Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Igen, direkt.

(#3) Иван


Иван
őstag

Ezzel csak az a gondom, hogy ami nekem hülyeség, az lehet másnak teljesen természetes, mert így nőtt fel, ilyen az ízlése, a vallása, a meggyőződése, és végső soron ezt választotta (vagy csak olyan mélyen benne gyökerezik ilyen vagy olyan dolog miatt, hogy nincs esély az elfelejtésére). Vica versa.

Sosem fogom meggyőzni néhány ismerősömet, hogy a foci teljesen hülyeség, és ők se fognak meggyőzni arról, hogy ne játsszak a gépen. Hasamra csaptam. Nézőpont és döntés kérdése.

Azt, hogy ki mit hisz hülyeségnek, eléggé szubjektív, innentől pedig kicsit borul is a dolog.

Hogy néhai matektanáromat idézzem: "Mindenkinek megvan a heppje."

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#4) a_tesz válasza DeFranco (#1) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Besenyő Pista bácsinak mindig jó gondolatai vannak, most sincs ez másképp. :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5) DeFranco válasza Иван (#3) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem te ezt egy kicsit félreértelmezted. Nem arról van szó, hogy ne csinálj semmit, ne fordulj semmi felé, ne törekedj semmire, és így fogod elérni a nirvánát (mellesleg amire te gondolsz, arra - dobpergés - vanegybelgaszám), hanem arról, hogy vannak az életben olyan dolgok, olyan torzulások, amelyeket az emberek fontosnak tartanak, miközben tulajdonképpen károsak.

Akár önmaguk létezéséből fakadóan (mint a kapzsiság, vagy önzőség) akár azért, mert önmagukban még nem lenne velük gond, de mértéktelenségükben szintén károsak (okostelefon, politikai érdeklődés, stb.).

Ezeket kell figyelni, és nyakon csípni. Feltenni magunknak a kérdést, ettől tényleg boldogok vagyunk? Tényleg a javunkra válik? Tényleg hasznos?

(#6) ViZion


ViZion
félisten

Ismerem ezt, '95-ös Daewoo-val járok :D
Komolyan, minek másik? Napi 10-30 Km-ért álljon az udvarban vagy az iroda előtt a sokmillás bármi?
Másik jó mondás: semmi nem kell, ami nem fér a koporsómba. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) Иван válasza DeFranco (#5) üzenetére


Иван
őstag

Az emberi faj jellemhibáival (kapzsiság, önzőség) mit kezdeni úgysem tudunk. Egyén szinten talán, de mint nagy egész, nem hiszem. Ettől függetlenül fel lehet dolgozni művészileg, tudományosan vagy csak beszélgetni róla.

Saját, egyéni hibáinkat meg nagyjából úgyis tudja mindenki, mi vonatkozik. (Szerintem.)

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8) lapa


lapa
veterán

"good to see so many anarchists in tonite..."

várjá rossz a link.

leszarnám amúgy a pénzt, de múltkor is elkapott a szekus a kannásborral.

(#9) DeFranco válasza lapa (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

érdekes, hogy arról folyik a vita, hogy Lárúr mit nem mond

azt sem mondja, hogy legyél a Szent Ferenc, aki Azt hiszi...

Az épp elég, az elég, a bőven elég, a sok, és a túl sok között is hatalmas különbségek vannak, és akkor még a hogyanról nem is beszéltünk.

Én legalább is sehol nem olvastam itt olyat, hogy ne halmozz fel piszkosul sok tartalékot a családod boldogulására, sem olyat, hogy a magántulajdon rabbá tesz, olyat viszont igen, hogy látszatdolgokra felesleges adnod, és ha mások kárára gyarapodsz, akkor az nem teszi jobbá az életedet.

Linkeljek zongorás youtube videót a különbség szemléltetésére?

(#10) lapa válasza DeFranco (#9) üzenetére


lapa
veterán

azért nehéz ez. a családom gazdasszonya minden célzóvizem ellenére kb majd ráélvezett az amúgy nem-olyan-nagytévés kategóriájú család elég-nagytévéjére. és mindezt úgy, hogy tényszerűen látja, hogy azon nem lehetne hárman egyszerre szupermáriót meg sorozatot meg a férjem nem létező netes ismerőseit nézni.

és azért belegondolhatsz milyen ívet kap tőlem idestova 14 éve. és mégsenem. és nem a reklám, mert én abból tán mondhatom azt, hogy bőven többet kaptam az emberek 98%-ánál. és mégse vagyok vevésfetisiszta. minőségfetisiszta mondjuk igen, de az pont az a különbség, amit épp zongorázol.

és mindezt mégcsak nem is másnak, hiszen barátaink nincsenek (ez gondolom a jópofa beszólásaim okán azért nem meglepő), szóval az óriáskutyán kívül más kutyák nem járnak nálunk, hogy prezentoálni lehessen a faltól falig rtl előtt.

szóval egyetértés van, de a probléma a legjobb szándékkal sem egyszerű. de mondhatnám a kocsit is. mondjuk azt látják mások, még elfogadja az ember.

(#11) D1Rect válasza lapa (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

"A hülyeségek megtévesztések kellenek ahhoz, hogy mi rabok legyünk."

"Mert, ha például, nem hinnénk el, hogy okostelefonra van szükségünk, akkor nem vennénk 100 ezerért egyet magunknak, és akkor nem nyomkodnánk naphosszat az érintőképernyőjét, hogy újabbnál újabb színes képek között böngésszünk."
Különbséget kéne tenni a szükség és az igény között.
A színes képekkel nincs baj, a baj akkor van, ha valami helyett csináljuk.

Politikusokat hibáztatni/tőlük várni az eredményt tulajdonképpen ugyanaz, más nyakába varrni a saját dolgunkat.

Az újságban a megtörtént szörnyűségek egy elhanyagolható részét közlik, a fogalmazásmód amin át kell látni és máris nem esünk depresszióba miatta.

A birtoklással semmi baj nincs, a baj akkor van ha mások miatt akarunk birtokolni valamit.

Az emberi összefogás és együttműködés pedig értéket teremt, ennek a felosztásáról a folyamatban lévők döntetnének szerencsés esetben.(persze az állam ebbe is szeret belevau-vau)
Nyilván ne hagyjuk magunkat becsapni/kihasználni. De erről sem a másik tehet.

A Föld kizsigerelése miatt sem aggódnék ennyire, nyilván a jelenlegi trend nagyobb méretekben nem életképes de az elmúlt 10-20 évben már komolyan odafigyelünk és próbálunk tenni a változásért.

Alapvetően senki mástól nem várhatjuk a saját boldogságunkat.

(#7) Иван: Ezek szocializációs kérdések, simán lehet változtatni rajta.

(#12) Иван válasza D1Rect (#11) üzenetére


Иван
őstag

"Ezek szocializációs kérdések, simán lehet változtatni rajta."

Attól, hogy még máshogy szocializálódtak, nem feltétlenül kell rajta változtatni. Volt simerősöm akinek lételeme volt a valóságshowk nézése. Szerintem színtiszta idő és energipazarlás volt, de hadd tegye. Ő így nevelkedett, ő így döntött. Nyilván ő meg nem értette meg mi a fenéért járok el alter koncertre, milyen hülyeség gitárzenére ugrálni.

Ezért mondom, hogy az hogy ki mit titulál hülyeségnek, nagyon érzékeny téma. Ld okostelefonok. valakinek igénye van rá évente cserélni. Szerintünk pazarlás és jobb lenne az élete nélküle, őt meg lehet ez teszi boldoggá. És sose fogja belátni, vagy akár kipróbálni milyen lenne nélküle, mert ő így boldog. Ahogy Laár mondta: ő ezt elhiszi. De a hitnek fölösleges nekimenni, mert ő azért hisz, mert így döntött. Semmi másért.

Végső soron arra lyukadunk ki szerintem, hogy mindenki szubjektíven látja a világot, és ezzel együtt a "hülyeségeket".

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#13) D1Rect válasza Иван (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

[link]
Ez volt az eredeti hsz. amire válaszoltam.

Néhány jellemzőt úgy állítottál be, mintha változtathatatlan lenne.

(#14) Huma


Huma
addikt

Rózsaszín póló van rajta.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#15) Иван válasza D1Rect (#13) üzenetére


Иван
őstag

Az emberi jellem hibáira még mindig tartom, most az egyénről beszélek(ünk?). :K

Az emberi fajt sosem tudod majd abból kigyógyítani (és véleményem szerint nem is kell), hogy mindig többet és jobbat akarunk. Jelenleg ez most még anyagi javakban jelenik meg. (És szerintem a történelemben mindig így jelent meg, egy darabig így is fog).

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#16) Huma


Huma
addikt

Amúgy nem rossz ez a szösszenet, csak épp nem minden része helytálló. Ráadásul úgy állítja be mintha az emberiség nagy része valami gonosz, önző, természettől elrugaszkodott teremtmény lenne. Pedig semmivel sem vagyunk rosszabbak az állatoknál. A mohóság genetikailag belénk van kódolva. Éppúgy mint az állatok többségébe. Az egy dolog, hogy mi elméletileg felül tudunk emelkedni rajta. Mindenesetre utópisztikus elvárni azt, hogy mindenki abbahagyja a harácsolást és megelégedjen kevesebbel. Elég kevés ember képes erre mivel teljesen abnormális dolog.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) D1Rect válasza Иван (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Amiket te "emberi jellemhibák" alatt értesz, azok szocializációs kérdések.

Nincs összefüggés a "kapzsiság" és a fejlődés között, mert nem ugyanaz a témakör.

(#18) bullseye


bullseye
addikt

Nem mindenben értek egyet ezzel (pl. kiabálni tényleg nem érdemes és nem is jó, de a tüntetés maga szerintem fontos visszacsatolás.), de ma 10 percig hallgathattam valakitől, hova jutott a világ, mert valami bulvárlapban elolvasta a bűnügyi szekciót + levonta a maga remek következtetéseit. Hát azt pl. érdemes megspórolni.

De a gonoszabbik énem fontosnak tartja megjegyezni, hogy akinek ennyi szabadideje van, megszabadulva a minden feleslegtől, az kitalálhatna valami jobbat már, mint az agyonhasznált Besenyőpista bácsi, és az esetenként szintén agyonhasznált poénjai. Például új verseket. A régiek nagyon jók voltak többségükben.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#19) Иван válasza D1Rect (#17) üzenetére


Иван
őstag

"Amiket te "emberi jellemhibák" alatt értesz, azok szocializációs kérdések."

Sokszor csak azért hibák, mert mi máshogy szocializálódtunk. Ezt is fontos belátni szerintem.

"Nincs összefüggés a "kapzsiság" és a fejlődés között, mert nem ugyanaz a témakör."

A kapzsiság persze nem egyenlő azzal, hogy jobbra és többre törekszünk, ha ezzel azt akarod mondani. De most megint előjön, hogy valaki szerint X forint fölött keresni már "kapzsiság" és fölösleges, valaki szerint meg ha megteheti, hogy ennyit keres, miért ne vegyen 2 évente új autót?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#20) Coccolino_O


Coccolino_O
őstag

Hm, ez az okostelefon utálat egyre nagyobb méreteket ölt.

(#21) DeFranco válasza Coccolino_O (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem kell utálni, csak tudni kell jól használni. Magamon is érzem, hogy nem jó a 100% internetelérés, a 100% tartalomfogyasztás. Értékes perceket vesz el attól, amikor okostelefon híján (pl. utazás közben, vagy ahová a király is gyalog jár) gondolkodnék, terveket szövögetnék, eszembe jutnának a világ dolgai, PH!-san fogalmazva standby-ban defragolnám az életem.

Ehelyett van nettó tartalomfogyasztás, blogolvasás, fórumozás, aminek a 95%-a ballasztanyag, semmi értéket nem hordoz, de ha még értelmes dolgot fogyasztok is, az egy más ember élete. A sajátomra nem marad "időm".

Érzem is a hatását. Szét vagyok esve néha, ha meg valami projekt beüt, felszívom magam, és jön a DeFranco classic edition, akkor meg hirtelen nem is kívánom a telefont kézbe venni, mert van mit csinálnom.

Pedig még csak nem is facebookozok, és nem is chatelek.

Kiváló eszköz, de megvannak a veszélyei, mint sok minden másnak is. Ésszel kell használni, nem szabad pótcselekvéssé váljon.

[ Szerkesztve ]

(#22) Coccolino_O válasza DeFranco (#21) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Főleg annak a tükrében muris, hogy manapság már mindent okostelefonnak hívnak, kivéve persze a "leggagyibbakat", amik nem érintősek.

Nekem nincsen, mert nincsen rá szükségem (meg pénzem se, de ez már egy másik történet). DE!, bizonyára van pozitív oldala is, akárcsak az internetnek. Végül is a felhasználó dönti el, hogy mire használja és profitál-e belőle.

Őszintén megvallva néha úgy érzem, hogy a ph!-nak sincsen értelme, csak kitölti az üres perceimet.

(#23) Иван válasza DeFranco (#21) üzenetére


Иван
őstag

Látod, egy régi BlackBerryvel tuti nem jutna eszedbe csak úgy böngészgetni :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#24) D1Rect válasza Иван (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Valamiért erre nem válaszoltam. :F

Az elsőben megegyeztünk, leginkább szocializációs kérdések.

"De most megint előjön, hogy valaki szerint X forint fölött keresni már "kapzsiság" és fölösleges"
Valakinek savanyú a szőlő.

(#21) DeFranco: A telefont hibáztatni a rossz viselkedésminta miatt kb. olyan, mint az ágyat hibáztatni a lustaság miatt.

[ Szerkesztve ]

(#25) Иван válasza D1Rect (#24) üzenetére


Иван
őstag

"Valakinek savanyú a szőlő."

Vagy máshogy látja a világot. Amúgy igen, a legtöbbször savanyú a szőlő.

"A telefont hibáztatni a rossz viselkedésminta miatt kb. olyan, mint az ágyat hibáztatni a lustaság miatt."

Mint írta, csak jól kell használni. Ő se a telefont hibáztatja, de tudod milyen az ember. Ha teheti, használja. Sokszor én is úgy vagyok vele, hogy fene se kíváncsi a netre, de ha már ott a gép üresen, leülök elé. Nem mondom hogy enm az én hibám, de ha ott a lehetőség akkor már csábít is a dolog.

És ő (gondolom) arra akart rávilágítani, hogy már nem csak a munkahelyén meg otthon van erre lehetőségen, hanem mindig ott van a zsebében.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#26) DeFranco válasza D1Rect (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem hibáztatom, csak azt írtam, hogy "veszélyes" eszköz. Lehet jól és rosszul használni.

(#27) D1Rect válasza Иван (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

"Vagy máshogy látja a világot."
Még soha nem láttam olyat, hogy valaki "sok pénzt keres" aztán kitalálja, hogy ez rossz.
Csak olyat láttam, hogy valaki közelében sincs az említett állapotnak és kitalálja, hogy az biza rossz.

/Most csak a jövedelemről van szó, nyilván van olyan amikor túl nagy áldozatot kell hozni (egészség, idő, tisztesség) és azért vált vissza, de soha nem a "túl sok pénz miatt"./

Igen, ugyanarról beszélünk, csak a saját példámat hoztam.

(#26) DeFranco: Eggyel fentebb. ;)

(#28) DeFranco válasza D1Rect (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Merre? Ciklusba kerültem :DDD

(#29) sztanozs


sztanozs
veterán

Buddista?

Vallást a vallástopikba ;]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#30) D1Rect válasza DeFranco (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, ugyanarról beszélünk, csak a saját példámat hoztam.

(#26) DeFranco: Eggyel fentebb. (felnyíl)

(#31) Иван válasza D1Rect (#27) üzenetére


Иван
őstag

Most nem arról beszélek, hogy sokat keres és magának ez rossz. Hanem hogy sok ember esetleg máshogy látja a világot, és szerintük fölösleges az a sok pénz. nem feltétlenül, mert irigy, hanem mert képtelen magát beleképzelni a gazdagok helyzetébe (sok ilyen van).

HA megnézed a luxusmobilok tesztjekor mindig ez megy. Nem feltétlenül irigyek az emberek a zafír berakásos vertura, csak nem értik hogy hogyan is működik az a réteg.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.