Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Thome válasza Deadzone41 (#245) üzenetére


Thome
addikt

Ééértem, így már világos hogy mire is gondoltok! :R
Ettől függetlenül fenntartom, hogy volna értelme Az AB vagy ABX tesztnek, rövidtávú memóriám nagyon jó (hosszútávot hagyjuk...), puding próbája az evés. :)

(#252) baluka26 válasza dabadab (#250) üzenetére


baluka26
veterán

Hosszú hallgatás.
Egy HD800-at ráraknak a fejedre, mentem leopod magad, én is ezt tettem, egy óra után meg sikítva dobtam le a fejemről. Pedig ha egy perc után kell döntenem, akkor nem adtam volna el 1,5 hónap után.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#253) Bodz válasza dabadab (#250) üzenetére


Bodz
nagyúr

Pedig nem érdekel, nekem mindegy. Hülye példa következik. :) Ha tudom, hogy a lila busz látványától fog jobban szólni otthon minden, akkor egész nap lila buszra vadásszak? Kösz, inkább nem, hülyén akarok meghalni.
Az alapvető dolgokat most hagyjuk, hogy a hangulattól nyilván függ, stb.

(#249) baluka26: Nagyon nem vagy kompatibilis a teszteléssel. :) De ismerős a dolog. Egy idő után már nagyon mást akarsz nyomni.

Ed Parker
Elnézést kérek, hogy én is szétcseszem topikod, a tesztel kábelről kellene szólnia, de mint látod már mindegy. :R

[ Szerkesztve ]

(#254) Ed Parker válasza baluka26 (#252) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Volt egy T1-em, de nem szerettem bele a hangjába, pedig féláron vehettem volna meg:)

Bodz: ne is foglalkozz vele, más se teszi:)

[ Szerkesztve ]

(#255) baluka26 válasza Bodz (#253) üzenetére


baluka26
veterán

Ezért is, ha tesztelek, csak 5 mintát. :)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#256) Raucher válasza Ed Parker (#246) üzenetére


Raucher
tag

Mennyire kell felheviteni?

Annyira, hogy elkezdjen megszűnni a kristályos szerkezet.
Mechanikus munka befektetésével magát kristályszerkezet is módosítani.
(A világ több pontján készítettek kiváló minőségű kardot a történelem folyamán. Mindegyik a kristályszerkezet egy irányba nyújtásával érte el a keménység és rugalmasság optimumát.)

Elméletileg tudnék érvet állítani a kábel irányultságának alátámasztásához. De az nem a vezető anyag, hanem a szigetelő (műanyag) tulajdonságainak változásához kötném. Nyilván az erősítő oldalán nagyobb a hőterhelés.
Gyorsabban öregedik a műanyag. Ennek lehet hatása a hangzásra.

Sőt, az egyes kábelek eltérő hangzására, a különböző hullámhosszokon problémájára is lehet elméletet felállítani. (Mivel hullámosan terjednek a magasabb frekvenciás hangok a kábelben, eltérő mértékű veszteség (impedancia) keletkezik az eltérő frekvenciákon.) Nyilván mérni is lehet az elmélet igazolásaként. (vagy cáfolataként)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#257) #09634560 válasza Mr X (#212) üzenetére


#09634560
törölt tag

Más módszerrel müködik a fül és a digitális mérőmüszer is: egyik analóg módon, másik pedig számok és határértékek számolásával. Térérzetet, mélységérzetet pl. hogy méred? Mégis reprodukálni lehet akár digitális módon.
Mr. csizmás: leirtam már, ha nem értetted meg, vagy nem fogtad fel: nem az én hibám. Cern teljesen más világ és itt már nagyon off. Föld alá azért mennek mert ott teljesen más hatások, energiák és léptékek vannak, mint a kábelgyártásban. Azt ne hozd már ide.

(#258) baluka26 válasza #09634560 (#257) üzenetére


baluka26
veterán

Ez az én nagy challengem régóta a mérésbuziknak.

Köhint egyet egy nagyzenekari műben egyik zenész, digitális műszerrel mond meg, hogy milyen hangosat, mennyi ideig tartott, és honnan jött. Füllel ez másodperc alatt megvan.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#259) #09634560 válasza Raucher (#256) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nemcsak lehet: van rá elmélet. Pl. négyzetes törvény vagy a hullámhossz-energia törvény is érvényes.
Valóban gyorsabban öregedik a műanyag, de a réz is képlékeny anyag, és fáradásra is hajlamos.

(#260) Ed Parker válasza Raucher (#256) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor most parasztvakítás vagy nem?

(#261) Mr X válasza #09634560 (#257) üzenetére


Mr X
veterán

Hogy küszöbölöd ki azt a nem elhanyagolható hiba faktort, amit a saját füled jelent?

(#262) Deadzone41 válasza #09634560 (#257) üzenetére


Deadzone41
őstag

a mélység és tér érzetünket mérhető dolgok adják. ha egy zenész egy méterrel hátrébb hallható egyik felvételen mint a másikon, akkor az mérhető, ez nem mágia.

(#258) baluka26: minek? ez mi mellett érv?

(#263) #09634560 válasza Mr X (#261) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mint minden más érzéket és érzékszervet: edzéssel, fejlesztéssel lehet finomitani. Tehát ontopikra visszatérva: gyakorlatlan ember vagy rossz rendszeren gyakorlott sem fogja kihallani a különbséget, mert nem képes rá, ugyanúgy mint az átlagember 11 ms. alatt 100 métert futni, 100-ból 90-szer a kör közepét eltalálni a célkörön vagy megmászni a Himalája bármely csúcsát edzés, gyakorlás nélkül. De jó rendszeren egy botfülű is simán kihallja a kábelcserét, főleg ha a kábelek nem egy kategóriából valók, ezt viszont garantálom.
Deadzone: mit tartasz mágikusnak??? Se a hallás, se az audiológia se a zene, se az ezeket felhasználó technológia és tudományágak, se a fizika vagy az ezt alkalmazó természettudományi ágak nem alapulnak mágián. Max a tudatlanok, tapasztalatlanok tartják mágikusnak. Mint ahogy az ujszülöttnek minden vicc uj.

[ Szerkesztve ]

(#264) Raucher válasza Ed Parker (#260) üzenetére


Raucher
tag

akkor most parasztvakítás vagy nem?

Korrekt módon kellene tesztelni, akkor lehetne bizonyosat mondani.
Ebben az árkategóriában már bele kellene férni már a minőségi anyag használatnak.
Az a néhány fok hőmérséklet eltérés ami a két vég között lehetséges, csak hosszú évek alatt fejtheti ki az érezhető hatását.

Pontosan ezért tűnik vakításnak a kábel bejáratása is. Nem vonom kétségbe, hogy valaki hallja vagy hallani véli az eltérést. De nagyon hitvány anyagokat kell használni, hogy valóban hallható/kimutatható legyen az eltérés.

Úgy érzem, átverés vagy vakítás.

Ma szemeztem egy Harman Kardon HD Star 200 házimozi rendszerrel. A 20% kedvezmény csábító volt. De meg gondoltam magam. A JBL hangfalszett nem győzött meg. Egy jobb kábelért többet kérnek, úgyhogy nem akarok gagyit venni. (Szóljatok, ha tévedek.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#265) Deadzone41 válasza #09634560 (#263) üzenetére


Deadzone41
őstag

olvasd el még egyszer, pont hogy én nem tartok semmit mágikusnak.

(#266) Ed Parker válasza Raucher (#264) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugy érzed,hogy a Nørdost mint prémium kábel gyártó trombitarézből készíti a kábeleit?
Vagy mit takar neked a minőségi anyag?
99,9999% ofc réz.

A bejáratás téma lerágott csont,fentebb megtalálod.

Ne vegyél gagyit,válaszd azt ami neked tetszik.

(#267) Raucher válasza Ed Parker (#266) üzenetére


Raucher
tag

Vagy mit takar neked a minőségi anyag?
99,9999% ofc réz.

Eredetileg nem a fémre gondoltam. De igazad van.
Maga fém is kényes pont. Hogyan viselkedik felülete, hiszen ott "mennek" a magas hangok. Már a felület oxidációja is számíthat. A felületkezelésről nem is beszélve.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#268) Ed Parker válasza Raucher (#267) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Be van vonva ezüsttel,meg mitől oxidálódna,ha légmentesen zárt a kábel?

(#269) Raucher válasza Ed Parker (#268) üzenetére


Raucher
tag

Be van vonva ezüsttel,meg mitől oxidálódna,ha légmentesen zárt a kábel?

Akkor mégis csak a vakítás lesz a megalapozott következtetés. :D

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#270) nuke7 válasza dabadab (#250) üzenetére


nuke7
veterán

Most az a helyzet áll fenn, hogy en tökéletesen értem amit Te mondani akarsz, talán igazad is lehetne...
Ha lenne bármilyen empirikus saját eredményed a témában. ( hifi zenehallgatás )

https://youtube.com/user/nuke7

(#271) nuke7 válasza Mr X (#261) üzenetére


nuke7
veterán

hogy küszöbölöd ki azt a hiba-faktort, ami a digitális mérés miatt van..? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#272) Mr X válasza nuke7 (#271) üzenetére


Mr X
veterán

Tényleg nagyobb hibát jelent, mint egy kb. random képességekkel működő szerv, plusz még az agy játékai... :U

Értem én, hogy meg kell magyarázni, de legalább picit próbáljatok a realitások talaján maradni.

[ Szerkesztve ]

(#273) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

elvtarsak vot rendes gyilkolasza? erdems egiolvasni?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#274) nuke7 válasza Mr X (#272) üzenetére


nuke7
veterán

baluka26-ot tudom csak idézni:

Köhint egyet egy nagyzenekari műben egyik zenész, digitális műszerrel mond meg, hogy milyen hangosat, mennyi ideig tartott, és honnan jött. Füllel ez másodperc alatt megvan.

https://youtube.com/user/nuke7

(#275) Mr X válasza nuke7 (#274) üzenetére


Mr X
veterán

Nyelsz egy erősebbet, pattanik a füled,aztán máris sokkal rosszabbul hallasz.

A digitális mérés amúgy sem arról szól, hogy mi változott, hanem hogy változott-e egyáltalán valami esetünkben.

[ Szerkesztve ]

(#276) nuke7 válasza Mr X (#275) üzenetére


nuke7
veterán

de akkor mi értelme van digitálisan mérni azt, amit majd a tökéletlen érzékszerveddel fogsz érzékelni?! :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#277) Mr X válasza nuke7 (#276) üzenetére


Mr X
veterán

Az alap kérdés ugye ez volt, hogy okozhat-e a kábel "bejáratása" eltérést a hangzásban. És ha valami változik, az mindenképp mérhető. Ha semmilyen méréssel nem jön ki különbség, akkor nem változott semmi. Ha minden mérés szerint minden ugyanaz, de te mégis többet hallasz ki, akkor a füled vagy az agyad játszik veled.

Erre lenne jó a mérés.

(#278) #09634560 válasza Mr X (#277) üzenetére


#09634560
törölt tag

Erre egy kérdésem van: Beethoven IX szimfóniájának milyen műszer méri le a szépségét? Vayg milyen méréssel tudod megkülönböztetni egy Jazz és egy Rockrajongó zeneszeretetét? :F

(#279) Mr X válasza #09634560 (#278) üzenetére


Mr X
veterán

Mellédumálsz. Nem jó megoldás.

Ugyanarról a zenéről volt szó, szűz és "bejáratott" kábel estén. Ha ott máshogy szól a zene, akkor annak mérhető eltérést kell mutatnia. Slussz.

Szó nem volt itt zeneszeretetről.

(#280) #09634560 válasza Mr X (#279) üzenetére


#09634560
törölt tag

Vannak rá megfelelő műszerek,de nem egy mezei oszcilloszkóp.
De nem ilyen célra használják és nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#281) Mr X válasza #09634560 (#280) üzenetére


Mr X
veterán

Na, annak a műszernek a mérési eredményei pont elegendőek lennének az állításotok igazolására.

(#282) bajnokpityu válasza Mr X (#279) üzenetére


bajnokpityu
félisten

biztosan mérhető. de van elég jó műszered?
digitális áramköröket mértünk már. 100%ig egyezett egy 100Mhzs szkópon mindegyik,mégis kipróbáltuk, simán ment a vakteszt. egyessével,alkatrészenként végigmértük mindena alkatrészt is.jelakalkra,jitterre,stb...

biztosan valamivel mérhető,de amig keritetek ennyire jó műszert,addig mi inkább zenét hallgatunk :P

többieknek:
Valhallának van egyébként 700rugós hangfalkábele is. meg bő fél millás analóg összekötője.Mert akiknek nincs 1-2millás drótra pénzük, ezt veszik. és veszik, mert jónak találják az ár/értékét. szóval van,akinek drága a 911es porsche,van,akinek meg jó az ár/értéke. ez van.

normális tesztirók a lelkiállapotot, placebót saját maguk,saját módszereikkel szűrik. épp elég nagy baj,hogy létezik egy ún láncbaillés, amikor hirtelen valami nagyon kerek lesz,hiába matekoztál előtte. ami miatt néha kimatekozhatatlanul jó/rosszul szerepel valami.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#283) nuke7 válasza Mr X (#277) üzenetére


nuke7
veterán

és ha vannak olyan tényezők amiket nem tudunk mérni még / nem laboratoriumi körülmények közöt / nem mérhető csak analóg módon..? :U

amúgy arra emlékszem, amikor bajnokpityu valamelyik forumban beszámolt a mérésről, hogy nem jött ki különbség viszont lehetett hallani :K

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#284) Mr X válasza bajnokpityu (#282) üzenetére


Mr X
veterán

Gondolom aki legyárt, árul ilyen drága kábelt, annak akad ilyen műszere, a mérés publikálása meg ingyenes.

nuke7:

Ha ez, ha az. Elég hihetetlen lenne, hogy a kábel jeltovábbítási képességei semmilyen létező méréssel nem mutatnak eltérést, de a vájtfülűek mégis kihallják.

[ Szerkesztve ]

(#285) nuke7 válasza Mr X (#284) üzenetére


nuke7
veterán

erre csak (#282) bajnokpityu -t tudom javasolni :U

szerk.

ja, az tök reális, hogy egy kábelgyártó elmondja tételesen, hogy mitől és miért lett olyan (jobb) az ő kábele, és miért vedd ezt, és ne a másikat...? (nyilván 2 hét múlva a konkurencia kijönne ugyanazzal)

habár sima mérési eredményeket nyilván kérhetnél mindegyiktől. És akkor nyugodtan össze tudod hasonlítani őket.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#286) Mr X válasza nuke7 (#285) üzenetére


Mr X
veterán

Az előző hsz-ben ott a kommentem rá. :U

(#287) bajnokpityu válasza Mr X (#284) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tápkábelekről irta,hogy nem talált egzakt dolgot, h miért van hatása. kisérletezik,mint gondolom a nagy gyárak is.vagy fene tudja,talán azoknak már van erre műszerparkjuk,de tuti nem fogják elmondani,mik az adataik.

gondolj bele, a nagy gyárak több százezerért el tudják adni a néhány ezer forintból összerakott kábelüket.
Ott a kedvencünk, rengeteget golyóztunk, h mi a bánat lehet. a Furutech lineflux. 580rugó egy sima XLR kábelért, és a gyár szerint sima réz. azt a fajta rezet kb sarkon kapni,de mégsem szólt még nagyságrendileg sem annyira jól.

Ákos sem tudja ezeket lekoppintani, csak drága alapanyagokból,hogy alig marad rajta árrés. ez a nagy márkák helyzeti előnye.

egy olyan esetet tudok, amikor a nagy márkának a saját kereskedője kideritette,ki hol miből gyártja az amúgy drága drótot,és elkezdte maga gyártani, féláron.

nuke:de mit mérsz? azt se tudjuk,mi halandók,mitől lesz egy kábel jó hangú. rakás réz hangú ezüstöt, és ezüst hangú rezet ismerek. ellenállástól?kapacitástól?induktivitástól? ki tudja ezt?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#288) BBéci válasza Mr X (#284) üzenetére


BBéci
titán

Mi a bánatért lenne műszere,
Szerinted Stradivarinak, Amatinak volt műszere a fülén kívül, amikor a hegedűket gyártotta? Nincs rá szükség.
Olyan, mint a főzés. A szakács, amikor elkészíti az ételt, nem műszerekkel mér, hanem megkóstolja, hiszen a vendég is az érzékszerveivel minősít, amikor elfogyasztja.
Vettem 10 éve egy 1500 eurós autóhifis erősítőt, amihez gyönyörűen elkészített mérési jegyzőkönyvet csatoltak. Gondolod foglalkoztam vele? Egy frászt. Beszereltettem és élveztem a zenét.
A kábel ugyanolyan alkotóeleme egy láncnak, mint az erősítő, vagy a hangdobozok. És nem csak a hangfalkábel, hanem a 230 voltos hálózati is. Sőt, az állvány is, amire a készülékeket helyezzük.

(#287) bajnokpityu
Pár hete OPPO BDP-105 és a Norma között üzemel a LineFlux. Baromi jók együtt. Plusz a LessLoss DFPC.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#289) Mr X válasza bajnokpityu (#287) üzenetére


Mr X
veterán

Félreértetek.

Nekem annyi kellene, hogy két mérési adat, egy a szűz kábellel, egy a bejáratottal. És valaki mutasson rá, hogy tessék, ott, ennél az értéknél van eltérés, amit z okozott. Én készséggel elhiszem, hogy attól lesz légiesebb a zene, csak legyen valami mérhető eltérés a két kábel teljesítménye között.

Biztosra veszem, hogy ha ez létező dolog, akkor minimum a gyártók végeztek ilyen kísérleteket.

BBéci:

Jó lenne, ha olvasnál is. :U

[ Szerkesztve ]

(#290) Dany007 válasza nuke7 (#285) üzenetére


Dany007
veterán

"ja, az tök reális, hogy egy kábelgyártó elmondja tételesen, hogy mitől és miért lett olyan (jobb) az ő kábele, és miért vedd ezt, és ne a másikat...?"

Okés, de valami alapján ők is legyártják / megtervezik az újabbnál újabb és jobbnál jobb kábeleket, nem? Mi alapján gyártják? Random összepakolnak egyet aztán leültetnek 150 audiofilt és meghallgatják? Vagy hogy megy ez?
Nyilván kell lennie valami referenciának, valami értéknek bárminek amihez mehetnek... ami alapján azt mondhatják ha ennyivel több aranyat vagy platinát teszünk ide meg ide akkor ennyivel jobb lesz. Vagy nem?

Egy F1-es autót se random gyártanak le, hanem előtte gondosan megtervezik. Aminek kő kemény fizikai / matematikai alapjai vannak. Nem csak úgy ész nélkül mert ez jól néz ki...
Tehát gondolom van a kábeltervezésnél is egy követendő metódus. Vagy mérés vagy számítás vagy akármi...

(#291) Blindmouse válasza nuke7 (#274) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Megint elég mennyiségű bullshit gyűlt össze hogy hozzászóljak:
Milyen műszerrel mérem meg: például egy olyannal amit hang felvételére terveztek. Egy olyannal amivel például az általatok 95%-ban hallgatott cd/sacd/hd lossless anyagot készítik, úgy hívják analóg digitális átalakító. Aki azt mondja hogy ezt nem lehet megmérni:
1. sosem hallgatott még digitálissan reprodukált (cédéről lejátszott) zenét.
2. hazudik. Ha hallgatott, és esetleg tetszett neki, azt bizony felvették valahogyan. A felvételkor a "sejtelmessen kacsintgató magas hangok" a "virtuózan repkedő közép tartomány" és a "teltkarcsú mélyek" is rögzítve lettek. e.g. mérhető. ugyanúgy mint bármi más, ami létezik. Nem kell itt mindenféle ködösítést csinálni, ha egyszer fel lehetett venni egy zenét, úgy hogy hallgathatóan reprodukálható, akkor át lehet egy darab rézen küldeni, és felvenni megint, a kettőt meg össze lehet hasonlítani. Ez nem roket sciense. Úgy hívják hogy mérés. És ellentétben a füllel, reprodukálhatóan működik. Nem kell folyton a levegőbe beszélni a borokról meg köhintésekről.

Más :a behatolási mélység (a hang a kábel szélén megy)hangfrekvenciánál elhanyagolható. 20Khz-re 460 um környékén van, és ritka az 1mm átmérőjű erekből sodrott kábel.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#292) BBéci válasza Blindmouse (#291) üzenetére


BBéci
titán

Miért nem méred meg?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#293) #09634560 válasza Mr X (#286) üzenetére


#09634560
törölt tag

Arra meg az enyém.
Ja és nem kell vájtfülűnek lenni hogy kihalld. Rendszer kérdése az egész. És nem kell milliókban gondolkodnod: egy Denon5xx vagy Rotel x35-e simán elég rá Vagy nekem ami volt Denon 3806 kk. hangfalakkal simán kimutatta a 150/m. és az 1500/m kábel közötti különbséget. nem lehetett placebónak venni mert mindenki mondta a környezetben 11-70 évig férfiak-nők 8de inkább nők!) vegyesen.

(#294) Mr X válasza #09634560 (#293) üzenetére


Mr X
veterán

Még mindig ott tartunk, hogy szerintetek a fületek pontosabb műszer, mint egy céleszköz. Ez meg nevetséges, már meg ne haragudj.

És még egyszer, elhiszem, hogy van valamennyi különbség a kábelek között. Én a bejáratást tartom marhaságnak.

[ Szerkesztve ]

(#295) bajnokpityu válasza Mr X (#289) üzenetére


bajnokpityu
félisten

de mit mérsz? komolyan kérdem. irj egy levelet nordostnak,h mutassa meg. engem megmondom nem érdekel ennyire. kivárom Valhalla által ajánlott időt, és akkor alkotok véleményt. bejáratásnál egyébként azért nem kell akkora dolgokra gondolni, hogy remeg-e a kanapé. számomra ez jóval kisebb hatású,mint amiket maguk a kábelek,akár nyersen hoztak.

most is van egy nullperces drótom, seggemet földhöz vertem, nullpercesen úgy szólt. mintha néha kevesebb lenne a mélye,mintha néha fedett,néha meg ideges lenne. foglalkozok ezzel? nem,mert ez az az intervallum nálam, ami még lehet lelkiállapot.de tudok róla,h nem alkotok véleményt addig, amig el nem érte azt az időt,a mit a gyártó javasolt, ennyi.

de pl készülékeknél elég egyértelműen hallható, ott vásárlástól majdnem elálltam egy konkrét esetben.

és akkor mivel akarom mérni? pont egy ilyen eszközzel,aminek a gyártási szórása hallható,de pár száz rugós szkóppal még nem mérhető?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#296) Mr X válasza bajnokpityu (#295) üzenetére


Mr X
veterán

Hogy mit mérek? Nos, erre vannak a szakemberek, hogy tudják, mit kell mérni. De ugye azt elismered, hogy ha hallható a különbség, akkor nem létezik, hogy semmilyen mérhető tulajdonságában nem tér el a bejáratott kábel a szűztől?

(#297) bajnokpityu válasza Mr X (#296) üzenetére


bajnokpityu
félisten

persze,valamilyen mérhető tulajdonságában különböznie kell.ez számomra is evidens.az nem,hogy mi a bánattal,milyen tulajdonságot akarnék mérni.

minthogy azt sem tudom, h milyen paramétertől lesz a kábelnek valamilyen jellegű hangja.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#298) Mr X válasza bajnokpityu (#297) üzenetére


Mr X
veterán

Neked nem evidens, nekem sem, de a gyártó gondolom pontosan meg tudná mutatni. Vagy az, aki utánajárt ennek elég alaposan.

(#299) #09634560 válasza Mr X (#298) üzenetére


#09634560
törölt tag

De mégis mitől változik pl. az n-edik felharmonikus? Vagy az induktivitás mondjuk az alsó szegmensben úgy hogy nem gyorsitsa vagy fogja a felső frekiket? Használnak- e erre Lissaius-függvényeket vagy mezőgenerátort? Anyagválasztáskor figyelembe vették-e az egykristály-jellemzőket és alkalmaztak-e rá végül Dirac- és pauli függvényeket? Jó ég tudja. De senkit se érdekel a vásárlók közül: ha jó hangja van, megveszik ha nem, meg lehet sokmilliós vagy akciósan 1$, akkor se viszik.
Pedig ez tényleg arról szól. Vagy tedd fel egyértelműen a kérdést. De ne itt a fórumban hanem egy gyártónak vagy frogalmazónak. És ird be a választ. Mert itt senki se foglalkozik: mit és hogyan mérjenek. És ahogy pityu és én is leirtuk: nem olcsó műszerekkel lehet n-edik vagy x-edik felharmonikust mérni és ha mérik, nem biztos hogy publikus vagy érthető a mi számunkra.

[ Szerkesztve ]

(#300) Mr X válasza #09634560 (#299) üzenetére


Mr X
veterán

Miért akarsz mindenáron olyan választ adni, ami nem arról szól, amiről én beszélek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.