Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Dany007 válasza alibaba78 (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Wow! Ez aztán komoly leírás! :R Szerintem meglesz benne minden ami kell.
Én csak alaplap típusra kerestem rá, lehet azért nem találtam semmi használhatót.

@DeltaPower:

Köszi, :R én is az offsetet tippeltem vcore-nak, meg a most olvasott leírásban is az. Csak azért furcsa, mert ugye ez folyton változik terhelés függvényében. És ha itt beállítok egy értéket, akkor viszont az lesz a minimum érték windows alatt CPU-z-ben nézve. De nem egy az egyben.
Ugye nálam ez most 1,237v. Ha adok rá 0,006-ot ami a minimum ugrás az alaplapon, akkor a CPU-z már azt írja ki, hogy 1,5 akárhány a feszültség alapjáraton. Ezt skálázza fel a rendszer ha megemeli az órajelet.

@Picike8: Köszi, meglett az eredménye! :C

@lapa: Egyébként igen. :) Eddig direkt csak megkésve tisztítottam porszűrő rácsot, hogy egy kicsivel melegebb levegőt fújjon ki a gép. :D Persze annyira nem érezhető a különbség, de 0,5 és 1 fok közötti értékkel növeli a benti hőmérsékletet. Szóval ehhez persze drága.
Bizony ez a proci is keveset fogyaszt. Alapon figyelve nem szokott ugrálni. Nem bántja egyik progi se. Tiszta Win7 van fent amúgyis. Az AI Suite program szerint alapon 3 és 6Watt között eszik a CPU. Úgyhogy ez nem rossz. És lehet hogy tényleg a többi eszköz fogyaszthat ennyit?
Van bent 2 vinyó meg 4db venti pluszban, meg egy előlapi LCD panel.
Plusz azt hiszem nem 80+-os a tápom. Ez is okozhat egy kicsi többletet a tesztekben mért eredményhez képest. De ezzel a 45Wattal is megvagyok elégedve, csak gondoltam hátha lehetne még egy picit. De most hogy mondod... Lehet hogy tényleg nincs értelme már a procit alul feszelni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.