Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) wmati válasza Cyberpunk (#1150) üzenetére


wmati
addikt

És mennyire tetszik ?

(#1152) Cyberpunk válasza wmati (#1151) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nagyon jó. :) Ez nem vonaglás, ha nem séta zenére. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1153) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#1152) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Visszább vett magából mindkét csoport? Nem gondoltam volna. ;)

(#1154) Cyberpunk válasza BulletBill27 (#1153) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hol el vannak szeparálva tőlünk eddig is legalább. Tangás vonaglott még mindig nem lattám. ;] És sajnos travikat sem. Vagy nem vettem észre. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1155) wmati válasza Cyberpunk (#1154) üzenetére


wmati
addikt

Jó helyen jársz ? Nem az ellen tüntetők közt vagy véletlenül ? ;]

(#1156) Cyberpunk válasza wmati (#1155) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mindenkinél rainbow zászló gondolom jó helyen. Most ácsorgunk az Andrássyn jelenleg.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1157) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na megérkeztünk a Népligetbe. Ennyi volt a vonulás része az ellent jól elkülönítették.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1158) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#1157) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Akkor vége? Remélem jól érezted magad és nem volt semmi gond :B

(#1159) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na vége. Most már csak haza kéne jutni. Csak földalattival mehetünk ki a lezárt területről.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1160) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Semerre sem megyünk jelenleg. Egyik nő elkezdi rezervátumban vagyunk. :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1161) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#1160) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Vagy cirkuszban :D

(#1162) Cyberpunk válasza BulletBill27 (#1161) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja most már azért úton vagyok a vasút felé. Like metró. :) Mondjuk taxiznom kell majd szerintem.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1163) solfilo


solfilo
veterán

Én is kint voltam, megérte. :)
Sokan voltunk, jól éreztük magunkat. Polgárpukkasztást nem láttam, ha csak az nem számít annak, ha két fiú megfogja egymás kezét. Zene szólt a kamionokról, nem találkoztunk az ellentüntetőkkel, az emberek integettek az erkélyekről, nagyon jó érzés volt!
Jövőre is megyek. :K

A rainbow party-t is lehet meglesem, bár sztem kaptam egy enyhe napszúrást, mert fázok... :B

(#1162) Cyberpunk: jó utat hazafelé! :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1164) Cyberpunk válasza solfilo (#1163) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja elég meleg volt.

Állítólag átmásztak néhányan, meg volt valami provokátor az egyik kamionon, de hamar kiiktatták. Mondjuk én nem láttam az esetet. Jó volt jövőre is jövök, de akkor már komolyabb szervezéssel. :)

Ja és a MÁV a szokásos formát hozza. Megint ácsorgunk vagy 20 perce.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1165) szentkuti11


szentkuti11
addikt

A most következő pár sor természetesen csak az én véleményem, amit nem kell sem osztani, de még elfogadni sem, csupán ideális felületet látok itt a leírására.

Azt nem értem, hogy minek ezeket a felvonulásokat megrendezni. Úgy gondolom, hogy a homofóbok alá úgy adjátok a lovat, ahogy kell. Ezek az emberek kvázi erre várnak, hogy mikor lesz már melegparádé, mikor lehet menni tojással. Ugyanakkor nem csak ők ellenzik ezeket a felvonulásokat, hanem olyan liberális és elfogadó emberek is, mint például a szüleim, akik ma a városban sétálgatva lépten-nyomon kirúzsozott miniruhás ,,férfiakra" és egyéb érdekes lényekre akadtak a belvárosban (nem a felvonulás területén vagy annak közvetlen közelében), már-már közszeméremsértésig fajuló módon. Lehet azzal jönni, hogy Amsterdam-ban és sok európai országban mekkora sikerük van ezeknek a felvonulásoknak, de be kell ismernünk, hogy mi még nem vagyunk ennyire nyugat, és nem is gondolom, hogy így kell nyugatra tolódnunk. Az emberek 90%-át nem érdekli, hogy mit csinál a másik ember a hálószobában, legyen az hetero, meleg, leszbikus, biszexuális, zoofil, akármi. Viszont kérdem én, jogos-e a felháborodás, amikor valaki az arcomba tolja, hogy igenis ő márpedig a saját neméhez vonzódik, büszke rá, és évente képes miatta lezáratni a fél belvárost.

Szerk: A 8th által mutatott képeket ha most kommentálnám, akkor rövid úton kibannolnának erről a fórumról... :U

[ Szerkesztve ]

(#1166) 8th válasza solfilo (#1163) üzenetére


8th
addikt

"Polgárpukkasztást nem láttam."


Vonuljanak rendben. Érezzék jól magukat, az ott lakókon kívül a kutyát nem zavarják azt a délutánt igazán ki lehet bírni évente 1x. De miért muszáj mindenáron provokálni a többségi társadalmat és a nemzeti érzelmű embereket? Minden évben van egy két ilyen baromarcú aki direkt provokálja az ellentábort. Aztán csodálkoznak és néznek a boci szemeikkel, hogy odamennek egyesek hőbörögni. :U

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#1167) Cyberpunk válasza szentkuti11 (#1165) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sokan megkérdik minek, minek provokálnak, minek mutogatjuk magukat, meg minek zárják le a várost.

Biztos van aki provokál. Sajnos én sem tudok ott lenni mindenhol, csak azt tudom, amit én láttam. Amúgy jó képek, jót röhögtem rajta ennyi reakciót érdemel csak. :) Sajnos úgy látszik nem mindenkinek annyira magas az ingerküszöbe, mint nekem.

Mint írtam ezt egy békés sétálnak láttam, ahol sok volt a láthatóan hetero pár is.

Azért zárják le, mert a neonáci, jobbikos banda tesz róla. Ő miattuk is kell ennyi rendőr, na meg ő miattuk kellett menekülni onnét mint valami kivert kutya, mert ott kint voltak a "Családbaratok".

Bővebben is írok majd, de az megér egy külön bejegyzést.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1168) szentkuti11 válasza Cyberpunk (#1167) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hát ne haragudj, nem hittem volna, hogy ilyet mondok, de a fenti két kép láttán megértem a dühőngő ,,neonáci jobbikos bandát" pedig mindig elleneztem az ilyen hőbörgést.

Elhiszem, hogy te röhögsz ezen, de az emberek nagy része nem teszi ezt, hanem felháborodik azon, ha a hazája és egyik fő nemzeti jelképe (mert számomra az Árpádsávos zászló, /ami továbbra sem egyezik meg a nyilaskeresztes zászlóval/ akkor is nemzeti jelkép marad, ha egyesek negatív felhangot, magyakodást társítanak hozzá) közepén egy méretes fallosz ágaskodik. Akinek ennyit jelent ez az ország, az éljen máshol, mutogassa magát máshol. Mondjuk a vurstliban, ott talán pénzt is kaphat érte.

[ Szerkesztve ]

(#1169) Cyberpunk válasza szentkuti11 (#1168) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem haragszom. Viszont sosem értettem miért csinálnak ekkora ügyet néhány baromból. Nem én gúnyolódom, ha nem az aki a képen van!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1170) Dany007 válasza Cyberpunk (#1167) üzenetére


Dany007
veterán

Csak próbálj elfogulatlan lenni...
Nem fog menni szvsz.

Nem lenne ott a náci banda ha nem lenne felvonulósdi.

Ami viszont tényleg dühít, hogy legutóbb már Budapest Pride-nak nevezték. Miközben a Budapest Parádé egy teljesen más buli volt. Még az eredeti német Love Parade pesti megfelelője volt. És egy mezei zenés buli volt... nem pedig egy komplett melegáramlat.

Szóval na, azért maradjunk meg a sima melegfelvonulásnál... És ha már itt tartunk az eredeti Budapest Parádén nem voltak tüntetők... Nem volt balhé. Pedig ott is kamionok vonultak a tömeg között végig az utcákon át... És ott is volt elég kihívó dolog.

Na mindegy. De ha amit 8th mutatott képet az tényleg úgy volt, akkor szégyen... Bár szerintem ez az egész magamutogatás még mindig teljességgel fölösleges. Ezzel nem szimpátiát váltanak ki a hétköznapi emberekből vagy megértést, elfogadást, hanem épp ellenkezőleg.

@(#1169) Cyberpunk:

Ha most az Nagy Magyarország helyén mondjuk Mohamed próféta lett volna látható, akkor holnaptól a muzulmán világ dzsihádot indítana az összes meleg ellen a világon...
Provokáció ez nem más. És mint ilyen pont arra hivatott, hogy másokat felbosszantson, feldühítsen. Ezek után kár csodálkozni ha sikerült is nekik...

[ Szerkesztve ]

(#1171) szentkuti11 válasza Cyberpunk (#1169) üzenetére


szentkuti11
addikt

Megértelek. Jómagam is sokáig jártam a Critical Mass felvonulásokra, mivel jó poénnak tartottam őket, aztán mikor egy-két barom erőteljesen hangoztatta, hogy a ,,köcsögautósok meg a köcsögbuszosok stb.", akkor döntöttem úgy, hogy soha többet.

(#1172) Cyberpunk válasza Dany007 (#1170) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kissé máshogy látjuk a dolgokat ennyi. Ezeket a sértő dolgokat mindenkinek mellőznie kéne aztán minden happy. Nagyon nem vitatkoznék ezen ma már, mert feleslegesnek érzem. Úgy sem tudlak titeket meggyőzni. Belefáradtam a napokban ebbe már. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1173) Cyberpunk válasza Dany007 (#1170) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azt meg hozzá tenném, hogy nem értem a Pride az nem Parade! Teljesen más a két szó jelentése. A világon meg mindenhol Pride a Pride. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1174) solfilo válasza Dany007 (#1170) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudom, mi dühít azon, hogy Budapest Pride-nak hívják. A világon jellemzően úgy hívják az ilyen felvonulásokat, hogy London Pride, Berlin Pride, etc. A pride nem parádét jelent. Az első 1997-ben volt, előbb, mint a Budapest Parádé.

A 8th által mutatott személyt nem láttam, ha jól néztem, egy vagy két kamionnal hátrébb voltam. (én is a Google-Prezi-Espell járgány mellett battyogtam.) Az biztos, hogy nem ez volt a jellemző, még travit sem láttam, pedig biztos voltak valahol, képet is találni.

"És ha már itt tartunk az eredeti Budapest Parádén nem voltak tüntetők... Nem volt balhé. Pedig ott is kamionok vonultak a tömeg között végig az utcákon át... És ott is volt elég kihívó dolog." Gyanítom több, mint most itt. Volt szerencsém anno látni az RTL II (zwei)-on, ahogyan a kamion tetején egy csajt hátulról khm a Love Parade-n. Az meg, hogy nem volt balhé (hisz "ott is volt elég kihívó dolog"), csak annyit jelent, hogy szemforgató és álszent ez az ország. 4 fal között, mint gyakori érv itt is megállná a helyét, csak valamiért nem hangzik el.

A provokációt én sem szeretem. A papruhástól elhatárolódom, a menet maradék 99%-tól nem.

Ha valaki kíváncsi, póló volt rajtam, rövidnadrág, cipő és zokni, meg napszemüveg, mint a többieken, bár akadtak kivételek:

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1175) Cyberpunk válasza solfilo (#1174) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igy van általánosítás csapdájába esnek a legtöbben. Az a durva, hogy hetero, de meleg partiak is vonultak, na most akkor ők is kérkedő buzik?

Én egy Kockás mintás ingben, rövid gatya, meg baseball sapka. Talán ez még nem kihívó. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1176) solfilo válasza Cyberpunk (#1175) üzenetére


solfilo
veterán

Ők nem kérkednek, hanem politikai haszonlesők, mint azt ma kinyilatkoztatta néhány parlamenti képviselő.

Na megyek készülődni, mégis eltolom a képem a záróbulira, hátha lesz gangbang. ;]

nem lesz :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1177) Cyberpunk válasza solfilo (#1176) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Jó bulizást. Én is buli csak Siófokon és gangbang sem lesz. :D Mivel ma már tovább nincs mivel mennem. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1178) Dany007 válasza solfilo (#1174) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom mire gondolsz, de azért van egy csöppnyi különbség a kettő között.
Gyereknek mondjuk egyik se való.
De a természetes ( vagy hagyományos) szexualitás azért a többségben nem kelt undort, ellenben ugyanez meleg változatban már igen.

Alapvetően az a gond a gondolatmenetünkben, hogy nem veszitek figyelembe azt, hogy ha tetszik ha nem egy pici kisebbséghez tartoztok. És ezt most nem pejoratív értelemben mondom, hanem tényként közlöm. Ennek pedig vannak következményei, eredményei. És abban a baromi nagy egyenlőségre való törekvésben pont ezt felejtitek el mindig. A többségi társadalom mindig is jobban fogadja majd a hetero szexualitás bármilyen megjelenítési formáit, mint a homot. Azon egyszerű oknál fogva, hogy a többség számára az a megszokott, az az általános (a kedvére való ha úgy tetszik) és a homo a kirívó a ritka és sokak számára undorító is. Ez ellen úgysem tudtok mit csinálni, mert ez az általános, mindig is a hetero társadalom lesz többségben.
Ezért inkább meg kéne tanulnotok együtt élni ezzel és nem felvonulásokon hirdetni a dolgot, mert attól még nem fog megtetszeni senkinek akinek eddig se tetszett.

Az ember nem tehet a természetéről. Ti se arról, hogy mifelé vonzódtok. De a heterok se arról, hogy nekik esetleg ez tényleg gusztustalan. A többség igénye pedig mindig is felülmúlta az egyének / kevesek igényét.

(#1179) Cyberpunk válasza Dany007 (#1178) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen kisebbség vagyunk, de mi is csak emberek! Manapság az is probléma, ha valaki felszólal a kirekesztés ellen. Ez egy ünnep a melegeknek, Stonewall-ig nyúlik vissza a hagyomány. Valóban van politikai fellhangja, de nem erről szól. Jó buli egyszer menj ki! Már ha nem undorodsz maga a melegek látványától is. Egyébként jó volt látni, hogy gyerekek is voltak kint. Valószínűleg elfogadobbak lesznek, mint a mai nagy többség.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1180) szentkuti11 válasza Cyberpunk (#1179) üzenetére


szentkuti11
addikt

,,Manapság az is probléma, ha valaki felszólal a kirekesztés ellen."

Szerintem ezt rosszul látod. Ma kifejezetten trendi dolog a kirekesztés ellen felszólalni. Természetesen mindig csak a felkapott oldalra. Ha nézted az Eurovíziós dalfesztivált, bizonyára feltűnt, hogy a szakállas ,,nénit" tapsolták, éljenezték, körülugrálták, a két orosz énekescsajt (akik valóban évek óta énekelnek, jó hangjuk van, és angol nyelvű dallal léptek föl) meg kifütyülték, mikor semmi közük nincs az országuk politikájához...

(#1181) Cyberpunk válasza szentkuti11 (#1180) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az emberek ilyenek. Vannak tablók mindenhol, de nem lehet azt mondani, hogy ilyen a liberális nyugat!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1182) Dany007 válasza Cyberpunk (#1179) üzenetére


Dany007
veterán

Elbeszélsz mellettem. Nem egyről beszélünk.
Nem a kirekesztés elleni felszólalásról beszéltem. A felvonulás nem felszólalás. :U Ne keverjük már.
Fölösleges az egekig magasztalni a dolgot, mert annyi nincs benne.
Egy jó oktatási anyag, egy jó gondolatmenet a másság elfogadására többet ér, mint ezer felvonulás együttvéve.

Azt nem veszitek észre, hogy a felvonulás a többségben negatív érzelmeket vált ki. És ily módon kontraproduktív.
Aztán ilyenkor jönnek azok az érvek, hogy dehát voltak ott heterok is meg családok meg gyerekek... Igen, lehet, de attól még a lakosság másik, 98%-a nem. Tehát összességében teljesen irreleváns, matematikailag hibahatáron belül lévő mennyiség.

Már kifejtettem párszor a véleményem. Engem nem zavar. Éljetek boldogan, békében. Pont nem érdekel. De nem kell az emberek orra alá dörgölni hogy itt vagytok. Eddig is tudta mindenki. Aki eddig is elfogadott az ezután is elfog, vagy épp kicsit rosszabb véleménnyel lesz rólatok egy Pride után. Aki pedig eddig se fogadott el az egy ilyen felvonulás után se fog, sőt. Tehát továbbra sincs semmi értelme az egésznek.

Ha meg ünnep akkor ünnepeljék a melegek. Zártkörűen, mert egy olyan intim dologról van szó, mint a szexuális hovatartozás, nem tartozik másra.

(#1183) Cyberpunk válasza Dany007 (#1182) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nos nem kell vele foglalkozni. Éld az életed azt kész. Bekem sem tetszenek dolgok, de tudom ignorálni, és nem siránkozok, hogy jaj minek kell ez. :) Túldramatizálod! És a többiek is igy tesznek. Hagyjuk ezt a nem utcára valót! Tudod nagyon jól, hogy a világ nem ilyen.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1184) Crystalheart válasza 8th (#1166) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem vagyok szélsőjobbos, nem lóg a házam vagy szobám falán árpádsávos zászló, nem vagyok keresztény sem, de a fénykép által bemutatott provokátor felháborító. (Nem fogom magam rosszul érezni miatta, nem háborgok valójából, nem is igazán érdekel, de ez nem változtat a jelenség lényegi megítélésén és kártékony voltán.) Nincs a Pride-nak valami szervezősége, akik az ilyeneket lerángatnák a kocsiról? Elképesztő.

Nem általánosítok. Bunkó hülyék mindenhol vannak. De a Pride szervezőinek és lebonyolítóinak igencsak a fejére kellene olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#1185) 8th válasza Crystalheart (#1184) üzenetére


8th
addikt

Nekem sem lóg árpádsávos zászló a falamon és nem vagyok "ősmagyar". Reformátusnak kereszteltek de nem vagyok hívő templomban vagy 20 éve nem jártam. Röhejesnek tartom azt a képmutató színjátékot amit vallásnak neveznek. De mélységesen fel vagyok háborodva és undort kelt bennem amikor egy ilyen rossz kirakatbuzi így próbálja provokálni az embereket. Több kommentet olvastam a weben homoszexuálisoktól!, hogy ők pont ugyanígy fel vannak ezen háborodva mint én. Manapság igencsak lazán kezelik itt a dolgokat nyugodtan lehet bárkiből és bármiből gúnyt űzni akár nemzeti vagy történelmi jelképeinkből is (Szent korona, árpádsávos zászló, kettős kereszt stb...). Az is felháborít amikor engem neonáci jobbikosnak neveznek csak mert egy olyan párttal szimpatizálok amely Magyarországon egyedülálló módon félretolta a simulékony pc dumát és nyíltan ki meri mondani azt amit a magyarok többsége gondol. Tessenek már megmondani a 63éves anyám aki mellesleg hívő keresztény de nem jár templomba mert képmutatásnak tartja és aki jobbik szavazó és úgy élte le az életét, hogy közben soha egy légynek nem ártott ő miért is náci? Mert csak? Mert valaki azt mondja? :U Én akkora akasztófára való utolsó büdös náci vagyok, hogy középiskola alatt 3évig jártam egy cigány lánnyal akivel mellesleg a mai napig jóban vagyok és a szülei is szívesen látnak amikor betérek hozzájuk. Felháborító mi? :P A "náci" kifejezés Magyarországon csak a gecibuta emberek szitokszava amivel jól meg lehet bélyegezni a nemzeti érzelmű és gondolkodású embereket. Ők jellemzően a nemzeti szocializmussal sincsenek tisztában. Ha tisztában lennének vele nem dobálóznának a náci titulussal. Amikor a náci jobbikos jelzőt rásütik valakire azzal is csak a saját ostobaságukat bizonyítják. Isten nyugosztalja szegény Grosics Gyula bácsi teste még tán ki sem hűlt ballib oldalakon máris mocskolják a nevét egyesek odáig merészkedtek hogy egyenesen lenácizták. Itt tart ma ez az ország erkölcsileg idáig süllyedtünk.
Kedves barátom te pedig ne lény ennyire naiv, a rendezvény szervezői kínosan ügyelnek arra, hogy minden évben legyen legalább egy ilyen kis szervezett provokátor valamelyik kamionon mert kell a hírverés és az ingyen reklám. Tudod, a negatív reklám is reklám. Semmivel sem jobbak ők sem mint a "nemzeti érzelmű fasszopók" feliratú táblát lóbáló kettős állampolgár. És van pofájuk azt nyilatkozni, hogy ők csupán a melegek jogaiért vonulnak. Egy nagy x@rt. Milyen jogoktól van megfosztva egy meleg férfi vagy egy leszbikus nő ma 2014-ben Magyarországon? Élhet élettársi kapcsolatban? Igen. Örökölhet az élettársa után? Igen. Lehet nevelőszülője egy gyereknek vagy szülhet/csinálhat saját gyereket? Igen. Akkor? Mit akarnak még? Ugyanazok a jogok megilletik őket mint bármelyik heterót, akkor? Nem házasodhatnak össze? És akkor mi van? Az csak egy Qrva papír semmi több, min változtat? Semmin. Melegek üldöztetése és melegség elfogadása. Először is le kell szögezni, hogy Magyarországon senki sem üldözi a melegeket a kutya sem foglakozik velük. Másrészt ha kicsit odafigyelnének és a szervezők saját maguk vágnák ki a rendezvényről az ilyen aljas provokátorokat (sosem fogják hiszem ők állították oda) senki sem lenne felháborodva azon, hogy évi 1x végigvonulnak adott útvonalon és közben jól érzik magukat. Még lehet, hogy ki is mennének az emberek bámészkodni. Ehelyett most... Csak ugye mindig könnyű habzó szájjal a másikra mutogatni az ok-okozat kérdésen pedig nagyvonalúan átsiklani. Mert ugye azok a gonosz jobbikos nácikok, csak azok tehetnek mindenről.

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#1186) Cyberpunk válasza 8th (#1185) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért ez Bem egy oldalú azt be kéne látni. Mit is raktak ki a Parlament egyik erkélyre Jobbikos politikusok? Családbarát álnéven szervez ellentüntetést. Ahol nyüzsgő nem a gárdisták tol elkezdve minden szélsőjobbos elem? Mikor is kezdődött ez? 2007-től aszem. Addig is volt gunyolodas, de nem ily mértékű.

Nos én elhatárolódóm az álpap provokátortól. Szerintem is ront az ilyen az egész megítélésén. Mivel a nép ebből vonja le a következtetéseit sajnos. Ugye általánosítás. Már a meztelen faszinál is olvastam ilyen hozzászólásokat, hogy a Pride-ról szabadult stb. De túl nagy ügyet csináltok ebből. Akár csak a Conchita esete. A szervezők hozzáállásáról nem tudok véleményt mondani, mivel nem látok be a kulisszák mögé, és gondolom te sem. Annyit tudok mondani hogy jól éreztem magam jó kis délután volt, és jó volt a hangulat az ablakokból integettek többen. Nem hiszem, hogy ez akkora erkölcsi fertő lenne, mint azt sokan beállítják, és főleg a tudjuk kik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1187) Dany007 válasza Cyberpunk (#1183) üzenetére


Dany007
veterán

Nem teljesen értünk egyet...
Hiszen elvileg épp az a cél, hogy az emberek megismerjék, ezáltal foglalkozzanak a dologgal.
Itt meg azt mondod ne foglalkozzunk vele. :)
Akkor hajrá, ünnepeljetek a kék osztriga bárban és akkor senki se fog foglalkozni vele. Tehát ez így kicsit önellentmondás.
De nem baj. Engem annyira nem zavar a dolog, de ilyenkor azért elmondom a véleményem. (várva, hogy egyszer majd valaki csak megcáfol, de nem nagyon sikerült még) : )

(#1188) Cyberpunk válasza Dany007 (#1187) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nincs mit cáfolni. Most ha azt írom, hogy a Pride világszerte az egyenlőség, a sokszínűség, az elfogadás és a tolerancia ünnepe. Akkor gondolom csak legyintesz rá, pedig erről szól. Kiragadtok példákat, amivel az egész rendezvény célját akarjátok aláásni. Azt már szerintem cáfoltuk azzal, hogy a nagy többség nem olyan. Persze ezt nem fogadjuk el cáfolatnak gondolom. Szóval várhatod szerintem így még azt a cáfolatot ítélet napig.

Oké én elfogadom a véleményed, noha nem értek vele egyet.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1189) Dany007 válasza Cyberpunk (#1188) üzenetére


Dany007
veterán

Ja én nem a példára gondoltam... Elfogadom, hogy egyedi eset, ami nem minősíti a többséget. Jobbikosok közül se mindenki náci... sőt. :U
De ha az egyenlőség akkor nem csak b...zik lennének ott. Hanem mondjuk tolószékesek, autisták, kisebbségiek és így tovább... Ez egyszerűen csak a melegekről szól. Ne magyarázzuk már bele az elfogadást, egyenlőséget. Máshol lehet, de itthon többségében melegek vagy azok szimpatizánsai vonulnak. Az egyenlőség meg egy kicsit jóval tágabb fogalom, minthogy a melegek... Még legalább 192 csoport társulhatna és kéne is ahhoz, hogy azt mondhassátok hogy az elfogadásról, egyenlőségről szól a dolog. Így csak a melegekről...

Egyébként furcsa, hogy kisebbségi felvonulás nincsen (hál' istennek), pedig nekik nagyobb szükségük lenne az elfogadásra, mint nektek. Nem is kicsivel.

Szerk.: Nem kell elfogadni a véleményem. Nyugodtan lehet vitázni, cáfolni bármi... arra való a fórum. És ne add fel az elveidet. Közeledhetnek az álláspontok. Volt már erre példa itt a fórumon. Amúgyis sok területen felvilágosított már a fórum. Lásd a melegek kapcsán is. Korábban meséltem.

[ Szerkesztve ]

(#1190) Cyberpunk válasza Dany007 (#1189) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ha már itt járunk én találkoztam tolókocsissal, kerékpárosokkal, feketékkel stb... Ott voltam. :) Nem csak melegek, igaz a szexuális kisebbségek a fő irány, de erre van egy szép rövidítésünk LMBTQ, mivel nem mindenki "csak" meleg. Viszont a szolidaritás vállalás adott, butaság nem így vélni!

Amire viszont itt harapok az a roma kérdés, ne menjünk el ebbe az irányba! Nem azért, mert hogy utálnám őket, vagy nem akarnék velük foglalkozni, de abból jó nem sülhet ki, és az a pár szó sok mindent elárult nekem. Nagyon nem értenénk egyet!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1191) Cyberpunk válasza Dany007 (#1189) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nézd meg a nyitó ünnepséget, nem fog ártani, és sok mindenre rávilágíthat.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#1192) solfilo válasza Dany007 (#1189) üzenetére


solfilo
veterán

Cigány témába én sem mennék bele, de annyit hozzátennék, hogy az egyik kamionon kint volt a kék-zöld zászlójuk, a piros kerékkel a közepén.

(#1178) Dany007: Az elfogadás nem is arról szól, hogy nekünk tetsző vagy semleges dolgokat kell tolerálni.
Alsó hangon egy 400 ezres kisebbségről beszélünk. Azt hiszem, egy évben belefér egyszer, ha sétálunk egyet. Nem kell ezt szembeállítani a többségi hetero társadalommal. Nem a homoszexualitást népszerűsíti a felvonulás, nem cél, hogy kedvet csináljon másoknak a buzuláshoz. Nem is tudom, ezt honnan vetted.

"A többségi társadalom mindig is jobban fogadja majd a hetero szexualitás bármilyen megjelenítési formáit,": továbbra sem jelent meg a szexualitás a pride-on, legalább is én fiúk közti kézen fogva sétáláson kívül mást nem láttam.

Rossz példával élve a társadalom jó nagy része undorodik a spenóttól, mégis kapni a piacon. (hova tovább, balhé sincs belőle)

(#1185) 8th: egy jobbikos lenácizása kb olyan, mint hogy a melegeket a rózsaszín tangában segget riszálókkal azonosítják. Megértelek, nem kellemes a előítéletességet, általánosítást a saját bőrünkön érezni.

Engedelmeddel részben használom a szavaid, hogy előzőt megerősítsem, a következő sorok nem a saját véleményemet tükrözik:
A "mocskos buzi" kifejezés Magyarországon csak a gecibuta emberek szitokszava amivel jól meg lehet bélyegezni a saját nemükhöz vonzódó embereket. (...) Amikor a "seggriszáló buzi" jelzőt rásütik valakire azzal is csak a saját ostobaságukat bizonyítják. (...) Kedves barátom te pedig ne lény ennyire naiv, a rendezvény szervezői kínosan ügyelnek arra, hogy minden évben legyen legalább egy ilyen kis szervezett provokátor (ne kérd, hogy keressek példákat túlkapásra) valamelyik jobbikos rendezvényen, mert kell a hírverés és az ingyen reklám. Tudod, a negatív reklám is reklám. (...)
Jobbikosok üldöztetése és a jobbikosság elfogadása. Először is le kell szögezni, hogy Magyarországon senki sem üldözi a jobbikosokat, a kutya sem foglakozik velük. Másrészt ha kicsit odafigyelnének és a szervezők saját maguk vágnák ki a rendezvényről az ilyen aljas provokátorokat (sosem fogják hiszem ők állították oda) senki sem lenne felháborodva azon, hogy évi néhányszor megtartják a saját rendezvényeiket és közben jól érzik magukat.

Jogok: nem, nincs jogegyenlőség! A házasságot te is írtad. Van bejegyzett élettársi kapcsolat, de az nem minősül családnak. Mint ilyen szereteten alapuló életközösség, nem számíthat a családoknak járó védelemmel. Meleg párok nem fogadhatnak örökbe gyereket, ezen lehet vitatkozni. Azon viszont nem, hogy ha az egyik félnek van gyereke, a porontyot a bejegyzett élettárs ez esetben sem fogadhatja örökbe.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1193) ( V ) válasza szentkuti11 (#1165) üzenetére


( V )
veterán

örülj neki hogy nem Torontóban laksz, ott nem eszter előfordult hogy, konkrétan egy szál f*szban mászkáltak szottyadt vénemberek magassarkúban és kalapban felvonulás idején a boltokban... , meg amúgy mozdulni nem lehetett a belvárosban. mondjuk olyat is láttam hogy hegyomlás kigyúrt fickók mennek kézenfogva, na speciel velük megnéztem volna mit kezd pl az itthoni ellentüntető banda. :DDD

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#1194) szentkuti11 válasza ( V ) (#1193) üzenetére


szentkuti11
addikt

Pontosan ilyen városban nem szeretnék élni, de szerintem más sem.

(#1195) ( V ) válasza solfilo (#1174) üzenetére


( V )
veterán

aztán lehet ha több ilyen krampusz rucis kivétel lenne akkor elfogadóbbak lennének az emberek ;]

(#1194) szentkuti11
pedig alapvetően nagyon jó hely (én sokkal jobban éreztem ott magam mint pl. NY-ban) és bármikor szívesen visszamennék, csak a tél nagyon hideg.

[ Szerkesztve ]

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - ᴄʀDʀᴏɪᴅ 10.4 *

(#1196) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Index videó kommentszövegéből: "A Pride felvonulói olyan dolgokra vágynak, mint a nyilvános csók" stb.

Haha, én legszívesebben a heterókat is bannolnám miatta. Nem igaz, hogy nem bírják ki. o.O :DDD

(#1197) solfilo válasza ( V ) (#1195) üzenetére


solfilo
veterán

;]

Torontó klassz hely lehet. Nem azért, mert ott olyan a pride. Valahogy úgy képzelem, hogy Kanada olyan, mint az USA konszolidált változata, előnyök megvannak, hátrányok kevésbé. Emberléptékű városok, hiányzó vastagnyakúság, nem kívánnak példát mutatni a világnak, mint a nagy szomszéd, nincs annyi ostobaság, mint lejjebb (mint pl az örökzöld, hogy megmikrózom a macskám, aztán perelek és meg is nyerem). Aztán lehet full nem így van, nem volt még szerencsém. :)

(#1196) Crystalheart: ilyen egy korrekt vélemény! :C
Én nem bánom, ha csókolóznak az utcán, de nem vagyunk egyformák! :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#1198) icemad válasza Dany007 (#1189) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként furcsa, hogy kisebbségi felvonulás nincsen (hál' istennek), pedig nekik nagyobb szükségük lenne az elfogadásra, mint nektek. Nem is kicsivel.

Most volt Miskolcon felvonulás, mert nem tetszett nekik, hogy csak 2 milliót kaptak volna azért a lakásért, amit szociális alapon kaptak ingyen, és amiért soha egy forintot nem fizettek... De legalább a lépcsőházba nem lehet bemenni tőlük, és százával nyüzsögnek a csótányok mindenhol. 4-5 év alatt teljesen lepusztították a környezetüket.
Én azokat soha nem fogom megérteni, akik szerint ezeket támogatni meg felzárkóztatni kellene, mert a közösségi életre teljesen alkalmatlanok. Aki nem hiszi, jöjjön el ide egy hétre, nézzen körül egy kicsit...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1199) Crystalheart válasza solfilo (#1197) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Személy szerint én sem bánom és nem irritál. Engem az sem irritálna, ha a szex is nyilvános módi lenne. De egyszerűen nem illik. Vannak emberek, akiknek a lelkébe gázolhatnak vele, vagy akiket undorít. Nem csak a kirívóakkal kell toleránsnak lenni, hanem a konzervatívokkal, a prűdekkel és a vaskalaposokkal is.

(#1200) Cyberpunk válasza icemad (#1198) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Fejezzük ezt be! Nem engedem, hogy rasszizmus legyen itt, a jövőben minden ilyenre moderációt fogok kérni!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.