajnokpityu (#817) üzenetére


cekkk
veterán

Ebben mi volt a fléme kérlek? ;)

Nem minősítettem a munkáját szerintem egy szóval sem. Azt kéne megérteni, hogy érdekes az, amikor jön valaki aki a neves gyártók kábeleinél "jobb"/"jó" hangot tud csinálni a semmiből, amikor a ezen gyárak elméletileg sokat költenek kutatásra, míg itthon szerény körülmények között valaki ilyen minőséget tud sorozatban előállítani. Akkor vagy Ákos nagyon ügyes, vagy a drága kábeleket nem érik az árukat, ha valaki otthoni körülmények között elő tud állítani ilyen minőséget. Remélem érted mire gondolok? ;)
És még mindig nem minősítettem őt.

(#819) Ed Parker válasza cekkk (#816) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az írás lényege az lenne, ha ez olyan egyszerű lenne, bárki tudna jó kábeleket csinálni.

A másik meg, ami alapanyagokat ő használ, az nem Keravilles drót es nagyon nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#820) Ribi válasza cekkk (#818) üzenetére


Ribi
nagyúr

Erősítőből is lehet hallani, hogy sok DIY cucc veri a hájend cuccot. Itt már bőven nem az anyagárat kell megfizetni, hanem a márkát, a hírnevet és a befektetett időt. Illetve nekik is fel kell állítani egy sorrendet. Egyik cég sem fog hirtelen kidobni egy 5000Ft-os kábelt, ami mindent ver, még ha tudnának sem. Biznisz az biznisz.
Gyárak simán tudnak válogatni is alkatrészek, anyagok között. Ezt egy kis cég nem teheti meg.

[ Szerkesztve ]

(#821) bajnokpityu válasza cekkk (#818) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ákos saját kábeleit nem nagyon szokta leirni,h minél jobb. Nem jellemző.
Nem semmiből jött, mondjuk úgy,h sok éves mániája.

Drága bolti kábeleket többnyire olcsó alapanyagból,de jó geometriával, vagy valami nem publikus trükkel állítják elő. Otthoni körülmények között: ötvössel dolgoztat, poliroz, aztán kiküldi cryo hűtésre, majd a hónapokig kisérletezett geometriával készre szereli.

Furutech lineflux kábel pl gyártó szerint sima réz. 580e Ft a listaára. Vagy nem réz, vagy valami olyan trükköt használnak, amit mások nem ismernek. Lényegileg mindegy, ha azért a hangért kifizetnek 580at. Tuti,h szarrá keresi magát a gyártó, de amig nem tudják mások megcsinálni azt a hangot,addig megteheti. Ez a biznisz lényege. Ipari hulladékból jó hang, ala Nordost. Nekem is van Nordost kábelem, kicsit zavar is,h olcsó alapanyagból van, de ahogy bekapcoslom a láncot, már nem foglalkozom azzal, h 40x annyit adtam ki érte,mint amennyibe a gyártónak került előállítani.

Ákos nemigen keresheti magát betegre a kábeleiből, mert ő nem tud olcsó alapanyagból jó hangot. De drága alapnyagból jó hangot igen.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#822) cekkk válasza Ed Parker (#819) üzenetére


cekkk
veterán

Miért te mit mondanál ha ebből élnél,hogy könnyű csinálja mindenki? :P

(#821) bajnokpityu

Mondom még mindig nem a tudását szakértelmét és a minőséget kérem számon, mert erre nincs semmi jogom. :U :R

De én nem is mondtam, hogy Ákos betegre keresi magát vele.

[ Szerkesztve ]

(#823) Ed Parker válasza cekkk (#822) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem az a lényeg hogy én mit mondanék, hanem ahogy Pityu is leírta, a hangot kell felfedezni es utána olcsón gyártani.
Na ehhez kell a sok kutatás.

(#824) philoxenia válasza bambano (#796) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szigorúan nézve nincs digitális jel, mivel 0 jelszintnek azt tekintjük, amikor nem mérünk semmit, nem pedig azt amikor nincs semmilyen elektromos jelenség,gyakorlatilag csak analóg jel létezik, de digitálisnak azt tekintjük, amit a szabvány annak tart. Egyébként is mi az, hogy megszámolunk valamit, az már magában fikció, hiszen a számfogalom elméleti, számrendszerek vannak, egymásra épülnek, de a természetben nincsenek igazából számok. Digitális moduláció az, amit annak neveznek, nem én találom ki, a modulációról akkoriban tanultam, azóta nem foglalkoztam vele, de azért az alapokkal tisztában vagyok,analóg moduláción én azt értem, amikor analóg jelet adunk be és analógot kapunk vissza, digitálisnak pedig azt, amikor digitalizált jelet vivőzünk és azt vesszük le róla. Szigorúan véve anno a tárcsázás és a távírójelek voltak digitalizáltnak tekinthetők, más semmi...
Tehát valódi digitális jelátvitel akkor a mai fizikai környezetben nem is lesz, csak majd ha kilépünk a hipertérbe, ahol az elgondolások szerint létezik a semmi.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#825) cekkk válasza Ed Parker (#823) üzenetére


cekkk
veterán

És ez lesz a hozzáadott érték ami lehet valós fizikai dolog vagy egyszerűen egy jól megtervezett marketing és jók megfizetett szereplés a tesztekben :DDD

(#826) Ed Parker válasza cekkk (#825) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most ebbe felesleges lenne újból belemenni.
Jót kell gyártani és olyat amiért ki is fizetik a magas árat, ha a cég oldalát nézem.

(#827) bambano


bambano
titán

so?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#828) gordonfreemN válasza Patice (#48) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát, sajnálom ha már nem olvasod ezte, de azért beszélgetnék egyet valamiről.
Eddig mókásnak tartottam a fórumot, hol az egyik oldalnak adtam igazat hol a másiknak, de ez a tápkábeles téma azért kicsit erős nekem. Szóval ha nekem kint a mérőórától a lakáselosztóig alukábel van a falban, akkor baxam ki az erősitőmet meg a hangsugárzóimat?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.