Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bbazs96


bbazs96
csendes tag

Hát, emberek... Mindig volt, van és lesz szűk keresztmetszet. Ha az a kábel, akkor érdemes cserélni, de 200000Ft-ért őszintén ki vesz hangfalzsinórt? A hivox műhelyében kiválót raktak össze, jelenleg egy szintén hivox által tuningolt DynAudio párt hajt a kicsi kenwoodról...

A jó hangzásnak van egy nagy hátránya még az ára mellett: hozzá tudunk szokni (: . Amikor nem a "jól bejáratott" cuccok minőségének a hangzását élvezem, hanem valami gyengébbet (mert VAN az inkd'2-nél rosszabb!!!), akkor mindig belesajdul a szívem.

(#152) BBéci válasza pacal-x (#147) üzenetére


BBéci
titán

Nem, nem és nem!
Ki az a lökött, aki annak örül, ha kiderül, hogy a kipróbálásra hazavitt drága kábel sokkal jobb, mint a régi? Éppen az ellenkezőjét szeretné mindenki hallani, hogy ne kelljen egy halom pénzt kiadni. Ilyenkor képesek vagyunk a jelentős különbségeket is aprónak hallani, bebeszélni magunknak, hogy nagyon is jó a meglévő.
Te örülnél annak, ha a próbára bekötött kábeltől szárnyra kapna a rendszered. Ha olyan hangok kerülnének elő a százszor meghallgatott CD-ről, amikről korábban fogalmad sem volt?
Tavaly nyáron, egyik fórumtársunkhoz elvittem egy sporttáskányi kábelt, mindet kipróbáltuk (négyen voltunk) majd összecsomagoltam a kazalnyi drótot és hazavittem. Házigazdánk letargiába esett és elment berúgni, mert úgy gondolta, annyi pénzt sosem fog kábelekre költeni, amennyibe a tesztpéldányok kerültek, viszont olyat műveltek a saját rendszere hangzásával, hogy leesett az álla és kettéálltak a fülei. Sokkal boldogabb lett volna, ha csak minimális javulást okozott volna a kb. 2 M forintnyi madzag.
A kábeleken kívül egy ilyen is volt nálam, de nem fért bele a sporttáskába. :N
Még egy teszt: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#153) Ed Parker válasza pacal-x (#150) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én nem azt mondtam hogy nem létezik, csak azt hogy pl nem ez alapján mérlegelek, hogy mi mennyibe került.

Most a számoktól tekints el,direkt írtam ekkora összeget,hogy érzékeltessem a különbséget,de nem ez a lényeg.
Olcsó kábelek közt is vannak jó hangú kábelek, természetesen a maga kategóriájában.
Egy Supra ply 2.0 3500Ft-os árához egy jó ár/érték arányú hangfalkábel.

Ebbe most nem mennék bele,hogy mi meddig éri meg,mivel ez tök relatív dolog.
Ha szűk a ráfordítható keret,akkor ott el is dőlt,hogy meddig érdemes menni.
Ha több a keret,akkor el lehet kezdeni építkezni,de akkor azt végig is kell vinni,különben a lánc annyira lesz erős amennyire a leggyengébb eleme,ergo feleslegesen raktál bele nagy pénzt.

Én nem próbáltam blue heaven hdmi kábelt, meg tkp a digitális kábelek annyira nem is érdekelnek,sokkal inkább az analóg dolgok.

(#154) BBéci válasza bbazs96 (#151) üzenetére


BBéci
titán

"de 200000Ft-ért őszintén ki vesz hangfalzsinórt?"
Sokkal többen, mint gondolnád. Ha egy nullát hozzátennél, akkor talán jogos lenne a kérdésed. Ebből 2,3 M Ft a 2x3 méter és nem a legdrágább kábele a Nordostnak. Azt Odin-nak nevezik, 25000 GBP a 2x3 méter.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#155) Ed Parker válasza BBéci (#154) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Odin-ra azért kevés embernek van szüksége:)
100000€ alatti dobozokra szvsz teljesen felesleges rákötni.

(#156) BBéci válasza Ed Parker (#155) üzenetére


BBéci
titán

Ezek közül némelyikhez azért illene az Odin.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#157) Ed Parker válasza BBéci (#156) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

na igen,ezekre érdemes már biztosan.

(#158) #65675776 válasza Ed Parker (#142) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Ugy kezdődik, hogy közismert tény a kábelek hangjának javulása..."

Félelmetesen bizonyító erejű egy ilyen kijelentés...

(#159) Patice válasza #65675776 (#158) üzenetére


Patice
nagyúr

Aki nem hiszi, nem hallotta, járjon utána! :P

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#160) Mr.Csizmás válasza #09634560 (#118) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

aha, akkor irj a CERN-nek, hogy eleg egy lakkreteg a cuccukra, nem kell levinni szaz meterekre a fold ala.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#161) #65675776 válasza Mr.Csizmás (#160) üzenetére


#65675776
törölt tag

A CERN-ben fegyvertelen emberek dolgoznak.

(#162) Ed Parker válasza #65675776 (#158) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezt nem kell bizonyítani, ha érdekel próbáld ki magad.

Neked is feldobom a lasztit, mint Dabadab-nak, bizonyítsd be az ellenkezőjét.

[ Szerkesztve ]

(#163) dabadab válasza Ed Parker (#162) üzenetére


dabadab
titán

Kozben Blindmouse-tol is erkezett egy felajanlas, amire valahogy senki sem reagalt :U
Egyebkent a bizonyitas attol szokas am elvarni, aki allit valamit, ami alol mintha ki akarnal bujni.

DRM is theft

(#164) #65675776 válasza Ed Parker (#162) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért nem kell bizonyítani? Azért, mert Te tényként kezeled? Az emberek többsége tényként kezeli (azaz közismert tény), hogy az üveg szilárd halmazállapotú. Szintén ilyen közismert tény, hogy az arany a legjobb vezető. A közismert tény tipikusan egy bizonyos témakör esetén alapvető és bizonyítást nem igénylő. Ezt a témakört hívják Urban legend-nek.

Ezernyi példa sem bizonyít egy állítást. Egyébként maga a mondat is hülyeség. A kábelnek nincs hangja. Maximum vannak átviteli jellemzői, amik az öregedéssel változnak. Hogy milyen irányba az már más kérdés. Nem feltétlenül javulnak. Normális helyeken a kábelek (és úgy általában gyakorlatilag minden elektromos eszköz) készítésének egyik részfolyamatát öregítésnek hívják, szóval egy ilyen kábel jellemzői már záros határidőn belül nem változnak semerre.

Az egész audiofil téma a szememben ott bukott meg végleg, amikor egy audiofil ismerősöm (milliókat költ a rendszerére) ellentmondást nem tűrően kijelentette, hogy ha valaki fejhallgatóval akar zenét hallgatni PC-na, akkor csak és kizárólag Audigy 4-et szabad vennie, mert minden rosszabb nála erre a célra. Ja, és ezt Ő is mint "közismert tény" adta elő. Ez az egész audiofil világ leginkább a hiten alapul, nem tényeken.

(#165) Ed Parker válasza dabadab (#163) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem, ha cáfolsz valamit, akkor indokold, hogy miért nem ugy van.

Daa-raa: maradj ebben a hitben:)

Srácok, mondom mégegyszer, engem nem zavar, hogy miben hisztek :N
Sőt akár mitosznak is hívhatjátok a hifit, nem akarom a Ti racionalista világotokat megváltoztatni.
Én maradok a hifizés mellett és inkább meghallgatok új dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#166) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A nagyon drága cuccok értelme általában nem a minőség, hanem az exkluzivitás. Pl. a Vertu telefonok messze vannak a csúcstól, de van rá kereslet, a Hummert se jégenjárásra találták ki anno, de aki megvette arra használta... :D
El tudom képzelni, hogy van száz ember a világon, aki a húszezres és kétmilliós kábel között meghallja a különbséget, az is nyilvánvaló, hogy van száz aki meg tudja venni, de a két halmaz metszete szerintem nulla... :U
Igazából rögzített zenénél a felvétel minősége alapból meghatároz mindent, gyakorlatilag akinek ilyenre telik, hallgathatja élőben a zenekart és jobban jár szvsz... Szigorúan logika alapján tökéletesen nem adható vissza az élő hangzás egy emberre szűkítve, hiszen a hallgató fülét kellene szimulálni felvételkor, az pedig minden embernél eltér picit.... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#167) Ed Parker válasza philoxenia (#166) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Várj, azért ne keverjük ide a luxus cikkeket amit bazari majomként mutogatnak kávézók asztalain, hogy nekem ilyen van.
Már tegnap is írtam, nem az ár dönt, hanem a kapott eredmény és ez független attól hogy mennyibe kerül.

De a zenekart egy adott időpontban hallgathatod csak meg, ami valóban a legjobb élményt adja, de a felvételt bármikor.
Ahogyan filmet is nézünk otthon 50"-on nem azaz élmény mint a 18m-es vásznon, de dolog rendelkezésre áll.

(#168) Mr.Csizmás válasza #65675776 (#161) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

tamogatnam az o "fegyvertelen" dobozos felajanlasat is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#169) philoxenia válasza Ed Parker (#167) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem keverjük, ez luxuscikk.... ;)
Sokan ezt érzik sznobságnak. Ha tanultál audiológiát, akkor azért tisztában kell vele lenned, hogy nagyon-nagyon kevés embernek van olyan hallása, hogy kihallja a nagyon magas frekvenciájú felharmonikusokat is a zenéből... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#170) Ed Parker válasza philoxenia (#169) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor az:)

De nem az a fajta, amit nagyzolásból vesz az ember, mint retina mekbukot :)

(#171) philoxenia válasza Ed Parker (#170) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A "retina" kijelző és a normál közötti különbséget is látják akiknek jó a szemük.... ;) De egyébként az már rég nem a csúcs....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#172) Dany007 válasza nuke7 (#122) üzenetére


Dany007
veterán

Az a helyzet hogy az az aláírás pont, hogy tágabb kontextusba helyezve hatalmas igazság. :) De ez már filozófiai kérdés lenne.

Több topikban kiveséztük már a témát. Én akkor is és most is azt mondom, hogy amíg olyan "különbség" van két kábel között amit csak mérésekkel és / vagy vaktesztekkel lehet "kimutatni" addig az kb semmit nem ér és puszta pénzkidobás.

A különbséget akkor lehetne különbségnek nevezni és akkor lenne értelme is ha bárki számára egy egyszerű, egyszeri meghallgatásból nyilvánvalóan előjönne a különbség.
Tehát úgy értem, hogy meghallgatjuk a számot egy kábelen. Aztán kicseréled a spéci über giga brutál drága minőségi kábelre, majd mikor meghallgatjuk u.a. a számot azt mondom, hogy húb...meg! De nem csak én, hanem a szomszéd Marika néni is! Na az ilyet nevezem én valós különbségnek. De amíg csak vakteszttel meg méréssel lehet mindenki számára egyértelművé tenni a különbséget addig az kb semmit nem ér.
Ez a problémám az egésszel.

A másik érdekesség, hogy a fejhallgatósok is csináltak hasonló topikot. Ők sem sz...ral dobálóznak. Több százezres fejhallgatók több százezres hangcuccról hajtva. És szintén a kábel volt a kérdés...
A lényeg, hogy az ott szereplő szakik - akik tényleg már évtizedek óta "űzik ezt az ipart" - még ők is úgy nyilatkoztak különféle kábelekről hogy, hangsúlyozom -> "mintha" éreznék a különbséget. "Mintha" jobb lenne a komolyabb kábellel de lehet hogy csak beképzelte magának. -> ezt is ő mondta, nem én. És itt a hangsúly azon van, hogy úgy fogalmazott "mintha". Amit azt jelenti, hogy még ő sem biztos benne, még is csak úgy gondolja hogy lehet, talán stb... Na és ez a durva ebben az egészben.

Ezért gondolom én ezt az egészet parasztvakításnak. Amíg a különbség nem egyértelmű és szembetűn bárki(!) számára addig az nem sokat ér. De ahogy olvasom, itt még a mérés lehetőségeit is elutasítják a tisztelt fanok. Pedig azért az elég egyértelműen kimutatná hogy van-e érdemi vagy bármilyen különbség vagy sem.

(#173) bajnokpityu válasza Dany007 (#172) üzenetére


bajnokpityu
félisten

fejesemen nem jönnek ki ennyire az analóg kábelek közti különbségek.(a lánc,human audio tabla,mytek 192,stax nova signature, diy erősítő) mármint hallani,de nekem nem éri meg komolyan rákölteni. ezzel szemben a hangfalas láncom jóval érzékenyebb ezekre a kábelekre is. ezért lehet,hogy a többszázezres fejesláncban klotz 935Ft/m árú kábeleket használok, hangfalasban meg gyakorlatilag a túlsó végletet, ahol az eszközök értékénél drágábbak a kábelek.

ne nézzétek már teljesen idiótának, najzolósnak se Parkert, se mást, azért mert még nem hallottatok ilyet. ha a szuperhifis havernél nem volt difi,attól még lehet másnak mégszuperebb hifije, nem?

amikor megmutattam jó ismerősömnek,mennyit ér egy tápösvény,csak vihogott,h eztmeghogy. egyik kábellel szólt a zene,másikkal meg remegett a kanapé is. ő mondta ki,h na ez nem lehet placebo, nem gondolta,h ilyen létezik. hangerő végig állandó volt(előfok és a végfok külön doboz, és csak a végfokban cseréltem tápot) itt akkora volt a difi,h kb akárki ki tudná ABzni, nem nüanszok kereséséről van szó, csak megfelelő láncban kell ilyeneket próbálgatni. (megfelelőt nem feltétlen árra értem, van,h mocsokdrága cucc tök érzéketlen)

modiknak nem kéne példát mutatni? gondolom nem szószólónak kéne lennetek, hanem inkább pártatlannak kéne maradni,nem?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#174) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#173) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elnézést,h pont a Te HSZedre válaszotlam, az eleje szólt NEked, a többi meg megy a levegőbe.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#175) Ed Parker válasza Dany007 (#172) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor tovább viszem ezt a gondolatot.
Aki nem elégszik meg egy Canon xxxD képminőségével, és vesz egy FF vázat az is parasztvakítás?
Vagy aki nem éri be a kitobi minőségével es vesz L-es profi objektiveket?
Ezek réteg igények, van aki erre áldoz és van aki lesz@rja.
A fészbuk tele van trágya fotókkal, amihez emberek a nevüket adják.
A hifi ugyanez, ha valaki mp3-at hallgat, oda felesleges bármi jó cuccot venni.
Nekem van olyan ismerősöm akinek 140000€-s a hifije, az ár felét méregdrága amerikai es japán sacd-k xrcd-k es egyébb különlegességek teszik ki, amiket szorgalmasan gyűjtöget lassan 20 éve.

Ő sem vaktesztel, csak berak egy lemezt es élvezi amit hallgat.

Állandóan jönnek ezzel a vaktesztel, ez nem így működik hifis körökben.
Elviszi a cuccot a jóember letét fejében es ha tetszik akkor megtartja.
Ha nem jó visz mást.
Nem kell ezt túl ragozni meg méregetni.
Ez próbával megy, hogy passzol a láncba vagy nem.

Az meg hogy a különbség egyértelmű, nem mindenkinél jön ki azonnal.
A hallás is finomodik, a kezdő zenésznek sincs rögtön abszolút hallása, de ez tanulható, fejleszthető es hidd akinek jó érzéke van hozzá, fél perc alatt meg mondja melyik melyik.

[ Szerkesztve ]

(#176) dabadab válasza bajnokpityu (#173) üzenetére


dabadab
titán

"ne nézzétek már teljesen idiótának, najzolósnak se Parkert, se mást, azért mert még nem hallottatok ilyet"

Par hozzaszolo hozzaallasa racionalitasa amiatt valt kerdesesse, hogy a tema racionalis vizsgalatat teljesen elutasitottak, nem masert. Pl. nem hinnem, hogy Soren Bech (A B&O fejlesztesi fonoke, a Blindmouse altal linkelt tanulmany egyik szerzoje) azert kapta volna az akusztikai PhD-jat (es azt tanitana egyetemi tanarkent), hogy "ezt nem lehet merni, hallani kell".

(#175) Ed Parker: a vazak meg objektivek kozti kulonbseget nagyon szepen lehet merni, szoval ezt nem nagyon lehet iderangatni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#177) Ed Parker válasza dabadab (#176) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Lehet mérni, de ott is valakinek ez is megfelel, valakinek meg nem.
Most tényleg ezen rugóztok hogy mi mérhető?
Amikor feleséget választasz azt is kiméred?
Mert ott is van nő és nő között különbség.

(#178) Mr.Csizmás válasza dabadab (#176) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

roviden: a fizikusok dogoljenek ehen.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#179) dabadab válasza Ed Parker (#177) üzenetére


dabadab
titán

"Most tényleg ezen rugóztok hogy mi mérhető?"

Eddig csak irtad ezt a topikot?... Az egesz pont arrol szol, hogy a kabelbejaratas meg ugy egyaltalan, a hiperdraga kabelek valoban okoznak-e barmi valos kulonbseget, vagy sima parasztvakitas az egesz.

DRM is theft

(#180) #65675776 válasza Ed Parker (#162) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tessék: nem hallottam semmi különbséget egy vadonat újan beszerzett és egy két éves azonos gyártmányú, minőségű, kiszerelésű kábel között. Mivel pont ugyan azt a bizonyító erejű, sehogyan sem reprodukálható, semmivel alá nem támasztható empírikus módszert használtam mindezen teszt során, mint Te, ezért pont annyira bizonyító erejű eme közlés. Ergo megcáfoltam az állításod. Mint írtam egy állítást végtelen számú példával sem lehet bizonyítani, viszont egyetlen ellenpéldával meg lehet cáfolni. Itt az ellenpélda.

De lehet igazság a bejáratásban. Nagyszüleim házában úgy bejáratódtak már a 30 éves kábelek a falban, hogy TV-nézés közben végig is égtek. Kicseréltük őket, de még hat év múlva sem volt ugyan olyan jó a kép a TV-n. Pedig mindent elkövettünk, direkt több fogyasztót is kötöttünk rá, hogy minél gyorsabban bejáratódjon. Ehhez persze semmi köze a CRT öregedésének, csak és kizárólag a vezetékek miatt van. Azóta az új lakó sem tudta leégetni a kábeleket. Biztos átvertek minket, valami hamisítványt vehettünk.

[ Szerkesztve ]

(#181) Ed Parker válasza dabadab (#179) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A cikk pont nem erről szól es a nørdost blue heaven nagyon messze van a hiperdrága kábeltől.
Persze a 2,5-es MT-nél drágább ami a Keravillban beszerezhető, de az villany drót.

Daa-raa: egyszer Parci is elment Bécihez meghallgatni ezt azt és ő sem hallotta a kábelek közti különbséget, így elfogadta, hogy számára tök felesleges drága hifibe rakni a pénzét.
Irigylésre méltó :)

A különbség csak annyi, hogy ő elismerte hogy nem hallott különbséget, de állította hogy akkor nincs is.

[ Szerkesztve ]

(#182) #65675776 válasza Ed Parker (#181) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valahogy sejtettem, hogy ez lesz a válasz. Ergo ha valaki nem érez különbséget, azzal nem cáfol meg semmit, csak a saját korlátoltságát bizonyítja.

Egyébként a "hangfalkábel" is villanydrót. Legalábbis nem tudok róla, hogy az erősítőkből mondjuk víz közvetítené a hangot a hangfalak felé. Mert akkor OK, az nem villanydrót, hanem vízcső.

(#183) Ed Parker válasza #65675776 (#182) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát mi mást?
Ha én nekem 10 vörösborból 6 ugyanolyan akkor az én érzékem a korlátolt, nem a bor rossz.
Pedig mind vörös és mind szőlőből van.
Ott akkor érdemes a legolcsobbat venni.

Ebben is egyetértünk, csak más a két cuccnak a felhasználási területe.

[ Szerkesztve ]

(#184) #65675776 válasza Ed Parker (#183) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ergo most kijelentetted, hogy tévedhetetlen vagy. Tévedsz.

(#185) Ed Parker válasza #65675776 (#184) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Dehogyis, en a saját tapasztalatomat és véleményemet írtam le, ettől még más tapasztalhat mást és ez nagy különbség.

(#186) nuke7 válasza dabadab (#163) üzenetére


nuke7
veterán

Mintha Te azt allitanad, hogy nincs igaza ED Parker-nek...
Ezt az allitasodat mivel tudod alátámasztani / bizonyítani..? :U

Danny007: pü, mert nagyon off lenne

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#187) #65675776 válasza Ed Parker (#185) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor miért írod megdönthetetlen tényként, és miért vársz cáfolatot? Miért utasítasz el mindenféle objektív tesztet? Az állításaid bizonyító ereje pont ezzel egyezik meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#188) nuke7 válasza Dany007 (#172) üzenetére


nuke7
veterán

Juj, fejhallgato kábel eseten nekem headbuffer es kisDAC Összeköttetésnel ket 1m-es néhai IC kozott ég es föld volt a hangzás pedig egyáltalán nem high End es csak egy hd558 van a végen... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#189) nyogo83


nyogo83
senior tag

Miért van az, hogy a legtöbb mastering studioban nem szentelnek ekkora fontosságot egy hangfal kábelnek? Interconnect kábel más tészta, de ott se több százezres/milliós kategóriákkal dobálóznak.
Gondolom számukra nem fontos a minőség...

(#190) Mr.Csizmás válasza nyogo83 (#189) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

csatlakozok nem szamitanak a folyamatossag szempontjabol?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#191) Ed Parker válasza #65675776 (#187) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ez jó, ezt szeretem, egyik nagy kedvencem.

Téged egyébként érdekel a téma?
Ha igen, viszek hozzád pár cuccot azt meghallgatjuk nálad és végre pontot tehetünk az i-re.
Ennél többet nem tudok érted tenni.

(#192) bajnokpityu válasza nyogo83 (#189) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha megnézed, több súdióban a végén, a lehallgatásnál, ellenőrzésnél már rendes láncot használnak, komolyabb kábelekkel. Masterelésnél kicsit költséges lenne több százméternyi drótot kicserélni.

Valahol neten egyébként bemutattak egy stúdiót, ahol mindenütt Lessloss kábelek voltak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#193) nuke7 válasza Ed Parker (#175) üzenetére


nuke7
veterán

Ettől függetlenül természetesen nyugodtan lehet mérni, csak minek?
A másik meg az, hogy mit? :U
Ha mérés n mutat eltérést es megis máshogy szól a zene, akkor mi van a kétkedők szerint..?
( csak egy eshetőség - nyilván van olyan paraméter amit lehet mérni DE az nem a zene hallgatást írja le egészében amit egy kábel adni vagy elvenni tud )

https://youtube.com/user/nuke7

(#194) #65675776 válasza Ed Parker (#191) üzenetére


#65675776
törölt tag

Érdekel, de nem olyan kialakítású a szobám jelenleg, hogy érdemben lehetne ezzel foglalkozni. Elvagyok fejhallgatóval.

A probléma mindösszesen az, hogy tényként írsz le dolgokat, amik nem azok. Egy végletesen szubjektív dologról van szó, ilyen dolgokban pedig nincsenek tények, csak vélemények. Tényeket lehet cáfolni, véleményeket nem, mert az mindenkinek a sajátja.

Az viszont tény, hogy amit állítotok, az nem mérhető, de még csak nem is reprodukálható. Ilyen formán nem is lehet bizonyítani sem, akármit erősködtök. Hiába írják egyes helyeken, hogy közismert tény, mert nem tény. Ilyen közhellyel (közismert tény) meg főleg nem lehet bizonyítani semmit.

(#195) dabadab válasza nuke7 (#193) üzenetére


dabadab
titán

"Ha mérés n mutat eltérést es megis máshogy szól a zene"

A rendesen kivitelezett hallgatasi tesztek is meresek. Ha rendes teszteknel nem jon elo a kulonbseg, csak olyan esetekben, amikor tudjuk, hogy az eszlelesi modszer problemas, akkor eleg kezenfekvo dolog arra a kovetkeztetesre jutni, hogy valojaban nincs kulonbseg. Persze lehet mast is mondani, de akkor meg odajutunk, hogy "extraordinary claims require extraordinary evidence", az utobbinak meg erosen hijan vagyunk.
Es itt nem ketkedesrol van szo, hanem arrol, hogy a kulonfele allitasok kozul a legvaloszinubbet valasztjuk ki.

DRM is theft

(#196) Ed Parker válasza #65675776 (#194) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Rendben, elfogadom a véleményedet.

Sajnálom hogy nem ilyen a szobád, így lehetett volna neked is véleményed.
Én nyitott vagyok a dologra, de értelmetlen vitát nem akarok folytatni senkivel.
Legközelebb majd oda teszem az írásba hogy szerintem, de nem biztos és akkor senki sem veszi tényként ;)

(#197) nuke7 válasza dabadab (#195) üzenetére


nuke7
veterán

Dehát hallgatasi teszten meg kijön a különbség - az elobb irtam a néhai IC-s példát.
Akkor mi kell meg?
( ezt meg akar en is vállalom, hogy elviszem valahova a cuccomat es lehet vaktesztet csinalni 10-bol 9szer tuti megmondanám mert annyira különbözik a ket kábel karaktere )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#198) dabadab válasza nuke7 (#197) üzenetére


dabadab
titán

"Dehát hallgatasi teszten meg kijön a különbség - az elobb irtam a néhai IC-s példát."

A leirasod szerint az nem rendes ABX teszt volt, sot, ugy tunt, hogy egyaltalan nem volt vakteszt. Igy meg teljesen ertekelhetetlen.

DRM is theft

(#199) BBéci válasza bajnokpityu (#192) üzenetére


BBéci
titán

Erre gondoltál? [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#200) nuke7 válasza dabadab (#198) üzenetére


nuke7
veterán

De mondom, hogy szívesen vállalom vakteszten is :K
Es nálam kepzettebbek, jobb cuccokkal tuti megcsinálták es nem csak a levegőbe beszélnek.
Es részemről ezt tudom nyújtani 90%-os pontossággal ami szerintem elég jo.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.