- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- Kalandor: Elhunyt I. Ferenc pápa
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- GoodSpeed: Ma a Samsung Galaxy S24 FE-re is megérkezett az Android 15-ön alapuló One UI 7.0
- bambano: Bambanő háza tája
Új hozzászólás Aktív témák
-
7
addikt
Az a baj, hogy ha egy cég külföldi érdekeltségű, akkor az inkább viszi a pénzt az országból, és hosszabb távon csúnya elszegényedés esete forog fenn, ha az országnak meg nincs exportja, tehát kénytelenek vagyunk támogatni a belföldi gazdaságot (emiatt is voltak pl. vámok régen, okos dolog az). Inkább a támogatás megvalósítási módjával van probléma, lehetne azt a pénzt ügyesebben is felhasználni, meg kevesebb pénzzel, de egyéb szorgalmazásokkal lendíteni a dolgokon.
Kicsit más, de mégis hasonló jellegű példával lehetne szemléltetni, hogy miért is érdemes támogatni a belföldi gazdaságot is.
Tegyük fel, hogy az országban vannak jó kis nyersanyagkészletek, mondjuk fából. Tegyük fel azt is, hogy az országnak romokban a faipara, bútoros, asztalos, minden egyéb alig lelhető fel.
Jön egy külföldi cég, fizet az itthoni munkásoknak meg az állomnak valamennyi pénzt, hogy elindítsa a fakitermelést. Vágják a fákat, gallyazzák, anyám kínja, és a fa a cég tulajdonába kerül. Mondjuk ugyanennek a cégnek vannak asztalosai, ácsai is, csinál a fából szép bútorokat, és azokat eladja ugyanitt.
Mivel a példánál megállapodtunk, hogy az adott ország faipara és annak ágazatai gyakorlatilag halottak, ezért kénytelenek az emberek ettől a külső cégtől vásárolni. A cég persze nyilván úgy fogja eladni a bútorokat, hogy azzal együtt, hogy az államnak meg a munkásoknak fizetett X összeget, profitot termeljen, tehát kvázi lassan szívja el az ország nyersanyagkészleteit és belső kasszáját.
Azért szívja el, mert külföldi érdekeltségű, így nyilván hazafele fogja adni a pénzt.Nyilván ez a valós életben sokkal komplexebb, meg ennyire durván azért nem jellemző a monopólium, főleg nem ezen a területen, de érteni talán érted, hogy miért nem szabad hagyni elhalni a belső ágazatot, ha az még valamennyire életképes, sőt, ha potenciálja van, még fejleszteni is kéne.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
lo Most olvastam EZT a cikket.És ledöbbentem...Hogy lehetnek ennyire buták az emberek?Ennyire függeni a babonáktól,...
- bigyo108: A vén PC-Főnix újjászületése
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Asztalos klub
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Gitáros topic
- Nők, nőügyek (18+)
- A szögletes Huawei órák is lebuktak
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Energiaital topic
- További aktív témák...
- ÁÁÁ NE NÉZD MEG! A szórakozás, és a multitasking csúcsa, Lenovo Yoga 9i //3 OLED Modell Ajánló//
- UF Lenovo Yoga 9i x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -60% i7-1360P 16/1TB Iris Xe 2,8K OLED 90Hz
- Xbox Series X 1TB - 2 kontroller + 3 játék szabadon választható
- RYZEN 7 5700X / 32GB RAM / 1TB SSD / RX 6700 XT 12GB / 750W Gold Full Modular - AMD GAMER PC
- Intel i3-9100 - 24GB RAM - Samsung 980 500GB - be quite! Pure Base 500 + 1000W Táp - MSi Z390-A PRO
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD ROG RX VEGA 56 8GB Rampage SHIVA Thermaltake 530W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 3600X 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Ti 6GB FSP CMT240 Zalman 500W
- Samsung Galaxy A14 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Hp Prodesk 600 G3/ G5/ G6 SFF/ i5 8-9-10 gen, i7-9700 vagy "félkonfig"/ Win11- Számla, garancia
- Samsung Galaxy A33 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest