Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey04


joey04
titán

Nem rossz, de nekem csalódás volt. Pontosan azért, mert az eredeti egy klasszikus, ez meg max "egynek elmegy" kategória. Ha nem láttam volna anno az eredetit, akkor jobb véleménnyel lennék róla.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#2) Cyberpunk válasza joey04 (#1) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen meg tudom érteni. Ez azért egy feldolgozás, azokhoz meg nem úgy állunk, mint egy új, eredeti filmhez.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#3) UnA válasza Cyberpunk (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Különben is, egy ilyen avatar esetén nem is tagadhatod le az oroszlánkirályos elfogultságodat :)

(#4) Cyberpunk válasza UnA (#3) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen az már lebuktat. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Tetszik a bejegyzés. :) Nekem nagyon bejött ez a remake és örülök, hogy nem csak fikázó írásokat lehet róla olvasni.

Mindenhol azt olvasom, hogy "azért rossz mert nem olyan mint a rajzfilm". OK, a rajzfilm tényleg zseniális volt, és ez valóban nem pont olyan, de miért is lenne olyan? A rajzfilmet már megcsinálták 1994-ben, minek csinálnák meg ugyanazt még egyszer?

Az is igaz, hogy a reálisabb megjelenítéssel elvesztek dolgok, például csökkent a humor faktor, de (számomra) nem zavaró mértékben. Nincs mimika? Van mimikájuk az állatoknak, csak nincs benne az az eltúlzott, irreális mimika ami a rajzfilmeket jellemzi. Cserébe a gonoszok félelmetesebbek lettek, nagyobb a fenyegetés, nagyobb súlya van az eseményeknek. A drámai részek ez által még drámaibbak lettek. Egyáltalán nem éreztem "lélektelennek", mint ahogy egy kritikában olvastam. Én személy szerint jobban tudtam izgulni az élő(nek ható) állatokért, mint a rajzfilm figurákért.

Más, mint az eredeti, kár is összehasonlítani vele. Az új megvalósítás miatt máshogy hat a nézőre, más érzéseket vált ki, más élményt ad. Ezért érdemes remake-et csinálni. Elmondani ugyanazt a történetet (kicsit) másképpen.

(#6) Cyberpunk válasza KKaresz45 (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen jó meglátás. Nem elnagyolt minika valóban van, igaz ez a mozi vásznon nehezen jön át. Az állatok testbeszéde is jelen van egyébként.

A hangulata valóban komorabb. A rajzfilmben azért vannak vidámabb részek, amik pont a túlzó mimika miatt is hatásosak. Ebbe is próbáltak vicces dolgokat erőltetni, de nem igazán tett neki jót.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Borzalmas volt.

(#8) Cyberpunk válasza D1Rect (#7) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez is egy vélemény. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ma volt szabad két órám, és hát megnéztem 3x-ra is. Szerintem a mozi gépész után nem sokan látták ennyiszer. Még mindig tetszik. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10) KKaresz45 válasza Cyberpunk (#9) üzenetére


KKaresz45
senior tag

Én is megnéztem háromszor, egyszer magyarul IMAX-ben, kétszer eredeti nyelven. Nem vagyok mozigépész. :) Nincs vele semmi baj szeritem se.

(#11) Cyberpunk válasza KKaresz45 (#10) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én sajnos csak magyarul tudtam megnézni, itt vidéken esélytelen, hogy angolul is leadják. Ellenben BR-en tuti megveszem, ha lesz gyűjtői, akkor abban. :D

Egyébként közben felrakták a Can you feel the love tonight jelentet teljes egészében is. Rendes ez a Disney. :DDD

[link]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na október 11.-én jelenik meg digitálisan, és október 22.-én BR-en.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) GSP


GSP
aktív tag

Hát nem az igazi. Sajnos egyre több a gyenge remake, vagy előszereplős vagy remix stb...ki hogyan hívja.
Sokszor már csak a 4K + HDR, azaz a látvány, ami jó egy-egy újabb filmben.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#14) Cyberpunk válasza GSP (#13) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze ezek sosem tudják ugyan azt nyújtani, mint az eredeti. Ezt én is jól tudtam, mikor beültem rá, így nem is csalódtam akkorát, sőt kifejezetten tetszik. :)

Egyébként ha kicsit bátrabbak lettek volna, akkor az eredeti sztorihoz nem nyúlva ki lehetett volna hozni belőle sokkal többet is, mint hogy hűen lemásolták. Hiszen rengeteg üres "tér" van a sztoriban. amit azért kicsiben csináltak is, mikor Nala elszökik. Az az eredeti filmben nem volt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#15) Ernesto78 válasza Cyberpunk (#12) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

keresem a BR magyar változatot, de még nem látom sehol boltban Vajon DVD-n is megjelenik?.

[ Szerkesztve ]

(#16) Cyberpunk válasza Ernesto78 (#15) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Magyar hangsáv is van. Én iTunes Store-ból vettem meg, igaz nem 7.1-es csak sztereó.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.