Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Dokkoljunk!

Hozzászólások

(#1) Atocha


Atocha
senior tag

Köszönöm szépen. Le is szedtem az ingyenes változatot!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#2) lumber_hw


lumber_hw
csendes tag

A RocketDock szerintem is nagyon jó, talán a legjobb az összes hasonló program közül. Én mégsem használom, mert egy dologban megegyezik a többivel: nevezetesen hogy bárhová is tedd, mindig előjön, ha fölé pozicionálod az egérkurzort. Ez baromi zavaró tud lenni pl. játék közben.
Az ugyan megadható, hogy ne csináljon semmiféle animációt ilyen esetben, azaz ne zoomoljon, de úgy meg semmivel nem lesz több, mint a Windows tálcája.

A tálcát egyébként sem váltják ki ezek a progik, mivel az értesítési terület ikonjait nem képesek megjeleníteni, néhány alkalmazás pedig onnan érhető el. Én személy szerint azért használnám, hogy kiváltsam vele a tálcát, mert kétségtelenül szebb lenne, de a fent említett két dolog miatt erre alkalmatlan az összes ilyen program.

A tálcát (tudom, jó sokadszor írom ezt a szót :D ) muszáj mellettük megtartani, így pedig máris semmi értelme egy ilyen szoftvernek. Ideig-óráig lehet bennük gyönyörködni, aztán mennek a levesbe.

UI: Ezzel természetesen nem az írásodat minősítem, csak a Windows alá írt dockok létjogosultságát kérdőjelezem meg. Fel lehet velük vágni, lehet mutogatni a desktopról készített csodálatos fotókon, de gyakorlati hasznuk sajnos közelít a nullához.

(#3) daninet válasza lumber_hw (#2) üzenetére


daninet
veterán

A rocketdock legújabb verzóját használom egy jóideje és belehet állítani benne melyik szinten maradjon (történetesen a desktop szintjére állítottam) és ez a jelenség egyszersem fordult elő. ha jól emlékszem objectdock-al talán egyszer-kétszer de nem tudtam reprodukálni az esetet, nem jöttem rámi váltotta ki pedig az is mindig desktop szinten maradt :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#4) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

De rég óta keresek valami ilyet! Köszi szépen! :R

Üdv, Balázs

(#5) Alexios


Alexios
veterán

Nagyon jó kis bemutató ki is próbáltam a rocket dockot, nagyon tetszik de nem tudjátok, hogyan lehet letörölni az asztalról a lomtár ikonját, mert nekem nem engedi :((

[ Szerkesztve ]

(#6) daninet válasza Alexios (#5) üzenetére


daninet
veterán

stack doclket a neve és a rocket dock weboldalán van a windowsos topikban meg kapsz a lomtárra segítséget :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#7) NoLF


NoLF
addikt

"A dock alapvetően egy ikon bár, ami a különböző programjaink elérési útvonalát egy ikonnal társítva látványos, érthető formában tárja elénk, hogy később egy kattintással elérjük."

nem hiszem hogy ikon bár lenne... ;)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#8) Jofi81


Jofi81
őstag

A RocketDock-ot én is használom, nagyon jó kis program.

(#9) Alexios válasza daninet (#6) üzenetére


Alexios
veterán

köszi a segítséget:)

(#10) lumber_hw válasza Alexios (#5) üzenetére


lumber_hw
csendes tag

XP alatt registry szerkesztgetéssel. Ha ehhez nincs kedved, akkor töltsd le és csomagold ki ezt, majd nyomj rá egy duplaklikket és a felugró figyelmeztetésre válaszolj igennel.

Vistán pedig jobb klikk az ikonon -> Delete.

(#11) Alexios válasza lumber_hw (#10) üzenetére


Alexios
veterán

köszönöm szépen:)
daninet: a stack dockletet hogyan kell használni? addig oké, hogy bemásolom stb.., ki is rakom a dock-ra, de nem tudom, hogy kéne életet lehelni belé, csak egy nyíl van ott.

(#12) lumber_hw válasza daninet (#3) üzenetére


lumber_hw
csendes tag

"A rocketdock legújabb verzóját használom egy jóideje és belehet állítani benne melyik szinten maradjon (történetesen a desktop szintjére állítottam)"...

Na ez királyság, de még akkor is ott van az értesítési terület ikonjainak a problémája, mert azt nem hiszem, hogy megjeleníti. :( Márpedig onnan érhető el a tűzfal, vírusírtó, Daemon Tools, meg jónéhány progi, ami szereti magát erre a helyre lekicsinyíteni (pl: Skype), bár ez utóbbiakat azt hiszem még képes fogadni a dock, csak azokat az alkalmazásokat nem, amelyek eleve úgy töltődnek be Windows induláskor, hogy oda pakolják ki az ikonjukat. Egyszerű példa szintén a pendrive behelyezésekor megjelenő ikon. Bár tálca nélkül is készíthető olyan parancs, amivel ezt dismountolhatjuk, de a végén már mindenféle baromsághoz külön parancsokat és ikonokat kell legyártani (már amennyiben valaki hozzám hasonlóan a tálcát váltaná ki) és a végén baromi agyonzsúfolt lesz az egész.

Szerk:
BTW, ha desktop szinten van a dock és egy játékban arra a területre klikkelsz, ahol éppen egy ikon található rajta, akkor ugye nem indítja el az adott alkalmazást / parancsot?

[ Szerkesztve ]

(#13) 33as


33as
senior tag

Én nagyon szeretem már használom régebb óta. Csak ajánlani tudom!


Nagyban

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#14) LLKobe válasza Alexios (#5) üzenetére


LLKobe
veterán

Ezekez másold be egy txt-be, neve lehet bármi, csak a kiterjesztést írd át .reg-re.

Lomtár elrejtése:

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\ClassicStartMenu]
"{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel]
"{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"=dword:00000001

Lomtár mutatása:

REGEDIT4

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\ClassicStartMenu]
"{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\HideDesktopIcons\NewStartPanel]
"{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"=dword:00000000

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#15) #56573440


#56573440
törölt tag

nekem a rocket-tel az volt a bajom hogy nem tudott magának helyet lefoglalni, azaz olyat akartam volna mint a vista oldalsáv, ne takarjon bele semmi. az OD meg ezt meg tudja csinálni, és szerintem annyira nem is éhes, bár nekem sincs egy erőgépem még nem éreztem lassulást. a flyby menük se hiányoznak erről, nekem az volt a lényeg hogy ne kelljen mászkálni a startmenüben hanem pillanatok alatt elérjek mindent amire szükség lehet. még friss újratelepítés/ helyreállítás van, és még az ikonok fele sincs kint, de valahogy így néz ki. link amire végzek addigra a két menü összeér ;]

(#16) daninet válasza Alexios (#11) üzenetére


daninet
veterán

kijelölsz egy mappát (ikon beállításai) és annak a tartalma fog kirepülni, az ikon neve is az lesz mint a mappának..ha programokat akarsz egyrakásra mint nekem a képen az Adobe alkalmazások csinálsz egy mappát és bele parancsikonokat :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17) Atocha


Atocha
senior tag

Lehet, hogy nagyon lám vagyok, de valaki segitsen ki pls.
Nem találom a deviantart.com-on az ikonokat. Vagy a kategoriát adjátok meg pls, vagy egy direkt linket. :)

Köszönöm szépen!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#18) Alexios válasza Atocha (#17) üzenetére


Alexios
veterán

Én se nagyon találtam, de felmész a rocket dock oldalára és ott az addons-oknál rengeteg ikon van:)
daninet:köszönöm szépen, már működik rendesen:)

(#19) plus44


plus44
veterán

ennyi. Lezsedtem megy és nagyon fain. Köszi szépen, csak gratulálni tudok!!!

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#20) daninet válasza Atocha (#17) üzenetére


daninet
veterán

kereső és pl "totalcommander icon" de a costumization/icons-nál is van...

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21) daninet válasza 33as (#13) üzenetére


daninet
veterán

hamár megírtam ezt a cikket belövöm az enyémet is: [link]

@Nolf: ezt azért írtam bele, hogy lássam aktívan PHzol-e :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22) #19617792 válasza #56573440 (#15) üzenetére


#19617792
törölt tag

Próbaképpen csináld meg azt, hogy a pozicíó beállításoknál a viselkedést mindig alulra teszed, majd a viselkedés beállításoknál bepipálod a megjelenítés az egérmutató hatására részt, így ha ki is takarja egy progi, akkor is meg fog jelenni a RocketDock, ha a képernyő szélére viszed a kurzort. Utána meg eltűnik az ablak mögött. A stacks docklet meg szép, és hasznos, csak ügyleni kell arra, hogy a kijelölt mappában lévő ikonok kapjanak nagyfelbontású ikont, amit amúgy a Dock-hoz szednél, mert az ikonokat kicsit elforgatja, és elég pixeles lehet.

(#23) #56573440 válasza #19617792 (#22) üzenetére


#56573440
törölt tag

sajnos sokszor van olyan progi aminek az alsó felét is kellene használni, és ott meg kitakar, sokkal jobb ez a megoldás hogy leflglalja a területet és oda nem nyílik meg semmi, ha fullba teszem akkor is jó, nem lóg rá, egy centit veszítettem így a hasznos felületből, de annyira nem zavar, 2x22" mellett ez belefér. a pixelesedés nem zavar, nagyon le van kicsinyítve, és minden effekt leszedve, így kifér minden és nem nagyítgat ugrál villog fölösben.ha érdekelne akkor pl a jobb oldali sávba ps el kiszedném a fehér hátteret, egységes méret lenne, stb de nem érdekel, csak hogy a lapokhoz gyorsan és kényelmesen férjek hozzá. nem a dizájn kellett, hanem a funkció ;)

(#24) Atocha válasza daninet (#20) üzenetére


Atocha
senior tag

Köszönöm!! Megvannak. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#25) plus44


plus44
veterán

am. ez megy akadás nélkül, mert a vistás skinemet állandóan újra kell rakni mert eltűnnek belőle ikonok meg nem megy tól jól, pedig másnak hibátlanul működik.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#26) bendzso


bendzso
senior tag

Hali! hogy fog működni a stack docklet?

(#27) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Tetszik a cikk, meg minden, de a gépem rendesen belassult a RocketDocktól :F Pedig nem lassú, ott van az adataimnál... Vmi ötlet? :F

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#28) Alexios válasza Mákos7észta (#27) üzenetére


Alexios
veterán

Nem tudom mi lehet, az én gépem jóval gyengébb mint a tied, mégse észleltem lassulást

(#29) daninet válasza bendzso (#26) üzenetére


daninet
veterán

a X:/telepítésiút/RocketDock/Docklets mappába rakod és onnantól hozzáadható új elemként

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#30) bendzso válasza daninet (#29) üzenetére


bendzso
senior tag

semmi nem történt :( :O

(#31) daninet válasza bendzso (#30) üzenetére


daninet
veterán

egy az egyben a stack docklet mappát rakd be...mennie kell...amugy van hozzá telepítési útmutató... ha nagyon nemmegy vegyél fel msn-en

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Dokkoljunk!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.