Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) rvs válasza Ed Parker (#747) üzenetére


rvs
aktív tag

Azért legyünk őszinték, kábel bejáratásról beszélni, mondjuk az anyagtudomány mai állását ismerve kicsit meredek. (Nem is titkolom, hogy ez pl. az én szememet is szúrja.) Viszont azt is hozzáteszem, hogy nem tartom kizárhatónak ezt, csak nagyon nagyon valószínűtlennek. Valamint, ha azonos, nem bolygatott geometriai elrendezés mellett történik valami, tuti, hogy mérhető változás történik a reaktanciában valahol.

De mondtam már, ha valakinek jól esik, nyugodtan beszéljen róla; amíg szubjektív, addig váljék egészségére. :) (Csak akkor a fizikát ne keverjük bele; vagy ha benne van, ne legyünk szubjektívek. Engem kb. eddig érdekel a történet, ez mondjuk úgy, szakmai ártalom, érintett vagyok a témában a végzettségem okán.)

@(#748) Sanci38:
"De nem Ed Parker. Ő már sztem idősebb, meggondoltabb. Ezért is szeretne jobb hangot kicsiholni a rendszeréből, mint az általam emlitett elektro/villamosmérnök."

Én nem ismerem, tehát mint embert nem is szeretném minősíteni. Érdekességképpen olvastam el a bejegyzést, nem tartom valószínűnek, hogy valaha is ilyen beruházást tervezzek. A tökéletesre való törekvés pedig dicséretes, csak a fenti elválasztást (szubjektív vélemény vs. objektív bizonyítható (mérhető) tények) én nagyon fontosnak érzem. (És szerintem ez böki sok ember szemét is.)

Valamint ehhez a témához még annyit tennék hozzá, hogy ha objektív eredményt szeretnék, akkor pont nem érdekel, hogy ki készítette, mert ezzel zárom rövidre a tekintélyelvet. (És ez nem burkolt sértés akar itt lenni.)

Na vár a meló. :)

(#752) Ed Parker válasza Beri (#749) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hallod, veled sem szeretnék vitatkozni erről a továbbiakban, meg igazából senkivel, tovább kellene lépni.
Aki akarja méregesse, aki nem akarja, az szimplán csak hallgassa.
Felesleges itt győzködni továbbra is a másikat.

(#753) Beri válasza Ed Parker (#752) üzenetére


Beri
addikt

Nem győzködni akarlak. Arra költöd a pénzed, amire akarod, abban hiszel, amiben csak akarsz. Én a miértre vagyok kíváncsi, nem arra, hogy valaki hallja-e a hűdemilyen melegséget a zenében, ami a kábel bejáratásával jött elő.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#754) Ed Parker válasza rvs (#751) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ok, elfogadom, én fizikai magyarázatot nem tudok rá adni, ez bevett dolog a hifiben mióta van hifi.
Nagyon üzlet sincs belőle, a gyártók javasolják, ennyi.

(#755) #09634560 válasza Beri (#749) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megjegyezte, hogy más a hangja, de egyáltalán nem is foglalkoztatta, hogy miért és ilyenkor mi változik a kábelben?
Mi a macskáért érdekelte volna bárki meséje, mikor ő sztem kettőnket együttvéve is jobb szakember ebben?? Tudta biztosan és biztosan nem tartotta mágiának.
De tegyük fel hogy nem tudja az okát: akkor sztem nem is érdekli a miértje, és ha érdekelné az oka valószinüleg az sem akadályozta meg abban hogy élvezze a zenét (Jazzrajongó) amit épp hallgat. És megmondja: ez a kábel jobb nekem!
Vagy szerinted pl.egy borszakértő ne élvezze a bort, fizikus, mérnök a zenét, csillagász a szép tiszta eget, csak mert tudja az okát? Vagy ugyanezeket egy jarátlan laikus, amiért nem?

[ Szerkesztve ]

(#756) Beri válasza #09634560 (#755) üzenetére


Beri
addikt

Mi a macskáért érdekelte volna bárki meséje, mikor ő sztem kettőnket együttvéve is jobb szakember ebben?? Tudta biztosan és biztosan nem tartotta mágiának.
Akkor megkérdeznéd tőle? Engem speciel érdekel.

De tegyük fel hogy nem tudja az okát: akkor sztem nem is érdekli a miértje
Tehát nem eléggé nörd :P

és ha érdekelné az oka valószinüleg az sem akadályozta meg abban hogy élvezze a zenét (Jazzrajongó) amit épp hallgat. És megmondja: ez a kábel jobb nekem!
Vagy szerinted pl.egy borszakértő ne élvezze a bort, fizikus, mérnök a zenét, csillagász a szép tiszta eget, csak mert tudja az okát? Vagy ugyanezeket egy jarátlan laikus, amiért nem?

Tőlem mindenki azt élvez, amit csak akar.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#757) #09634560 válasza Beri (#756) üzenetére


#09634560
törölt tag

Megkérdem töle ha találkozom vele, és ide esetleg megirom a pontos okát, de az n-edik felharmonikust is töle hallottam anno pár évvel.

(#758) baluka26 válasza dabadab (#733) üzenetére


baluka26
veterán

Amúgy a borból ki lehet mérni mindent kromatográfiával tudtommal.

Pl. USB kábelek közötti különbségről Heed-től volt írás, hogy miért van/lehet, de arra egyből rámondta mindenki, hogy faszság.

Egyébként kíváncsi lennék, hogy ki foglalatoskodik/dolgozik ilyen téren/ki van ennyire elmélyülve ennek az elméleti részében (amely elmélet még mindig elüthet a gyakorlattól-elmélet úgyis max egy leegyszerűsített modell).

Egyébként meg ameddig pl- matekban a 1/(n^3) végtelen sor sorösszegét sem tudjuk megmondani, miért akarjuk megérteni az egész világegyetemet pontosan?

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#759) Ribi válasza Beri (#749) üzenetére


Ribi
nagyúr

"Nem érdekel, hogy mit. Bármit. Csak valaki mutassa meg, hogy igen, ez a különbség a kettő között. Addig ez csak vajákolás."
Szóval téged nem is érdekel az egész és ha valaki firkant a netre valami tesztet (akár igaz akár nem), onnantól elhiszed. Mert amíg nincs mérés ("akármiről is") addig nem hiszel abban, hogy lehet különbség. Még csak abban sem, hogy lehet. Eleve nem úgy állsz hozzá, hogy lehet, hanem úgy hogy nincs, és majd ha van valami mérés akkor hirtelen váltasz arra, hogy van különbség. Hmm.
Ez mindent megmagyaráz... :O

Szóval a hited, hogy nincs különbség az "felsőbbrendű" annál, hogy valaki meghallgatta és van különbség. Bármiféle tapasztalat nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#760) BBéci válasza Ribi (#759) üzenetére


BBéci
titán

Nos, igen!
Arra sem válaszolt senki, pedig többször megkérdeztem, hogy megvennék-e a drágább kábelt, ha mérésekkel orbitális különbségeket igazolnának, de abból Ő semmit nem hallana. Kitenné a mérési jegyzőkönyvet a falra és attól élvezne, ha rápillant, nem a zene finomságaitól, amiket megmutat a jobb kábel.
Az élelmiszereket sem analizáljuk otthon, például a parizert sem. Megkóstoljuk és csak azt fogjuk megvenni legközelebb is, amelyik ízlik. Akár drágább, akár olcsóbb.

Kíváncsi voltam, milyen a Cordon Rouge pezsgő, amivel az F1 eredményhirdetések végén locsolják egymást és a jónépet. Megállapítottam, semmivel nem finomabb, mint a negyedébe kerülő Francois President. Ez a szubjektív véleményem, ami talán egy pezsgőszakértő számára szentségtörés. De elfogadom azt, hogy kifinomult ízleléssel kóstolva sokkal jobb a Mumm és nem követelek mérési eredményeket ennek igazolására. Ő biztosan érzi azokat a nüánszokat, amiket én nem.
Ugyanez a helyzet a kábelekkel. Egyesek hallanak különbséget, mások pedig nem, de arról nem a kábel tehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#761) dabadab válasza BBéci (#760) üzenetére


dabadab
titán

"megvennék-e a drágább kábelt, ha mérésekkel orbitális különbségeket igazolnának, de abból Ő semmit nem hallana."

Nem. Miert tennem, ha egyszer a jelek azt mutatjak, hogy nem hallom a kulonbseget, vagyis mindegy? Eppen igy, ha egy sima hallgatasi tesztben hallani velnek kulonbseget, de egy normalis vaktesztben nem, akkor se, mert az azt jelenti, hogy a kulonbseget nem a kabel okozza. Szerinted nem ez a normalis?

DRM is theft

(#762) lezso6 válasza baluka26 (#758) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kötekedés ON ;]

1/n amire gondoltál, az 1/(n^3) sornak pont tudjuk, mert az már konvergens, így van hatáértéke. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#763) dabadab válasza lezso6 (#762) üzenetére


dabadab
titán

Pont forditva: az 1/n divergens, igy arrol tudjuk, hogy a vegtelenbe tart, case closed, az 1/(n^3) haterertekenek a kiszamitasa mar joval komolyabb problema (mert okes, hogy konvergal, de mihez?).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#764) pilóta


pilóta
nagyúr

Nem vagyok nagy hifista, csak némileg szakmám az elektromosság, ezért egy egyszerű kérdés:
a hangfalkábelen a jel továbbítását alapvetően a kábel ellenállása és a zavarmentesség miatti árnyékolása szabja meg. Nem lenne sokkal olcsóbb megoldás esetleg megduplázni a kábel vastagságát, amitől egycsapásra negyedére esne az ellenállása, és ki van pipálva az összes gond az átvitellel? (gondolom én, ha nem, majd kijavítotok...)

De meggyőzhető vagyok. Például korábban nem hittem el, hogy egy más gyártmányú CD lemezen másképp szól ugyanaz a kiírt zene, mert én nem hallottam a különbséget. De elmagyarázták, hogy mitől lehet mégis ez a dolog, és más meg hallotta a különbséget (tényleg, 5-ből 5x megmondta, hogy melyik szól, én meg nem hallottam semmit, illetve amikor igen, az se az volt :D). Szóval mostmár elhiszem, hogy lehet különbség különböző gyártmányú CD-re írt zene között.

Ugyanígy simán elhinném, hogy van különbség egy jó minőségű 10 dollár/m hangfalkábel és egy űbernagyondrága csillió dollár/m között. Hallani nem hallom, de elhinném. Most nem hiszem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#765) lezso6 válasza dabadab (#763) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, akkor megyek vissza analízist tanulni, mert ez alapján pénteki ZH-n bukás vár rám.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#766) bambano válasza philoxenia (#700) üzenetére


bambano
titán

lyalyly
szerinted az adsl milyen modulációt használ? hint: ugyanolyan analógot, mint a 33.6-os modemek. csak a sávszélessége más. ergo amit a modemről írtál, az csak korlátozottan igaz, de legalább nem releváns.

(#712) Blindmouse "Mint hogy te sem fogod bemesélni nekem, hogy bármilyen kis különbséget meg tudsz hallani,": hangzott el itt ilyen állítás? ha igen, hol? szerintem nem hangzott el olyan állítás, hogy *bármilyen* kis különbséget meg tud hallani, hanem az hangzott el, hogy amit az itt emlegetett eszközök változnak itt emlegetett eljárások során, azt ő meg tudja hallani. bitangul rosszul értelmezed a kvantorokat.

"A különbség az, hogy a villamosmérnöki tudomány egy párszor időssebb": szerintem a matek meg még idősebb, oszt neked mégse megy. helyesírás dettó. mi alapján higgyük el, hogy a villanytan viszont megy?

ismét kérlek, fogadd el a tényt, hogy egy 6000 forintos hangszórónak látszó tárgy ebben a topicban nem focizik. azt az állítást, miszerint a drágább nem feltétlenül jobb, elfogadom, viszont nagy átlagban az árszint korrelál a minőséggel, mert különben nem lehetne eladni azon az áron. Biztos vagyok benne, hogyha veszünk találomra 100 különböző hangszórót a 6k árkategóriában, és összemérjük 100 különböző hangszóróval a 600k kategóriából, ez utóbbiak zöme (szerintem elsöprő többsége) jobb lesz. Pláne, ha ezt a kísérletet minden nap megismételjük.

"Ugyanígy az erősítő számít, de az erősítő tápkábele nem, ésszerű indokok miatt.": oké, tehát az a tény, hogy nagyobb fogyasztóhoz más (tipikusan: vastagabb) tápkábelt adnak, az ésszerűtlen?

(#725) Mr X: hmm. tehát alapvető dolgok tagadása nevetséges? felírtam.

pszichológiai tény? az mi? max. statisztikai eredmény lehet szerintem, akkor viszont az ellenpélda lehetséges és nem mond semmit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#767) bambano válasza dabadab (#763) üzenetére


bambano
titán

ne legyünk pongyolák. mégha több hsz-re visszaolvasva a szövegkörnyezetet, kiderülhet, hogy jót akartál írni, akkor se írtál jót. az 1/n az nem divergens, miután 0-hoz konvergál. az 1/n sorösszege divergens (házi feladat: ezt bizonyítani. Csendőrszabállyal kb. 15másodperc). Az 1/n^3 dettó, az is konvergens, a sor összege a kérdés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#768) bambano válasza rvs (#751) üzenetére


bambano
titán

"Azért legyünk őszinték, kábel bejáratásról beszélni, mondjuk az anyagtudomány mai állását ismerve kicsit meredek. (Nem is titkolom, hogy ez pl. az én szememet is szúrja.)": azért legyünk őszinték, ezzel a mondatoddal max. annyit mondtál, hogy nagy ívben semmi fogalmad sincs az anyagtudományról, emellett a topicot se olvastad.

Rendben, ha valami szúrja a szemed, nyilván kíméled, ezért nem olvastad el a topicot...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#769) bambano válasza pilóta (#764) üzenetére


bambano
titán

ameddig a hangfalkábelen továbbított jelet nem tekinthetjük egyenáramnak, addig ez az érvelés nem áll.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#770) BBéci válasza dabadab (#761) üzenetére


BBéci
titán

De bizony az a normális. Ebből következik, hogy tök mindegy, mit mutatnak, vagy nem mutatnak a műszerek.
A hifizés, zenehallgatás egy hobbi, szórakozás, időtöltés. Nem kell ahhoz vakteszt, hogy jól érezzem magam és ha egy kábeltől emelkedik az élményfaktor, akkor megérte megvenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#771) Beri válasza Ribi (#759) üzenetére


Beri
addikt

Szóval téged nem is érdekel az egész
Dehogynem, azért írok ide.

ha valaki firkant a netre valami tesztet (akár igaz akár nem), onnantól elhiszed
Nem "valaki". Megbízható forrásból származó laboratóriumi mérésnek hinni fogok.

Mert amíg nincs mérés ("akármiről is") addig nem hiszel abban, hogy lehet különbség.
Van mérés. Arról, hogy nincs különbség. Amíg ez nem változik, addig ez csak olyan számomra, mint a homeopátia, meg az asztrológia. Hallod a különbséget, mert hiszel benne.

pilóta
Például korábban nem hittem el, hogy egy más gyártmányú CD lemezen másképp szól ugyanaz a kiírt zene, mert én nem hallottam a különbséget. De elmagyarázták, hogy mitől lehet mégis ez a dolog, és más meg hallotta a különbséget (tényleg, 5-ből 5x megmondta, hogy melyik szól, én meg nem hallottam semmit, illetve amikor igen, az se az volt ). Szóval mostmár elhiszem, hogy lehet különbség különböző gyártmányú CD-re írt zene között.
Mind a két lemezről le lehet szedni bitre pontosan ugyanazt (már ha nem ténylegesen ipari hulladék a korong). Ha két különböző CD között különbséget hallasz, az a lejátszó és a lejátszási eljárás tökéletlensége.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#772) BBéci válasza Beri (#771) üzenetére


BBéci
titán

A homeopátia egyáltalán nem ostobaság, pedig eleinte én is azt gondoltam, nem hittem benne, de szereztem tapasztalatokat.

Az írt CD-ket hagyjuk, mert csak végtelen vitafolyam kerekedne belőle és nem tartozik ennek a topiknak a témakörébe.
Én is állítom, van különbség, mert hallottam. Vakteszten.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#773) baluka26 válasza lezso6 (#762) üzenetére


baluka26
veterán

Ezért kár volt. 1/(n^2) kettőhöz tart, 1/(n^3) tart valahova, amiről tudjuk, hogy irraci, de csak ennyit tudunk róla.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#774) Beri válasza BBéci (#772) üzenetére


Beri
addikt

A homeopátia egyáltalán nem ostobaság
Persze hogy nem. Csodálatos módszer emberek lehúzására.

Az írt CD-ket hagyjuk, mert csak végtelen vitafolyam kerekedne belőle és nem tartozik ennek a topiknak a témakörébe.
Én is állítom, van különbség, mert hallottam. Vakteszten.

Nem mondtam, hogy nincs különbség. Csak megmagyaráztam, hogy mért van.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#775) cekkk válasza Beri (#774) üzenetére


cekkk
veterán

Persze hogy nem. Csodálatos módszer emberek lehúzására.
Ezen lehaltam :C :C :R

(#776) pilóta válasza Beri (#771) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha két különböző CD között különbséget hallasz, az a lejátszó és a lejátszási eljárás tökéletlensége.

Nem nyert. Ugyanaz a lejátszó, ugyanaz a lejátszási eljárás, még a rögzítés is ugynazzal az íróval történt, csak a nyersanyag volt más...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#777) Beri válasza pilóta (#776) üzenetére


Beri
addikt

Nem nyert. Ugyanaz a lejátszó, ugyanaz a lejátszási eljárás, még a rögzítés is ugynazzal az íróval történt, csak a nyersanyag volt más...
Nyert, csak nem érted. Amikor egy lejátszó egy nem 100%-os szektorhoz ér, nem próbál újraolvasni, korrigálni, hanem csak simán kitolja a DAC-ba azt, ami szerinte ott volt (nagyon pongyolán fogalmazva). Ha rosszabb a lemez, amire írtad, több az ilyen pontatlanság. Meglepően "analóg" ez a digitális médium is, nem?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#778) rvs válasza bambano (#768) üzenetére


rvs
aktív tag

Igazad van, nem olvastam végig mind a 600 hozzászólást, csak az első 200at és az utsó 100at. De akkor kérlek, világosíts fel, milyen fontos információt mellőztem, ami az anyagtudományhoz tartozik?

A személyeskedést kéretik részedről is mellőzni, kedves troll.

(#779) pilóta válasza Beri (#777) üzenetére


pilóta
nagyúr

Erről beszélek én is. Emiatt nem mindegy, hogy milyen az alapanyag, amire írod és emiatt lesz különbség.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#780) Blindmouse válasza bambano (#766) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Komolyan örülök neki hogy elég messze vagy, mert ha itt állnál előttem, bizisten pofán vágnálak. Kibaszott kábelekről beszélek, erreföl fölhozod, hogy más a drágább hangszóró hangzása. Képzeld, ha valaminek 16 ampernél nagyobb a szükséglete, nagyobb kábelt adnak hozzá nem? Váó gratulálok. Biztos sok otthini hifi vesz fel 3600W-nál többet. Ne zavarjon, hogy az otthon falban lévő kábel, nem az F dugó annyira van méretezve, sikerült életszerű példát felhoznod.
Sértegetsz, mert kifogytál az indokokból, és megkérdőjelezed a diplomámat, sőt az egész munkámat, amit az életemben csinálok. Ki a fasznak képzed mégis magadat?

ui. remélem kimoderáltok innen, megérdemelném én is.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#781) proci985 válasza lezso6 (#765) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

menj is:DDD.

úgy emlékszem egyébként volt határértéke, de nagyon rég volt az analízis és az ott megszerzett tudást nem igazán használom

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#782) baluka26 válasza proci985 (#781) üzenetére


baluka26
veterán

Gyakvezérem mondta, hogy amelyik diák meghatározza határértékét, azt maga kíséri el Nobel-díj átadóra.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#783) BBéci válasza Blindmouse (#780) üzenetére


BBéci
titán

Semmi okot nem látok a kifakadásodra. Bambano példája, hasonlata remek, megalapozott és helytálló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#784) nuke7 válasza Beri (#749) üzenetére


nuke7
veterán

:)) csak arra válaszolok amit nekem cimeztel.
Miért kene "bizonygatnia" hogy mit hall..?!
Ez annyira abszurd, hogy az mar vicces... Miért kellene egy szubjektív véleményt bármivel bizonyítani..?
Ha szerinted nem hiteles, ne dönts az ő véleménye alapján.
.
Ez kb. Olyan, hogy bizonyítsam hogy nekem nem ízlik ez vagy az a bor. Minek könyörgöm?!
Ha te ki is mered, hogy márpedig az jó bor, es csak nekem nem ízlik, akkor se fog izleni...
Ezt nehéz felfogni..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#785) bambano válasza baluka26 (#782) üzenetére


bambano
titán

Ebből az állításból viszont már kikövetkeztethetjük a tanár nevét :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#786) baluka26 válasza bambano (#785) üzenetére


baluka26
veterán

?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#787) philoxenia válasza bambano (#766) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A betárcsázós korszakban a 4kHz-es sávot használták, ekkor kb. az 56 kb/s volt a maximum, az ADSL nem is ezt a sávot használja. Másrészt ne adj a számba olyat, amit nem mondtam.
"Egy normál sodrott rézpáron analóg modulációval a beszédhang frekvenciája is nehézkesen terjed, zajos stb."
Amikor a nyolcvanas évek elején tanultam az átviteltechnikát, Magyarországon még nem létezett digitális jelátvitel közforgalmú hálózatokban, a telefonzsinóron a normál beszédhang terjedt ezt vivőfrekvenciára ültették, de nem digitalizálták. Konkrétan erről beszéltem. Nem volt hibajavítás, a zajokat csak szűrni lehetett.

Anno még a digitális technika előtt a betárcsázós modemek korában az átvihető információmennyiség a töredéke volt a mai ADSL -nek,
Itt konkrétan korszakról írtam, nem a betárcsázós modemek által használt eljárásról.

Az analóg modulációk közül melyiket használja az ADSL?
Itt azt olvasgatom, hogy a DMT az egy speciális QAM alapú modulációs eljárás, amely lánykori nevén kvadratúra-amplitúdómoduláció, ami pedig azért eléggé digitális moduláció már....

A betárcsázós modemek egyébként eleinte használtak frekvenciamodulációt tudtommal, ami analóg moduláció, de erre most hirtelen nem találtam anyagot...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#788) Beri válasza nuke7 (#784) üzenetére


Beri
addikt

Miért kene "bizonygatnia" hogy mit hall..?!
Ő döntött úgy, hogy ír a logoutra, majd vitába száll azokkal, akik szerint a kábel bejáratása csak olyan, mint a "kikapcsolod a hibernálást = +10fps".

Ez kb. Olyan, hogy bizonyítsam hogy nekem nem ízlik ez vagy az a bor. Minek könyörgöm?!
Ha te ki is mered, hogy márpedig az jó bor, es csak nekem nem ízlik, akkor se fog izleni...

A két bor között bármelyik labor kimutat különbséget. A bejáratott és a "friss" kábel között meg úgy látszik, senki nem tudott eltérést kimérni.
Nem az érdekel, hogy neki mi tetszik, nem is azt vitatom, hogy a kábel "hangja" szép. A bejáratásról beszélünk.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#789) nuke7 válasza Beri (#788) üzenetére


nuke7
veterán

:N sajnos nem olvastad akkor az írást, mert az nem a bejaratasrol szól :( ...
Javaslom olvasd el, ha hozza szeretnél szólni, mert ez igy eléggé kellemetlen szerintem...

https://youtube.com/user/nuke7

(#790) Ed Parker válasza nuke7 (#789) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ne fáraszd magad, nincs értelme :N

(#791) nuke7 válasza Ed Parker (#790) üzenetére


nuke7
veterán

Valószínűleg igazad van...

https://youtube.com/user/nuke7

(#792) Mr X válasza nuke7 (#789) üzenetére


Mr X
veterán

Idézet az írásból:

"A kábel használt példány volt,így a bejáratással már nem kellett foglalkozni,azonnal mutatta a tudását."

Vagyis, amikor a bejáratásról beszél a fórumtárs, akkor a témához szól hozzá.

(#793) nuke7 válasza Mr X (#792) üzenetére


nuke7
veterán

:N csak közölte h használt a kábel.
De belemagyarázni bármit lehet, ez is igaz :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#794) bambano válasza baluka26 (#786) üzenetére


bambano
titán

egy ilyen határérték meghatározásáért vélhetőleg matematikai tárgyú kitüntetés dukál. abból viszont nincs nobel. tehát ha mégis nobel díjat adna érte, az abban az egy esetben lehetséges, ha ő Alfred Nobel. :)

Matekosoknak Fields medált osztanak, amiről azt gondolják, hogy mint a nobel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#795) baluka26 válasza bambano (#794) üzenetére


baluka26
veterán

Nobel-t írtam?
Abel-t akartam :D

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#796) bambano válasza philoxenia (#787) üzenetére


bambano
titán

nem, a 4k-s sávon 33.6 volt a maximum. az 56k-t úgy hozták ki belőle, hogy ha a last mile vége és az internetes betárcsázós központ egy helyen volt, akkor az akkori szabványokat kicsit megszegő jelet toltak a vonalra, merthogy nem volt közben trunk, tehát nem okozott gondot a trunkolási szabályok megsértése.

"Amikor a nyolcvanas évek elején tanultam az átviteltechnikát, Magyarországon még nem létezett digitális jelátvitel közforgalmú hálózatokban": ennek a valódi oka (hogy nem volt digitális jelátvitel) vélhetőleg az, hogy valódi digitális jelátvitel azóta sincs, nem is igen várható. Valódi tisztán digitális jelátvitel max az rs232-ben meg az alapsávi ethernetben van, máshol nemigen. Ezért is használnak modemet, MODulátort, DEModulátort, aminek a feladata a digitális jel analóggá alakítása. Például az általad emlegetett QAM modulációs család két frekvencia fázisának és amplitúdójának egymáshoz képest történő tologatásával kódolja a digitális adatot két szinuszfrekire. Az nem digitális, csak annak látszik. Utána még firtatni lehetne, hogy mennyire digitális mondjuk egy olyan átvitel, ami rlc hálózaton zajlik, és egy négyszögjel inputból fourier transzformáció szerint is egy rakás felharmonikus lesz, a túloldalon meg kapsz valami közelítést.

[link] "Szintén széles körben használják telefonos modemek esetén, ahol digitális jeleket analóg csatorna segítségével továbbítanak." Hogy a csoport elnevezése, amibe besorolták, miért lett digitális moduláció, azt én most nem firtatnám.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#797) bambano válasza Beri (#788) üzenetére


bambano
titán

már csak annak az ekvivalencia relációnak a bizonyítása hiányzik, hogy "senki nem tudott eltérést kimérni" ekvivalens azzal, hogy "nem is lehet eltérést kimérni".

persze érdekes lesz bizonyítani valamit, amire elhangzott már az ellenpélda.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#798) rvs válasza bambano (#797) üzenetére


rvs
aktív tag

Csak a te kedvedért, hogy magyarázhasd a témát:

"It may sound funny, but cables do break in ( a bit more slowly) with just equipment in "on" position (powered) even with no music or any signal passing through!..."

forrás: http://www.stealthaudiocables.com/technotes/index.htm

Érdekelne mögötte a jelenség. Fizikai, nem pszichológiai. Ha már te vagy az anyagtechnika szaki.
ty.

(#799) Raucher válasza bambano (#796) üzenetére


Raucher
tag

"ahol digitális jeleket analóg csatorna segítségével továbbítanak."

A jeltovábbítás szempontjából nincs analóg vagy digitális, csak moduláció van.
A digitális adatátvitel hibatűrőbb egy darabig, mivel gondoskodni lehet hibajavításról.

A kábel bejáratását egzakt és korrekt módon lehetne megerősíteni vagy cáfolni.
Egy adott zene digitális változatát, a hangrendszeren átküldve újra lehet digitalizálni és rögzíteni a kábel végén.
A "bejáratás" után megismételve a felvételt össze lehet hasonlítani a kezdetivel.

Ha a forrás egy CD, a rögzítés CD minőség felett történik, akkor korrekten lehet vizsgálni a bejáratást. Ha bitpontosan egyezik a két felvétel, akkor kamu.
Ha a hibahatáron belül marad az eltérés, akkor vélhetően kamu.
Ha kismértékű az eltérés akkor talán igaz.
Ha szignifikáns az eltérés akkor valóban van bejáratás.
Ezzel kizárható a szubjektív értékelés. Nem a változás irányát, csak a tényét határozzuk meg.
Hasonló eljárás alkalmas kábelek összehasonlítására, ahol az ízlés nem számít, csak a fizikai eltérés.

Korábban volt szó az USB és PATA/SATA kábelekről. Kétségtelen, hogy a kábel minősége és állapota befolyásolja az adatátvitelt. Ha megemelkedik az átviteli hibák aránya akkor vagy lassul az adatátvitel, az ismétlések miatt. Vagy elvesznek adatok a valósidejű adatátvitelnél. Merevlemezeknél RAID1 esetében kábel miatt már esett szét tömb a kezem alatt. Az egyik lemezen végrehajtódott az I/O művelet, a másikon meg timeout.

PS:
A hozzászólásomban elfogult vagyok. Nem gondolom hogy a 20K és 200K áron megvásárolható kábel jelentősen eltér az adatátvitelben. Az gondolom, hogy a néhány száz forint áron beszerezhető, légszigetelésű rézkábel is felveszi a versenyt a drágábbakkal, ha kidobjuk a csatlakozókat és közvetlenül forrasztással rögzítjük az erősítőben és a hangfalakban. (Nyilván kábelek vezetése nagy odafigyelést igényel.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#800) Beri válasza bambano (#797) üzenetére


Beri
addikt

Az az ellenpélda, hogy valaki valamit hallani vél?

eladó Aromamizer RDTA V1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.