Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Mr.Csizmás válasza nuke7 (#100) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

az egy dolog, hogy az oszcilloszkopon/egyeb finommuszeren ugral, es lehet mutatni ujjal, hogy ott a kulonbseg, de kijon ez a zenehallgatasban?

[ Módosította: crey ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#102) Samus válasza Ribi (#99) üzenetére


Samus
addikt

Tehát például az említett kábelnél maradva, a piros-kék jelöli a bal és jobb csatornát, egy dugó pedig mono jel, ezért kell a sztereóhoz összesen négy darab? Még így sem tiszta. Amit eddig láttam hangfalat abba összesen kettő kábel ment bele. A többutas rendszereknél külön vezetik ki a mélyközép és magassugárzókat? A kábel hogy válik szét? Mert az nem tiszta, hogy a kép alapján egyik oldalról négy, a kábel másik végén pedig már nyolc egyforma csatlakozó van. Vagy én látom rosszul?

Egyébként egy problémám van a bejáratással, nem csak kábelszinten, hanem hangszóró/doboz/fej-fülhallgató téren. Az emberi fül nagyon gyorsan képes megszokni bármilyen hangot, az agy pedig komoly csodákra képes...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#103) Ribi válasza Samus (#102) üzenetére


Ribi
nagyúr

Piros a plusz, kék a föld. Jobb és bal, az a 4 válik szét 2 piros (plusz) bal, 2 kék (föld) bal illetve 2 piros (plusz) jobb, 2 kék (föld) jobb ágra. Szóval minden megkettőződik. Ez szerintem kb annyit ér mintha 2x olyan vastag kábel lenne és ugyanúgy összekötővel megoldvan a hangfalnél, de vannak drága összekötő kábelek egy sima lapka helyett is. Szerintem inkább van értelme a kettős erősítésnek. De ez csak az én véleményem. Hamár drága kábel megy a hangfalig akkor ne egy rézlemez kösse össze a magas hangszórókkal.
Általában a mély kap 1 csatlakozót és a magas közép másikat, ahogy mondtad.

Kábelnél a 4-es oldalon 1 csatlakozóból ahogy látod 2 kábel jön ki egymás mellett, míg a másik oldalon minden kábelnek 1 vége van.

Így néz ki általában egy hangfal hátulja, azzal az összekötővel. Azt kiszedik és oda megy az 1 oldal 4 kábelvége. Pirosba megy a piros vég, feketébe meg a kék kábel. Piros mindig piros, de a földet több színnel is szokták jelölni.

[ Szerkesztve ]

(#104) priusz válasza Samus (#102) üzenetére


priusz
aktív tag

Itt egy igen sematikus ábra:

Keress rá a bikábelezés fogalmára!

Amúgy az elkerülte a tisztelt közönség figyelmét, hogy ez a cikk egy kábelt mutat be és nem a kábel bejáratásának hatását hivatott bizonyítani?

Ed Parker Hogy, a cikkhez is szóljak: Én azt hangsúlyoznám, hogy az én rendszeremben viselkedett így a kábel. Illetve ha már írod az elfogadható ára akkor be is írhatnád, hogy mennyi az annyi.

[ Szerkesztve ]

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#105) Revox66


Revox66
aktív tag

Köszi a bemutatót. Szerintem a legfontosabb, hogy ez a kábel illeszkedjen az adott erősítő - hangfal kombinációjába. Rengeteg hangfalkábel közül lehet választani, de azért törekedni kell az ár/érték arány megtartására is. Jól néz ki ez a kábel, de nekem ez a lapos forma sérülékenynek tűnik. :)

(#106) BBéci válasza priusz (#104) üzenetére


BBéci
titán

Magyarországon az Audiocentrum forgalmazza a Nordost kábeleket. Jelenleg csak szimpla szerepel a kínálatukban, de nem is érdemes a duplát erőltetni. [link]
Az ár 2x1 méterre vonatkozik, a 2x3 m 199000 Ft.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107) cskamacska válasza Tamoo (#41) üzenetére


cskamacska
addikt

Teljes mértékben egyetértek. :R Ez egy vallási témájú írás, valószínűleg nem azon céllal, hogy a kételkedőket megtérítse. A hívők hallják az igazságot, ettől ők boldogabbak, és ez a lényeg, bárki bármit is mond. :C

Az egész vita süketek társalgása. Nem lehet a zenébe vetett hitet mérni, nem lehet szentfelharmonikus/dB mértékegységeket biggyeszteni a High Fidelity zenehallgatás liturgikus eszközeire. Ha az ember megtapasztalta már Az Igazán Jó Zene Élményét, azt nem lehet szavakkal elmondani, nem lehet leírni, nem lehet kimérni, ez egy személyes dolog, és mindenkinek magának kell megtapasztalnia. Ezt nem értik meg itt sokan. :(

Haters gonna hate. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#108) priusz válasza BBéci (#106) üzenetére


priusz
aktív tag

Köszönöm! Megtaláltam volna, inkább csak mint kritikaként írtam. Mondjuk nekem nem ez az elérhető ár, de ez legyen az én bajom :)

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#109) #09634560 válasza Mr.Csizmás (#101) üzenetére


#09634560
törölt tag

Simán kijön: olvasd el a cikket is. De tapasztaltam is: ha meglenne a rendszerem tartanék a kétkedőknek bemutatót a régi villanyvezeték-szintű hangfalkábel és a Neotech között (mindkettő 4 mm átmérőjű volt. Ezt a különbséget nem tudom placebóval magyarázni.
Engem is érdekelnek a természettudományok, még a magfizika és az orvostudomány egy része is, mégse kérkedek vele hanem próbálom hasznositani, megérteni.

(#110) Mr.Csizmás válasza #09634560 (#109) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

par kerdes:

- kozmikus hattersugarzas?
- mesterseges (mobil adotorony, tv, stb gerjedesek)
- hoingadozasok es a vele jaro valtozasok?

ezeket hogy kuszobolod ki? csak 3 pelda, ami egy kozepiskolai fizikakonyvben is szerepel.

szerk.: a rezkabel gyartasi allandosagat nem is emlitem, mert akarmilyen precizen gyarthatjak, nem lesz benne ket centi egyforma anyagszerkezet.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#111) BBéci válasza priusz (#108) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, tényleg szerencsés lett volna a kábel árát is beírni a blogba. Valamint az összes készüléket és hangdobozokat, amikből összeállt a lánc.
A Blue Heaven ára valóban nem mindenki számára megfizethető és még nem is különösebben nagy szám a hangja, bár az ár/érték aránya rendben van.
Egy éve ilyet használok a frontsugárzóimhoz, ez már kezdi megmutatni a finomságokat. Szomorú leszek, amikor vissza kell adnom a forgalmazójának.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#117) Blindmouse válasza nuke7 (#112) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A sztereó térérzetet speciel a csatornák közötti szeparálással szokták megadni (decibel). A szímpadkép számomra értelmezhetetlen fogalom, légyszíves definiáld.

Kedves audiofil-eknek azt kellene megérteniük, hogy egy kábel hangja bizony leírható néhány paraméterrel. Leginkább az RLC értékek számottevőek, de ezen kívül a környezettel mennyire van csatolásban, vagy mennyi a reflekszió a csatlakozókon, satöbbi, van 1-2 paraméter amivel leíható, bonyolultabb esetben ezek frekvenciával is változnak. Tehát rákérdezek: Ezek közül melyik változik meg szerintetek.
Csak azért kérdezem, mert van egy ilyen kis apró műszer az íroasztalom mellett:

talán lehet feszültséget mérni vele ( a világ egyik legpontosabb multiméteréről van szó, azt kiméri ha ráfújok egy ellenállásra), meg van egy függvénygenya is nem messze, AC-t mérni. Szóval ha gondoljátok szívesen megmérem, hogy ezeket a fránya mérnököket / szkeptikusokat meg lehessen győzni. Addig viszont hadd kételkedjünk.
Már csak azért is kételkedek, hiszen mindenki tudja, hogy a szoba akkusztikája is belejátszik a dologba. Amikor kábelt cserélsz máshova rakod vissza a hangszórót, máshogy szól. Szintén, a fülünk érzékenysége napszaktól függően változik (este a város zajai miatt érzéketlenebb lesz), vagy évszaktól, időjátástól, légnyomástól, vérnyomástól. Szóval az előtte meghallgattam, utánna meghallgattam nem egy hihető mese. Főleg mivel ezt VÁROD hogy jobb lesz tőle (listening bias [link]). És a szkeptikusok ezért sem mennek bele a hallgatózásba, mivel tudjuk hogy a fülünk csal.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#118) #09634560 válasza Mr.Csizmás (#110) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezek közül egyedül a hőingadozás mutat értékelhető változást, de ki lehet küszöbölni lassú hűtéssel. Többi hatás a lakkrétegen túl sem hatol. Vagy nem okoz mérhető változást.
Mért ne lehetne kiküszöbölni: űrben gyártják és akkor a gravitáció sem zavar be. :D Viccen kívűl: edzés, ötvözés és az említett lassú melegítéssel- hűtéssel egyformára lehet az anyagminőséget biztositani. De úgyse tudlak meggyőzni: fegyvertelen emberrel nem lehet szellemi párbajt vívni. Főleg ha a metallurgiához gőze sincs.

(#119) Ed Parker válasza BBéci (#111) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a kábel árát szándékosan nem írtam bele a cikkbe,mivel ez már egy kifutott széria és már kint van a Leif szériás Blue Heaven,ami más áron fut és a régihez meg nem találtam árat,szinte csak használt példányokat találni belőle,aminek az ára annyi,amennyit adnak érte.

(#120) csƵ


csƵ
őstag

Milyen hangfalad van btw?

(#121) bbazs96 válasza BBéci (#24) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Csak hogy visszaszálljak a sárdobálásba, 17 éves fejjel egy jogsi, és egy C1 angol között, modellhelikopterezés és a három gitárom, egy ukulelém, és egy szintetizátorom, és pianínóm megszólaltatása közben gondolkodni kell, hogy mire adok ki :D Az fért bele a büdzsébe, és ismerd el, hogy azért az árért sok jobbat te sem tudnál mondani. :R

(#122) nuke7 válasza Blindmouse (#117) üzenetére


nuke7
veterán

de mi a helyzet a vakteszttel..? mert teszteltek kábeleket úgy is :U
amúgy szerintem biztos szívesen visznek neked bejáratott cat5(7) kábelt meg újat és akkor lehet mérni. :K

csatornák közti szeparálással? ezt hogy érted - vagy hogy működik?
a kábel csatornákat nem tud szeparálni külön, mivel egy passzív dologról van szó.
(és van olyan kábel, ahol jó a sztereó térérzet, és van olyan kábel, ahol ugyanannál a zenénél nem jó)

amúgy tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy mi a listening bias.

az aláírásod meg tágabb kontextusba helyezve hatalmas vicc... :(

(#121) bbazs96: nagyon fa*za gyerek vagy, de ez hogy jön ide..? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#123) Ed Parker válasza csƵ (#120) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

a kérdés nekem szól?

(#124) csƵ válasza Ed Parker (#123) üzenetére


csƵ
őstag

Elvileg te írtad a bejegyzést.

[ Szerkesztve ]

(#127) Ed Parker válasza csƵ (#124) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

egy Canton Karat 790.2 DC, miért?

(#128) csƵ válasza Ed Parker (#127) üzenetére


csƵ
őstag

Gondoltam, hogy ha azt a +100k-t inkább a hangfalakra költöd, akkor nincs a "vékony mélyek" miatti szívás.

(#131) 8th válasza Oliverda (#21) üzenetére


8th
addikt

Mélységesen egyetértek.

(#132) Ed Parker válasza csƵ (#128) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

bölcs gondolat,de a hangfalakkal semmi gond, egy 26cm mélysugárzó biztosítja a mélyfrekvenciákat.
továbbá a Nordost Heimdall hf kábellel ez a probléma már teljesen megszűnt.
majd írok róla legközelebb ;)

(#135) Blindmouse válasza nuke7 (#122) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Kábel A elektromágneses teret generál váltakozó áram esetében, kábel B ebben a térben benne van...
Holnap fogok egy új mérőzsinór párt, az egyiket kiakasztom a napra, a másikat rákötöm egy áramgenerátorra aztán meglátjuk. A CAT5-tel csak a szívás van, ezen legalább banándugó van.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#136) crey


crey
MODERÁTOR

Megkérném a mélyen tisztelt társaságot, hogy fejezze be a személyeskedést, és értelmes - szakmai érvekkel alátámasztott vitát folytasson.

Köszönöm az együttműködést.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#138) nuke7 válasza Blindmouse (#135) üzenetére


nuke7
veterán

nem teljesen értem amit írsz... meg tudnád fogalmazni mégegyszer..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#140) raziel01


raziel01
veterán

Én se hiszek ebben, hogy be kell járatni a kábelt de már a kommentek miatt megérte benézni ide. :D

(#141) pacal-x válasza csƵ (#139) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Érdekes egy téma. A 200Ft-os Tesco-s rézkábel és jobb minőségű hangfalkábel között biztos van különbség, de ehhez a lánc eleminek is olyan szintűnek kell lennie ... Ha a bejáratással változik a kábel „hangzása”, azt mért csak „hallani lehet”? (ha valami másképp szól, változnak a kábelen áthaladó elektromos jel paraméterei → ez műszerrel kimutatható) Látom eléggé nagy választék van ezekből a kábelekből, de pl. egy aranyozott, 10x árnyékolt hálózati kábelnek, vagy egy 100k-s HDMI kábelnek mi a pozitív hatása? (hiszen utóbbinál digitális a jel)
Szerintem ezzel a piaccal csak az a probléma, hogy manapság eléggé „mókusvakításra” épít (több százezer forintos HDMI, UTP, TOSLINK kábelek, ilyen-olyan szuper-szigeteléssel és paraméterekkel), holott emberibb áron is lehet normális paraméterrel rendelkező kábeleket, kiegészítőket vásárolni, amelyek nem teljesítenek rosszabbul ...

Szerk : Bocs, nem válasz akart lenni, csak későn vettem észre hogy félrement. :B

[ Szerkesztve ]

(#142) Ed Parker válasza raziel01 (#140) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Itt van róla leírás

Ugy kezdődik, hogy közismert tény a kábelek hangjának javulása...
Hitről szó sincs benne :N

[ Szerkesztve ]

(#143) #09634560 válasza pacal-x (#141) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez normális berkekben úgy működik (topikban is ezt szorgalmazzuk) hogy: halgassa meg mindenki a kábelt a saját rendszerében amit szeretne venni. (Letét ellenében elvihető pl. a Kácsa audióból.) Ha van pozitív változás és rá tudja szánni azt az összeget akkor vegye meg. Ha nem akkor maradjon ami van. És azzal is tisztában vagyunk, és meg is mondjuk, hogy ár-érték arány itt nem egyenes arányú, hanem exponenciálisan nő az ár az értékhez képest. És hogy egy belépő szetthez, mp3-hoz vagy háttérzenére kár soktíz-százezer ft.-os kábeleket venni, mert itt nem jön ki a hatása. DE: van létjogosultsága a drágább kábeleknek és nem mindig a legdrágább a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#144) #09634560 válasza raziel01 (#140) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pedig a szaküzletek is bejáratják a demóra szánt kábelt. Hificity-n és az AVX-en is szinte majdnem mindegyik hifi-re vagy High-end-re szakosodott kábelekről szóló cikkben esik szó róla.

(#145) BBéci válasza raziel01 (#140) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon helyes, nem is szabad hinni semmiféle szóbeszédnek. Ki kell próbálni, saját fülekkel tapasztalni!
Aztán lehet beszélni róla, de addig egy szót sem!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#146) Ed Parker válasza BBéci (#145) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Bárcsak eljutnánk idáig :)

(#147) pacal-x válasza #09634560 (#143) üzenetére


pacal-x
csendes tag

„... nem mindig a legdrágább a legjobb.” szerintem az esetek többségében így is van. Rendben, de ilyenkor szerintem bele kell kalkulálni a placebo-hatást is, ergo a delikvens hazaviszi a kábelt tesztre és jobbnak hallja, mert jobbnak akarja hallani …

Ez az egész dolog eléggé réteghobbi, és egy határig szerintem van is értelme, ha tényleg jobb paraméterekkel rendelkezik a kiegészítő (és persze emberi ára van; olyan 10-15k lenne reális maximum egy ilyen kábelért), de egy aranyozott, „szuper-szigetelt”, prémium HDMI, vagy TOSLINK kábelnek – pl. a listán levő 100e Ft-os HDMI kanócnak – mi értelme van?

(#148) Ed Parker válasza pacal-x (#147) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hagyjuk már ezt a placebo hatást.
Több százezres kábelek fordultak meg a kezemben és amelyik nem tetszett egyszerűen visszaadtam,ami meg tetszett megvettem.
Nem ár alapján kell kábelt választani,hanem az alapján ami az adott láncban a legjobbnak hallasz és ez tök független attól hogy 5000€-s listaára van vagy csak 1000€.
Ami nem passzol oda felesleges megvenni.

(#149) D1Rect


D1Rect
félisten

Én is mindig a bejáratott tápkábelt használom a géphez.

(#150) pacal-x válasza Ed Parker (#148) üzenetére


pacal-x
csendes tag

Pedig sajnos létezik, ilyen kis- vagy egyáltalán semmilyen különbséggel nem rendelkező dolgoknál (pl. 1200€-s kábel vs 1400€-s) ez még jobban érvényesül.

„Nem ár alapján kell kábelt választani,hanem az alapján ami az adott láncban a legjobbnak hallasz és ez tök független attól hogy 5000€-s listaára van vagy csak 1000€.” … ok, akinek ez a hobbija és/vagy ténylegesen nagyon jól keres, annak ez lényegtelen, de szerintem van egy határ ameddig ez az egész valós különbségeket takar – értsd ezalatt, az egyik kábel tényleg jobb a másiknál – és ami felett átcsap marketingbe, illetve bejön a képbe az előbb említett placebo-hatás. A cégek ezt az egészet természetesen vidáman kihasználják, hisz' van kereslet a méregdrága „csodakábelekre”, a vásárlók többsége nem vallja be – emberi mivoltából adódóan –, hogy az egyszerűbb kábeleket is ugyanilyen paraméterekkel kapta volna meg töredék-áron, ezeket a kiegészítőket ajánlják másoknak, akik szintén ezeket veszik, mert „jobban szólnak, mint az olcsó darabok”, és a folyamat így megy tovább és tovább …

Félre ne érts, akinek ez a hobbija és van rá pénze, nyugodtan költse erre, de szerintem amíg a gyártók ezt az egészet nem tudják valós mérésekkel bizonyítani, addig ez eléggé meddő vita a részükről …

Amúgy tényleg érdekelne, hogy a "Nordost Blue Heaven" HDMI kábelnek pl. mi az értelme, mi lesz jobb, ha ilyet használ valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.