Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- petipetya: Nagy chili topic. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Meggyi001: Eldugott helyek Párizsban, amiket jó eséllyel még nem láttál... 2. rész.
- gerner1
- GoodSpeed: Kell-e manapság egérpad vagy sem?
- sziku69: Szólánc.
- bambano: Bambanő háza tája
- Pitterix: Gyógytorna
Új hozzászólás Aktív témák
-
lapa
veterán
király. amúgy nem tudom mekkora a tápod, de nekem 400w zen volt, ami 80+ és az is sokat evett. ugye 20% terhelésnél 80%, azaz 80w-nál. 30-40w terhelésnél még messze nem 80+ a 80+ se, nekem is 30w gép + 10w táp volt. ritkán és amikor én néztem aranyárban találhatsz 200w körülieket, azzal esetleg fogsz 5-6w-ot. valszeg nem éri meg.
következő lépcső már a noti lesz, ha lejössz a játékról. azzal elzötyögsz 10-12w-ból képernyővel együtt. vagy valami pendrive méretű arm-os rencör egy-két év múlva, a monitor usb hubjáról hajtva.
-
lapa
veterán
márpedig úgy van, ahogy mondtam, gondolkozz rajta. az egyetlen, ami különbség lehet, ha a venti nagyobb fordulaton pörög és több áramot alakít hővé. de fix venti fordulatnál teljesen mindegy milyen melegben dolgozik a proci, pont ugyanazt az áramot fűti el.
a magasabb egyensúlyi hőmérsékletnek ehhez semmi köze.
-
lapa
veterán
úgy van értelme alulfeszelni, hogy rászánod a 2-3 órát, és akkor találsz egy stabil feszt az órajelekhez. pengeélen táncoltatni meg hetekig néhalefagyasztani felesleges. de azért a gyári általában eléggé túllőtt érték.
az mindegy letakarod-e a rácsot, attól még a gépben pont ugyanennyi hő keletkezik. hiszen minden hővé alakul, legfeljebb a wifi meg a merevlemez hangja nem a gépházon belül nyelődik el és így nem bent melegít.
-
lapa
veterán
a fűtési szezont vond le. azaz abban a 4 hónapban az energia nem vész el, csak villannyal fűtesz a feleannyiba kerülő gáz helyett. ezt pusztán elméleti síkon, undervolt, underclock rulez. én a 6-8w-os idle notit is undervoltolom, már amennyire zintel engedi...
amúgy csak érdekességként: ha a cpu alszik (ez elnagyolva az idle, feltéve hogy nincs valami pöcs program, ami ébresztgeti), akkor a fogyasztása tényleg minimális, core i pölö 1-2w körül. a többi cucc eszi az áramot. érdemes nyomni egy powercfg -energy -t, rengeteg rezidens program akadályozza a cpu-t az alvásban. notikon könnyebb kimérni, mert ott látod az akksi miatt a fogyasztást.
Új hozzászólás Aktív témák
- Csere-Beszámítás! Garancia! Steam Deck LCD 512GB + 256GB Ajándék Micro SD Kártya!
- Samsung Galaxy S21 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple Watch SE 2gen 40mm, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Intel Core Ultra 9 285K - Új, Gari 2028.08.05. -ig - Eladó!
- Lenovo ThinkPad X1 YOGA 3. 2in1 14"FHD TOUCH i5-8250U 8GB DDR4 ,250GB SSD Win11 27%ÁFÁS, ÜZLETBŐL
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3495, 91% Akkumulátor
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 8400F / RX 6800 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3579, 94% Akkumulátor
- új akku Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6magos! - 16GB 256GB 13.3" FHD 1 év garancia
- Honor 90 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő

