Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Tamoo válasza nuke7 (#200) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az kevés. 10/10 kell. :)

(#202) Mr X


Mr X
veterán

Gondolom a módszer hatásosságáról csak akad egy független tanulmány, ha működik a dolog.

(#203) Dany007 válasza nuke7 (#186) üzenetére


Dany007
veterán

Kicsit megkésve, de ment a válasz is! Elnézést. :R

@bajnokpityu:

Na igen, ezt nevezem én különbségnek. És isten ments' hogy bárkit is hülyének nézzek. Csupán a tudományos módszertant ilyen témában elvetni nem túl bölcs. Éppen ezért a te általad felhozott példa eredménye biztosan kimérhető. (gondolom azért még mindig full digitális rendszerről beszélünk, mert analóg esetében nem lenne olyan meglepő az eredmény).

(#204) MasterMark válasza #65675776 (#164) üzenetére


MasterMark
titán

Én úgy tudtam az ezüst a legjobb vezető. Mármint elektromos vezető. :U

Ja értem már.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#205) nuke7 válasza Tamoo (#201) üzenetére


nuke7
veterán

:)) es mi van a tudományos hiba határral..? Az nem jár? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#206) Tamoo válasza nuke7 (#205) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ok, ha 99/100-at csinálsz az még belefér.

[ Szerkesztve ]

(#207) Deadzone41


Deadzone41
őstag

simán lehet hallható különbség a kábelek között. szarul földelt cuccok úgy tudom érzékenyek lehetnek a kábel kapacitására, ellenállására, induktivitására pl. hangfalkábeleknél se elhanyagolható az impedancia az erre háklis dobozoknál a damping miatt. biztos vannak egyéb illesztési anomáliák is, amikről laikusként nem tudok. persze ezen dolgok egyike sem mágia, hanem mérhető dolog, és simán lehet, hogy valaki egy ilyen eset miatti tapasztalatból szűr le téves következtetéseke a kábelek "hangjáról", és válik hívővé :).

(#208) proci985 válasza philoxenia (#166) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

"Igazából rögzített zenénél a felvétel minősége alapból meghatároz mindent"
:K.

bár igazából ennek egy szomorú smileynek kellett volna lennie. pl ott a Karajan féle Beethoven box. a lossless -ez az LPvel megfelelő cd, a cd egyébként valahol szintén meg van a polcon, az se szól szebben- egészen addig szépen szól, amíg háromnál kevesebb hangszer szól egyszerre, de amikor a kilencedikben megszólal a kórus, akkor túl sok lesz a forrás, az egész kásává változik. master szempontjából majdnem olyan rosszul szól, mint a legendás Alvin és a Mókusok féle Jézusnak volt-e szakálla, pedig azt eredetileg kazettára masterelték valahol a 90es évek közepén, és mégiscsak egy punkbanda.

van másik kiadás is itthon cdn, azok jobbak, de mégse tökéletesek. aztán van Beethoven SACDm is, ott is valamennyire előjön ez a probléma, de lényegesen kevésbé.

aztán persze hallottam az említett darabokat a győri színházban, a győri újabb koncertteremben (ami a Rába helyén lett, a nevére nem jut eszemben) és egy remek akusztikájú templomban is. az egy más világ. viszont valahol mindig kompromisszumot kell kötni: kik játszanak, milyen hangszereken, milyen a terem akusztikája, ezekre mind nem vagyunk hatással. tökéletes megoldás nincs, de a fülünk egész jó hibajavítással rendelkezik.

vagy modernebb zenéknél: Nine Inch Nails pl ki szokta adni a cuccait 24/96ban is. jobban szól, mint a CD. viszont koncerten kifejezetten máshogy szólalnak meg... na akkor most melyik a jobb?:). elektronikus zenéknél szintén nincs egység, 90es évek végén a techno/dnb számok jórészét klubbokra optimalizálták, nekem pl fülessel pár darabot mindig fura hallgatni, mert nem érzem a lábamba és a gyomromba a basszust.

vagy ott a Beatles: pár fórumon mai napig nincs egység, hogy a mono vagy a stereo master szól jobban adott számokból.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#209) bajnokpityu válasza Deadzone41 (#207) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nézd már meg hány hifi cucc földelt,aztán ird át a hszed :D
amit te mondasz,hogy impedancia,már megint, egyszerűen böszme nagy keresztmetszettel orvosolható lenne.

nah,ezt tapasztalatból mondom, ritka szarul fog szólni

meg milyen hivő? ez nem hit kérdése. bekötöd,jó,kikötöd nem jó. az,h nem hallasz ebből semmit, már másik tészta.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#210) Deadzone41 válasza bajnokpityu (#209) üzenetére


Deadzone41
őstag

akkor csak a kis keresztmetszetű kábelek szólnak jól? :) vagy mekkora az a böszme nagy? gondolom x ohm alatt ez a dolog is irrelevánssá válik. [link]

amíg valami nem bizonyított tény, addig kétkedőknek hadd lehessen hitnek nevezni.

(#211) #09634560 válasza Mr.Csizmás (#160) üzenetére


#09634560
törölt tag

Innen látszik fogalmad sincs az egészről.

(#212) Mr X válasza #09634560 (#211) üzenetére


Mr X
veterán

Mondjátok ti, akik szerint a fül, aminek még az sem mindegy, milyen erősen nyelsz, hatásosabb mérőeszköz, mint egy laborkísérlet...

(#213) Mr.Csizmás válasza #09634560 (#211) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fogsz is mondani valami racionalis magyarazatot, vagy mindenki helikopter azt jovan?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#214) nebulo5


nebulo5
senior tag

Ez csak egy elmélkedés lesz, félretéve a részrehajlást, és konklúziómat a "van-e hatása vagy nincs a kábeleknek, a zenei hangra" témában.
Ma délelőtt felhívott telefonon egyik fórumtársunk (legyen a neve "D") és a világ legtermészetesebb hangján megkérdezte: lenne-e kedvem holnap estefelé, elmenni hozzá egy kis hallgatózásra/tesztelésre, mert sikerült beszereznie egy új DIY kábelt, és érdekelne a véleményem a hallottakról. Ott lesz még egy másik fórumtársunk is, aki szintén véleményt fog alkotni majd.( Legyen a neve "L") Elöljáróban megjegyezném: kb. 2 hete voltam "D" fórumtársammal "L" fórumtársnál, ahová elvittünk néhány tápkábelt, IC és hangfal kábelt. Szóval, úgy tűnik, adunk egymás véleményére, és érdekel bennünket az általunk "jó hangúnak elfogadott" -saját rendszerünkben jótékony hatást kiváltó kábel- hangra gyakorolt változása, más rendszerekbe is. Természetesen, azonnal igent mondtam, és lehet, most sok fórumtársnak mosolyt csalok az arcára, de be kell ismerjem: mint egy kis óvodás a meglepit, türelmetlenül várom a holnap délutánt...
Rendszeresen olvasok néhány fórumot (többek közt ezt is), ahol a zene és a házimozi a téma. A néhány napja itt "dúló" vitát is, hogy van-e vagy nincs hangminőség és zenei tér szempontjából változás, egy-egy kábelcsere esetén, illetve kell vagy sem, kábeleket bejáratni....
Felmerült bennem egy érdekes hipotézis, illetve egy kérdés, amire ugyan tudom a választ, csak elmélkedési szinten, leírom ide is:
Ha erősen középkorú ( 2 unokás emberke (és ezzel célozni szándékoznék egyéb elfoglaltságaimra, amik szintén örömmel és nem kis boldogsággal töltenek el, mint lehetséges időtöltés)) létemre, képes vagyok fél várost átutazni annak reményében, hogy egy alig 10.000 Ft-ot érő kábel hatását meghallgassam egy másik (szintén felnőtt, és a mindennapi élettel bőven elfoglalt) fórumtárs rendszerében, miután ebben a topicban már napok óta olvasom a sok "hozzáértő" beszólásait az ellenkezőjéről, hogy akkor most mi is történik velem?!
1- Hagyom, hogy hatalmába kerítsen engem is mint oly sok más "jó zenei hangot" kedvelő és kereső fórumtársat, a miszticizmust - ezoterikát hajszoló fóbia, egy nagy adag placebó hatással megfűszerezve? És majd leülve a 2 hangsugárzó elé, be kell, hogy képzeljem magamnak: igen! ez a másik kábel, ez egy tényleg más hangképet produkál! És (teljesen mindegy pozitív vagy negatív) véleményt kell alkossak majd a hallott hangról, hogy "vájtfülűnek" titulálhassam magamat? Neadj'isten, még másokkal is sikerüljön ezt elhitetni?!
Vagy pedig:
2- A korábban, már saját rendszeremben (pedig egyáltalán nem "sejdecsúcs") megtapasztalt tényre hagyatkozhatok? A többszatyornyi (főleg kölcsönkapott, kis hányadban megvásárolt) eddig nálam megfordult kábelek hatását egyértelműen kihallható változásokra alapozva, egy újabb hallható változásnak lehetek majd fültanúja?
Szóval, ez a "jövő titka" lesz majd....(holnap estig) Egyáltalán nem kívánom senkinek bizonygatni, hogy van-e a kábelcserének hatása a hallható hangra és a zenei térre. Nem látom értelmét, mert szinte biztos vagyok benne, hogy az ebben a topicban "trolkodó" hozzászólók nagy hányada, sosem próbált még kábelt cserélni a "jobb hang" érdekében, saját zenei rendszerében. Ennek bizonygatása, pont olyasmi lenne, mintha egy szomáliai kisgyermeknek arról próbálnék mesélni, hogy milyen remek kis játékok vannak a kinder tojásban.....
Talán, még csak annyit tennék hozzá: zenei téren remek fejlődést lehet elérni, ha "tornáztatjuk" hallószerveinket! Nem egy alkalommal voltam már olyan emberrel közös zenehallgatáson, aki ugyan szerette a jó zenét (zenei műfajra gondolok) és eljutott arra a fejlődési fokra, hogy a számára kellemes zene "minőségibb" hallgathatóságának érdekében, kész volt anyagi áldozatot is hozni, de sajnos, az akkori "hallási" szintjén, halovány lila gőze sem volt, hogy mit és hogyan kellene meghallania. Ő is "trollkodott" néhány fórumon, majd mikor közel 2 év múlva ismét találkoztunk, örömmel töltött el a közbeni fejlődése, és ami még jobban meglepett, röstelkedve ugyan, de beismerte korábbi bugyutaságát, elfogultságát, vakságát, "süketségét"!
Hát csak ennyit szerettem volna ide írni. Tekintettel, a közelgő húsvéti ünnepekre, ha néhány "trollkodó" (ennek ellenére nem lenézett) fórumtársamnak, ha elküldi postacímét, nagyon szívesen küldök 1 - 1 "kindertojást"! Az AB teszt szajkolóknak kettőt! ;] A vakteszt fetisisztáknak keresek valamilyen brail írással ellátott csomagoló anyagot! Ezen csomagoló anyagok morzsolgatásával is bele lehet kezdeni a hallószerveik "masszírozásába", és legalább elmondhatják majd később (ha van annyi bőr az orcájukon), hogy: MEGPRÓBÁLTAM!! :DDD
Parker: bocsi, ha úgy tűnik, hogy szemeteltem a blogodba!

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#215) Ed Parker válasza nebulo5 (#214) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jaj dehogy,bárcsak a kommentek fele lenne ilyen és nem kételkedő,trollkodó haszontalan hozzászólás, sok szakértő gyűlt itt össze és mi csak ittuk az okos szavakat,az érveket,a tapasztalatokat.
már nem foglalkozom azzal ami itt folyik:)
köszönöm hogy leírtad,tényleg jól esett :R
nekik meg hagyd meg ezt az örömöt,hogy ezt ők jobban tudják. :)

(#216) nuke7 válasza Deadzone41 (#210) üzenetére


nuke7
veterán

De ha nem hallod es "bizonyítják" valahogy - amit te is elfogadsz attól te nem leszel előrébb. :N
Ha meg meghallanad akkor tökmindegy lenne, h bizonyítva van-e ;)

https://youtube.com/user/nuke7

(#217) Thome


Thome
addikt

Jó kis délutánt szereztetek nekem, jó volt végigolvasni. :DDD

Számomra is a drága és drága közötti kábel különbségének valóssága (olcsó és drága között persze nyilván van különbség), ámbár még nem hallottam drága és drága kábel összehasonlítását szóval igazából nincs rálátásom, viszont nekem jó a Logitech szint, és nem is nagyon akartam beböfögni a bejegyzésbe, csak leírtam.

Ha nektek jó akkor jó, nekem igazából mindegy, ámbár én is kíváncsi vagyok a végkifejletre, hogy a kábelöregedést tekintve mi az igaz, ami blindmouse tesztjéből kiderülne. Szóval tesztet! :R :))

(#218) dabadab válasza nebulo5 (#214) üzenetére


dabadab
titán

"Hagyom, hogy hatalmába kerítsen engem is mint oly sok más "jó zenei hangot" kedvelő és kereső fórumtársat, a miszticizmust - ezoterikát hajszoló fóbia, egy nagy adag placebó hatással megfűszerezve?"

Teljesen felreerted a dolgot. Ez nem olyan dolog, amit "hagysz, hogy a hatalmaba keritsen", ez messze a tudatos szint alatt mukodik, kb. annyira tudsz ra tudatosan hatni, mint az inzulinszintedre.
Egyebkent ez a felreertes teljlesen altalanos, sokan direkt megsertodnek, hogy roluk hogy lehet feltetelezni, mintha legalabbis ez valami jellemhiba lenne, nem pedig az emberi szervezet olyan alapveto tulajdonsaga, mint pl. az, hogy van pajzsmirigyunk.

DRM is theft

(#219) Deadzone41 válasza nuke7 (#216) üzenetére


Deadzone41
őstag

de, előrébb leszek, tanulok valami újat :)
ha bizonyítják, akkor el lehet kezdeni kutatni a tudományos okát, és ha kiderülne mi az, tovább fejlődhetnének a kábelgyártók, valamint bővülnének biológia ismereteink a hallásunkról. hát nem lenne szupi? :)

(#220) Иван válasza BBéci (#106) üzenetére


Иван
őstag

200k egy kábelért? wtf Profitráta lvl dendi :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#221) baluka26 válasza Иван (#220) üzenetére


baluka26
veterán

Ne gondold. Valhalla DIY legjobb kábelei (az aszem 500k) anyagáron kétszáz körül van, amennyire én tudom.
Plusz még kifejleszti, plusz még legyártja.
Mondjuk nem egy tyúkbél ;]

De ezt ő is leírja.

Azt nem lehet elvitatni, hogy műszaki tartalom van ezekben a kábelekben. Azt lehet, hogy mennyire van hatása.

Mondjuk ez ehy interkonnekt, amit linkeltem, szóval a kúva anyámat :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#222) nuke7 válasza Deadzone41 (#219) üzenetére


nuke7
veterán

hajrá! tegyél akkor érte valamit, ne csak azt hajtogasd, hogy:
"nem,nem,nem,nem ilyen nincs" ;)
jöjj rá, hogyan lehet mérni a zenét. senki nem állít meg.

https://youtube.com/user/nuke7

(#223) Thome


Thome
addikt

Teljesen off, bocs hogy nem trollkodom. ;]
Egy ilyen durva rendszert meghallgatnék éppenséggel saját flac zenével is, ki az a vállalkozószellemű hangrendszertulaj aki bevállalna? :)) :R

Szerk: esetleg, mint kívülálló, akár egy pár kábelt is bevállalnék összehasonlításra meghallgatni, nagyon jó hallásom van (az emberi füllel hallható hangtartományban mindent hallok), és mivel nálam tuti nem érvényesül a placebo hatás, talán megtudnám mondani, melyik kábellel érzem jobbnak a zenét. :B

Lehet elvagyok tévedve és ez azért nem így működik hogy tapasztalat nélkül hallani fogom amit kell, de ezen téma elkezdett érdekelni.

[ Szerkesztve ]

(#224) nuke7 válasza Thome (#223) üzenetére


nuke7
veterán

ment egy pü.

https://youtube.com/user/nuke7

(#225) Ed Parker válasza baluka26 (#221) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

azért ő egy elég durva arc ebben a témában,nagyon szép munkái vannak.

(#226) Deadzone41 válasza Thome (#223) üzenetére


Deadzone41
őstag

kihagyták belőled a placebó gént? ;] :)) vaktesztelni menjél, ne "melyikkel tetszik jobban a zene" tesztelni :)

(#227) Thome válasza Deadzone41 (#226) üzenetére


Thome
addikt

Vakteszt a terv! ;)
Majd ha saját fülemmel hallom a különbséget akkor elhiszem, nem úgy állok a dologhoz hogy natúr hülyeség (bár a több ezer euros kábeleknél megkérdőjelezem hogy lenne hallható különbség), meggyőzhető vagyok, láttam már furcsa dolgokat a világban. :))

Szerk: most találtam egy másik bejegyzésben, ezzel tesztelnék először: LINK :DDD
Kíváncsi vagyok hogy melyik kábellel lehet jobban kihallani, hogy a Mariskanéni a 3. sorban azt motyogja hogy "ez meg miről énekel mi az fácsebuk? :F "

[ Szerkesztve ]

(#228) Ed Parker válasza Thome (#227) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vigyél magaddal két oszcilkoszkópot is, a kontroll kedvéért, meg egy fizikust ;]

(#229) #65675776 válasza baluka26 (#221) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ránézésre hidraulikacsövek.

De mi ezen "anyagárban" 200k? Sűrített ozmium hidegplazma burkolatban szilárd héliummal töltve?

bajnokpityu@#192: A leírtak alapján a mastering kb sötétben tapogatózás alapján történik, és csak a végén derül ki, hogy egyáltalán jól csinálták-e, vagy simán elbaltázták. Ennyi erővel itthon PC-n összegórálom az egészet, semmivel sem leszek hátrébb.

[ Szerkesztve ]

(#230) Deadzone41 válasza Thome (#227) üzenetére


Deadzone41
őstag

hangnyomás mérővel mérjetek rá, hogy legfeljebb 1dB-n belül van-e a hangerő a két kábel között. ha nincs akkor buksi, csak két ugyan olyan erősítővel lehetne tesztelni :)

(#231) baluka26 válasza #65675776 (#229) üzenetére


baluka26
veterán

Ezüst-platina ötvözet.

De a csatlakozók szerintem 10-20k-s nagyságrend/darab.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#232) nuke7 válasza Deadzone41 (#230) üzenetére


nuke7
veterán

de te most miről beszélsz..? :F
ha az erősítőt ugyanazon a hangerőn hagyod és másik kábellel hangosabb - mondjuk - akkor az nem a kábelek közötti különbséget támasztja alá..?

https://youtube.com/user/nuke7

(#233) Thome válasza Ed Parker (#228) üzenetére


Thome
addikt

Én 2 fizikusra gondoltam, mert az az 1 lehet részrehajló ám! :P

(#230) Deadzone41: Szerk: semmi, natúr marhaságot írtam. :U Szerintem nincs szükség hangnyomásmérőre, hisz ha ugyanaz az erősítő, s nincs piszkálva semmi csak a kábel, akkor csak a kábel tulajdonságaiban lehet változás. :)

[ Szerkesztve ]

(#234) Raucher válasza Ed Parker (#215) üzenetére


Raucher
tag

nekik meg hagyd meg ezt az örömöt,hogy ezt ők jobban tudják.

Inkább kérdezek.
A képen, a kábel használati irányát jelző jel, értelmes és hasznos információ, vagy parasztvakítás?

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#235) Deadzone41 válasza nuke7 (#232) üzenetére


Deadzone41
őstag

ahhoz nem kell vakteszt, hogy megállapítsd, két eltérő ellenállású kábellel eltérő hangerőt fogsz kapni. atomfizikusnak sem kell lenni hozzá.

(#236) Ed Parker válasza Raucher (#234) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A nyíl arra szolgál hogy annak irányába kösd be a dobozba.
Ha ebben az irányban hallgatod egy ideig es később meg fordítod a hangja más lehet.

De ez nem tény, bizonyítani nem tudom, ma ilyen bizonyítós nap van ;]

[ Szerkesztve ]

(#237) Raucher válasza Ed Parker (#236) üzenetére


Raucher
tag

OK, de mitől változna?
Látszatra teljesen szimmetrikus az a kábel.
Leginkább szinuszos hang terjed rajta. (Aminek van pozitív és negatív periódus része.)

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#238) dabadab válasza Thome (#223) üzenetére


dabadab
titán

"mivel nálam tuti nem érvényesül a placebo hatás"

Tuti érvényesül. Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy neked tuti nincs vérkeringésed, az is pont annyira lenne hihető :)

DRM is theft

(#239) Ed Parker válasza Raucher (#237) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ahogy az elektronok haladnak a vezető felületén változhat a fém kristály szerkezete, miután bejáródott.
Ha ezt meg fordítod lehet hogy újból kellene járatni.

(#240) Thome válasza dabadab (#238) üzenetére


Thome
addikt

Miért érvényesülne? Nincs érdekem és okom egyiket se jobbnak tartani a másiknál. :)

(#241) dabadab válasza Thome (#240) üzenetére


dabadab
titán

Attol meg ott mukodik benned. Mindenkiben ott mukodik, az agyad folyamatosan korrigalgatja azt, ami az erzekszerveidtol erkezik, mar csak azert is, mert ez a feladata. A vilagot folyamatosan szubjektiv szuron keresztul erzekeljuk es - mint mondtam - ez melyen a tudatossag alatt gyokerezik, olyannyira, hogy pl. a placebo a kutyakra is hat.

DRM is theft

(#242) nuke7 válasza Deadzone41 (#235) üzenetére


nuke7
veterán

akkor mi az, amiben kételkedsz...? :F
(mostmár tényleg nem értem)
az anyag tisztasága tudtommal befolyásolja az ellenállást és a tisztább anyagbol készült kábelek drágábbak.
és akkor még az ötvözetekről nem is beszéltünk, se a szigetelésről... :U

(#241) dabadab : tehát nincs objektív teszt, mert nincs objektív érzékelés -> ergo mindenképp neked vna igazad, mert bizonyítani fizikailag (emberi lénynek) lehetetlen. ;)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#243) #65675776 válasza Ed Parker (#239) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kristályszerkezete? Hogy változna? Ahhoz rendesen fel kell hevíteni, hogy ilyesmi történjen. Vagy ütni mondjuk kalapáccsal.

(#244) Thome válasza dabadab (#241) üzenetére


Thome
addikt

Végeredményben igazad van, de nem erre akartam kilyukadni, mint ahova vezetted a témát, máshogy mondom.

Mivel szakmailag nincs meg a felkészültségem így még ha akarnám se tudom eldönteni ránézésre / névre hogy melyik a jobb (elég az ha jól hallom a hangokat), így ha bemegyek az illetőhoz, elindítja nekem az egyik majd másik kábellel, akkor nem lesz bennem meg az, hogy A-t jobbnak halljam (tartsam) a B-nél, mivel nincs meg bennem az hogy ezért én fizettem, nekem ebből bármilyen hasznom is lenne.

Szerintem felesleges tovább magyaráznom innen, érteni fogod mire is gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#245) Deadzone41 válasza Thome (#240) üzenetére


Deadzone41
őstag

nem kell hozzá ok, ezt kell megérteni! amíg kicseréled a kábeleket, elvesznek az agyadból a részletek emlékei, és helyükre placebó manók kerülnek. nagyon sok tanulmány van arról mennyire szar az emberi emlékezet, és mennyire képes elhitetni magával, hogy nem az. a rendőrségi tanúk kihallgatásánál pl. ezt nagyon komolyan figyelembe is kell venni, minél több idő telik el annál biztosabb, hogy fals emlékek kerülnek az eredetiek helyére akaratlanul.

nuke7: senki nem kételkedett a kábelek hangerő különbségében. szerinted árral egyenes arányban csökken az ellenállásuk? :))

baluka26: nem. az az abx teszt csak bebizonyítja, hogy az emberi emlékezet szar. :)

Bodz: fel lehet fogni így is a dolgot, a kábelgyártók biztos örülnek neki :DDD

[ Szerkesztve ]

(#246) Ed Parker válasza #65675776 (#243) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mennyire kell felheviteni?

(#247) baluka26 válasza Deadzone41 (#245) üzenetére


baluka26
veterán

Pontosan az emberi emlékezet szarsága, ami az ABX tesztet is használhatatlanná teszi.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#248) Bodz válasza Deadzone41 (#226) üzenetére


Bodz
nagyúr

De nem az a lényeg, hogy melyikkel tetszik jobban a zene? Szerintem másodlagos az ok. Ha kábel színe pl, akkor az, tök mindegy... A vodkától is jobban szól minden, aztán lehet kimérni az eszközöket, hogy miért...
Pedig nagyon megfogadtam, hogy nem írok ebbe a topikba... :))

[ Szerkesztve ]

(#249) baluka26 válasza Bodz (#248) üzenetére


baluka26
veterán

ABX-en is nem egyszer jártam úgy, hogy hallottam, hogy A és X ugyanaz, de A->Y nyomtam, mert már 3 A->X volt előtte, és elkezdett kattogni az agyam. Meg utána bemeséltem magamnak, hogy az A->Y, pedig tisztán nem az volt..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#250) dabadab válasza nuke7 (#242) üzenetére


dabadab
titán

Legalabb minimalis erofeszitest tehetnel, hogy vegiggondold es megertsd azt, amit masok irnak, ahelyett, hogy magas lorol osztod oket. :U

A jol megtervezett hallgatasi tesztek arra torekednek, hogy ezeket az ismert, szubjektiv, zavaro tenyezoket kikuszoboljek. Ezert nem elegseges a szimpla AB vakteszt, mert ott ugyan a rendszeres hibat kikuszoboljuk, a veletlen hibat viszont nem - ezert talaltak ki az ABX-et, ami ezt is szuri.

(#247): ha az emberi emlekezet olyan rossz vagy a kulonbseg olyan kicsi, hogy az ABX tesztnel mondjuk 1-2 perc alatt elfelejti a kulonbseget, akkor mi alapjan tudod azt allitani, hogy ket kabel hangja kulonbozo-e?

(#248) Bodz: "De nem az a lényeg, hogy melyikkel tetszik jobban a zene?"

Szerintem egyaltalan nem mindegy az, hogy tudjuk, hogy milyen tenyezok miatt tetszik jobban egyszer mint masszzor a zene, ahelyett, hogy a hasunkra csapnank es azt mondanak, hogy "mert a kabel!".

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.