Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) Dany007


Dany007
veterán

No végülis a dolgot megoldottam úgymond egyszerűen...

Tegnap végigteszteltem egy rakás beállítást. Ráment olyan 3 órám.
És az jött ki a végén, hogy a legkevesebb IDLE fogyasztást akkor kapom ha minden feszt auton hagyok, CPB ki, de C6 mode be. Valamint Energy saving mode maximumon.
Így a gép 45wattot fogyaszt idle. Ami szintekkel jobb, mint a korábbi gép 130watto idle fogyasztása. :)
Ez a 45w-os érték valószínű azért tér el a tesztekben szereplő 30-35w-tól mert nálam van a gépben egy előlapi panel, ami plusz 4db ventillátort vezérel, plusz 2 HDD-m is van, miközben a tesztben szereplő konfigokban többnyire már SSD üzemelt. Viszont ami talán a leglényegesebb különbség, hogy sajnos asszem a tápom nem 80 pluszos. Azzal még 5-10w-ot tudnék hozni a rendszeren.
Tehát mondhatjuk azt, hogy sikerült kihozni a jelenlegi felállásból a legjobbat.

Hiába adtam meg manuálisan feszt, akár kevesebbet akár többet a szükségesnél, a fogyasztás sehogy se volt jobb az auto beállításnál. Minden létező variációt kipróbáltam. Ez bizonyult a legjobbnak.

Ráadás, hogy az IGP mostmár képes hangot is küldeni a TV-nek HDMI-n keresztül, így ha nincs szükség a házimozi rendszerre - ergo nem filmezünk vagy nem hallgatunk zenét, akkor bőven elég hogy a TV alap hangszóróiból szól. Így a házimozi ideiglenes kiiktatásával pedig megspórolok újabb 25w-ot óránként.
Tehát elmondható, hogy az egy évvel ezelőtti konfighoz - mikor még monitorom volt ami 10w-tal többet fogyasztott - képest, ami közel ~ 245w-ot fogyasztott IDLE (gép: 130w - monitor: 80w - házimozi: 25w - wifi: 7w) a jelenlegi IDLE ~ 122w fogyasztás (gép: 45w - TV: 70w - házimozi: / - wifi: 7w) igen jelentős fogyasztás csökkenést eredményez. Ez közel 120watt spórolás óránként. És mivel a gép kb 15 órát megy egy nap, ez így 1,8Kwh / nap, ~ 55Kwh / hónap! És ez csak az IDLE érték. Ez a gép terhelés közben is jóval kevesebbel növeli a fogyasztást mint a régi.

@D1Rect: Köszönöm! Be van lőve. Igazából csak a monitor kikapcsolás. Nem szeretem ha a merevlemezt is kikapcsolja mert k...va sok idő mire felpörgeti újra ha éppen kell. Ugyanígy letöltésnél sem szeretném ha alvó módba menne vagy hasonló. Bár lehet ezt majd kipróbálom ideiglenesen. Sokat úgyse töltök.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.