Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#200) tegyebek


tegyebek
csendes tag

Z0mbi:
Ez az egész, amit írtál, egy jókora butaság... Ha lehetne ügyféloldalról változtatni a letöltési sávsz./felt. sávsz. arányát, gondolod nem tenném már régen én is???!!!
Ha meg nem értesz belőle egy mukkot sem, akkor meg ne adj tanácsot!
A többi állításod sem helytálló, úgy, ahogy meg van fogalmazva.
Továbbá azt is üzenném Neked, hogy Invitel területre a 8 35 llc-n kívül létfontosságú még, hogy Annex A, de Neked, azt hiszem, hiába is mondom.
[itt] van, és volt leírva a válasz a #151-re, mint már linkelték, ha meg menteni akarod, akkor a parancsokat próba után szerkeszd be a modemen az autoexec.net-be, mégpedig kiszerkesztve az azonos dolgot, de más értékre állító parancsokat, mint amit beírsz, de a többit feltétlenül meghagyva, de van/volt minta is ott!
Egyébiránt a legtöbb 360T(tehát a T, nem R, de ez is tudja mind) firmware frissítés után tudta az ADSL2+-t, már ha a frissítés sikerrel megvolt, ami persze sokszor nem sikerült, és lehetett szórakozni, vagy kidobni... És tény, hogy ősi, és a szürke 360R-ed se jobb.
janihunk-nak:
SM50B-vel nézze a sávszélességet, mert az szinkronsebességet mutat(bit rate sor, le és fel sorrendben, csak az ér, ami után a kbps van, ezt oszd el 1024-gyel(mindkettőt).
Ha itt a letöltés messze van a 15 Mbps-től, vagy pl. a szerződésed szerinti feltöltéstől az itteni, akkor érdemes a modemcsere, vagy, ha szakad.
A T-valami meg mindenkit szívat sajnos, amennyire csak tud, valószínűleg ki van adva...
jackbacsi87:
Ha létrehoznál egy új PPPoE kapcsolatot a gépen a szolgáltatód felh,nevével/jelszavával, akkor valószínűleg menne, mert ha jól értem, ez sem volt meg, és feltehetően szürke a modem, vagy ha fekete, akkor alapbeállításon van, tehát kell a PPPoE kapcsolat.
makos555:
Így van, a szolgáltató visszaveszi, és ilyen esetben a modem cserére érett teljesen...
Ezzel nem érdemes szórakozni egyáltalán ez esetben.
Bálint85:
Helyi hálózat tulajdonságainál ip 192.168.1.2 , ezután csak szimplán belekattintasz az alhálózati maszk mezőbe, kitölti, alapért. átjáró 192.168.1.1 DNS-ek maradjanak üresen pl.
Ez után böngészőbe 192.168.1.1, ENTER, user: root, pass: admin
Itt mindent beállítasz, ahogy akarod(nem írok litániát), és mentés után a !menüből! való sikeres modem újraindítás után visszaállítod a Helyi hálózat ip-jét és DNS-ét automatikusra, így már jónak kell lenni, ha jól állítottad be...
Jégtörő:
Ha fekete, jó, ha nem, nem, azaz ha nem, akkor csere szükséges !biztosan!, hogy 20 Mbitet megközelíts, de elérni még a legújabbal sem biztos, hogy fogod, és ne a ledeket számold szerintem!
madagaszkar:
Szürkével több, mint 20 Mbit, az igen, csodaszámba megy!
Egyébként nem az 1,8MB/s mérésre használt szerver a lassú?
Mert az inkább valószínű, de ebből a modemből mindent kinézek, főleg ilyen "csodák" esetén.
Másik szerverrel is próbáld meg a mérést szerintem, mármint ahelyett az 1,8MB/s szerver helyett!
Zolika8502:
A Windows nem buherált verzió, és frissítve lett?
Ha egy fájlt sem tudsz saját tulajdonba venni, és magadnak+SYSTEM-nek jogokat osztani, akkor szerintem kérj segítséget.
Egyáltalán a hálózati kártya drivere fent van, és működik???
Spike009:
Erősen valószínű, hogy kellene, eszerint:http://logout.hu/cikk/d-link_360r_adsl_modem_parameterezes/4_beallitasok_mentese_egyeb.html
tehát trellis mindenképp be, ha nem úgy van, interleave marad, majd SNR margint a szakadások megszűnéséig növelni[t_c_c_o_n_s_o_l_e](je_lsz_ó: a link neve alávo_nások nélkül)
Vagy csere a fekete színű 360R T1(E)-re, aminek köze nincs a nevén kívűl ezen tákolmányhoz.
adammkaa:
Megkergültél? Nem az előfizetettnél többről van szó.
_Norbi_:
A fekete színű T1(E) gyári firmware-rel elvileg tudja, de hogy gyakorlatban...
Nézd a config felületét, ha fekete, a fentiek szerint!
DjPremier:
Sajnos a T(elekomprontálódott)-****** részéről ez igen ismerős hozzáállás. Ha csinálnak valamit, azt is a 3-6-ik, de méghozzá csak konkrétan az INGATLANBA kért személyes műszaki felmérésre vonatkozó kérésre csinálnak először valamit, és általában egyből meg is oldják, akárhol is volt a hiba, de elképzelhető, hogy felszámolják kb 10E Ft-ért...
Még ebből a 3-ik kérés előtt, meg üzengetnek lüke ügyintézőkkel össze vissza több közbenső ügyintézőn keresztül minden kitalált butaságot... :(((
Ez a modem meg ADSL2-ben csatlakozott fel, mégcsak nem is ADSL2+-ban...
Vélhetően configurációs hiba a modemben, de nem tudom, a configurálása a fenti TCConsole-lal törtéhet, a fenti link szerint, és nagyon bonyolult, ráadásul nyugodtan lehet hibás is a modem, és nem is feltétlenül éri meg szórakozni vele...
Az SNR margin a legkevesebb szerintem, a központ(DSLAM) skálázza vissza szerintem automatikusan, nálam is ezt csinálta, a ... szerelő 2 hét kiszállásról szóló követelőzés után fel is vette velem a kapcsolatot, megüzente, hogy rossz a modem, egy ügyintézővel telefonon, kiszállás nélkül, a 3-4-edik személyes, helyszíni, ingatlanra történő kiszállást kérve, rendben, kicserélem, mondtam, aznap megtörtént, mivel nyilván az új telekomos az garanciás, és a telekomosok közölték, hogy rossz. Másnap hív elsőnek a szerelő telefonon, és közli, hogy a korábbi, de új 360R T1E modem (gyári firmware-rel is) hibás volt, amikor kértem, hogy nézzen rá újból, és már a gyári FW-vel történő beüzemelési kísérletkor is az volt a bekötéskor, változó, össze-vissza adatokat küldött a DSLAM-nak, pl a csillapításról, amik valóban irreális adatok, ha valósak, mondott példát is, én meg mondtam, hogy ilyent eddig a két hétben nekem egyszer nem írt ki, nem is ingadozott, amit én láttam akár telneten, akár weben, de mindegy, erre közli, hogy most már minden jó 10Mbit jön, a kapcsolat késleltetése a vonalon(nem a ping!) 4/4ms(mert mondtam, hogy előtte 13/18 körül volt, 43-45-ös pinggel bix felé), tehát már a ping is jó kell, hogy legyen.
Leellenőriztem és ekkor már valóban így is volt...
Most várom, hogy mi lesz hosszabb távon, egyenlőre tökéletes...
A szerelő egyébként, onnantól, hogy szóbaállt velem, tisztességes volt, igaz ez egy 3 perces telefonbeszélgetés volt, de pl. egy t_h_o_me-os szerződésnél egy átlagos ügyintéző ennyi idő alatt van elég kreatív 3x megkísérelni átvágni, csőbe húzni többféleképpen is, banális képtelenségekkel...
Egyénként nekem a DSLAM minden szakadás nélkül(a szokásos, a szerelő által is említett 1-2-napos újraszinkronizáláson kívül), még a telnetes felületen is minden látható(az RSCorr-t kivéve, ami most is van) hiba hiányával vett mindent vissza, előbb, első szinkronizáláskor 8,95, majd 7,5, majd 7,6, 45ms körüli pinggel, majd ismét 8,95, ping is normális, ismét 7,6 kb. norm. pinggel, majd, 6205kpbs, ping megint 45 körül.
SNR margin, bár állítható, és aktualizálódik is, a vivőkön is ellenőrizve, de a sávszélesség sem a töredékre csökkentéstől, sem a két és félszeresére emeléstől nem változott kb 8 bitnél többet soha, és sehogy nem szakadt a hajnali-reggeli egyszeri derült égből, pontosabban DSLAM-ból, programozottan érkező újraszik-en kívül az első pár napot kivéve, amikor az is nehézség volt, hogy fél percnél tovább szinkronban maradjon, nekem kellett hozzá mindent szórakozni, azután már mondjuk, miután visszavette, nem szakadt, de most sem szakad, pedig jóval nagyobb a szinkronseb, mint a bekötéskor, igaz a vonal is más paraméterekkel működik központi oldalról, de lehet, hogy tényleg a modem volt a rossz, de őszintén szólva fogalmam sincs, ezt nem lehet leellenőrizni, már csak amiatt sem, mert le kellett az újért adni, a cseréig meg állítólag megüzente a szerelő, hogy nem hajlandó semmit csinálni, már egyből, ahogy megüzente, hogy rossz a modem...
Ez kb két hét története, és semmi nem segített, mivel, hogy az állítólag a DSLAM-nak küldött hibás adatokon kívül minden a legtökéletesebb volt, a modem, most is(ha magasabb lenne a szerződés, arra az esetre) 24Mbps-t jóval meghaladó, gyakran 25Mbps-t meghaladó MAX becsült sebességet ír, mind a régi, mind az új ezt írta...
Ezek szinkronsebességek mind, nem valós letöltési sebességek.

Bocs, ha már mindenki megoldotta, de azért ideírtam, mert nem tudom, hogy így van-e.
Ha valami butaság ezek közül, elnézést!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.