Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Jellemzően úgy nyírják ki a kábeleket, hogy töltőre dugva használják a telefont így mindig 1 irányba feszül. Az apple kábeleken ez jellemzően jól látható töréssel jár, de az usb kábelek borítása jóval ellenállóbb így azokon nem látszik. Viszont maga a vezeték vagy bekötése a fejbe ugyan úgy kikészül.

A másik gyakori gond a nem megfelelő kihúzás/bedugás, tiszta erőszakosan, feszegetve csinálják az emberek. A laptop usb-k 90%-a is emiatt romlik el.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#2) d@vee válasza nemlehet (#1) üzenetére


d@vee
őstag

Már láttam hogy "okos" bátyám a konnektorból kilógva hagyta rajta a telóját. Konkrétan a vezeték tartotta a levegőben...
De azt nem tudtam, hogy a töltőn lévő telefonozás kinyírhatja a kábelt :Y

Ja

(#3) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Családban mindenki zabálja a microusb kábeleket, évente többet is.
Én meg veszem ugye mindenféle kütyüt minden második nap, aztán nem győzöm adni a többieknek a kábeleket, míg nálam tökéletesen működnek a 4-5-6-7 éves darabok is.

Ha mást nem is, de az elektronikai cuccokat szent tiszteletben tartom. :DDD

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Most fogok rendelni Qi töltőket. Remélem elég vékony a vevő, és a védőtok alá befér.

(#5) d@vee válasza nonsen5e (#3) üzenetére


d@vee
őstag

Dettő, az elektronikai dolgaimat nagy becsben tartom :D Használom őket, de vigyázok rájuk.

Ja

(#6) Lathronos


Lathronos
őstag

Tyúkbél... :DDD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#7) sto1911


sto1911
veterán

Dobnal egy linket a vilagitosra?

(#8) d@vee válasza sto1911 (#7) üzenetére


d@vee
őstag

Persze :)
Katt ide

Ja

(#9) sto1911 válasza d@vee (#8) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi! :R

(#10) kentucky válasza ncc1701 (#4) üzenetére


kentucky
őstag

Nekem nem jött be a technológia :(

(#11) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mágneses USB kábelt nem próbáltál még? Nálunk az vált be nagyon. Bár az nem az 1 eurós kategória, de ha jól láttam, nálatok hamar behozná az árát. :D

(#12) d@vee válasza icemad (#11) üzenetére


d@vee
őstag

Támogattam az egyik Kickstarteres mágneses töltőt :) Már elvileg augusztusban (tavaly) kellett volna megkapnom, de azóta halasztják a szállítást...de ez van :D

Ja

(#13) icemad válasza d@vee (#12) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyne. Mert ami olcsó és felkerül kickstarterre, azt 2 hét alatt lemásolják a kínaiak. Szóval arra a kábelre várhatsz.

(#14) nonsen5e válasza d@vee (#12) üzenetére


nonsen5e
addikt

Tele van velük az ebay fillérekért.

A kickstartet önmaga egy nagyon jó ötlet lenne elméleti szinten, de a megvalósítás borzalmas. A projektek 1%-a jó ha elkészül, ha összegyűl elég pénz, ha nem. Effektíve instant pénzlenyúlási lehetőségek a crowdfounding siteok.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#15) d@vee válasza nonsen5e (#14) üzenetére


d@vee
őstag

Jogos. De még nem támogattam ott semmit, szóval nem volt tapasztalatom. Elvileg páran megkapták már, leg csináltak neki webshopot is, de ennyi...szóval lehet hogy egy kínai verzióra kellene beújítanom.

Ja

(#16) ncc1701 válasza nonsen5e (#14) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont ebből halt be mindkettő, amit rendeltem. A középső pöcök bennt maradt, és nem tölt. Ezért lesz ebből nekem qi töltés, hátha.

(#10) kentucky: Mi volt vele a gond?

[ Szerkesztve ]

(#17) kentucky válasza ncc1701 (#16) üzenetére


kentucky
őstag

LG G4-gyel használtam egy Nokia DT-900-as Qi töltőt, de brutálisan melegedett a telefon, így hagytam az egészet a francba és inkább kábellel töltöm. Gyorsabb, és amennyi ideig szenvedtem, hogy a padra jól rakjam rá a telefont annyi idő alatt a kábelt is simán bedugom.

(#18) ncc1701 válasza kentucky (#17) üzenetére


ncc1701
veterán

F@sza. Na, akkor ennek a melegedésnek utána guglizok. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.