Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) moha21 válasza philoxenia (#642) üzenetére


moha21
addikt

"Valójában azonban a hálózati zajokat a legnehezebb kiszűrni, tehát szerintem milliós hangfalkábel mellé minimum a független tápellátás."

Erre próbáltam már én is kitérni, több kevesebb sikerrel. Nem is értem, hogy ezek miért felháborító dolgok. Azért írom ON módba, mert ha OFF-ba rakom akkor az automatische trollkodás.. :(((

(#649) nuke7 : Miért nem érdekel? Engem nagyon sokszor kijavítanak szakmai topicban szakik mégsem trollozom le őket. Senki nem tökéletes és nem tudhat mindent. Azért végigolvasva a hsz-eket az elejétől, az "ellentábornak" racionális, bizonyítható állításai vannak, míg a másik tábor szerint csak jobb és kész kb, illetve aki nem hallja a különbséget az süket. :(((

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#652) Ed Parker válasza moha21 (#651) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

csak egy gondolat.
egy Stradivari hegedű másképp szól mint egy 100 ezres hegedű pedig,pedig mindkettő hangszer,mindkettőt hangszerkészítő mesterek készítették.
Edwin Marton is Stradivari-n játszik,gondolom nem azért mert ő is beképzeli,hogy ez biztos jobb,mert drága.
Félve teszem fel a kérdést.
vajon neki valaha is feltette azt az ostoba kérdést,hogy abx teszten megmondod e,hogy egy Stradivari szól vagy egy olcsó hangszer? :F

vagy az ilyet nem kell mérni,tesztelni?

[ Szerkesztve ]

(#653) nuke7 válasza moha21 (#651) üzenetére


nuke7
veterán

Leírtam szerintem nagyon érthetően, hogy miért.
Az, hogy nem érted - talán számodra nem is indok - meg egy indok.
Es szakmai témákban en is nagyon szívesen veszem a segítséget itt tobb fórumban is.
Ez nem az :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#654) moha21 válasza Ed Parker (#652) üzenetére


moha21
addikt

Ja hát 100 e Ft-ért éppen csak kapsz vmi hegedűt....

Tehát erősítőnél is akkor egy vmi olcsó TDA-s vacakkal kéne hasonlítgatni a dolgot vagy telefonvezetékkel...

Amúgy meg : "A Proceedings of the National Academy of Sciences szakfolyóiratban megjelent cikk szerint Stradivari hegedűinek hangzása nem olyan összetéveszthetetlen és egyedi, mint ahogyan eddig gondolták. Egy, az Université Paris kutatói által rendezett vakteszt során tapasztalt hegedűművészek sem tudták megkülönböztetni az itáliai hegedűépítő mesterek által 300 éve alkotott hangszereket az új hegedűktől.
[link]

(#653) nuke7: Miért ez mi? Itt helyesen bólogatni kell és ennyi? Nem értem eleve a szomorú jelet? Akinek jó/tetszik az úgyis megveszi és élvezi nem? Ennyi. Csak ne állítsátok olyat, hogy de bizony megéri az a tápkábel, meg különbséget hallani, mikor láttuk az erősítőt belülről....

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#655) Ed Parker válasza moha21 (#654) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

de akkor az is bullshit gyár?
azt is kell abx-ezni,hogy jobb e a hangja vagy nem?

hol vannak a mérő szakemberek?
van hangja,tehát lehet mérni.
valóban jobb hangja van egy drága hegedűnek vagy ez is csak marketing?

ugorjunk a táp és hangfalkábelről,ez már lerágott csont.

a hangszer, és hangszer között van e különbség?

[ Szerkesztve ]

(#656) moha21 válasza Ed Parker (#655) üzenetére


moha21
addikt

"valóban jobb hangja van egy drága hegedűnek vagy ez is csak marketing?"

Passz, nem vagyok jártas a hegedűművészetben. Valószínűleg valahol középúton lehet az igazság, illetve a környezet legalább olyan fontos, mint maga a hangszer egy ilyen kategóriánál.

"hol vannak a mérő szakemberek?"

Passzolom, majd megkérdezek olyan embert, aki nálam kompetensebb ezügyben.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#657) bambano válasza moha21 (#651) üzenetére


bambano
titán

"Azért végigolvasva a hsz-eket az elejétől, az "ellentábornak" racionális, bizonyítható állításai vannak, míg a másik tábor szerint csak jobb és kész kb, illetve aki nem hallja a különbséget az süket."

ha neked ez jött le az egészből, akkor te másik topicot olvastál végig.

uncsi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#658) Ed Parker válasza moha21 (#656) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

mér a kábelekben jártas vagy?

mértél,hasonlítottál,hallgattál valaha komolyabb kábeleket?

most minden aljas és hátsó szándék nélkül.

a fenti témában miért voltál folyamatosan kételkedő,hangszereknél meg rögtön,csak a maszatolás?

pedig ebből is a muzsika szól,mint a hangfalból,csak ez live.

[ Szerkesztve ]

(#659) Vakegérke válasza Ed Parker (#658) üzenetére


Vakegérke
veterán

De nagyon rászálltatok a srácra. Ettől most jobban érzed magad?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#660) Ed Parker válasza Vakegérke (#659) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

itt akire rászálltak az én voltam.
a többieknek is felteheted a kérdést,hogy nekik ettől jobb lett?

[ Szerkesztve ]

(#661) BBéci válasza Ed Parker (#658) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanezt akartam megkérdezni. Még senkitől nem olvastam ellentétes tapasztalatok leírását, csak csípőből tüzelve ellenkezést.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#662) dabadab válasza bambano (#657) üzenetére


dabadab
titán

Egeszen pontosan hol voltak azok az ABX tesztek vagy meresek, amiket magamtol nem vettem itt eszre a topikban?

DRM is theft

(#663) Ed Parker válasza BBéci (#661) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

biztos azért mert a hangszerek közötti ár és hangkülönbséget nem kell mérni,azt elég hallani.

(#664) Ribi válasza dabadab (#662) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mert itt mindenki TUDJA, hogy nincs különbség, mert ez sokkal nyilvánvalóbb, mint hogy van.
Mert aki TUDJA, hogy nincs különbség az már 50 ABX tesztet tolt?

(#665) bambano válasza dabadab (#662) üzenetére


bambano
titán

"az "ellentábornak" racionális, bizonyítható állításai vannak" mondja az idézett, de ha végigolvasod a topicot, akkor ez a racionális, bizonyítható állítás annyi, hogy beleduma. mondod a racionális, bizonyító módszerhez szükséges lényegi pontokat (mert nyilván nem mondasz teljes bizonyítást utolsó betűig, csak annyit, amennyiből egy megfelelően tájékozott valaki magától is össze tudja rakni a bizonyítást), erre annyi az összes válasz, hogy beleduma.

nemhogy racionális bizonyítható állításokat nem láttam a hifi ellenesektől, de még tisztességes cáfolati próbálkozásokat is alig vagy módjával. kinyakatekert, moving target vitát láttam, többet is, de az nem racionális.

én pl. azt állítottam, hogy a kábel változik. ehhez nem kell abx teszt, elég az általam felsorolt tényezőket józan ésszel számításba venni. abx teszt ahhoz kellene, hogy kijelentsük, a változás jó vagy rossz irányba történt, amely irányról én nem kívántam nyilatkozni.

említhetném még azt az alapvető ökörséget, amire úgy céloztam, hogy nőgyógyásztól szeretnél teszteredményt?

egyébként egyes pontokban érezd magad megszólítva.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#666) bambano válasza Vakegérke (#659) üzenetére


bambano
titán

rám is rámszálltak 2-3-an, csak én teszek rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#667) Mr X válasza bambano (#665) üzenetére


Mr X
veterán

"említhetném még azt az alapvető ökörséget, amire úgy céloztam, hogy nőgyógyásztól szeretnél teszteredményt?"

Amire ugye a saját értetlenséged okán jutottál... :U

(#668) moha21 válasza bambano (#657) üzenetére


moha21
addikt

Mert milyen konkrétum van? Már lassan atomi szinten megtervezett vezetékről volt szó, mikor kiderült, hogy magában az erősítőben meg totál semmi köze ennek az árnyékolásnak semmihez...Akkor nyilván a tápkábel a leggyengébb láncszem nem?

Esetleg még varok olyan, hogy az entrópia miatt beállt a vezeték x induktivitásra/kapacitásra és így vmi rezgőkört alkotnak vagy már nem is tudom mire gondoljak..

Volt itt Brown mozgás ami nem tudom pontosan mire is magyarázat itt...

(I)(/I)"kristályrácsszerkezete -a Brown-mozgáson felül természetesen. ugancsak ugy állnak át hogy a hullám-állandójuk merőlegesen állnak rá, segitve ezzel a frekvenciák rendezettségének áramlását elősegitsék. "

Ez jól hangzik, de magyarázza el nekem valaki, hogy mekkora jelentősége lehet (tápforrásnál !!!)
, aminél eleve vezetékanyagra oxigénmentes rezet használnak és 99,9% tisztaságú réz. Így az a 0,1% fennmaradó S,Zn,Pb,As,Sb, Fe, Co, Fi vagy akármi fogja döntöen meghatározni a hangzást?

Volt itt olyan is, hogy fúrógéppel sodrás.

Hát ez roppant egyszerű a finomított rezet az utolsó lépcsőkben elektrolitikusan tisztitják, átolvasztják, rudakká öntik és ebből hengerléssel és húzással állítják elő a vezetékhuzalt.

Tehát megváltozik a vezeték ( vagy nektek drót ) impedanciája. wow. Mérhető? Igen. Akár nagy pontosággal, akár otthon is mondjuk Thomson híddal. De azért RLC mérést is lehet már nem csak a NASA-nál csinálni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#669) moha21 válasza Ed Parker (#658) üzenetére


moha21
addikt

"a fenti témában miért voltál folyamatosan kételkedő,hangszereknél meg rögtön,csak a maszatolás?"

Mert elektronikával foglalkozom napi szinten, ez a szakmám, mérek, mérek meg kábelt fektetek, választok etc..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#670) Ed Parker válasza moha21 (#669) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az rendben van hogy ez a szakmád,de amíg nem mérted a cikkben szereplőt,nincs semmi alapod.
Vagy mérted?

(#671) BBéci válasza moha21 (#669) üzenetére


BBéci
titán

Aki napi szinten, mondjuk 14 éve hifis és házimozis készülékek, valamint tartozékok tesztelésével foglalkozik, munkájához a fülét használja. Mégpedig azért, mert aki majd megveszi azokat, de előtte a választás megkönnyítéséhez teszteket szeretne olvasni róluk, szintén a hallása alapján fogja eldönteni, melyik erősítőt, hangszóróvezetéket, tápkábelt viszi haza, tartja meg. Sem a tesztelő, sem a végfelhasználó nem mér hangminőséget, hanem rendeltetésszerűen használja az adott terméket.
Az ORR-nak nevezett illatszer tervezők sem méricskélnek, csak szaglásznak, mert aki megveszi a parfümöt, szintén az orrával választ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#672) moha21 válasza BBéci (#671) üzenetére


moha21
addikt

Ok szóval ami drága az jó. Nekem ennyi elég volt be lett bizonyítva az egész "tudományos" alapja.

Elég szomorú, hogy bebizonyítjátok, hogy egy ilyen elrendezésű erősítőnél ( mágneses szórás, árnyékolatlan kábelek ), illetve a zajokkal tele hálózatnál, a tápkábel a szűk keresztmetszet. Ez így nettó baromság.
Azon az árnyékolatlan szakaszon úgyis összeszed minden zajt amit akar.. vagy most már van valami magyarázat rá?

Az emberi hallás meg finoman szólva sem a legpontosabb mérés...

Ugye lehet mérni tapintással is mondjuk megfogom a CPU-t és forrónak érzem, közben 50 C-os.... ,de sokak szerint túl meleg.

Amúgy is a hallás is csakúgy mint a látás az agyban ér véget, ez meg egyénenként változó ( meg mondjuk a fül is ), tehát objektíven ítélni így elég nehéz is lehet.

(#670) Ed Parker : Miért ne lenne? Ezért van a fizika, mint tudomány. Ezért terveznek emberek.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#673) rvs válasza moha21 (#668) üzenetére


rvs
aktív tag

"Aminél eleve vezetékanyagra oxigénmentes rezet használnak és 99,9% tisztaságú réz. Így az a 0,1% fennmaradó S,Zn,Pb,As,Sb, Fe, Co, Fi vagy akármi fogja döntöen meghatározni a hangzást?"

Támadható állítás, mert bizonyos ötvözeteknél a PPB koncentráció is jelentős problémákat okoz. Lehet rá példát keresni, igaz, nem elektronikai téma, hanem műszaki és leginkább a hajszálrepedésekhez van köze.
De elektronikában is találhatunk rá példát, ha nagyon keresünk, lásd félvezetőgyártás, szennyeződés és adalékolás. A fémeknél viszont az eltérő kristályszerkezet hatása miatt ez azért más lépték.

Az entrópikus kristályszerkezet változást ugyanakkor darabokra lehet szedni elméleti úton. Azt hiszem elég annyit mondani, hogy az anyagtranszport folyamatok hőmérséklet-érzékenyek. Exponenciálisan.
Amíg nem tolsz át rajta sok sok ampert, hogy a disszipáció hatására a kábeled elérjen mondjuk 100-200 fokot nem valószínű, hogy ott bármi történjen ilyen okból pár száz éven belül. (A lehetősége nincs kizárva, az e függvénynek is van értéke a minusz végtelenben, csak rohadt kicsi. Maradjunk abban, hogy tapasztalati tény, h nem történik meg _elégszer_, hogy számottevő hatása legyen.) Ha kieresztésről beszélnénk más lenne a felállás, de nem láttam, hogy arról valaki is tett volna említést.
A kapacitív és induktív hatások kiégetése szimpla marhaság, nem zárható ki persze, de kb ötven+ nagyságrenddel jobban változtatod meg bármelyik fajta csatolást, ha megmozdítod a kábelt, mintha bejáratnád.

Persze ezek sem érvek a szubjektív, "szerintem jobb" c. sztorik ellen, de nem is annak szántam. Különösebben nem zavar, hogy valakinek ez a hobbija, csak az, ha butaságokat állít.
A forráskritika nélküli értelmezés ("guglin találtam, valaki írta") mostanában sajnos egyre népszerűbb lett..

A mérhető, nem mérhető témához pedig csak egyetlen dolgot tennék hozzá. Van aki az 1.5%-os tejet szereti. Van aki a 3.8%-osat. Azt, hogy hogyan értékeled a különbséget vagy melyiket tartod jobbnak, rajtad múlik. De ez a különbség valamilyen úton kimérhető, kiszámítható, modellezhető és megérthető; ha tej, ha hegedű.
(A szerző ilyen villamosmérnök féle, és van egy pici köze az anyagtudományhoz is.)

(#674) dabadab válasza BBéci (#671) üzenetére


dabadab
titán

Viszont nem mindegy, hogy milyen korulmenyek kozott hallgatozik valaki. Mar ketszer volt linkelve a topikba egy remek modszertani tanulmany, a legtobb hifis teszt annak a kozelebe se jar, anelkul meg sokat nem ernek - ezt pont meglehetosen erosen alatamasztott allitas.

DRM is theft

(#675) Ed Parker válasza dabadab (#674) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Neked is nyitott a kérdés a hangszerekről,azokat nem kell abx-ezni?
Vagy ezen a témán nincs fogás?

(#676) bambano válasza moha21 (#672) üzenetére


bambano
titán

"Az emberi hallás meg finoman szólva sem a legpontosabb mérés...": az egész miskulancia a vevői elégedettségről szól. tehát neked nem a minden szempontból műszakilag optimális megoldást kell megtalálnod, hanem azt, amiért a vevő kiperkálja a 100k/m vételárat.

Ha a vevő a döntést helytelenül működő műszerrel történt mérés alapján hozza meg, akkor az eladható terméket is helytelenül működő műszerrel kell fejleszteni.

Másik topicban hoztam tisztességes kísérletes mérési eredményt, amiből az jön le, hogy kb. fingunk nincs arról, hogy működik a hallás. Következésképp kizárt, hogy objektíven behatárolható paraméterek alapján döntsünk két hifi cucc között.

Érdemes lenne ezeket a tényeket megszokni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#677) moha21 válasza rvs (#673) üzenetére


moha21
addikt

És egy otthoni hifi-vel hol fog rátolni 100-200 ampert? _:-)

Ha rám gondolsz forrásmegjelölés nélkül, fentebb írtam, hogy főiskolai jegyzet. Nincs meg végig csak darabokba pdf..

"Van aki az 1.5%-os tejet szereti. Van aki a 3.8%-osat. Azt, hogy hogyan értékeled a különbséget vagy melyiket tartod jobbnak, rajtad múlik"

Ja azért írtam, hogy ők szubjetíven mondják, hogy oké én meg próbálnék objektív maradni.
Amúgy mintha írtam volna, hogy számolható nem?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#678) moha21 válasza bambano (#676) üzenetére


moha21
addikt

"Másik topicban hoztam tisztességes kísérletes mérési eredményt, amiből az jön le, hogy kb. fingunk nincs arról, hogy működik a hallás. Következésképp kizárt, hogy objektíven behatárolható paraméterek alapján döntsünk két hifi cucc között.
Érdemes lenne ezeket a tényeket megszokni."

Akkor viszont nem is kell nagyon fizikai tényezőkkel bizonygatni a dolgot.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#679) BBéci válasza moha21 (#672) üzenetére


BBéci
titán

Soha, sehol nem írtam olyat, hogy ami drága az jó, mert az ellenkezőjére is többször találtam példát.

Az erősítőkben nem szoktak árnyékolt kábeleket alkalmazni, aminek okát a tervezőktől kérdezd meg, ha érdekel. Viszont a hozzájuk és a lejátszókhoz, sőt, a projektorokhoz csatlakoztatott speciális tápkábeleknek van hatásuk a képre és a hangra. Az elosztóknak is, például ennek, aminek négyes változatát fél éve használom és éppen most, két hozzászólás között írom róla a cikket.
A legközelebbi tápkábel tesztre meghívlak, még akkor is, ha esetleg nem fogod bevallani, hogy hallod a különbséget.
Addig olvasd el figyelmesen ezt az írást!
Ugyanezekről a kábelekről írt Tonyó a Házimozi erősítős topikban, a közös hallgatózás után, teljesen őszintén, minden érdektől mentesen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#680) moha21 válasza BBéci (#679) üzenetére


moha21
addikt

[link] mondjuk itt azért letisztultabb a helyzet.

Amúgy mindegy, én részemről befejeztem a "vitát". Én mondom azt elfogadom, hogy szerintetek/ nektek jobb, de racionális választ nem tudott adni senki sem. Nincs ezzel gondom én is szeretem az NSR honda-t pl. pedig van jobb.

Meghívást köszönöm, nem tartom valószínűleg, hogy békés megyéből el tudjak menni ( főleg munka miatt is ), de tényleg szívesen kipróbálnám.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#681) BBéci válasza moha21 (#680) üzenetére


BBéci
titán

Gyönyörű, álomszép belseje van annak az erősítőnek, de nem látod az alsó felét, ott ugyanúgy kábelek futnak, ebben biztos vagyok.
Nem is gondolkoztam "racionális" válaszon, mert a hifi és a hallás nem tudja elkülöníteni magát a szubjektivitástól. Aki a rendszere hangzásán szeretne javítani, ki akarja hozni a meglévő készülékeiből a maximumot, az választ valami tisztességes tápkábelt, de csak meghallgatás után. A LessLoss DFPC nálam sokkal kisebb javulást okozott, mint Tonyónál. Ezzel szemben a Furutech PowerFlux hatalmasat dobott a Norma Audio CD-játszó hangján. Tehát abszolút rendszertől, elektromos hálózattól, valamint a fene tudja, hogy még mitől függ. Talán a kismegszakítótól a hifihez vezető 4 négyzetmilliméteres villanyvezeték, ösvény miatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#682) bozont válasza Ed Parker (#675) üzenetére


bozont
veterán

Az baj a hangszer nem jó példa, mert ha jól emlékszem az egész abból indult ki, hogy a különböző digitális és tápkábelek között van-e különbség. Hifi téren a hegedű meg inkább az erősítőnek és/vagy hangfalnak felel meg és abban meg senki nem kételkedett hogy ezek között van különbség és hogy azt miért kellene mérni. Mert abban is mindenki egyetértett, hogy a fül az aggyal párosítva egy elég pontatlan műszert alkot és ezért minden embernek más a hallása (sőt egyazon személy esetében is eltérő tud lenni valamilyen szinten, ez sok mindentől függ), ezért érdemes hallgatózni mind hangrendszer, mind hangszer esetében és ezért nem számít hogy a műszer mit mér (mert mérhető).

Viszont abban az esetben van értelme méricskélni, ha azt akarjuk bizonyítani vagy megcáfolni hogy van különbség kábel és kábel között. Az hogy milyen, az lényegtelen, azt viszont már csakis hallgatózással érdemes. Szerintem az sem vitatott hogy hangfalkábelek között van, az analóg jelfolyamból adódóan. Viszont digitális kábel terén én is szkeptikus vagyok és jobban hiszek a számszerű adatoknak, pontos mérésnek.
Tápkábelnél viszont elhiszem hogy lehet hatása, feltéve hogy a falból is jó minőségben érkezik a nafta, na meg a kábel után hogy tud továbbhaladni. Ez akár tudományosan is magyarázható, amit én sajnos nem tudok megtenni mert azért akkora ismeretem nincs e téren, viszont azt tudom hogy az hatással van az anyagra hogy mekkora áram és feszültség halad át rajta.

És erre egy példa, volt osztálytársam hangmérnökként dolgozik, egyszer feltűnt számukra hogy tüskék keletkeznek a hangképben (ha így mondják), amiknek nem kellene ott lenni, szinte az összes gép esetében. Nem voltak hallhatóak, de ott voltak. Nem tudták mire vélni a dolgot, végül tápcsere oldotta meg. Aztán 2-3 év múlva megint előjött ez a dolog, megint az összes gép esetében és megint tápcsere lett belőle. Azóta ez rendszeres, szóval 2-3 évente be van tervezve ez a tápcsere dolog. Amúgy ettől még mind működőképes és használhatóak, de nem hangszerkesztésre. Gondolom valami alkatrész elöregedik annyira, hogy ilyen (ugyan nem hallható) tüskéket okozzon a hangban.

(#683) moha21 válasza BBéci (#681) üzenetére


moha21
addikt

Szerintem nincs vezeték, hanem vezetősáv van. Szerintem.

"Tehát abszolút rendszertől, elektromos hálózattól, valamint a fene tudja, hogy még mitől függ. "

Ezzel akár maximálisan egyet is értek. Ezért is jött elő a külön tápforrás, amit én el is fogadtam.

És pont a 4mm-es ösvény miatt, tartom elhanyagolhatónak az a 2 m árnyékolt részt, mert már ott is zajos a dolog, ha lehet így mondani. ezért talán csak azt tudnám tudományosan elfogadni, ha a tápforrástól az erősítőig relatíve zavarmentes/ árnyékolt lenne. De akkor azt méréssel is alá tudnám támasztani, hogy az ott OK.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#684) Ed Parker válasza bozont (#682) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sajnos nem jól emlékszel,digitális kábelekről szó sem volt.
Inkább az volt a fő kérdés hogy mi alapján állítom en azt amit es hogy mivel tudom igazolni?

A hangszer meg azért jó példa erre,mert abból is vannak szintek,jobb hangú vagy gyengébb.
De ezek milyenségét már nem vitatta senki.

A konklúzió az egészből,hogy csak a hifiben kell mérni,bizonyítani,hangszereknél nem.
Ott el lehet hinni Chris Bottinak,hogy miert egy Martin Committee-n játszik és nem egy filléres sz@ron.

(#685) bambano válasza Ed Parker (#684) üzenetére


bambano
titán

attól tartok, hogy egy-két itt látható vita nem itt kezdődött, hanem korábbi, más témájú topicokban elkövetett anyázások folytatásának tekinthetők, mint ahogy nem is záródtak le.

és ha úgy tekintesz egy-két itteni beszélgetésre, hogy korábbi nézetkülönbségek folytatásán alapulnak, akkor bizony volt itt digitális kábel, usb, hdmi, meg mp3-bakelit és társai.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#686) bozont válasza Ed Parker (#684) üzenetére


bozont
veterán

Nem kizárt, lehet már összefolyt kicsit a dolog a majd 700hsz alatt. De mindegy, én leírtam a véleményem, tovább nem is kívánom fokozni. Sajnos úgysem mostanában lesz, hogy azon kelljen aggódnom kell-e a drágább, minőségibb kábel vagy sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#687) Ed Parker válasza bambano (#685) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Passz,lehet.

Azt azért gondoltam hogy ezek örökzöld témák.

(#688) Blindmouse válasza Ed Parker (#684) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Joshua Bell hegedűn játszik a metrónál, az emberek elmennek mellette. [link] vagy máshol. ugyanazzal a hegedűvel.
Az egész a kontextusról szól. Egy hangfalkábelt úgy tesztelsz le, hogy megnézed az árát, az agyad feldolgozza hogy ennek jónak kell lennie. Egy hegedűművészt úgy hallgatsz, hogy mások megmondták hogy rendkívül jól játszik, tehát élvezed, a lecsúszott csöves az alluljáróban meg nem tetszik.

Egyik kedvenc mondásom, hogy öltönyben bármit el lehet adni.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#689) BBéci válasza moha21 (#683) üzenetére


BBéci
titán

A LessLoss tápkábelek árnyékolása elhanyagolható, ha elolvastad volna a cikkemet, nem is említed. Itt olvasható magyarázat arra, miért éppen az utolsó 1,5-2 m a meghatározó, valamint az is, miért éppen az Oyaide csatlakozóit választották 19 másik ellenében. Igen, a csatlakozók is befolyásolják a végeredményt, a hangminőséget.
Megint megkérdezem, még sosem kaptam rá választ: ha valamilyen mérés igazolná a drága kábel előnyét az egyszerű villanydróttal szemben, de nem hallanál belőle semmit, kifizetnél például az OFPC Signature-ért 300000 forintot? Ha viszont nincs mérés, de szárnyakat kap tőle az a készülék, amelyikbe csatlakoztatod, olyan hangok jönnek ki belőle, amiket még sohasem hallottál, akkor mérési jegyzőkönyvet követelnél, vagy inkább boldogan hallgatnád a muzsikát?
Elvittem egy haverhoz 2 Signature-t, amiket legnagyobb bánatomra ott kellett hagynom pár napra. Két hét múlva 5 darabot vett az illető, a lánca összes alkotóeleme, (zenelejátszó, médialejátszó, előfok, végfok) még a SIM2 Lumis 3D-S vetítő is kapott egyet.
Arról még nem is volt szó, mennyire szereted a zenét (hangszeresre, akusztikusra, énekre gondolok), milyen formátum (CD, SACD, DVD-Audio, FLAC, LP) a forrás, milyen alkotóelemekből áll a rendszered? Naponta hány órát töltesz zenehallgatással (nem háttérzenéről van szó), milyen rendszerességgel hallgatsz élőzenét?
Ezek azért fontosak, mert egy kábel tulajdonságainak megítéléséhez némi edzettség és előképzettség kell.
Már 10 évesen a Zeneakadémiára, koncertekre vitt anyám, 15 évesen heti egy, 16 évesen heti 2-3 alkalommal hallgattam 1,5-2 órában élőzenét. Ilyesmi előképzettségre gondolok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#690) Beri válasza Ed Parker (#44) üzenetére


Beri
addikt

Azt fogjuk már fel hogy a kábelt hallgatjuk és nem mérjük.
Ha kihallod a kimérhetetlent, az placebó, nem több. Azt állítod, hogy jobb füled van a bolygó összes mérőműszerénél? Nonszensz...

A borban is kételkedsz, azt is kiméred miért más íze egy kékfrankoshoz képest?
A bor pont rossz példa. Ahol nem háromszáz forintos moslékot állítanak elő, eleve úgy szüretelnek, hogy még a munkálatok megkezdése előtt laborba megy egy minta (és nem a kert végében beledobják a fokolót a vödörbe). Amit meg kipréselnek, fokra pontosan tartják adott hőmérsékleten. Igen, Magyarországon is.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#691) bambano válasza Beri (#690) üzenetére


bambano
titán

azt állítod, hogy pontosan ismered a hallás fiziológiáját? nóbelt neki!

ha meg nem, akkor mire is mész egy 8.5 digites multiméterrel vagy egy 200 MHz-es tárolós szkóppal? hint: semmire. mert a mérésnél az asszisztens első kérdése az lesz, hogy hova is csavarja az üzemmódváltót és a méréshatár váltót. te meg nézni fogsz bambán, hogy a franc tudja.

másrészt meg ha olyan dolgot kellene mérni, ami elvileg mérhető, csak te nem tudod kimérni, akkor már minden kábel egyforma? ahha. például mérd már meg a jel terjedési sebességét egy hdmi kábelben frekvenciától függően... erre szerintem itt mindenki mattot mondana, pedig jól láthatóan számít, mert a kábel hosszától függ a bithiba arány, ezt pedig ki tudták mérni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#692) Beri válasza bambano (#691) üzenetére


Beri
addikt

azt állítod, hogy pontosan ismered a hallás fiziológiáját?
Nem. Azt állítom, hogy ha valamit még senki, semmilyen körülmények között nem tudott kimérni (se az okot, se az okozatot), azt te a füleddel nem hallod ki a jelből.

mérd már meg a jel terjedési sebességét egy hdmi kábelben frekvenciától függően... erre szerintem itt mindenki mattot mondana, pedig jól láthatóan számít, mert a kábel hosszától függ a bithiba arány, ezt pedig ki tudták mérni.
"ki tudták mérni" = mérhető. Nem úgy volt, hogy ellenem érvelsz, nem mellettem?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#693) #09634560 válasza Beri (#690) üzenetére


#09634560
törölt tag

Bolygó összes müszerénél.. talán az elérhető műszereknél csakugyan érzékenyebb mert ugye a fül analóg módon, változásokat követve észlel, mig a műszer pedig digitális uton apró lépéseekben és küdzöbértékekre bontva észleli. Ha n-edik felharmónikust kel mérni, arra nem elég egy sima szkóp. Míg az idösebbek füle is elég jó hibahatárrral különböztet meg hangszineket olyant is, amit a szoftverek már nem képesek feldolgozni. Erre a hegedű is jó példa.
És ha azt mondod üszer kimutatja akkor mond el: mit nézünk két kábel két különbözö hangján, egyik pl melegebb tonusu, kellemes hangszinű mig a másik harsány,fárasztó... Ezt nem hifista haverom is érzi (mérnök, méghozzá elektromérnök). Megjegyzem: rendszere is jó.

[ Szerkesztve ]

(#694) BBéci válasza Beri (#690) üzenetére


BBéci
titán

A bornak a mért és tartott foktól lesz csodálatos zamata? :DDD :C
A bor világversenyeken műszerrel mérnek, vagy kóstolnak, ízlelnek?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#695) bambano válasza Beri (#692) üzenetére


bambano
titán

"Azt állítom, hogy ha valamit még senki, semmilyen körülmények között nem tudott kimérni (se az okot, se az okozatot), azt te a füleddel nem hallod ki a jelből.": de, simán.

hova sorolod azokat a paramétereket, amiket eszükbe se jutott vizsgálni? és azokat, amiket vizsgáltak, de fogalmuk sincs arról, hogy mire milyen hatással vannak? és amiket megvizsgáltak, tudják, hogy mire milyen hatással vannak, csak nem értik, hogy miért gondolod jobbnak vagy rosszabbnak a hatást?

"Nem úgy volt, hogy ellenem érvelsz, nem mellettem?": ellened érveltem. a kimérhetőség fogalma mindenképpen tisztázásra és pontosításra szorul. abban a mondatban az volt a lényeg, hogy az számít, hogy valami elvileg kimérhető vagy az, hogy te magad is meg tudod csinálni a mérést.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#696) Beri válasza #09634560 (#693) üzenetére


Beri
addikt

Egyszerű. Beletoljuk az áramot a kábel egyik végébe és megnézzük, mi jön a ki a másikon. Sokszor, sokféleképp. Ha soha senkinek semmivel nem sikerült különbséget tenni, a te fülednek sem fog menni.

mit nézünk két kábel két különbözö hangján, egyik pl melegebb tonusu, kellemes hangszinű mig a másik harsány,fárasztó... Ezt nem hifista haverom is érzi (mérnök, méghozzá elektromérnök).
Elektromérnök? És ő is azt mondta, hogy ez feketemágia?

BBéci
A bornak a mért és tartott foktól lesz csodálatos zamata?
Ha megfognád ugyanazt a mustot és egy műanyagvödörben tartanád a verandán, hidd el, nem lenne kedved meginni a végeredményt.

A bor világversenyeken műszerrel mérnek, vagy kóstolnak, ízlelnek?
Ahhoz, hogy méréssel meg lehessen állapítani, melyik a jobb bor, meg kéne egyezni abban, mire mérnek és hogyan. Ez pedig soha nem fog bekövetkezni.

bambano
hova sorolod azokat a paramétereket, amiket eszükbe se jutott vizsgálni?
Azok a még senkinek eszébe nem jutott paraméterek :DDD

és azokat, amiket vizsgáltak, de fogalmuk sincs arról, hogy mire milyen hatással vannak? és amiket megvizsgáltak, tudják, hogy mire milyen hatással vannak, csak nem értik, hogy miért gondolod jobbnak vagy rosszabbnak a hatást?
Nem számít, hogy tudják-e, mitől lesz a fülednek kellemesebb egy kábelen átvitt jel. Az számít, hogy mértek-e különbséget bárhogy, bármivel, bármiben.

abban a mondatban az volt a lényeg, hogy az számít, hogy valami elvileg kimérhető vagy az, hogy te magad is meg tudod csinálni a mérést
Ha meg tudják mérni a "bithiba arány"-t, akkor mérést végeztek. Ha két kábellel különböző értékeket kaptak, akkor bizonyították, hogy a két kábel nem egyforma tulajdonságokkal bír.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#697) bambano válasza Beri (#696) üzenetére


bambano
titán

"Ha soha senkinek semmivel nem sikerült különbséget tenni": de, sikerült, pl. nekem a fülemmel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#698) Beri válasza bambano (#697) üzenetére


Beri
addikt

Beledugtad a kábelt a füledbe? Egyik végét az egyikbe, másikat a másikba?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#699) bambano válasza Beri (#698) üzenetére


bambano
titán

az idézett mondatban a különbségtétel kifejezés szerepel, nem a megmérni kifejezés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#700) philoxenia válasza bambano (#691) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

a kábel hosszától függ a bithiba arány, ezt pedig ki tudták mérni.

A szabvány pedig pont arra való, hogy ezt figyelembe véve határozza meg a hibajavítást. A digitális technika pont azért van tudtommal kitalálva, hogy az analóg jelátvitel közben fellépő hátrányokat kiküszöbölje. Egy normál sodrott rézpáron analóg modulációval a beszédhang frekvenciája is nehézkesen terjed, zajos stb. Anno még a digitális technika előtt a betárcsázós modemek korában az átvihető információmennyiség a töredéke volt a mai ADSL -nek, sőt az ADSL2+ is többszörös javulás az ADSL-hez képest ... Természetesen ez is hosszkorlátos, de megfelelő technikával a hosszkorlátok legyőzhetőek....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.