Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) BulletBill27 válasza Blackmirror (#949) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Aha, értem, vagy mégsem :F A travi fiúk nem hagyják meg a szakállukat (még soha nem láttam), tulajdonképpen ez ellen küzdenek. Persze, ha így érzi jól magát, nekem nincs kifogásom ellene. Azt elfogadom, hogy sok ember viszont kifogásolhatónak tartja, hisz bennem is kérdések merülnek fel a dologgal kapcsolatban. Mindenesetre érdekes és jó kis reklám volt :)

(#952) Blackmirror válasza hNp88 (#950) üzenetére


Blackmirror
senior tag

De ne hagyd meg a szakálladat ;]
Bébill: hvgn volt egy cikkecske, hogy oszlottak meg a szavazatok meg ilyesmi mindjárt előkeresem.
Reklámnak reklám és erről is van itt szó, szóval nem értek egyet cyberrel, lehet hogy ez többet ér mint a vonulás.

iPhone X@R, iPad Pro

(#953) Blackmirror válasza BulletBill27 (#951) üzenetére


Blackmirror
senior tag

[link]

iPhone X@R, iPad Pro

(#954) BulletBill27 válasza Blackmirror (#953) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Köszönöm a linket, el is olvastam. :)

Nos, a sok gyűlöletet azért túlzásnak érzem. Különc, más, furcsa, szokatlan, nekem ezek a szavak jutnak róla eszembe, nem pedofil, meg ilyen marhaságok. Ez azért el lett túlozva, bár az sem biztos, hogy neki így kellett volna tálalnia, ezekre a dolgokra érzékenyek az emberek.

Puzsér amit mondott róla az viszont a pofátlanság netovábbja. Megértem, hogy nem szereti, nem is kell szeretni, de azért néha emberi szavak is elhagyhatnák a száját, nem csak a fröcsögés. Egy szörnyetegnek tartom őt.

(#955) Cyberpunk válasza BulletBill27 (#948) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azt én sem értem. Szerintem a teanszexualisok nem túl boldogok ezért.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#956) Cyberpunk válasza BulletBill27 (#954) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja Puzsér egy vicc rég hitelét vesztette.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#957) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#956) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

A travik biztos furcsán néztek rá. Mondjuk neki sem lehet könnyű, hogy ilyen sokan nem kedvelik :(

Szerintem nagyobb celeb lett Puzsér, mint Kiszel, Győzike, meg Pákó együttvéve :(( Ne is beszéljünk róla, nem kell tele szemetelni a topikot. :)

(#958) Blackmirror válasza BulletBill27 (#954) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Média....mindent felfúj. Puzsér pedig inkább magáról fest rossz képet ahányszor megszólal.

iPhone X@R, iPad Pro

(#959) Cyberpunk válasza BulletBill27 (#957) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A fórumokon ízekre szedték szerencsétlent, én kiálltam mellette, de kaptam a válogatott jelzőket, mondjuk már megszoktam. :DDD Tele a net homofóbokkal, hát még egy ilyen "szakállas nő" után elszabadul a pokol. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#960) Dany007 válasza Cyberpunk (#959) üzenetére


Dany007
veterán

Ööö hát mit vártunk mégis... : ) Én erre is csak azt tudom mondani, hogy gusztustalan. Kb, mint egy telibesza...t Rákóczi túrós. Amúgy finom és étvágygerjesztő lenne, de ott az a nagy rakás sz..r a tetején amitől menten hányingert kap az ember. Na ez a lény pont ilyen.

Indexes blogos cikkben fogalmazták meg talán polkorrektül a véleményt amivel egyetértek:

"A magam részéről én is csak nagyokat pislogva figyeltem a Wurstot, aztán egy régi cirkuszra gondoltam, ahol a szakállas nőt, mint "mutáns" látványosságot mutogattak, akarata ellenére. Itt viszont a helyzet teljesen más: Thomas Neuwirth maga kreálta meg Conchita Wurst-ot, és önként vonult fel az Eurovízió porondjára, cirkuszi mutatvánnyá redukálva magát."

Ennyi. És ennek a részemről semmi köze sincs a szexuális hovatartozásához.

[ Szerkesztve ]

(#961) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#959) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

A vad oroszlán mindig bajba sodorja magát. :P

(#962) solfilo válasza Blackmirror (#944) üzenetére


solfilo
veterán

Alapvetően örülök a győztesnek. :)

De szerintem itt nem össznépi tolerancia demonstrálás történt, illetve max a vasfüggönytől nyugatra.

Feltételezésem szerint az Eurovízióra nem szavaznak túl sokan. Ebből fakadóan ha egy szűkebb, de aktív közösség nekiáll sms-eket küldeni, mert egyértelműen fel tud sorakozni valaki mögé, azzal erősen befolyásolni tudja az országának végeredményét. Szóval ha feltesszük, hogy kevés a szavazó és azok is egy szavazatot küldenek, míg az aktív közösség kihasználja a számonkénti max 20 szavazatát (vagy közelíti azt), akkor kijöhetnek olyan végeredmények, mint pl a muszlim Azerbajdzsánban, hogy 24. a zsűrinél, 3. a telefonos voksoknál szakállas Conchita.

solfilo

(#963) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A szakállas főnixről Magam sem fogalmazhattam volna jobban! Tessék elgondolkodni rajta! :)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#964) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#963) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Korrekt írás. :K Néhány komment viszont meglehetősen zavarba ejtő :F

Még meg sem hallgattam a dalát, lehet, hogy szakítok majd rá időt.

[ Szerkesztve ]

(#965) Picike8 válasza BulletBill27 (#964) üzenetére


Picike8
aktív tag

Ne feledd: a melegség egy fertőző betegség, ha látja a gyerek, akkor ő is meleg lesz.

Az ilyeneken ki tudok akadni. :W

(#966) BulletBill27 válasza Picike8 (#965) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Bizony, melegebb lesz, mint a Nap. :U Annyira együgyűek az ilyen emberek.
A válás ellen miért nem lobbiznak? Az nem viseli meg a gyerek lelkét? :U

(#967) Picike8 válasza BulletBill27 (#966) üzenetére


Picike8
aktív tag

A vallás jó tesz a gyerekeknek, legyen hittanóra is! A vallásban csak a buzi pedofil papok a rosszak, de az is csak azért, mert buzik. Ja, és neszójjábe, buzik, nem melegek! Beteg emberek!

szerk.: Ja, és az összes AIDS-es, és meg is érdemlik.

[ Szerkesztve ]

(#968) Bjørgersson válasza Picike8 (#967) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A vallás a legundorítóbb dolog a világon. Akkor agyon kellett volna verni az első embert, aki kitalálta vagy akár csak rágondolt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#969) Egon válasza Cyberpunk (#963) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez az írás próbálja elkenni a lényeget.
Szerintem meg ez a komment mondja meg a tutit (kb. nekem is ez jutott eszembe a jelenség láttán):

Kiherélt – de úgy néz ki jól működő – módja ez a polgárpukkasztásnak. (...). Pontos véleményalkotáshoz ismerni kellene a fellépő indíttatását, volt-e valami célja, egyáltalán ő találta ki ezt az egészet, vagy valami kreatív stáb.
Azért ne menjünk el szó nélkül amellett, hogy mi az, hogy egy dalverseny nem a dalokról szól. Miért kell egyáltalán részt venni egy ilyen bohóckodásban? Miért égetik magukat az országok ezzel az egésszel?
Egy lépéssel tovább gondolva ezt az egészet – nem hiszem, hogy a határok és korlátok feszegetése hosszú távon jól végződne. Írod, hogy mi alapján definiálhatnád, mi a deviancia. Tényleg, mi alapján? Ne legyen semmilyen erkölcsi vagy morális korlát? Szorítkozzunk csak pusztán fizikai tényekre, hogy bármi, ami testileg nem okoz roncsolást másban, azt lehet?

Persze ezekre a (vastagon kiemelt) kérdésekre sosincs válasz a "másik (rettenetesen liberális) oldalról"... Szerintem az a válasz, hogy ami a többségnél kiveri a biztosítékot, azt nem kellene reklámozni, pláne nem kellene piedesztálra emelni. Mert ha elfogadjuk azt a visszatérő érvet, hogy az önmegvalósításban nem ildomos korlátozni senkit, és a társadalom gondolkodását akarjuk liberalizálni, akkor a következő lépésben jöhetnek a zoo- és nekrofilok is, hogy maradjak szexuális vonalon - persze lehetne más irányba is tekinteni...

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#970) Cyberpunk válasza Egon (#969) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Egy nőies faszi szakállal ekkora közutálatot tud kiváltani na az az igazi beteges dolog. Harsog a net, mindenki a vérét akarja gyakorlatilag. Liberális fertőről hablatyolnak, egyesek a Putyin vezette Oroszországban látják a követendő példát. Sok mindent elmond ez a jelenlegi helyzetről, ha egy tesztként tekintek rá.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#971) Cyberpunk válasza Picike8 (#965) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az ilyen már meg sem lep. Mondhatni megszoktam már. Ez tudatlanságból ered, véleményt mond, mert nem bírja ki, hogy ne utálkozzon egy jót. Attól könnyebb lesz a lelke szegénynek. És csak fel kell nézni egy hírportálra, ahol épp meleg téma van, a transzazexualisoknak meg még rosszabb a helyzete.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#972) Cyberpunk válasza Egon (#969) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Bocs a tripláért, de ez még érdekes vélemény lehet. Valami határ kell persze, de alaposan meg kell fontolni hol húzzuk azt meg. Zoofilíáról például elég keveset tudunk. Van aki szerint nem parafilíáról van szó. Keveset kutatott területek ezek még, lehet hiba betegségként kezelni. Homoszexualitást is annak tartották sokáig. Tehát alaposan megfontolandó mit miként kezelünk, egy kívülállónak nehéz megitélnie ezeket a nehezen felfogható dolgokat.

A szakállas ügy meg bolhából elefánt eset tipikus példája. Sokkal kevesebb embert foglalkoztatna ez az ügy, ha nem kreálnak saját magunknak ekkora ügyet ebből.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#973) Blackmirror válasza Cyberpunk (#972) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Na már sajnálom hogy felhoztam, de kíváncsi voltam ti hogyan látjátok ezt. :B

iPhone X@R, iPad Pro

(#974) Crystalheart válasza Cyberpunk (#970) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ne haragudj, de szerintem a nagy ellenérzés-dömping jó része sokkal inkább adódik az illem megsértéséből, mint a másság gyűlöletéből, még ha az utálkozók maguk nem is igazán gondolnak ebbe bele. Nőnek (kinéző embernek) szakállat hordani akkor sem illik és nem elfogadott, ha amúgy csak simán hormonzavaros, és nem transzvesztita vagy transznemű.

[ Szerkesztve ]

(#975) Dany007 válasza Cyberpunk (#972) üzenetére


Dany007
veterán

Mostmár szerintem is egy kicsit kezdtek átesni a ló túloldalára.
Nem lehet mindent megtenni az "egyenlőség" zászlója alatt ami épp nem törvénybe ütköző. Vannak íratlan szabályok, van etika és erkölcs. Amiknek van egy általános normája a civilizált társadalomban.

Ebbe pl k...ra nem fér bele, hogy egy random ember mondjuk csirkével, báránnyal, kutyával, macskával du..jon. Ha szerinted igen akkor komoly gondok vannak.

Ugyanígy ha valaki szerint egy nő kinézetű "férfi" szakállasan teljesen normális amúgy főműsoridőben vetítendő dolog, ott szintén gondok vannak.

Azt kéne megérteni, hogy ez már nem az "elfogadásról" szól. Ez már az emberek ingerküszöbének a teszteléséről szól leginkább, a polgárpukkasztásról a szándékos feszültségkeltésről a népszerűség, nézettség ürügyén.

(#976) Cyberpunk válasza Dany007 (#975) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem sikerült megérteni amit írtam. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#977) Cyberpunk válasza Crystalheart (#974) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Valahogy nem úgy vettem észre. :N Ez egy kis semmiség, mondom bolhából elefánt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#978) Dany007 válasza Cyberpunk (#976) üzenetére


Dany007
veterán

Sorry, de nekem ebből elég egyértelműen lejön a véleményed.

"Zoofilíáról például elég keveset tudunk. Van aki szerint nem parafilíáról van szó. Keveset kutatott területek ezek még, lehet hiba betegségként kezelni."

Másrészt a hsz-em tartom mindentől függetlenül a témával kapcsolatban.

(#979) Cyberpunk válasza Dany007 (#978) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Abban a két mondatban nem arra érveltem, hogy teljesen elfogadható, ha valaki állatokkal csinálja, nem tudom ez hogy jött le neked. A szokásos tudományos megközelítésemet használtam a problémához. Azt viszont jól ki lehet olvasni belőle.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#980) solfilo


solfilo
veterán

Kicsit off, de annyira nem:


Forrás

Nyilván nagyon fontos kiemelni a férfiak közötti kapcsolatot, ha már előtte az óvszer nélküli kaland említve van. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#981) Cyberpunk válasza solfilo (#980) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Gyökérség. Ma már több a hetero HIV pozitív.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#982) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#981) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Őket is megfertőztük bűnös életvitelünkkel ;]

(#983) Cyberpunk válasza BulletBill27 (#982) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Így van. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#984) Crystalheart válasza Cyberpunk (#977) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, hogy bolhából elefántot (az illem miről szól, ha nem a jelentéktelen semmiségek felnagyításáról? :) ), de attól még kiröhögnek minden bajszos csajt is az utcán, nem kell ahhoz melegnek sem lenni.

Mondjuk Puzsér véleményében is van valami - mit szólnak ehhez a (figyelem) normális transzvesztiták?

(#985) Cyberpunk válasza Crystalheart (#984) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nyilván nem örülnek neki, hogy a buta emberek leáltalánosítanak rájuk is egy miatt.

Az én véleményem az, hogy ez egy brutálisan felfújt dolog. Jobban tenné mindenki, ha csak legyintene rá.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#986) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Az örökbefogadásról. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#987) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#986) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Szép és korrekt beszélgetés volt. :) Több embernek is látnia kéne, talán akkor megváltozna a véleményük. Bár nem valószínű, sajnos :U

(#988) Cyberpunk válasza BulletBill27 (#987) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A legtöbben a felvonulás után ezt ítélik el.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#989) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#988) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Sajnos. Pedig, ha anya/apa alkoholista, erőszakos vadállat, az nem baj, még a gyámügy is leszarja de ha két nő, vagy két férfi akar gyereket az maga a fertő :((( :U

(#990) Cyberpunk válasza BulletBill27 (#989) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja a félelmek miatt. Azt hiszik, hogy a szexualitás az a családkép miatt alakul ki, na meg ami rosszabb, hogy molesztálják a gyereket. Pedig a pedofília az elég távoli dolog ettől, de hát klasszikus összemosás ez.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#991) BulletBill27 válasza Cyberpunk (#990) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Érdekes, hogy félelmeket írsz, szerintem inkább nem elég magas értelmi szint. A félelmet le lehet győzni, de nem tartom valószínűnek, hogy az ultrahomofóbok valaha is legyőznének bármit. Lehet nekik magyarázni, de a cél nem lesz elérve, mert alapból nulla a befogadó képességük. Amíg ez nem változik, addig egy értelmes szót nem lehet velük váltani. Ezen a ponton lehet a politikát is belerakni, ott sem lehet meggyőzni senkit arról, hogy "hahó, nincs igazad és tévúton jársz", mert még ő néz hülyének. Magasabb értelmi szint kellene szerintem sok embernek, így sok problémától megtudnánk szabadulni. Én legalább is így látom ;)

(#992) solfilo válasza BulletBill27 (#991) üzenetére


solfilo
veterán

Ez nagyon ingoványos terep. Megosztja a melegeket is.
Idővel egyre több kutatás lesz ezzel kapcsolatban, akkor már biztosabbat lehet mondani. Nem néztem utána, de biztos vannak egymásnak ellentmondó tanulmányok a kérdésben. Annyi viszont szerintem kijelenthető, hogy jobb azonos nemű szülőkkel felnőni, mint intézetben. :)

solfilo

(#993) BulletBill27 válasza solfilo (#992) üzenetére


BulletBill27
aktív tag

Annyi viszont szerintem kijelenthető, hogy jobb azonos nemű szülőkkel felnőni, mint intézetben.

Ez így igaz :K

Én mondjuk nem akarok gyereket. De nincs bajom azokkal, akik igen.

[ Szerkesztve ]

(#994) Cyberpunk válasza BulletBill27 (#991) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A homofóbia kezelhető, igaz akarni is kell, de inkább az kéne, hogy ne legyen otthon tabu ez a téma, mert így a tévhitek előre tőrnek.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#995) Dany007 válasza Cyberpunk (#990) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem meg csak ez ürügy. Egyszerűsítsük le a dolgot. Szerintem a többségnek egyszerűen természetellenes, hogy két azonos nemű neveljen gyereket. Csak ezt így nem lehet kimondani, ezért társítanak hozzá mindenféle fassságot. Intézetnél biztosan jobb.
De a későbbiekben ebből még érheti hátrányos megkülönböztetés a gyereket is. Pl iskolában, barátok / barátnők kapcsán is.

De az is tény, hogy alig van még hosszútávú és összehasonlítható gyakorlati tapasztalat ezügyben. Tehát még korai messzemenő következtetést levonni ebből. Hogy jót tesz vagy nem tesz jót milyen problémákat okoz vagy nem okoz a gyereknél stb...

A melegek részéről meg gyakran egy kis önzést érzek ebben a kérdésben. A legtöbben egy-egy szóval, mondattal félresöprik a gyerek szemszögéből való vizsgálódást és egyből azzal érvelnek, hogy jobb, mint intézetben. Az biztos. De amint azt korábban említettem a gyereket is érheti többféle atrocitás a későbbiekben azért, mert mondjuk két apja van. Tudjuk milyen gonoszak tudnak lenni a gyerekek, egy "lyukas zokni" miatt is képesek agyoncikizni a másikat, hátmég ha két apja van...

(#996) solfilo válasza Dany007 (#995) üzenetére


solfilo
veterán

Sok igazságot mondtál, ezért is nagyon ingoványos ez a téma. :)

solfilo

(#997) Cyberpunk válasza Dany007 (#995) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem erős ez, az én szüleim is heterok, még is meleg vagyok. Miért ne lehetne fordítva máshogy? A legjobb cáfolás ez arra, hogy a sokak által nagyon védett családmodell nem sokat számít. A szexuális orientáció nem tanulható, ez ösztönszerű, csak nálunk nem abban az irányban, mint a többségnél. :D

A gyereket ért atrocitások e miatt már valós probléma, de a cikizés az mindig probléma, erős családi háttérrel kezelhető.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#998) solfilo válasza Cyberpunk (#997) üzenetére


solfilo
veterán

Szerintem itt nem az a kérdés, hogy a gyerek meleg lesz e, ez bullshitnek tűnik. Sokkal inkább a tanult szerepek a kérdéses, illetőleg a már említett esetleges atrocitások hatása a gyerekre. Bár ugyanez előfordulhat heterók által nevelt gyerekeknél is, mert ugye milyen szereptanulást segít elő az alkoholista szülő képe, csonka család, stb.
Ami miatt mégis úgy érzem, hogy nem kellene ennek gátat vetni: a gyereknek alapvetően szeretet kell, s ezt a melegek is meg tudják adni. A többi csak körítés.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#999) 8th válasza Dany007 (#975) üzenetére


8th
addikt

+1

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#1000) Cyberpunk válasza solfilo (#998) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mert milyen szerepet tanulhat? :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.